DIJAZEPAM
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: DIJAZEPAM

Zainteresovan član buvili (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Podrazumevano DIJAZEPAM

Meni jedna jako bliska osoba, zbog stresanog posla, pocela je da bez konsultacije sa lekarom uzima ovaj lek..i to skoro svaki dan, dve tablete....Koliko to moze biti opasno, u smislu stvaranja zavisnosti, i da li je bolje popiti tabletu ili prezivljavati sav taj stres.

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: DIJAZEPAM

Svakako da uzimanje leka na svoju ruku nije preporucljivo i da je najpre potrebna konsultacija sa lekarom.
    Na zalost, svedoci smo samodijagnostike i samoterapije tako da je ovaj slucaj potpuno uobicajen i rasprostranjen.

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio buvili Pogledaj poruku
    Meni jedna jako bliska osoba, zbog stresanog posla, pocela je da bez konsultacije sa lekarom uzima ovaj lek..i to skoro svaki dan, dve tablete....Koliko to moze biti opasno, u smislu stvaranja zavisnosti, i da li je bolje popiti tabletu ili prezivljavati sav taj stres.
    Ta će osoba, ukoliko nastavi da samoinicijativno uzima toliku dozu vrlo brzo, ako još nije postala, postaće zavisna...
    potrebno je da sa prekidanjem krene postupno...prvih 5-10 dana neka uzima po jednu tabletu, sledećih 5-10 dana po pola i nakon toga da prekine..Ako tokom tog vremena oseti bilo kakvu nervozu ili nesanicu neka upotrebi bilo koji preparat na bazi vaalerijane, matičnjaka ili hmelja (ali ne pivo)...

Učlanjen
    30.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio analiticar Pogledaj poruku
    Ta će osoba, ukoliko nastavi da samoinicijativno uzima toliku dozu vrlo brzo, ako još nije postala, postaće zavisna...
    potrebno je da sa prekidanjem krene postupno...prvih 5-10 dana neka uzima po jednu tabletu, sledećih 5-10 dana po pola i nakon toga da prekine..Ako tokom tog vremena oseti bilo kakvu nervozu ili nesanicu neka upotrebi bilo koji preparat na bazi vaalerijane, matičnjaka ili hmelja (ali ne pivo)...
    Mene je strah da je vec postala zavisna( sticem utisak da ne moze da se nosi ni sa najmanjim problemom, stalno zivi u nekom strahu tako da tablete uzima pre nego se i desi neka stresna situacija, kao preventivno), kako na koji nacin se to manifestuje? I koji su to preparati na bazi vaalerijane, maticnjaka ili hmelja?

Učlanjen
    30.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio Doors of Perception Pogledaj poruku
    Svakako da uzimanje leka na svoju ruku nije preporucljivo i da je najpre potrebna konsultacija sa lekarom.
    Na zalost, svedoci smo samodijagnostike i samoterapije tako da je ovaj slucaj potpuno uobicajen i rasprostranjen.
    Znam da nije preporucljivo i pokusavam da je nagovorim da potrazi strucnu pomoc, al mi ne ide....

Zaslužan član Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    6612

Citat Original postavio buvili Pogledaj poruku
    Mene je strah da je vec postala zavisna( sticem utisak da ne moze da se nosi ni sa najmanjim problemom, stalno zivi u nekom strahu tako da tablete uzima pre nego se i desi neka stresna situacija, kao preventivno), kako na koji nacin se to manifestuje? I koji su to preparati na bazi vaalerijane, maticnjaka ili hmelja?
    Распитајте се у најближој апотеци. Закључавамо тему.
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •