BOZICNA TRPEZA

gospodarica

Domaćin
Poruka
4.421
Bozic je kraj cetrdesetodnevnog posta, i uvek je mrsan dan.
Po pricescu i po povratku iz crkve okupljaju se ukucani i mrse uz Bozicnu trpezu. Bozicna trpeza okuplja porodicu.
Pored raznoraznih djakonija za Bozic, na stolu se obavezno mora naci cesnica.

Kako izgleda vasa Bozicna trpeza i sta spremate za taj dan?
Kako izgleda vasa cesnica?
Kako izgleda Bozicni dan u vasoj kuci?
Svaki savet i dobar recept je dobrodosao?

z:girl:
 
Iako svi troje imamo svoje porodice, za Božić se uvek okupimo kod roditelja. To je ono najlepše, a na trpezi svega.Pogledaći kasete od predhodnih godina, pa ću iskuckati.Pečenje, razne salatice-to obično donesemo snaje i ja,kolači, torte, prebranac od predhodne večeri.
 
I ja sa porodicom svake godine idem na Božić kod mojih roditelja. Moja majka pravi česnicu od kukuruznog brašna, vrlo slično projari, u nju stavi paricu, par zrna kukuruza, bundeve, pasulja, drvce od praga i naravno neizbežni dren.

Ujutru se pre doručka svi pričestimo sa drenom i crnim vinom. Ovo je tradicija u kući mojih roditelja, i svi se nekako svečano osećamo taj dan. Ove godine sam za Božić pravila pogaču Snop žita i prvi put videla u očima svojih roditelja suze...:cry:
 
Eee.... a znate li vi kako se kod nas pravi česnica?
Uf... kako sam ja to volela kao dete! Volim i sad... ali sam umerenija.
Ranije je pravila Maca (baba), sad tetka to radi jednako uspešno.
Objasniću vam kako se pravi... ako nekog zanima ;)
 
Srećno Badnje veče i Božić, svima koji slave, u zdravlju i miru slavili!!!
 

Prilozi

  • u51086-70172_bozicna-zvezda_show.jpg
    u51086-70172_bozicna-zvezda_show.jpg
    82 KB · Pregleda: 5
Bozic je kraj cetrdesetodnevnog posta, i uvek je mrsan dan.
Po pricescu i po povratku iz crkve okupljaju se ukucani i mrse uz Bozicnu trpezu. Bozicna trpeza okuplja porodicu.
Pored raznoraznih djakonija za Bozic, na stolu se obavezno mora naci cesnica.

Kako izgleda vasa Bozicna trpeza i sta spremate za taj dan?
Kako izgleda vasa cesnica?
Kako izgleda Bozicni dan u vasoj kuci?
Svaki savet i dobar recept je dobrodosao?

z:girl:


to je divan dan!
Doručak: cicvara, topla česnica, pa malo mese: pečenica, suvo meso...al u cicvari najviše uživam...interesantno, al zaista nijedna cicvara nije lijepa kao Božićna, zar ne?
 
Kako pravis cicvaru?

Ja to nisam nikada jela , a moj muz to obozava.

uspeš u šerpu vode, otprilike kao da ćeš praviti palentu za vas dvoje
zatim posoliš vodu, staviš kajmaka (onaj fini, masni, žuti) npr. 2 dobre kašike, ja stavim i malo masti, kad to sve prokuha, smanjiš temperaturu i lagano sipaš kukuruzno brašno i miješaš da se ne stvore grudvice. Neka krčka 20 - ak minuta.
Brašna stavljaš otprilike, ne valja ako je previše rijetka cicvara, a ni da je previše gusta (onda je pura). Znači, bolje je da oprezno sipaš prazno, izmiješaš, vidiš ako je rijetko, slobodno dodaš još.
Prijatno!

Pretposatvljam da kajmak možeš naći na pijaci kod finih teti, probaš malo pa kupiš ako ti se sviđa...
 
Poslednja izmena:
uspeš u šerpu vode, otprilike kao da ćeš praviti palentu za vas dvoje
zatim posoliš vodu, staviš kajmaka (onaj fini, masni, žuti) npr. 2 dobre kašike, ja stavim i malo masti, kad to sve prokuha, smanjiš temperaturu i lagano sipaš kukuruzno brašno i miješaš da se ne stvore grudvice. Neka krčka 20 - ak minuta.
Brašna stavljaš otprilike, ne valja ako je previše rijetka cicvara, a ni da je previše gusta (onda je pura). Znači, bolje je da oprezno sipaš prazno, izmiješaš, vidiš ako je rijetko, slobodno dodaš još.
Prijatno!

Pretposatvljam da kajmak možeš naći na pijaci kod finih teti, probaš malo pa kupiš ako ti se sviđa...

Molim te blago pojasnjenje za nas sa jeftinijim ulaznicama - po cemu se ovo razlikuje od kacamaka. ?
 
Cicvara se kuva na bravijoj , jakoj supi....Moze i na jagnjecoj....

ma, nemoguće?!

od svih recepata na interentu što sam sad gledala, ovaj najviše liči tome kako je mi kuhamo:

Sastojci za 4 porcije
belo projno brašno (nikako žuto)
1 kašika masti
kriška sira
so
1-2 kašike starog kajmaka
voda (odnosno surutka)

Priprema
Staviti vodu (surutku) da provri, dodati so (ako je surutka slana onda ne), zatim dodati punu supenu kašiku masti.
Kada provri dodavati pažljivo kroz prste prosejano belo brašno (da se ne naprave grudvice), stalno žicom mešajući. Prava cicvara mora da bude retka i služi se odmah vruća. Kada je skuvana, skinuti sa vatre, dodati krišku sira i kajmaka.
Služiti uz kiselo mleko.


Jedina razlika, ja odmah dodam i kajmak i stavljam uvijek vodu, a ne surutku. I da, dodajem kukuruzno brašno a žuto imam (bosančići kukuruzi), znaju bake, pitajte ih.
 
Mirko posto si ti Amerikanac u kuhinji moze ovako.
Pecenica se posoli pobiberi i stavi u pleh za pecenje.Nalije se 250 ml vode, poprska se uljem i pece se u rerni oko 40 min na 200 stepeni.
U dublji sud se ubaci sitno seckani persun (kolicina po zelji), 100 gr. trapist se izrenda, dodaje se 2 kasike senfa i vegeta. Dodaje se i 200 gr. mlevenog mesa i 1 jaje i 1 belance, ruzmarin i sve se pomesa kasikom.
Na stolu se posoli brasno i stavi se parce lisnatog testa, razvuce se oklagijom (da je duze nego pecenica), premaze se prethodno pripremljen fil i polozi se pecenica, uvije se zajedno sa testom, lepo se uviju krajevi da ne dise i polozi u nauljan pleh.Kora se odozgo premaze zumancetom, posoli se susam i pece jos 30 min.Kad se ispece malo se prohladi i sece se.

Druze Amerikanac, ovo malo duze traje ali je ukusno, dekorativno i kad se zalije dobrim vinom zaboravis koliko si vremena potrosio.
Za to koliko treba da se pece najbolje prosudi sam, zavisi od jacine rerne.z:girl:
 
Mirko posto si ti Amerikanac u kuhinji moze ovako.
Pecenica se posoli pobiberi i stavi u pleh za pecenje.Nalije se 250 ml vode, poprska se uljem i pece se u rerni oko 40 min na 200 stepeni.
U dublji sud se ubaci sitno seckani persun (kolicina po zelji), 100 gr. trapist se izrenda, dodaje se 2 kasike senfa i vegeta. Dodaje se i 200 gr. mlevenog mesa i 1 jaje i 1 belance, ruzmarin i sve se pomesa kasikom.
Na stolu se posoli brasno i stavi se parce lisnatog testa, razvuce se oklagijom (da je duze nego pecenica), premaze se prethodno pripremljen fil i polozi se pecenica, uvije se zajedno sa testom, lepo se uviju krajevi da ne dise i polozi u nauljan pleh.Kora se odozgo premaze zumancetom, posoli se susam i pece jos 30 min.Kad se ispece malo se prohladi i sece se.

Druze Amerikanac, ovo malo duze traje ali je ukusno, dekorativno i kad se zalije dobrim vinom zaboravis koliko si vremena potrosio.
Za to koliko treba da se pece najbolje prosudi sam, zavisi od jacine rerne.z:girl:

Vera,Olivera,hvala.Probacu pa sta ispadne.z:kiss::zpozdrav:
 

Back
Top