BELA KUGA

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Moderne zene shvataju muskarce kao ogranichenje svojim karijerama.
Porodica zato prestaje da bude zadovoljavajuci oblik osnovne zajednice.
Zato se javljaju kao dve suprotnosti karijera i deca, kucne obaveze, klasicna porodica.

Kao posledica toga javlja se bela kuga.
I na zapadu, i kod nas , i na istoku.

Reshenje : Ili da prodje moda "od zena se ocekuje da rade sve sto i muskarci" i da shvate sta ih stvarno ispunjava, bar dok ne bude kasno.
Ili da se nadje novi oblik osnovne jedinice organizovanja i vaspitavanja dece u novom "zenskom " drustvu.

Da li nam odgovara spartanski sistem vaspitanja?
KOMENTAR:
Ovo nije vezano za Srbiju vec za danasnji "demokratski , emancipovani , liberalni" politicki sistem.
 
Sta to treba da znaci da u drugim poltickim sistemima bi bilo drugacije?

Po cemu zena treba da bude samo domacica, da sedi kuci i gaji decu, dok muz gradi karijeru. Da li zena treba da bude robot za radjanje dece. Mislim da su tri deteta sasvim dovoljna. Toliko o broju dece.

To sto kod nas emancipovane zene ne radjaju vise, znaci da ili nemaju materijalnih mogucnosti za to, ili ih je nesto drugo preokupiralo, mozda doktorat, ili ne zele da menjaju odredjeni nacin zivota....tu slobodu koju imaju....

Siromastvo kod nekih nacija, recimo albanaca utice na radjanje sve veceg broja dece, ali kod nas to nije tako, vec obrnuto....Mislim da je razlog u drugacijoj poziciji zena, u njihovim pogledima na bracne obaveze, na karijeru, i uzivanje u zivotu...Pomera se i granica kad zene radjaju decu do 30 - 38 godina....

Zar niste pomislili kako je danas tesko naci normalnu osobu i uci uopste u brak, i to je jedan od razloga za pad nataliteta...

Mozda ima jos nesto....mozda sterilitet muskaraca, ili zene...nije ni cudo u kakvom vremenu zivimo i sta su nam uzori...
 
Prokomentarisao bih samo jedan detalj.Albanci imaju mnogo dece ne zato sto su zaostali ili primitivni,ONI TO RADE NAMERNO!Hoce brojnoscu da osvoje Kosovo.Cije ovce=njegova planina.To je politika muslimana i u Nemackoj i u Francuskoj itd.Mnoze se,sve ih je vise!To je visoka politika.Dakle natalitetom,brojnoscu da osvoje teritorije!I to rade svi muslimani na svetu.Geopoliticka strategija!
 
Ti bas umes samu sebe da demantujes:

ms:
1. - Zar niste pomislili kako je danas tesko naci normalnu osobu i uci uopste u brak, i to je jedan od razloga za pad nataliteta...

2. - Mozda ima jos nesto....mozda sterilitet muskaraca, ili zene...nije ni cudo u kakvom vremenu zivimo i sta su nam uzori...

2. - Pre bombardovanja sterilitet je bio retka pojava.

1. - Sa tim i takvim stavovima ja ne znam gde bi ti mogla da se uvrstis?
 
Kazanova:
Ti bas umes samu sebe da demantujes:

ms:
1. - Zar niste pomislili kako je danas tesko naci normalnu osobu i uci uopste u brak, i to je jedan od razloga za pad nataliteta...

2. - Mozda ima jos nesto....mozda sterilitet muskaraca, ili zene...nije ni cudo u kakvom vremenu zivimo i sta su nam uzori...

2. - Pre bombardovanja sterilitet je bio retka pojava.

1. - Sa tim i takvim stavovima ja ne znam gde bi ti mogla da se uvrstis?



Imaš problem sa gutanjem mojih stavova? Promeni poziciju, možda bidne lakše za varenje... :twisted:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
- To sto kod nas emancipovane zene ne radjaju vise, znaci da ili nemaju materijalnih mogucnosti za to, ili ih je nesto drugo preokupiralo, mozda doktorat, ili ne zele da menjaju odredjeni nacin zivota....tu slobodu koju imaju -

hahahaaaaa, da da!

Postoji jos jedan razlog pada nataliteta! To je apstinacija od sexa! To je mentalitet! Uuuuu, tabu tema! Treba covek da bude vaspitan na taj nacin (znaci od malena da se navikava na brojnu porodicu)! Negdje davno sam sreo nekog klinca kako se igra ispred jedne zgrade! Fin klinac i ovako simpatican! Upitah ga kako se zove i on mi rece neko muslimansko ime! Na pitanje ima li brace i sestara kaze:
-ima, veli, nas osmoro!
-E vala ti se cale naradio...
-o, ne brini ti nista, babo se tek zagrijava...

tra la la! To je nacin na koji su vaspitani i sta da se radi! Mi to ne mozemo jer ovamo kod nas (u CG) treba da se covjek ubije, ali bookvalno ubije da djevojki noge otvori! Sad malo banalizujem stvari, ali to je tako!

hahaaaa, sad se sjetih Malthusovog zakona o stanovnistvu (radi se o apstinaciji sexa u cilju smanjenja populacije)! Radili smo neke eseje na tu temu (na Ekonomskom faxu) i redom sve djevojke su to podrzavale a redom svi momci su to kritikovali! Sve CREM DE LA CREM CRNE GORE a to je nacin zenskog razmisljanja! Kod vas (u srbiji) je to malo manje izrazeno! Isto je to i kad se covek ozeni!
SEX... misaona imenica, a ne moz imat djece ... razumijes :D
 
jagodica:
Hektor:
Prokomentarisao bih samo jedan detalj.Albanci imaju mnogo dece ne zato sto su zaostali ili primitivni,ONI TO RADE NAMERNO!

mozhda da se neko pobrinuo o obrazovanju albanskih zhena (npr drzava), mozda one bash ne bi tek tako pristajale na to


E, baš bih voleo da vidim tebe, kad dođeš kući, sa obrazovnog kursa, pa vidiš muža, sa organom u expanziji, kako ne pristaješ !!!
 
Tuzni_patak:
Moderne zene shvataju muskarce kao ogranichenje svojim karijerama.
Porodica zato prestaje da bude zadovoljavajuci oblik osnovne zajednice.
Zato se javljaju kao dve suprotnosti karijera i deca, kucne obaveze, klasicna porodica.

Kao posledica toga javlja se bela kuga.
I na zapadu, i kod nas , i na istoku.

Reshenje : Ili da prodje moda "od zena se ocekuje da rade sve sto i muskarci" i da shvate sta ih stvarno ispunjava, bar dok ne bude kasno.
Ili da se nadje novi oblik osnovne jedinice organizovanja i vaspitavanja dece u novom "zenskom " drustvu.

Da li nam odgovara spartanski sistem vaspitanja?
KOMENTAR:
Ovo nije vezano za Srbiju vec za danasnji "demokratski , emancipovani , liberalni" politicki sistem.


Nije mi problem stav da se od žene očekuje sve što i od muškarca a mislim da bi trebalo da se podrazumeva i obrnuto (koliko to priroda dozvoljava) pa onda gajenje dece ne bi bilo tako zastrašujuće mladim ljudima.
Ako mlada žena zna da će biti sama sa bebom (ili malim detetom i bebom) jer muž mora da bude otsutan da bi obezbedio egzistenciju porodice i da treba da računa na to da neće moći da upravlja svojim životom na onom najosnovnijem nivou (da jede kad je gladna, da spava kad joj se spava, da ide u wc kada joj se ide a to je sve tako)sa pretpostavkom da je pre toga imala i privatni i profesionalni život, sve navedeno i ne zvuči kao nešto čemu treba stremiti sa puno entuzijazma.
Većina mojih prijatelja ima jedno dete i na tome ostaje.
 
Moram da naglasim da je polazni impuls postavljanju ovakvog topica bila emisija o Japanu i posle pohvale da su Japanske zene danas najobrazovanije u svetu,i da su jako emancipovane tako da su ono malo sto ih se uci da budu tradicionalne gejshe biva ismejano u skoli (kao ponizavaju se i sta ce im to).

Odmah sekvencu posle toga uvodi se pojam CHERRY BOYs tj. mladici koji neozenjeni traze mladu da ozene i to i preko interneta i preko kafica itd.

I na kraju su anketirali neudate koje spremaju doktorate,ne zele decu,kazu da su kucici supstitucija za decu a nema muza da ih ogranicava,sve u svemu idealno.
Osim takvih stavova bilo je i onog "kasnije cu imam samo 32,33 godine pa i samo 39 godina.
---------------------------------------------------------------------------------
Na domacem kanalu , emisija o SAD, na Politici emisija o Britankama i drasticnom starenju u GB i CH.
------------------------------------------------------------------------------
Prebacim na drugi satelitski, kad tamo o homoseksualizmu i o tome da je to idealno jer ko koga bolje razume nego zena zenu.
-------------------------------------------------------------------------------
Zatim pola sata kasnije na sledecem satelitskom o nacinima kako koje kulture resavaju problem transvestita i tu se Indija pokaze najhumanija , ona odstrani penis ili izvadi jajnike i onda se javljaju kontra sekundarne polne karakteristike a sve se zajedno zovu EVNUSI odnosno HIDRE.
------------------------------------------------------------------------------
U svakoj od ovih emisija je bilo mnogo intervjua doktora,magistara , shefica,ali i na ulici.
I stalno neka ugrozenost i neispoljavanje od strane sistema. Na pitanje BBC novinara dali smatraju da im je teze u profesiji nego muskarcima sve su odgovorile da cak i koriste to sto su zene , ali da im zbog posla trpi slobodno vreme. A sa svojom platom mogu da kupe par automobila svaki mesec.
----------------------------------------------------------------------------
A Albanke , sve sretne i "nigde nije lepse neg je nam" , jer u ALbaniji stize lepsa Evropa nego sto je u zapadnoj nemackoj (Bavarska serija na RTS2).I na pitanje koliko dece misle da imaju vecina kaze 4, a ako se snadju ekonomski i vishe....

P.S. Molim sve da ne lokalizuju ovaj problem , jer je ovo svetski problem "emancipacije bez emancipacije". Da nam drustvo ne bi bilo kao MATRIX , svi u snovima.
 
apotekarka:
Nije mi problem stav da se od žene očekuje sve što i od muškarca a mislim da bi trebalo da se podrazumeva i obrnuto (koliko to priroda dozvoljava) pa onda gajenje dece ne bi bilo tako zastrašujuće mladim ljudima.
Ako mlada žena zna da će biti sama sa bebom (ili malim detetom i bebom) jer muž mora da bude otsutan da bi obezbedio egzistenciju porodice i da treba da računa na to da neće moći da upravlja svojim životom na onom najosnovnijem nivou (da jede kad je gladna, da spava kad joj se spava, da ide u wc kada joj se ide a to je sve tako)sa pretpostavkom da je pre toga imala i privatni i profesionalni život, sve navedeno i ne zvuči kao nešto čemu treba stremiti sa puno entuzijazma.Većina mojih prijatelja ima jedno dete i na tome ostaje.

Ovo je tako sebican stav , a i nezreo.
Jeste to tako ,ako razmisljas kao tinejdzer koji jedva ceka da zavrsi domaci pa da se malo zabavi.

Pa ni nas nebi bilo da nashi roditelji nisu jedan radio, jedan nas pazio i mazio.
Ocekivanja da mlada zena radja a baka cuva su moguca ali da se vratimo starim ruralnim (seoskim)obicajima i nacinu zivota (stari deda, deda, domacin, mladi domacin,mladic, deca ili 5 i vishe generacija u istom dvoristu, sto iz ugla gledanja vaspitanja i nije los model).

Pa dete nije isprdak pa da ga samo ispustish i osetish s vremena na vreme.

Ali da nebiste shvatili da kritikujem ovakav stav apotekarke , ovo gore je bila kritika tradicionalnog porodicnog gledanja na njenu izjavu. Ipak stoje razlozi koje je navela kao odbijajuci za radjanje veceg broja dece ili dece uopste.
-------------------------------------------------------------------------------------
ZNACI ZA SADA SMETA:
-obaveza stalnog posvecivanja vremena detetu
-nedostatak novca
-ogranicenja profesionalnoj karijeri
-nedostatak slobodnog vremena
-Jedno dete je dovoljno
-tradicionalni pristup vaspitanja detetu gde otac nije onaj koji pruza neznost i paznju i negu,vec onaj koji zabranjuje,kaznjava,zastrashuje,reshava kriticne situacije ,voli na grublji i redji nacin.
 
Mogućnost stalne plaćene pomoći ne odmaže.....
Imati i gajiti decu je jedan deo a ne poenta života žene.
Naravno da je jako lepo kada u novinama pročitamo i porodici koja ima 11 dece, ali to je uvek povezano sa nekim apelom za pomoć jer ta deca nekako uvek žive u teškoj oskudici i lošim uslovima a frizerski zanat je vrhunski domet obrazovanja (ilustrovana politika 2002 god.)

Ja nemam želju da imam više od dvoje dece i ne osećam se krivom zbog toga. Njihovo rađanje i gajenje (2 god razlike) je moj maximum koliko želim da se žrtvujem jer je to to -žrtvovanje sa trenucima sreće i ispunjenosti a da ne pričam o "sebičnostima" tipa hroničan nedostatak sna, teška anemija, mršavost (pred kraj dojenja drugog deteta sam imala 46 kg na 170cm visine), poremećaji varenja i slične radosti materinstva . Naravno da ovo nije propaganda protiv rađanja dece, pre realna slika bez idealizacije.
Imala sam život i pre njih i želim da ga imam i mimo njih.
Želim da im pružim maximum u svemu a da ih ima šestoro ili sedmoro to i ne bi bio neki domet.
 
Uf, kako mi je zasmrdelo nešto!
Pominju se žene koje, uslovno rečeno, neće da rađaju decu. Pa jel mi žene same pravimo decu ili treba i muškarac za to?!
Evo vam stravičan podatak. U školici moje ćerke 70% dece žive samo sa majkom. Pitam se gde su toliki očevi?
Ne živimo u 19.veku, pa da žena rađa i gaji, a muškarac zarađuje. Ta pravila više ne važe. Žena je primorana da radi, jer u većini slučajeva muškarac nije u prilici da obezbedi dovoljno za egzistenciju, a ponegde je i stvar u tome što se ipak još lepše živi sa dve plate. Znači eto žene gde zarađuje. Pravedno bi bilo da onda i muškarac učestvuje u obavezama oko dece u istoj meri koliko i žena. I molim vas bez onih fora kako je malom detetu potrebnija majka i tako to.

U trenutnoj situaciji i prilikama u svetu prosto mi žao što nisam muškarac, jer bih imala 10toro dece. Naravno ne sve od jedne žene, bilo bi mi žao da jednu opteretim toliko;)
Ali pošto sam žena i to nevezana, ostaću majka jedinčeta (silom prilike).
 
Onako covecanski vas pitam sta serete...sad nije vazno ovo nego je vazno ono i tako u krug.......
sve expert do experta......ma pun mi je **** i grada i rada javicu vam se uskoro iz debelog lada....
 
Red_Zmaja:
Onako covecanski vas pitam sta serete...sad nije vazno ovo nego je vazno ono i tako u krug.......
sve expert do experta......ma pun mi je **** i grada i rada javicu vam se uskoro iz debelog lada....


respektcina...
iz lada palme...se javljam....hihi....deca? koja deca?
 
Porodica je ćelija društva (zvuči otrcano ali je istinito). Kako u ćeliji tela ima svaki njen deo svoju funkciju i nepogrešiv je, tako bi trebalo da je i u porodici a i u bilo kakvoj drugoj organizaciji (= iz "organizam").

Glupo i nepirodno bi bilo, kad bi obe ruke našeg tela htele da budu npr. leve. Ili kad bi jedna od njih rekla: "ne trebam te", ili: "ja vredim više od tebe".

Ovaj svet nam sugeriše kao vrline egoizam, nadmetanje i konfuziju pod parolom napredka, liberalnosti i tolerancije. Rezultat se vidi...
 
Moje missljenje je da vecina majki posle radjanja prvog deteta se jednostavno zadovolje ponovnih sukobljavanja sa istim.

Ali hajdemo razmisljati na nacin buducnosti te dece jedna majka je to odlicno prodiskutovalja. Kazala je dvoje dece razlika 2 god. Kako je detetu koji je sam. Ja sam (bio) mladje dete u 4. porodici i rado se secam tih trenutakoa odrastanja sa bratom. Nazalost on je dosta stariji od mene i mnoogo mi je nedostajao kada je otisao na fax i kasnije ... Najstarije dete jeste uzor ako njega izvucemo na pravi put onda je mnogo lakse usmeriti i ostalu decu, rado se secam svog odrastanja.

Mladi ocevi i majke se varaju kada kazu da deci treba obezbediti materijalni standard (naravno svaki roditelj to svojoj deci zeli), deci najvise treba pruziti ljubavi. Mali je broj deteta iz bogatog (sloja) drusta uspeo da ne apravi put izvuce svoje najmolije, zasto? Nacin raznmisljana u toku odrastanja deteta koji je navikao da ima i deteta koji ima dovoljno okrece se drugacijem razmisljanju. Vise se druzi sa bracom, sestrama, drugovima, ne okupiraju ga stvari kao ovo moram da imam (ne uvek) dobija vise ljubavi od roditelja jer je posveceno tome (tu nacinjemo pitanje i o familijarnom zivotu, sto je vec i kod nas delimicno postalo retkost jer se okrecemo zapadnjackom sistemu -odskoluj i mars iz kuce, sto ce vrlo tesko izaci iz mentaliteta nasih ljudi jer mi ne mozemo ostati ravnodusni).

Ja sam sam imao malo (mnogo manje) igracaka fotografija i sl. ali se mnogo vise i radije secam svoga detinstva od brata. Da li je to zbog mog karaktera ili necega drugog zaista ne znam. Mogu reci da seam imao srecno detinstvo iako je moje vreme detinstva bilo sumorno. Setimo se samo kako su ziveli nasi roditelji, pa su svi da kazem porasli i postali ljudi, a i setimo se da se odrastao covek najradije seca detinstva.

Najveci problem u odgajanju dece je vreme. Mnogi kazu jedno dete jednoa briga dva deteta dve brige,ali sto se tice vremena mislim da se ne slazem sa vama jer u kasnijem odrastanju oni se dopunjuju pogotovo ako su deca istog pola.

I smatram jos jednu stavr vrlo vaznom:

Ma koliko ljudi bili sladostrasnici i zaljubljenici u svoje zivote, cistu ljubav i osecanje koje dete moze pruziti jenoj majci i ocu ne moze se meriti sa svim strastima ovoga sveta.
I ne zaboravite. Sva deca koja su jedinci u trenutku odrastanja su bili vrlo usamljeni i privrzeni jednom od roditelja sto je pogresno jer je svet deteta drugaciji od naseg sveta (odraslih). Zasto se sve majke zapitajte, sta je u srcu(ima) vaseg deteta.
P.S. Ja vam sada ne bih pisao ovo da mog brata nije bilo.
 
littlefoot:
Uf, kako mi je zasmrdelo nešto!
Pominju se žene koje, uslovno rečeno, neće da rađaju decu. Pa jel mi žene same pravimo decu ili treba i muškarac za to?!
Evo vam stravičan podatak. U školici moje ćerke 70% dece žive samo sa majkom. Pitam se gde su toliki očevi?
Ne živimo u 19.veku, pa da žena rađa i gaji, a muškarac zarađuje. Ta pravila više ne važe. Žena je primorana da radi, jer u većini slučajeva muškarac nije u prilici da obezbedi dovoljno za egzistenciju, a ponegde je i stvar u tome što se ipak još lepše živi sa dve plate. Znači eto žene gde zarađuje. Pravedno bi bilo da onda i muškarac učestvuje u obavezama oko dece u istoj meri koliko i žena. I molim vas bez onih fora kako je malom detetu potrebnija majka i tako to.

U trenutnoj situaciji i prilikama u svetu prosto mi žao što nisam muškarac, jer bih imala 10toro dece. Naravno ne sve od jedne žene, bilo bi mi žao da jednu opteretim toliko;)
Ali pošto sam žena i to nevezana, ostaću majka jedinčeta (silom prilike)
.


Ovo je bilo pod rubrikom KAZE I SARENE LAZE

Pa da trazimo od tebe da objasnish neke svoje stavove i tvrdnje , toliko bi se zaplela da nebi znala sta smrdi , a sta mirishe.

Kod tebe su zelje samo natrpane , a ovo nije zeljoteka vec filozofija.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A sto se oceva tice, tu situaciju u odeljenju treba prouciti, moguce su razne varijante.
Od nagle seksualne revolucije i erozije morala od 1991 do danas , pa do velikog losheg vaspitanja zena koje u silnim emancipacijama ostaju NEEMANCIPOVANE i NETOLERANTNE prema muskarcu koji je pored njih.

Kao da kazu:
VI STE BILI EMANCIPOVANI TOLIKO DUGO KROZ ISTORIJU SAD MORAS DA RAZUMES MENE I MOJU TEZNJU ZA EMANCIPACIJOM.

A ovo je tako smesno,jer i on je covek koji zivi danas i nema nista od dosadasnje istorijske emancipacije i ne zeli da to utice na njegov zivot.

Zato molim emancipovane da porazmisle dali je emancipacija isto sto i razmazeno slobodno i neodgovorno rushenje dosadasnjih istorijskih sistema.
Meni ovo vishe lici na ogranak ANARHIJE.
 

Back
Top