Plavi ekran

poske

Obećava
Poruka
70
nxnxbo.jpg

Imam instaliran WINDOWS 7 kada pocnem da dizem sistem posle loga zacrni se ekran i posle izbaci plavi ekran.Sta bi tu mogao biti problem? Kad ga restartujem on mi izbaci onu stranu gde ima safe mod..... ja odaberem normalno dizanje i WINDOWS pokrene bez problema.
 
Skorije sam radio reinstalaciju jednog Windosa XP-a i slicna poruka mi se pojavila. U mom slucaju je uzrok bio drajver za zvuk. Na srecu, prilikom narednog podizanja racunara, podigao mi se normalno sistem i ja sam samo zamenio taj drajver.
 
koliko sam shvatio to je problem do graficke karte i drajvera. probaj da udjes u safe mode with networking ili udji normalno u win i izbrisi drajver za graficku i skini novi drajver. idi na sajt proizvodjaca i skini noviji drajver.
 
falco

Ako imam neki problem sa drajverima kako da proverim sa kojim?

cvrlebg ..

Nvidija GeForce 8500GT

Startuj windows (ako ne moze standardno onda u safe mode-u) pa zatim udji u Computer Management (desni klik na my computers pa manage). Ako neki drajver nije snimljen, onda ce ti biti znak pored toga. U mom slucaju sam znao da ne valja drajver za zvuk, jer nije bilo zvuka. I onda sam ga obrisao i snimio drugi.
 
Ovako prvo sam deinstalirao drajver za graficku u Windowsu pa opet instalirao posle mi davo nije dao mira pa sam skinuo najnovije drajvere za graficku i instalirao preko starih drajvera.Sad treba samo da se isprati sta ce biti.
 
nxnxbo.jpg

Imam instaliran WINDOWS 7 kada pocnem da dizem sistem posle loga zacrni se ekran i posle izbaci plavi ekran.Sta bi tu mogao biti problem? Kad ga restartujem on mi izbaci onu stranu gde ima safe mod..... ja odaberem normalno dizanje i WINDOWS pokrene bez problema.

...ovo se meni desilo još prošle godine, nosila kod majstora kaže crko harddisk,
i dase to ne isplati raditi, drugi kaže to se ne popravlja, laptopovi su kao igračke
dok rade, rade, kad crknu nema popravke....
...sad čitam ovo što ste pisali...znači li to da ipak postoji šansa da se popravi
inače je Tošiba...korišćen je 2 godina, kupljen nov....
...ne znam koliko sam bila jasna, ali da li mislite da su majstri u pravu, ili da
nosim kod nekog trećegz:(
...unapred vam hvala....
 
...ovo se meni desilo još prošle godine, nosila kod majstora kaže crko harddisk,
i dase to ne isplati raditi, drugi kaže to se ne popravlja, laptopovi su kao igračke
dok rade, rade, kad crknu nema popravke....
...sad čitam ovo što ste pisali...znači li to da ipak postoji šansa da se popravi
inače je Tošiba...korišćen je 2 godina, kupljen nov....
...ne znam koliko sam bila jasna, ali da li mislite da su majstri u pravu, ili da
nosim kod nekog trećegz:(
...unapred vam hvala....

pazi, svaki ovaj kod ima objasnjenje sta je problem. a nekim majstorima je mnogo lakse da zamene neku komponentu, nego da se cima sa otklanjanjem tog problema softverskim putem. naravno, ne mora da znaci da uvek moze da se resi problem, bez zamene komponente, ali ima slucajeva gde je to pomoglo.
 
...ovo se meni desilo još prošle godine, nosila kod majstora kaže crko harddisk,
i dase to ne isplati raditi, drugi kaže to se ne popravlja, laptopovi su kao igračke
dok rade, rade, kad crknu nema popravke....
...sad čitam ovo što ste pisali...znači li to da ipak postoji šansa da se popravi
inače je Tošiba...korišćen je 2 godina, kupljen nov....
...ne znam koliko sam bila jasna, ali da li mislite da su majstri u pravu, ili da
nosim kod nekog trećegz:(
...unapred vam hvala....

Upali taj svoj laptop i uslikaj ili prepisi sta tacno pise pa cemo da vidimo do cega je problem
 
...ovo se meni desilo još prošle godine, nosila kod majstora kaže crko harddisk,
i dase to ne isplati raditi, drugi kaže to se ne popravlja, laptopovi su kao igračke
dok rade, rade, kad crknu nema popravke....
...sad čitam ovo što ste pisali...znači li to da ipak postoji šansa da se popravi
inače je Tošiba...korišćen je 2 godina, kupljen nov....
...ne znam koliko sam bila jasna, ali da li mislite da su majstri u pravu, ili da
nosim kod nekog trećegz:(
...unapred vam hvala....

Pa ako je crko hard disk , kupi novi i zameni, to nije skupo.
Ali ako je riknulo neko BGA kolo onda tu nema popravke.
 
....hvala momci baš ste divni.....z:)

..da slikam ne mogu...ali ću ga staviti da se puni, pa kad bude moglo
upaliću i videću da li uopšte više išta ima osim plavog ekrana...sve
što bude pisalo prepisaću vam ovde, pa kad stignete, a ne bude vas
mrzelo....napišite šta bi moglo da bude....z:(z:(z:(

...težak je život bez lap topa....z:cry:
 
Ovako prvo sam deinstalirao drajver za graficku u Windowsu pa opet instalirao posle mi davo nije dao mira pa sam skinuo najnovije drajvere za graficku i instalirao preko starih drajvera.Sad treba samo da se isprati sta ce biti.

Nikad ne instalirati drivere , softvere preko starih.
Prvo deinstalirati stare, naravno restart, pa tek onda instalirati nove. U suprotnom moze da radi bez problema a moze i da se zaglupi.
 

Back
Top