Srećan 22. decembar

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Za sve one koji se sećaju, danas je 22. decembar, dan JNA, te velike, tj. ogromne organizacije kojom su se ponosili i Srbi i Hrvati i SLovenci i Makedonci i Muslimani i Crnogorci, da ne kažem i šiptari... Nekada su se na današnji dan održavale velike svečanosti i svetkovine, gozbe i bogat kulturno-umetnički program. Slavilo se od 7-77. Da li danas imam vojsku koja zaslužuje svoj dan?


Najvažniji i odlučujući faktor suprotstavljanja agresiji u koncepciji opštenarodne odbrane je oružana borba. Oružane snage su nosilac te borbe. One su jedinstvena cjelina sastavljene od JNA i teritorijalne odbrane kojima se komanduje iz jednog centra. Prilikom prelaska iz mirnodopskog stanja u stanje odbrane zemlje JNA je ta koja organizuje odbranu i aktivira teritorijalnu odbranu uz čiju saradnju obezbjeđuje uspješno prihvaćanje i vođenje oružane borbe. Oružane snage su izgrađivane i pripremane za sve vrste rata što ih je činilo univerzalnim. Toj univerzalnosti je podčinjena njihova materijalno-tehnička osnova.
 
Tu "vojsku" su za dva dana razbili u paramparčad slovenački vatrogaci.Ne znam na šta bi trebalo da budemo ponosni.:confused:

Pa na glomaznist, pompeznost, svojevremeno temelj stabilnosti i ujedinitelja svih "naroda i narodnosti", kao i što je gajila ratnički duh istih (čitaj Balkanci) pola veka, gurajući im oružje u ruke i ideju o večitom neprijatelju u svest, što se kasnije pokazalo kao praktično prilikom sitnih nesuglasica koje su rezultovale desetinama hiljeda mrtvih itd...

Mislim da se ovih stvari treba ponekad podsetiti mudrosti radi, i malo proanalizirati delove vlastite istorije koje guramo pod tepih jer nam se ne dopadaju.
 
Pa na glomaznist, pompeznost, svojevremeno temelj stabilnosti i ujedinitelja svih "naroda i narodnosti", kao i što je gajila ratnički duh istih (čitaj Balkanci) pola veka, gurajući im oružje u ruke i ideju o večitom neprijatelju u svest, što se kasnije pokazalo kao praktično prilikom sitnih nesuglasica koje su rezultovale desetinama hiljeda mrtvih itd...

Mislim da se ovih stvari treba ponekad podsetiti mudrosti radi, i malo proanalizirati delove vlastite istorije koje guramo pod tepih jer nam se ne dopadaju.

И сам Тито је говорио да живимо у миру а да будемо спремни за рат (тако некако).
Нисам поклоник лика и дела друга нам Тита али овде је био у праву.

Погледај дан данас војне параде рецимо у Грчкој, која је члан ЕУ, шта фали томе? Да ли то значи да звецкају оружјем, као што би се протумачило за нас?
Наравно да не. То само значи да са свима живе у миру и да ће се потрудити(;)) да тако и остане.

А не к'о ми - парола "Србија више никад неће ратовати", уништавање "застарелог" оружја и срозавање војске на прање пелена - уопште није потпора нашој жељи да живимо не само у миру већ и у миру и достојанствено.
 
Poslednja izmena:
Pa ti si bre Jugonostalgicar . Sad mi je mnogo toga jasnije .
@ tema . El to bese ona silna armija , koju je razorilo udruzenje vatrogasaca iz Slovenije i kulturno - umetnicko drustvo iz maribora . jest da su se udruzili , pa su tako stekkli prednost .
 
JNA vojska je bila jaka dok je KPJ bila jaka... Cim se KPJ rasrafila na sastavne delove, otisla je i vojska kao sanak pusti...

Ovo sad sto imamo je barem samo nase, nece se deliti ni na kakve delove.
 
Та војска је учествовала у једном рату, и била је неспособна да сачува државу. Србин има да се поноси српском војском.
 
Ratovi devedesetih su pokazali da se milicije naoružane modernim protivtenkovskim i protivavionskim oružjem mogu dosta uspešno suprostaviti glomaznoj armiji koja obiluje ne naročito prezicnim oružjima i oruđima.
 
И сам Тито је говорио да живимо у миру а да будемо спремни за рат (тако некако).
Нисам поклоник лика и дела друга нам Тита али овде је био у праву.

Погледај дан данас војне параде рецимо у Грчкој, која је члан ЕУ, шта фали томе? Да ли то значи да звецкају оружјем, као што би се протумачило за нас?
Наравно да не. То само значи да са свима живе у миру и да ће се потрудити(;)) да тако и остане.

А не к'о ми - парола "Србија више никад неће ратовати", уништавање "застарелог" оружја и срозавање војске на прање пелена - уопште није потпора нашој жељи да живимо не само у миру већ и у миру и достојанствено.

sama politicka izjava da srbija vise nikad nece ratovati je dovoljna da se shvati da srbiji i ne treba vojska...ako je to tako---onda je posteno to javno i objaviti i vojsku raspustiti...a ne licemerno davati izjave koje devalviraju vojsku...
 
Tu "vojsku" su za dva dana razbili u paramparčad slovenački vatrogaci.Ne znam na šta bi trebalo da budemo ponosni.:confused:

.
. El to bese ona silna armija , koju je razorilo udruzenje vatrogasaca iz Slovenije i kulturno - umetnicko drustvo iz maribora . jest da su se udruzili , pa su tako stekkli prednost .

Та војска је учествовала у једном рату, и била је неспособна да сачува државу. Србин има да се поноси српском војском.
Какво слабо памћење...
 
To nije tačno. Slovenačka TO je vojno poražena u 10-todnevnom ratu i svoj poraz je potisala. Ono što se desilo nakon sukoba, nije u domenu vojske bilo.

Sem toga JNA je do pred sam raspad bila tampon zona cesto i bez municije jer nije imala jasan stav prema razbijanju drzave iznutra.Komanda Kreni -stani nije ni mogla da daje bolje rezultate.
 
ЈНА, војска (пета по снази у Европи) која није успела да успешно одигра своју основну улогу.....ЈНА је испала најобичније четрдесепетогодишње бацање пара....и наде
СРАМОТА!
 

Back
Top