Zasto se dizelasi tresu???

njomi_k

Početnik
Poruka
34
Buduci tast hoce devojci da kupi auto, i kakav je za svakog dizelasa kog vidimo kaze joj da ne valja jer se motor trese. Stvarno me nervira coveku je sve problem u zivotu. Mislim ja sam vozio samo dizelase(4-5 auta) i istina je da se malo trese i da radi kao traktorcic al to mi se svidja i nikada nisam na to gledao kao na neki problem, kao trese mi se motor?!
Pa samo da proverim ima li neke istine u tome da dizel motor ne treba da se trese nimalo? :), haha ne mogu da verujem majke mi.
 
Poslednja izmena:
Pa teško da ne treba da se trese nimalo. Dizeli su bučni i tresu se dosta zbog svoje konstrukcije, tj. pumpe visokog pritiska, visoke kompresije, masivnih delova i niskog broja obrtaja. E sad, to je dosta smanjeno kod novih common rail dizela koji imaju drugačiju pumpu i sistem ubrizgavanja, oni su malo lakši i mirniji, ali je dizel uvek bučniji i nemirniji od benzinca, tako da ćeš naći neki koji se ne "trese".
 
Poslednja izmena:
novi se ne tresu i sto kaze avetinja 2.5 tdi sigurno nece se trese..al stari dizelasi kao sto je golf 2 1.6 :( :mrgreen:) ne da se tresu..ko traktori..
i normalno da se trese vise od benzinca upravo zbog kao sto rece neko malog broja obrtaja, velikih delova u motoru..
a devojku teba malo naostiriti..pokladnjas jo jauto i jos se buni..
 
Ne znam zasto ljudi trce na dizele, pogotovo kad spomene neko Golf 2 dizel,to im je vrhovni Bog...
Kad kupujes auto prvo na sta treba da gledas je koji su tvoji zahtjevi, koliko imas prihoda za odrzavanje buduceg auta, ako nemas puno onda se usresredi na dizelasa (Golf 2 primjer)
Ako imas imalo dobru platu, uzmi benzinca i vozi se kao covjek, redovno ga odrzavaj , ulje, filteri, kaisevi, ma neces da brines covjece ,ima da plovi kao barka...
 
Pricam za traktore , sve ispod 96-97 izuzev , kod srecnih proizvodjaca i mladje (Fiat i ta *ovna) , Bmw-u skidam kapu sto se tice svega pa i za 90' godiste jer to npr Fiat je to tek dostigao u 2000 ,a mozda i kasnije...

Svaka cast ,sad je automobilizam napredovao , sad nema ni neke razlike,kod novijih modela. Ne potcjenjujem dizel motore ali u novijim modelima, ovo starije je 0 (nasprem benzinca naravno)
 
Pricam za traktore , sve ispod 96-97 izuzev , kod srecnih proizvodjaca i mladje (Fiat i ta *ovna) , Bmw-u skidam kapu sto se tice svega pa i za 90' godiste jer to npr Fiat je to tek dostigao u 2000 ,a mozda i kasnije...

Svaka cast ,sad je automobilizam napredovao , sad nema ni neke razlike,kod novijih modela. Ne potcjenjujem dizel motore ali u novijim modelima, ovo starije je 0 (nasprem benzinca naravno)

Ne zaboravi da Fiat, pored svega toga koliko je meni antipatičan i što nikad ne bih kupio njihovo auto, proizvodi najbolje dizel motore
 
Buduci tast hoce devojci da kupi auto, i kakav je za svakog dizelasa kog vidimo kaze joj da ne valja jer se motor trese. Stvarno me nervira coveku je sve problem u zivotu. Mislim ja sam vozio samo dizelase(4-5 auta) i istina je da se malo trese i da radi kao traktorcic al to mi se svidja i nikada nisam na to gledao kao na neki problem, kao trese mi se motor?!
Pa samo da proverim ima li neke istine u tome da dizel motor ne treba da se trese nimalo? :), haha ne mogu da verujem majke mi.

Ma moze da ima malo vibracija,ali ne da se trese i razvaljuje oko sebe.
Ako previse trese kako kazes onda mu nesto fali. Moj dizel(Pezo 205) ne trese jer je sve kako treba,cak ni kad je hladan,a 23 mu je godine.
Imao sam problema sa diznama pa je tresao,promjenio uloske dizni i prestalo je.
Motor ako je ispravan ima da radi bez velikih vibracija,pa bio benzinac ili dizel,a ono jeste da su dizeli malo nemirniji,ali ipak ne toliko pod uslovom da su ispravni.
Ako iz nekog razloga ne radi jedan cilindar na benzincu,nece ni on raditi mirno to je sigurno.
A i taj tvoj buduci tast vjerovatno gleda dlaku u jajetu ili se samo brine kako ces se ti voziti,da ti sve bude udobno i kako treba,jer jbga ipak si ti buduci zet.;)
 
Buduci tast hoce devojci da kupi auto, i kakav je za svakog dizelasa kog vidimo kaze joj da ne valja jer se motor trese. Stvarno me nervira coveku je sve problem u zivotu. Mislim ja sam vozio samo dizelase(4-5 auta) i istina je da se malo trese i da radi kao traktorcic al to mi se svidja i nikada nisam na to gledao kao na neki problem, kao trese mi se motor?!
Pa samo da proverim ima li neke istine u tome da dizel motor ne treba da se trese nimalo? :), haha ne mogu da verujem majke mi.
Dizeli se već poduže ne tresu i ne buče (ako izuzmemo verovatno najgori dizel u putničkom vozilu Golf II). Vrte se na većem broju obrtaja, ubrizgavanje im je savršenije, materijali su lakši i savremeniji, blokovi motora i glave obloženi su materijalima koji smanjuju buku i...ima još puno toga zašto dizeli nisu ono što su bili, ali...
Mnogobrojne studije iz različitih oblasti ozbiljno su se bavile dizelima i rezultati su uglavnom porazni po ove motore. Preskačem ovog puta ekonomske i najpreciznije tehničke razloge i citiram neke koji bi mogli da budu interesantniji jer se dotiču zdravlja.
- Najopasniji efekti dizela, ma koliko bili tihi i dinamički uravnoteženi, proističu iz osnovnih principa rada koji konstantno proizvode vibracije i zvukove niske frekvencije (one ispod 70 dB) koje ljudsko uvo ne registruje, ali konstantno utiču na psihu vozača. Duga putovanja u najtišim automobilima sa dizelom izazivaju povećani umor, stres, nervozu, čak i nelagode koje se javljaju u vidu svraba kao alergijske smetnje.
- I još nešto, produkti sagorevanja dizel goriva( višestruko dokazano) daleko su štetniji i kancerogeniji od svih poznatih vrsta goriva...
Ima toga puno o dizelima, pa koga interesuje knjige u ruke. z;)
 
Pa ja upravo to i govorim... ti motori su zaista dobri... samo što je problem što su motori jedino što valja na tim autima :rotf:
A šta ćemo recimo sa menjačima koji spadaju u sam svetski vrh? I kako ti nikakvi automobili decenijama služe kao osnova za uspešne takmičarske automobile. Ne sećam da je na pr. Mercedes godinama bio svetski šampion u reliju, najtežoj auto disciplini koja traži maksimum svega što auto može da pruži???
 
A šta ćemo recimo sa menjačima koji spadaju u sam svetski vrh? I kako ti nikakvi automobili decenijama služe kao osnova za uspešne takmičarske automobile. Ne sećam da je na pr. Mercedes godinama bio svetski šampion u reliju, najtežoj auto disciplini koja traži maksimum svega što auto može da pruži???

To za mjenjače se ne bih složio...

Ne znam, možda je ovo moj subjektivan utisak... a imao sam priliku da probam i trkačke italijanske automobile... Mada, ponavljam, moguće da je to stvar ukusa
 
Buduci tast hoce devojci da kupi auto, i kakav je za svakog dizelasa kog vidimo kaze joj da ne valja jer se motor trese. Stvarno me nervira coveku je sve problem u zivotu. Mislim ja sam vozio samo dizelase(4-5 auta) i istina je da se malo trese i da radi kao traktorcic al to mi se svidja i nikada nisam na to gledao kao na neki problem, kao trese mi se motor?!
Pa samo da proverim ima li neke istine u tome da dizel motor ne treba da se trese nimalo? :), haha ne mogu da verujem majke mi.

stegni kichmu pa mu kazi "pali matori, ja cu zeni da kupim auto pa nek trese ako trese"
a ne da cutis ko mrav, tako ces sutra za sve da cutis
 
A šta ćemo recimo sa menjačima koji spadaju u sam svetski vrh? I kako ti nikakvi automobili decenijama služe kao osnova za uspešne takmičarske automobile. Ne sećam da je na pr. Mercedes godinama bio svetski šampion u reliju, najtežoj auto disciplini koja traži maksimum svega što auto može da pruži???

Zato sto svabo u svoje motore ugradjuje turbine i kompresore,italijan ih sve sasije sa obicnim atmosferskim benzincem.
A njihovi turbo benzinci,dal ima poente pricati o tome?Turbo+visoki obrtaji sto je karakteristicno vise za atmosferce.
3 reci
Lancia Delta Integrale.
Dovidjenja!
 
Dizeli se već poduže ne tresu i ne buče (ako izuzmemo verovatno najgori dizel u putničkom vozilu Golf II).

Cenim tvoje znanje, stvarno, ali NAJGORI dizel?! Koji je to dizel motor iz tog perioda kvalitetniji od Volkswagenovog 1.6, osim naravno Mercedesovih?


A šta ćemo recimo sa menjačima koji spadaju u sam svetski vrh? I kako ti nikakvi automobili decenijama služe kao osnova za uspešne takmičarske automobile. Ne sećam da je na pr. Mercedes godinama bio svetski šampion u reliju, najtežoj auto disciplini koja traži maksimum svega što auto može da pruži???

Uvek kad zapodenem raspravu sa Alfistima, oni se dohvate sportskih uspeha njihove ljubljene firme. Moje jedino pitanje je - sta ja imam od toga sto je Alfa pre 30, 40 ili 60 godina harala trkackim pistama? Jedno veliko nista.

Zato sto svabo u svoje motore ugradjuje turbine i kompresore,italijan ih sve sasije sa obicnim atmosferskim benzincem.
A njihovi turbo benzinci,dal ima poente pricati o tome?Turbo+visoki obrtaji sto je karakteristicno vise za atmosferce.
3 reci
Lancia Delta Integrale.
Dovidjenja!

A to sto je odrzavanje Delte Integrale jako slicno odrzavanju Ferrarija, to nema veze.

A u pravu si, eto npr. neku godinu nakon pojavljivanja G2 GTI 16v, naprave i Italijani Tipo 2.0ie 16v, "sad cemo mi da pokazemo Svabama kako se to radi". Al prc, posto ni to nije bilo dovoljno, onda su usledili potezi ocajnika, presadjivanje motora iz Lancie i tako dalje.


Zna se ko je ko u automobilskoj industriji, svidjalo se to nekome ili ne.
 

Back
Top