droga-nesto uzviseno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

vericas

Obećava
Poruka
93
toliko me interesuje droga,i kako deluje ali i znam kakve su posledice.ali ih nisam svesna i ma koliko mi govorili da je to lose i pricali da cu samo za to ziveti,mene to privlaci,samo sam jednom duvala vutru i rekla sam da necu vise,i sad bih opet.a samo mi se mnogo spavalo od vutre. a i da hocu,ja sad nisam u tom drustvu i nemam odakle da uzemem,ali sad sam zavrsila knjigu Mi deca sa kolodvora Zoo,inace na hrvatskom prevod,a na nasem valjda Mi deca sa zeleznicke stanice Zoo. ispovest jedne cure koja je sa 13 godina pocela da koristi heroin-H.
i jedva se izvukla sa 16 god. morate ,ako vas zanima tako nesto,da procitate tu knjigu.koja droga...na sve strane.
tako kad se nesto desi,posto imam druga koji je valjda prestao,i kad vidim sta je njemu,bezim od sveg tog sranja,ne mogu da smislim sve to.a sinoc kad sam procitala knjigu toliko mi je bila prepuna glava svega toga,samo su mi se vrteli nazivi droga po glavi...ali mislila sam da ludim.cas na jedno mislim cas na drugo,skroz nepovezano.
kakva su vasa iskustva??i da li vas zanima droga,mislim da li vam je nesto uzviseno?
 
vericas:
toliko me interesuje droga,i kako deluje ali i znam kakve su posledice.ali ih nisam svesna i ma koliko mi govorili da je to lose i pricali da cu samo za to ziveti,mene to privlaci,samo sam jednom duvala vutru i rekla sam da necu vise,i sad bih opet.a samo mi se mnogo spavalo od vutre. a i da hocu,ja sad nisam u tom drustvu i nemam odakle da uzemem,ali sad sam zavrsila knjigu Mi deca sa kolodvora Zoo,inace na hrvatskom prevod,a na nasem valjda Mi deca sa zeleznicke stanice Zoo. ispovest jedne cure koja je sa 13 godina pocela da koristi heroin-H.
i jedva se izvukla sa 16 god. morate ,ako vas zanima tako nesto,da procitate tu knjigu.koja droga...na sve strane.
tako kad se nesto desi,posto imam druga koji je valjda prestao,i kad vidim sta je njemu,bezim od sveg tog *,ne mogu da smislim sve to.a sinoc kad sam procitala knjigu toliko mi je bila prepuna glava svega toga,samo su mi se vrteli nazivi droga po glavi...ali mislila sam da ludim.cas na jedno mislim cas na drugo,skroz nepovezano.
kakva su vasa iskustva??i da li vas zanima droga,mislim da li vam je nesto uzviseno?

Pa ne razumem kako posle čitanja knjige ''Mi deca sa stanice Zoo'' možeš da misliš na drogu kao nešto uzvišeno?! :roll: Šta je ona bilo kome donela dobro? Koliko je samo Kristijaninih drugova i drugarica umrlo od ''zlatnog metka''? Šta je sve radila da bi došla do droge? Nemoj ni da razmišljaš više o tome... :?
 
Devojko nemoj da se palis! Ta knjiga je trebalo da ti otvori oci u pogledu droge,da ti kaze da se klonis toga!Ocigledno je nisi razumela,procitaj ponovo.Ili uzmi biografiju kurta kobejna (na slican fazon,samo tragicniji kraj),videces da bas i nije sve tako "uzviseno",prosto je sje*bano,ne treba ti to u zivotu.
 
??? :shock:
ok, ona prva tema, kao na fazon san o slobodi je bila manje vise svarljiva....
ali ovo?
nasmejala bi se da nije tako ozbiljno :shock: ....
sve sam cula o drog(z?)i, ali "uzviseno"?!
droga moze da izaziva halucinacije i zato se koristi u mnogim religijama(i "religijama"), ali to da je uzvisena..... :shock: :shock:
 
$helobina:
Devojko nemoj da se palis! Ta knjiga je trebalo da ti otvori oci u pogledu droge,da ti kaze da se klonis toga!Ocigledno je nisi razumela,procitaj ponovo.Ili uzmi biografiju kurta kobejna (na slican fazon,samo tragicniji kraj),videces da bas i nije sve tako "uzviseno",prosto je sje*bano,ne treba ti to u zivotu.
e citala sam sve u kurtu,tako da..
inace ,nisam mislila na nesto uzviseno kao dobro,nego na taj osecaj.znam i razumela sam knjigu,
ali ne vredi mi govoriti da se klonim toga.
 
ne pazi,nije uopste fazon u tome dali sam imala iskustva u tome ili ne.Fazon je u tome da bi ti trebala da imas dovoljno pameti(posle svega sto si procitala) da shvatis sta je dobro a sta ne.I veruj mi uopste nije cool biti narkoman...ne znam po kakvim se krugovima kreces , ali sigurno te niko ko ima bar malo mozga u glavi nece podrzati u tome,sem naravno ako nije i sam probao drogu.Mani se toga
 
Ne nalazim nista privlacno a kamoli uzviseno u drogama ,nikada nisam probala niti me nesto privlaci.Previse cenim sebe da bih si to uradila.Sta je uzviseno u koriscenju droga...naduvash se i kao sve ti je lepo......ja radim na pronalazenju svog Ja i droga bi mi pritom samo smetala.Mozda ti u pocetku daje uzvisen osecaj ali cisto sumnjam da ce ti kraj biti uzvisen...nadju te u wc-u sa spricom u veni.....vrlo dostojanstveno.....a svi oni koji ne mogu da uzivaju u muzici i koji ne mogu da je razumeju bez droga najobicniji su pozeri...
 
vericas:
vicente:
клони се тога, не треба ти то...
него, хтедох питати какве то везе има с музиком
pa nisam znala u koju temu da je stavim znas pa eto ovde,mnogi povezuju drogu sa rockom i metalom

joooj, mrzim te stereotipe, poput toga da su svi koji slusaju malo "tvrdju" muziku, automatski narkomani
no dobro....
 
vericas:
vicente:
клони се тога, не треба ти то...
него, хтедох питати какве то везе има с музиком
pa nisam znala u koju temu da je stavim znas pa eto ovde,mnogi povezuju drogu sa rockom i metalom

joooj, mrzim te stereotipe, poput toga da su svi koji slusaju malo "tvrdju" muziku, automatski narkomani
no dobro....
 
Neko je ovde pomislio da droga ima veze sa muzikom!Nema i ne sme da ima ! Nije tacno misljenje da ona prati ROK! Moze se biti roker i bez tog otrova!

DROGA-laki OTROV-postepena i sigurna SMRT

POGLEDAJ FILM KRISTINA(nemacki cini mi se i nikada vise ti droga nece pasti na pamet!)
 
Guliverr:
Neko je ovde pomislio da droga ima veze sa muzikom!Nema i ne sme da ima ! Nije tacno misljenje da ona prati ROK! Moze se biti roker i bez tog otrova!

DROGA-laki OTROV-postepena i sigurna SMRT

POGLEDAJ FILM KRISTINA(nemacki cini mi se i nikada vise ti droga nece pasti na pamet!)
nadam se da me nisi pogresno shvatio, i ja mrzim sto govore da svi koji slusaju rok mora da su narkomani,koliko su samo puta to rekli....
 
Guliverr:
Neko je ovde pomislio da droga ima veze sa muzikom!Nema i ne sme da ima ! Nije tacno misljenje da ona prati ROK! Moze se biti roker i bez tog otrova!

DROGA-laki OTROV-postepena i sigurna SMRT

POGLEDAJ FILM KRISTINA(nemacki cini mi se i nikada vise ti droga nece pasti na pamet!)
nadam se da me nisi pogresno shvatio, i ja mrzim sto govore da svi koji slusaju rok mora da su narkomani,koliko su samo puta to rekli....pogledacu film
 
vicente:
vericas:
vicente:
клони се тога, не треба ти то...
него, хтедох питати какве то везе има с музиком
pa nisam znala u koju temu da je stavim znas pa eto ovde,mnogi povezuju drogu sa rockom i metalom

joooj, mrzim te stereotipe, poput toga da su svi koji slusaju malo "tvrdju" muziku, automatski narkomani
no dobro....
ejjj ja ne mislim tako
 
jagodica:
ok.. a sad mi kazite muzicara-facu (ali bas facu) koji se nije drogirao, odnosno umro od droge,i ili imao tesku narko fazu...

ovde smo govorili o onima koji slusaju tu muziku, jer se i oni njima tako misli,
a inace si u pravu, ali ne sasvim....
ian gillan i deep purple, o njima sigurno nisi cula da su bili narkomani
 
vicente:
jagodica:
ok.. a sad mi kazite muzicara-facu (ali bas facu) koji se nije drogirao, odnosno umro od droge,i ili imao tesku narko fazu...

ovde smo govorili o onima koji slusaju tu muziku, jer se i oni njima tako misli,
a inace si u pravu, ali ne sasvim....
ian gillan i deep purple, o njima sigurno nisi cula da su bili narkomani

nisam...taj je bio alkos verovatno i umro od ciroze :lol: ?
 
ma u pravu je lik, dosta ljudi je na rock(i sire)sceni umrlo ili barem imalo problema sa drogom...pogledaj samo hendrixa, joplinku i tome sl.
ali to nema veze sa time da li se ljudi koji slusaju rock(opet i sire :D )drogiraju. to sto postoje sajkopate koji misle "hendrix je moj idol on se drogirao i ja cu" to nema veze sa kompletnom pricom....
 
Ja sam kao mala gledala onaj nas film kada su onu zagrebacku glumicu na kraju nasli u nekom haustoru, jer se predozirala... to mi je bilo kao da sam gledala najgori horor... i nikada nisam pozelela ni da probam da zadovoljim radoznalost... mama i tata nisu morali da mi pricaju da to ne valja... sam film mi je rekao sve... ja bih ga pustala deci sa deset godina, a onda svake godine ponovo... I pustala bih im dokumentarce sa odeljenja gde se lece bolesti zavistnosti i sa odeljenje gde su bolesni od AIDS-a... da vide posledice "radoznalosti" i onog cuvenog "nece to mene"...
Moje najbolje drugarice brat (25) je umro od droge, prodao je sve sto je imao... Na slicnom putu je jos jedan njen brat. Obojica su mislili da mogu da kazu "ne" kada hoce. Da su mogli ne bi bili tu gde su sada.
Jednog mog komsiju su nasli u nekom haustoru na Dorcolu... bio je mrtav nekoliko dana... Prodao je sve po kuci, pretio ocu i majci, poceo da obija trafike...
Ne postoje opasne i bezopasne droge. Sve na kraju vodi u smrt:
Welcome to the hotel California...
Toliko je pesama ispevano na tu temu. Svi su svesni da je to karta u jednom pravcu.
 
Ernesto_Che:
ma u pravu je lik, dosta ljudi je na rock(i sire)sceni umrlo ili barem imalo problema sa drogom...pogledaj samo hendrixa, joplinku i tome sl.
ali to nema veze sa time da li se ljudi koji slusaju rock(opet i sire :D )drogiraju. to sto postoje sajkopate koji misle "hendrix je moj idol on se drogirao i ja cu" to nema veze sa kompletnom pricom....

mada je ovo dosta bolna tema za mene, reci cu ti jos nesto....
moj najbolji drug u koga sam(potajno)bila zaljubljena umro je pre malo vise od godinu dana od overdose-a...ostavio je iza sebe potpuno normalne roditelje koji mu nikad nista lose nisu uradili, brata koji ga je navukao na drogu, a zatim se on sam izvukao, gomilu drustva koje ga je volelo, i mene :(
i nije probao da bi "bezao" od stvarnosti jer mu to nije bilo potrebno, nego tek onako,...
zato ne mogu da podnesem da neko gleda drogu sa simpatijom, kamoli kao nesto "uzviseno", kad je to nesto sto tek tako moze da uzme mladoj i zdravoj osobi zivot...
pozdrav, i izleci tu svoju nezdravu radoznalost
 
jagodica:
ok.. a sad mi kazite muzicara-facu (ali bas facu) koji se nije drogirao, odnosno umro od droge,i ili imao tesku narko fazu...

Ima ih dosta u to nema sumnje! Recimo Zdravko Colic(mada mi nikada njie bio omiljen pevac).Ipak on je svidelo se to nekome ili ne u bivsoj JUGI bio prava glavna muzicka faca ali ne i narkoman.Onda grupa SEDMORICA MLADIH(domaci BITLSI) Prvi kod nas svirali Dzez i pocinjali sa rokom ! ni oni nisu bili NARKOMANI a u svoje vreme bili su izuzetne face! Zatim najpopularniji pevac danas na prostorima BIH je Dino Merlin , koji takodje nje narkoman i mnogi drugi. Ipak stoji i ne poricem da je veliki broj majstora i domace i strane scene imao NARKO FAZE! Ali mnogi i nisu ! dakle ne mora se drogirati da bi se bilo dobar muzicar! To je glupost!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top