(NE)PUN FRIŽIDER ..

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Razmišljam ... treba da mi dodju neki gosti veceras... i kao šta spremiti, šta kupiti .....A onda se setim svog brata kod koga je frižider što hranom, što pićem, uvek pun - to jednostavno mora da bude tako. Nije on neki punišić, ali frižider mu je uvek pun - i baš me zadivi svaki put ... jer on u svakom trenutku može da iznese pun sto nekih drangulija i da ugosti ljude. Njegov frižider izgleda kao frižider iz filmova (samo što ne počne da ispada iz njega).

A ja .... planiraj, lupaj glavu .... frižider mi je napunjen samo onim stvarima sa kojima mora (sir, jaja, mleko, jogurt i te osnovne stvari) ..... Nemam kačkavalje, suhomesnato i te lepe kalorične djakonije ... eventualno po jedan sok..... ja sve kupujem onda kada treba i da spremim.

Kako vi stojite po tom pitanju?
Šta kod vas u kući uvek mora da ima?
U kom ste fazonu kad vam gosti dolaze ... ono kafica i ćao ... ili se trudite da spremite nešto ......
 
pa u mojoj familiji stvari stoje ovako-ono,posete tokom nedelje,prodju uz kaficu,sok,keks,itd
a posete vikendom-mama mesi,kifle,kolace,svasta nesto,zavisi kako je raspolozena,a cale secka meze itd
tako moji funkcionisu sa svojim"drustvom"
 
Uvek imam neko voće i grickalice pri ruci...a ovo ostalo naveliko spremam samo kad se neko najavi, kad je nešto planirano... ne volim da gomilam hranu.
Neko vreme sam to radila, pa deo uvek propadne, pa mi žao...
 
У кругу од 100 метара од своје куће имам 4-5 месара, два супермаркета, неколико минимаркета (који раде 24 сата дневно), пијацу, пекаре....тако да у свкао доба дана имам могућност да скокнем и купим шта ми треба ако ми неко долази.
Да гомилам у кући - нема сврхе, јер ће се осушити или убуђати и пропасти. Купујем само онолико колико је нама потребно за сваки дан.
 
Kod mene nema shanse da se ubudja i propadne, ali ne punim frizzider tim djakonijama poshto dok god toga imam u kuci nema shanse da cu spremati i jesti supice, povrckice i ostale zdrave stvari. A ista pricha je i sa grickalicama - sve shto kupim da imam u kuci ako dodju iznenadni gosti pojedem u roku od odma z:mrgreen: Tako da gosti koji se ne najave na vreme dobiju kaficu i sokic ili kiselu.... eventualno ako u zamrzivachu iskopam zzu-zzu ili kiflice...
 
Pa posto zivim maltene solisticki, priznajem, frizider mi je uvek prazan, tj imam samo ono sto mi treba..

Tako da dragi gosti, ako necete kosti, il se najavite na vreme il si sami ponesite meze.

E sad, sve zavisi ko dolazi..ako dolaze ortakinje onda pokupujem par Guarana i neke grickalice, zhu zhu a ako je kakva rodbina naseckam nesto il umesim neke kifle i uz to sokice, pivo, ispitam vec sta piju
 
Kod mene nema shanse da se ubudja i propadne, ali ne punim frizzider tim djakonijama poshto dok god toga imam u kuci nema shanse da cu spremati i jesti supice, povrckice i ostale zdrave stvari. A ista pricha je i sa grickalicama - sve shto kupim da imam u kuci ako dodju iznenadni gosti pojedem u roku od odma z:mrgreen: Tako da gosti koji se ne najave na vreme dobiju kaficu i sokic ili kiselu.... eventualno ako u zamrzivachu iskopam zzu-zzu ili kiflice...

Isti slucajz:mrgreen: Kod nas je pravilo-sto da stoji, kad nemamo najavljene goste.
S tim da mi cesto nemamo ni kiselu, ne pijemo...Ali sokic se nadjez:)
 
Kod nas uvek ima gomila hrane, u frižiderima, špajzu, suvo na tavanu. Tu su i zamrzivači pa kod iznenadnih gostiju časkom odledim u mikrotalasnoj i spremam.....imam par brzinskih recepata, uvek nešto iskombinujem ne samo kad dolaze gosti nego i za nas ........nas je puna kuća tako da sve to treba naraniti, sva deca odrasla, čas jesu tu na večeri čas nisu......nabavka je jednom nedeljno, osim svakodnevnih sitnica. Sa tim ludim radnim vremenima nema se kad svaki čas ići u prodavnicu.
 
E ovako...posto mi zivimo na brdu prva radnja nam je na otprilike 3km a sledeca na 6km i nema sanse da cu "skoknuti" u nju kada neko dodje.
U veliku nabavku idemo otprilike dva puta mesecno i onda kupimo sve sto nam treba od onog najosnovnijeg do onog sto bas i nije za svaki dan.Mm ide svaki dan na posao u NS tako da on svaki dan svrati u povratku kuci po hleb i ono nesto ako se neko najavi...jer nama niko nece doci bez najave.
 
Okruzena sam marketima i mega marketima ali ipak, volim da mi je frizider uvek pun...
A i jeste. Uvek imam suhomesnate proizvode, razlicite vrste sira, sokove, mleko, slatkise, grickalice... To uvek kupujem a i dosta mi traje, ne pojede se brzo... Verovatno zato sto su deca mala pa ne jedu to... z;)
 
ja sam Natasa kao ti - u frizideru imam tek toliko da ne stoji dzabe ukljucen
uvek imam dva paketa neke testenine, dve tri konzerve pelata...a sve ostalo kupujem po potrebi
kupujem za maksimalno dva dana, i vrlo cesto nemam nista za iznenadne goste koji ionako ne dolaze :D
a za najavljene se trudim da imam vremena da nesto spremim
 
Razmišljam ... treba da mi dodju neki gosti veceras... i kao šta spremiti, šta kupiti .....A onda se setim svog brata kod koga je frižider što hranom, što pićem, uvek pun - to jednostavno mora da bude tako. Nije on neki punišić, ali frižider mu je uvek pun - i baš me zadivi svaki put ... jer on u svakom trenutku može da iznese pun sto nekih drangulija i da ugosti ljude. Njegov frižider izgleda kao frižider iz filmova (samo što ne počne da ispada iz njega).

A ja .... planiraj, lupaj glavu .... frižider mi je napunjen samo onim stvarima sa kojima mora (sir, jaja, mleko, jogurt i te osnovne stvari) ..... Nemam kačkavalje, suhomesnato i te lepe kalorične djakonije ... eventualno po jedan sok..... ja sve kupujem onda kada treba i da spremim.

Kako vi stojite po tom pitanju?
Šta kod vas u kući uvek mora da ima?
U kom ste fazonu kad vam gosti dolaze ... ono kafica i ćao ... ili se trudite da spremite nešto ......
kod nas u frizideru uvek imamo svetlo...
 
Nama je frižider takođe poluprazan, uvek imamo mleka, jogurta, pavlake, tvrdog sira i jednu vrstu suhomesnatog, a to koristimo samo vikendom jer preko nedelje doručkujemo van kuće, a ne večeramo uopšte jer kasno ručamo.
Samo zbog klinca držim pomenute stvari, da imam da mu dam za večeru, a on jede kao mišić...
Za goste vadim iz zamrzivača smrzotine i pečem u rerni, tipa krosana, pašteta, rol-viršli.
Ja sam instant domaćica, kuvam samo za nas i uvek gledam da je nešto brzinski i jednostavno...z:dm3:
 
:D
A te smrzotine srecom uvek dobro prodju.
Ti se nerviras i grizes nokte sto nemas nista bolje a njima dosta to malo lisnatog sa vrslicom iznutra.
Olizu tanjir.
( realno i ja kad odem u goste najvise volim da pojedem zhu zhu ili neki male sendvice ili to..da mi narezes malo slanine) :D


Secam se jednom kad mi je prvi put dolazila koleginica s faxa, reko hajd moram je necim ponuditi a ono ko za inat nista ne radi, nedelja vece.
Radila samo pekara odmah u prizemlju bukvalno posto radi non stop.
I ja sta cu otrcim i kupim dva bureka i jogurt.
I sve mislim, budalo bolje da nisi nista ni kupila.
Kad ova se bacila na burek sve mljacka i kaze " Jao ti si genije, moja keva kuva samo makrobioticku hranu, nisam burek jela dve godine jer nam ne dozvoljava"

:SSS
Makrobioticari su ludi :cry:
 
Nemam prepun frižider iz prostog razloga što je mali, pa ne mogu da natrpam... Ali u kući uvek imam dovoljno hrane da mogu da spremim nešto pristojno i ukusno za nas ili za neočekivane goste (dođu na kafu, a ostanu na večeri ili ručku)... nisam ljubitelj grickalica i suve hrane, i takve stvari uglavnom nemam kod kuće, ali uvek imam neko voće, povrće, pirinač, testenine, pasulj, sočivo, brašno, maslinovo ulje... to je u stvari više pitanje prezentacije i baratanja sa tim osnovnim bakalukom: pa salata, rizoto i voćna salata izgledaju kao gozba :lol: a u stvari minimalan trud... Ili napravim palačinke, ili neki jednostavan kolač uz kafu... Volim da hranim ljude, i tako nekako i pazarim... A kad zovem ljude na klopu, to je druga stvar - onda se pazari tri dana, nema da nema :)
 
Poslednja izmena:
Jao meni su frizideri, +zamrzivac+ ostava uvijek puni, evo sada sam isla da provjerim sta sve imamo. Meso, suhomesnato, mlijecni proizvodi, dzemovi, tjestenina, brasno, zimnica,..vino,...grickalice ne kupujem ali ih uvijek imam u kuci jer mi uvijek neko donese "za dijete". Ostatak Vecinom kupujem po potrebi, kada nam se neko najavi, ali u sustini sam majstor za spremiti nesto na brzaka od , na oko, sitnica koje imam u kuci.
 
ja jako volim da gomilam stvari, tipa da uvek imam bar 4 kg brasna, 2-3 l ulja, 2-3 kg secera, i do sada sam patila sto mi je kuhinja bila sicusna, ali sam imala spajz. e sad imam vecu kuhinju, ali nemam spajz. od suhomesnatog volim da imam barem jednu vrstu, i volim da imam 2 vrste sira, malo maslina, kiselih krastavaca, onih bebi-kukuruza. u frizideru moram da imam virsle, nekoliko pasteta, senf,majonez, kecapa. idemo u veliku nabavku jednom mesecno i jos jednom ili dvaput u manju nabavku. uvek imam cedevite, puno cajeva, sokica, raznih voda, vina i zestokih pica. jedino sto mi nikako ne uspeva da mi zamrzivac bude pun, ne znam zasto, ali nikad se ne setim da kupim bas sve sto se drzi u njemu. a da - i uglavnom prilikom tih velikih nabavki uvek kupimo brdo grickalica i gaziranih pica, ali to nestane za par dana, jel obozavamo i muz i ja da umesto vecere uzmemo tu nezdravu hranu i da tamanimo... z:((
 
Razmišljam ... treba da mi dodju neki gosti veceras... i kao šta spremiti, šta kupiti .....A onda se setim svog brata kod koga je frižider što hranom, što pićem, uvek pun - to jednostavno mora da bude tako. Nije on neki punišić, ali frižider mu je uvek pun - i baš me zadivi svaki put ... jer on u svakom trenutku može da iznese pun sto nekih drangulija i da ugosti ljude. Njegov frižider izgleda kao frižider iz filmova (samo što ne počne da ispada iz njega).

A ja .... planiraj, lupaj glavu .... frižider mi je napunjen samo onim stvarima sa kojima mora (sir, jaja, mleko, jogurt i te osnovne stvari) ..... Nemam kačkavalje, suhomesnato i te lepe kalorične djakonije ... eventualno po jedan sok..... ja sve kupujem onda kada treba i da spremim.

Kako vi stojite po tom pitanju?
Šta kod vas u kući uvek mora da ima?
U kom ste fazonu kad vam gosti dolaze ... ono kafica i ćao ... ili se trudite da spremite nešto ......

isti problem z:mrgreen: z:hm:
I uvek se iznerviram kada donesem pune kese iz prodavnice....sve mislim,bice pun,a kada stavim sve unutra,ono polu prazno opet :neutral:
Sto se tice gostiju,nasi uglavnom nisu u fazonu da meze.....tako da se to po potrebi isto regulise :lol:
 

Back
Top