Manipulacija?

Vrlo je podlo da se ogradjujes od necega sto ima veze sa tobom, i sve to ostavljas na plecima nekog drugog. Nije bas super osecaj da se svadjas sam sa sobom, da pokusavas da situaciju barem malo uprostis i razgovor dignes na neku visu razinu, a tvoj sagovornik cuti i gleda!
 
Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.

Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?

z:hm:

Ja nisam koristila takve ‚‚tehnike manipulacije‚‚....to rade ljudi koji nisu sigurni u sebe i ono što žele ili se naprosto plaše da će biti povređeni ali se često zbog toga zahebu i propuste sjajne trenutke koje su mogli provesti sa tom osobom koju ignorišu, iz samo njima poznatog razloga.......... jer sve ima svoje granice pa i strpljenje onog drugog.z;)
 
ne rekoh već volim čiste odnose, što je najčešće pogubno, al ako... šta imam kažem pa nek ispadne kako ispadne... a tuđe ćutanje ne tumačim, pa koji moj ti služi jezik (osim za xm xm...)
 
Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.

Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?

z:hm:

ja ne gledam na to kao na manipulaciju.
ima ljudi koji su takvi kada su povredjeni ili ljuti. neko se dere na sav glas neko cuti. ne mislim da su to "taktike" vec pre nacin reagovanja. a nema gore reakcije od te:zima:
 
ja ne gledam na to kao na manipulaciju.
ima ljudi koji su takvi kada su povredjeni ili ljuti. neko se dere na sav glas neko cuti. ne mislim da su to "taktike" vec pre nacin reagovanja. a nema gore reakcije od te:zima:

Da...ili su generalno takvi..i teze izrazavaju ( ako uopste ) recima sta zele...slazem se da nema gore reakcije....jer se na taj nacin problem ne resava, vec se samo potiskuje...z:hm:
 
Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.

Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?

z:hm:

Ако ме ишта излуђује - онда је то дурење и чекање да некоме прочитам мисли! z:((

Ја сам, иначе, као Југобанка z:lol:, слоган ми је увек ''Дођите да се договоримо!''
Волим да причам о ономе што ме мучи, о проблему који имамо, о начину разрешавања, спремна сам на уступке и компромисе....а такво ћутање схватам као неку врсту кажњавања. z:(
 
Radio sam to kad sam bio mladji al tad sam bio lud pa se ne racuna :lol:

A radili su i meni, dva ili možda tri puta. Prvi put sam prilicno pukao i mesecima pokušavao da dodjem do odgovora - zašto -
Na kraju sam odustao, ali moram priznati da me sve to prilicno pogodilo.
Sledeći put kad mi je to priređeno, samo sam se nasmejao i otišao. Jer to ponašanje uglavnom i nema drugu svrhu sem da te na onaj ljigavi, pasivno-agresivan način kazni za nešto ili da vrati neke dugove koje ti sam nisi napravio.

Jedino što mogu da razumem je postepeno gašenje komunikacije, koje svakom treba da kaže da druga strana komunikaciju više ne želi, ali da isto tako ne želi ni da te povredi njenim naglim obustavljanjem ili svadjom kad emocija više nema.
 
Radio sam to kad sam bio mladji al tad sam bio lud pa se ne racuna :lol:

A radili su i meni, dva ili možda tri puta. Prvi put sam prilicno pukao i mesecima pokušavao da dodjem do odgovora - zašto -
Na kraju sam odustao, ali moram priznati da me sve to prilicno pogodilo.
Sledeći put kad mi je to priređeno, samo sam se nasmejao i otišao. Jer to ponašanje uglavnom i nema drugu svrhu sem da te na onaj ljigavi, pasivno-agresivan način kazni za nešto ili da vrati neke dugove koje ti sam nisi napravio.

Jedino što mogu da razumem je postepeno gašenje komunikacije, koje svakom treba da kaže da druga strana komunikaciju više ne želi, ali da isto tako ne želi ni da te povredi njenim naglim obustavljanjem ili svadjom kad emocija više nema.

U tom slucaju je obicaj da oba partnera osecaju gasenje komunikacije...pa se nijedno ne uzbudjuje previse oko toga....
 
U tom slucaju je obicaj da oba partnera osecaju gasenje komunikacije...pa se nijedno ne uzbudjuje previse oko toga....

Pa...ne bih se složio u potpunosti.
Po meni je sasvim ok situacija u kojoj jedan partner izgubi interesovanje i krene da komunikaciju smanjuje, skraćuje i svodi na meru u kojoj postaje jasno da je više ne želi.
To nije uvek, zapravo, to retko bude obostrano
Mislim da je malo bezveze odjednom prekinuti svaku komunikaciju ako ste do tada bili bliski.
Osim ako nemaš neki izuzetno jak razlog. A obično to nije slučaj, nego mislim da je ono što objasnih ranije.
 
Pojela mi maca jezik z:p
Šala mala. Zaćutala sam samo jednom, nakon mnogo, mnogo svađa sa bivšim dečkom. Povredio me je, rekao neke reči koje su me baš zabolele. Svašta sam govorila,ali uzalud, nije shvatio grešku i nastavio po starom, Tad sam ućutala z:(

nije shvatio? pa ako nije razumeo normalno da je nastavio po starom...cutanje nikad nista ne resava.i put je u siguran kraj,ali onako glupav kraj....
 
Cutanje i ignorisanje kao nacin manipulacije u vezi. Partner nas ostavlja da nagadjamo sta on zapravo misli.

Da li ste ikad koristili tu tehniku i zasto?

z:hm:

Nikada ne koristim jer jednostavno raspravim sta imam odmah,odnosno kazem u cemu je problem.Medjutim,on zna ponekad time da se posluzi jer zna da me to izludjuje.Posebno kod ljudi koji su u braku to je sasvim besmisleno jer ce jednom morati da prekine to cutanje,samo gubi dragoceno vreme svojim inatom.
 
Pa...ne bih se složio u potpunosti.
Po meni je sasvim ok situacija u kojoj jedan partner izgubi interesovanje i krene da komunikaciju smanjuje, skraćuje i svodi na meru u kojoj postaje jasno da je više ne želi.
To nije uvek, zapravo, to retko bude obostrano
Mislim da je malo bezveze odjednom prekinuti svaku komunikaciju ako ste do tada bili bliski.
Osim ako nemaš neki izuzetno jak razlog. A obično to nije slučaj, nego mislim da je ono što objasnih ranije.

A meni je malo bezveze biti sa nekim u komunikaciji cisto reda radi...pogotovu ako ste se nekada voleli...ne volis vise, paa....cao brate....
sad drugo je ako se osecanja sama po sebi gase i da partneri toga nisu skroz svesni....

Meni je sasvim ok da partner koji gubi interesovanje to i kaze...pa posle je na drugom partneru red da odluci sta ce...
 
Pa...ne bih se složio u potpunosti.
Po meni je sasvim ok situacija u kojoj jedan partner izgubi interesovanje i krene da komunikaciju smanjuje, skraćuje i svodi na meru u kojoj postaje jasno da je više ne želi.
To nije uvek, zapravo, to retko bude obostrano
Mislim da je malo bezveze odjednom prekinuti svaku komunikaciju ako ste do tada bili bliski.
Osim ako nemaš neki izuzetno jak razlog. A obično to nije slučaj, nego mislim da je ono što objasnih ranije.

ovo se svodi na citanje misli....da li su te osobe ikada bile u vezi....????
kolko finoce,bokte....njesra.
 

Back
Top