Pitanje / temperatura 37-37,5

Gordy81

Početnik
Poruka
1
Dragi moji,

potrebna mi je vasa pomoc. Vec 20 dana imam temperaturu od 37 do 37,5. Uradila sam analize krvi, urina, snimila pluca i sve je ok...

Buduci da sam tih dana kasljala, receno mi je da je mozda blazi bronhitis u pitanju i propisan ciprocinal. posle 5 dana upotrebe leka temperatura se opet vratila, na sta mi je drugi dr rekao da je to verovatno posledica pms sindroma, buduci da za koji dan treba da pocne ciklus. on mi je dao sandoz lekove, da pijem 3 dana i rekao da ne merim temperaturu, da pijem dosta vitamina, tecnosti, jedem supe itd..

s obzirom da temepratura miruje na 37 trenutno i stvara mi laganu glavobolju, interesuje me sta bi mogao biti uzrok.. ili ako neko zna neki dobar lek, nek javi... pocela sam da pijem i ekomer, kako bih poboljsala imuni sistem..

Imam blag bol u krstima, i to je sve..

hvala!!
 
Dragi moji,

potrebna mi je vasa pomoc. Vec 20 dana imam temperaturu od 37 do 37,5. Uradila sam analize krvi, urina, snimila pluca i sve je ok...

Buduci da sam tih dana kasljala, receno mi je da je mozda blazi bronhitis u pitanju i propisan ciprocinal. posle 5 dana upotrebe leka temperatura se opet vratila, na sta mi je drugi dr rekao da je to verovatno posledica pms sindroma, buduci da za koji dan treba da pocne ciklus. on mi je dao sandoz lekove, da pijem 3 dana i rekao da ne merim temperaturu, da pijem dosta vitamina, tecnosti, jedem supe itd..

s obzirom da temepratura miruje na 37 trenutno i stvara mi laganu glavobolju, interesuje me sta bi mogao biti uzrok.. ili ako neko zna neki dobar lek, nek javi... pocela sam da pijem i ekomer, kako bih poboljsala imuni sistem..

Imam blag bol u krstima, i to je sve..

hvala!!

Mislim da bi trebalo da das urin jos jednom na pregled..taj kasalj vwerovatno nema nikakve veze sa temperatuericom..ali bolovi u krstima,povremena glavobolja,ta temperaturica ,opsta slabost mogu da ukazuju na neku mokracnu infekciju...recimo neretko na esherihiju ...zato trebas da napravis pauzu sa antibioticima od nedelju dana pa da das urin na pregled ponovo..Zanima me da li ponekad osecas da ti je unutrasnja temperatura mnogo veca nego spoljasnja,odnosno da li osecas da goris kao da imas 40 a kad izmeris to je 37-37.5?
 
Temparatura od 37C je normalna temparatura ljudskog tela i nije znak nikakve bolesti !

Ако неко каже да "има температуру" то значи да је доживљава као стање које му није својствено кад се осећа "здраво"

Gordy81, повишена тепература може да буде један од симптома болести имуног система као што је системски лупус
 
Ако неко каже да "има температуру" то значи да је доживљава као стање које му није својствено кад се осећа "здраво"

Gordy81, повишена тепература може да буде један од симптома болести имуног система као што је системски лупус

Uh...uh... teska dijagnoza... z;)

Ipak bi trebalo da ode na najosnovnije pretrage,kao sto rece Dzamila za pocetak urin i obavezno urinokultura.
 
Uh...uh... teska dijagnoza... z;)

Ја своја знања црпим са интернета, немам диплому , па да дајем дијагнозу. А и да имам она се не даје на интернету. Не знам шта спада у "анализу урина", али она је написала да је урадила ту анализу
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ја своја знања црпим са интернета, немам диплому , па да дајем дијагнозу. А и да имам она се не даје на интернету. Не знам шта спада у "анализу урина", али она је написала да је урадила ту анализу


Da ne bi doslo do problema post vam je izmenjen.Sto se tice vaseg kometnara koji znamo samo vi i ja recicu da nije u redu.Ali vase je pravo da imate svoj stav.

Prijatno vece vam zelim.
Bela76.
 
Poslednja izmena:
Dragi moji,

potrebna mi je vasa pomoc. Vec 20 dana imam temperaturu od 37 do 37,5. Uradila sam analize krvi, urina, snimila pluca i sve je ok...

Buduci da sam tih dana kasljala, receno mi je da je mozda blazi bronhitis u pitanju i propisan ciprocinal. posle 5 dana upotrebe leka temperatura se opet vratila, na sta mi je drugi dr rekao da je to verovatno posledica pms sindroma, buduci da za koji dan treba da pocne ciklus. on mi je dao sandoz lekove, da pijem 3 dana i rekao da ne merim temperaturu, da pijem dosta vitamina, tecnosti, jedem supe itd..

s obzirom da temepratura miruje na 37 trenutno i stvara mi laganu glavobolju, interesuje me sta bi mogao biti uzrok.. ili ako neko zna neki dobar lek, nek javi... pocela sam da pijem i ekomer, kako bih poboljsala imuni sistem..

Imam blag bol u krstima, i to je sve..

hvala!!

Имам сличан проблем... ://
 
Moja sestra je imala taj problem prosle godine, temperatura 37-37,5 od juna do oktobra. Isla kod lekara, davali joj antibiotike, kontrolisala krvnu sliku, urin na mesec dana i nista. U oktobru, na moje insistiranje, otisla je kod drugog lekara koji je posalje na silne dodatne analize i ispostavi se da je prvo CMV. Bila je na bolovanju mesec dana, a temp. se nastavila i dalje. E onda je komisija trazila analizu na koksaki, i ispostavilo se da je bilo i to.... Sta da ti kazem. Ako potraje, na detaljnija ispitivanja.
 

Back
Top