BESMRTNOST

Poruka
51.038
Podstaknuta jednom temom sa Religije, rešila sam i vas da pitam:
Šta bi bilo kada bi se ispostavilo da čovek može biti besmrtan? (Naravno, u svom fizičkom obliku.)
Do pre koju godinu verovalo se da nijedno živo biće nema mogućnost večnog života, a onda se, u Japanu, desilo nešto, što je dovelo do zapanjujućeg otkrića.
Naime, japanski ribari imali su problem sa džinovskim meduzama, Turritopsis nutricula, te su rešili da ih potamane izlovljavanjem, sečenjem na komade i bacanjem njihovih ostataka nazad u more.
Međutim, nakon izvesnog vremena meduza je bilo više nego pre, pa su pozvani u pomoć okeanolozi i zoolozi.
Otkriveno je da meduze nisu uginule, već se vratile u prvobitni oblik; dakle, počele su životni ciklus ispočetka.

Nešto više o tome ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Turritopsis_nutricula
http://news.nationalgeographic.com/n...ish-swarm.html
http://www.timesonline.co.uk/tol/new...cle5594539.ece

E sad, to više nije ni misterija, ni natrirodna pojava, ali jeste vrlo neobično.
Zamislite da za nekih 100 ili 200 godina naučnici otkriju eliksir mladosti, i omoguće čoveku večni život. Da li bi to bilo neprirodno/natprirodno? I šta bi se desilo, s obzirom na već prenaseljenu planetu?

Poželjni su maštoviti odgovori. z:)
 
Pa, ništa, bio bih srećan.
Bezbiržan, kao i do sada.
Pa, u početku bi bilo neprirodno.
Ali, kasnije bi se navikli.
Samo, zavisi da li u kom obliku ostajem, tj u kojim godinama.
 
Evo još jednog neobičnog bića, praktično neuništivog:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tardigrade

Tardigrade, ili Vodeni medvedić

* Temperature - tardigrades can survive being heated for a few minutes to 151 °C (424 K), or being chilled for days at –200 °C (70 K), or for a few minutes at –272 °C. (~1 degree above absolute zero).
* Pressure — they can withstand the extremely low pressure of a vacuum and also very high pressures, more than 1200 times atmospheric pressure. It has recently been demonstrated that tardigrades can survive the vacuum of open space and solar radiation combined for at least 10 days. Recent research has revealed that they can also withstand pressure of 6,000 atmospheres, which is nearly six times the pressure of water in the deepest ocean trench.
* Dehydration — tardigrades have been shown to survive nearly one decade in a dry state.
* Radiation — tardigrades can withstand median lethal doses of 5000 Gy (gamma-rays) and 6200 Gy (heavy ions) in hydrated animals [18] (5 to 10 Gy could be fatal to a human). The only explanation thus far for this ability is that their lowered water state provides fewer reactants for the ionizing radiation.[citation needed] In September 2008, a space launch (Foton-M3) showed that tardigrades can survive the extreme environment of outer space for 10 days. After being rehydrated back on Earth, over 68% of the subjects protected from high-energy UV radiation survived and many of these produced viable embryos, and a handful survived full exposure to solar radiation.

* Environmental toxins — tardigrades can undergo chemobiosis — a cryptobiotic response to high levels of environmental toxins. However, these laboratory results have yet to be verified.

Natprirodno? - Ne.
Misterija? - Još uvek da, jer su istraživanja u toku.

Zamislite da sve to može podneti i čovek.
 
Ja bi voleo besmrtnost onu kao Wolverine iz filma X man inace sve drugo mi je nekako bezveze!!!
Naravno zemlja bi postala prenaseljena, nastao bi pravi pakao na zemlji...
Ali jos uvek ne razumem koji vid besmrtnosti mislis nije mi jasno mozes li malo vise otome ako nije problem ovako nista mi ne pada napamet sta da pisem?
 
MA HAOS ! ne daj boze. zivot bi izgubio znacaj i smisao... mislim i ovako je haos na planeti, potovo ovde u srbiji... ali ne daj boze ! :D


edit:

aj ok neko sranje koje bi ti produzilo zivot 2-3 godine.. mozda i vise.. ali nikako besmrtnost...
 
Podstaknuta jednom temom sa Religije, rešila sam i vas da pitam:
Šta bi bilo kada bi se ispostavilo da čovek može biti besmrtan? (Naravno, u svom fizičkom obliku.)
Do pre koju godinu verovalo se da nijedno živo biće nema mogućnost večnog života, a onda se, u Japanu, desilo nešto, što je dovelo do zapanjujućeg otkrića.
Naime, japanski ribari imali su problem sa džinovskim meduzama, Turritopsis nutricula, te su rešili da ih potamane izlovljavanjem, sečenjem na komade i bacanjem njihovih ostataka nazad u more.
Međutim, nakon izvesnog vremena meduza je bilo više nego pre, pa su pozvani u pomoć okeanolozi i zoolozi.
Otkriveno je da meduze nisu uginule, već se vratile u prvobitni oblik; dakle, počele su životni ciklus ispočetka.

Nešto više o tome ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Turritopsis_nutricula
http://news.nationalgeographic.com/n...ish-swarm.html
http://www.timesonline.co.uk/tol/new...cle5594539.ece

E sad, to više nije ni misterija, ni natrirodna pojava, ali jeste vrlo neobično.
Zamislite da za nekih 100 ili 200 godina naučnici otkriju eliksir mladosti, i omoguće čoveku večni život. Da li bi to bilo neprirodno/natprirodno? I šta bi se desilo, s obzirom na već prenaseljenu planetu?

Poželjni su maštoviti odgovori. z:)

Zamisli... Taj eliksir će koštati čitavo bogatstvo, a čak i ako ga nabaviš gledaćeš sve koje voliš kako umiru. Raspitaj se o Grofu Sent Žermeinu.
 
z:lol:

Ovaj vid besmrtnosti podrazumevao bi da se ljudsko biće, kome je život ugrožen, reciklira u novorođenče i počinje život ispočetka. Dakle, smrt ne postoji. Ne umire nikako, nikada.

Ја бих се рециклирала док не добијем с.исе какве желим, После бих могла и да умрем! z;)

Шалим се, не бих пожелела бесмртност никад.
Ни реинкарнацију, или већ ,,рециклажу'' која би подразумевала да памтим оно што ми се до сад догађало.
Живот би изгубио смисао. Где је ту радост откривања?
 
Ja bi voleo besmrtnost onu kao Wolverine iz filma X man inace sve drugo mi je nekako bezveze!!!
Naravno zemlja bi postala prenaseljena, nastao bi pravi pakao na zemlji...
Ali jos uvek ne razumem koji vid besmrtnosti mislis nije mi jasno mozes li malo vise otome ako nije problem ovako nista mi ne pada napamet sta da pisem?

Ma čak nije ni važno na koji vid besmrtnosti sam mislila.
Zanima me da li bi besmrtnost bila balast, prokletstvo ... ili dar.
Posebno pitanje je da li je moguća. U fauni je, izgleda, moguća - ako ne ona prava, onda barem nešto vrlo blizu besmrtnosti.

Činjenica je da još uvek malo toga znamo, i da postoje bića - oko nas prisutna (kao što je slučaj "vodenog medvedića") koja nas mogu zapanjiti svojim sposobnostima. Ono što bi nam pre desetak godina bilo "natprirodno" ili nemoguće, ispostavlja se kao prirodno i moguće.
 
Meni to bas extra ko ima pare ili oružije preživeće,a svi imaju formalno to pravo da žive večno...Moćna stvar...Pojedeš neprijatelje za doručak...

Ako mislis na tu vrstu besmrtnosti naravno da bi bilo tako!!!
Znaci ljudi sa vrha oni bogatiji bi regulisali natalitet, mislim da bi se bebe ubijale od onih siromasnih da bi regulisali broj ljudi na zemlji, ustvari ne samo od siromasnih vec i od onih bogatih!!!Mislim da bi samo najbogatiji ljudi imali pravo na dete i to kad bi samo neko bio osudjen na smrt tj njegovo konacno unistenje npr smtna kazna (biti spaljen skroz) i onda bi to novo dete bilo zamena za tog koga su unistili ili osudili jedino tako bi mogli da regulisu da zemlja ne bi bila prenaseljena!Znaci vodila bi se stroga evidencija o svakom coveku, da ne bi prekoracili odredjen broj!!

Naravno bilo bi i onih protiv toga, koji bi se krili i ziveli tajno i tajno se mnozili i kad bi bili uhvaceni momentalno bi bili unisteni!!!
Postojo bi neki vid organizacije da da love takve ljude, da ih pronalaze kao neka svetska kontrola neka vrsta policije sta ja znam!!!

Bilo bi dobro da naprave neki takav film mislim da bi bilo nesto ovako slicno!!!
 
Poslednja izmena:
Verujem da bi se onda aktivirali prirodni zakoni, koji deluju u slucajevima kad se populacija (a nasa je globalna, pa je cela planeta neki nas ekosistem) prenamnozi.

Smanjila bi brojnost gladju, nedostatkom vode, i posledicno - bolestima.
Sto se negde vec i desava pomalo.
 

Back
Top