BESMRTNOST

mozes
negiranje negacije daje tacan iskaz

Vrlo je lepo (ali i teško) reći za sebe da si nepotreban, kakav udarac ljudskom narcizmu i egoizmu z:hm: z:mrgreen:
ah.get used to it
samo sacica ljudi moze reci da su svetu zaista(bili) potrebni
e,to je svarno zivot koji ima smisao
ali,ja se zadovoljavam i ovim:)

Ko se ne bavi politikom - politika se bavi njime z;)

Naleteo sam skoro u na neki domaći zadatak iz prvog razreda osnovne, i u njemu na rečenicu - "Želi da budem besmrtan" :zstidljivko:

hvala bogu,ne nalecem na stare radove:)
 
Cool tema...
Mislim da bi se svijet brzo pretvorio u pakao na Zemlji...
Ono,pokolj i to sve kao i dosada...
Pa se regenerišeš...
Znači,ne REINKARNACIJA,nego opet isti ja?
Pa prvo bih džebo kevu svima koji su me uvrijedili,pa bih onda mogao da opljačkam
koju banku,pa da se drogiram,da kockam...
Da gurnem u žbunje seksi komšiku što me ne džebe ni pet posto...
:dash: Ček,ček,pa to NISAM JA,niti ću biti...
Ali ima više nego dovoljno takvih.
Dok bi se jedni drugima osvetili za sve,pa kad bi prešli na grijehe predaka...
Urgh...Ne,hvala.
Toliko.Mada,jedna lijepa dimenzija bi bila putovati kosmosom na fazon Star treka.
Eee,to bi već bilo nešto...U svemu lošem ima i dobrog...
:cool:
 
Cool tema...
Mislim da bi se svijet brzo pretvorio u pakao na Zemlji...
Ono,pokolj i to sve kao i dosada...
Pa se regenerišeš...
Znači,ne REINKARNACIJA,nego opet isti ja?
Pa prvo bih džebo kevu svima koji su me uvrijedili,pa bih onda mogao da opljačkam
koju banku,pa da se drogiram,da kockam...
Da gurnem u žbunje seksi komšiku što me ne džebe ni pet posto...
:dash: Ček,ček,pa to NISAM JA,niti ću biti...


Kukavico.... :zskace::zskace::zskace::zskace::zimag:
 
Film Covek Sa Zemlje.
govori o besmrtnom coveku koji je preziveo mnoge vekove do danasjeg vremena, on prica i otkriva svoju skrivanu istoriju prijateljima..
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Man_from_Earth
http://stagevu.com/video/trucvexpkvja

ako budete pogledali film, nemoj da vas ovaj omot zavara , u filmu nema nema nikakvih sci-fi specijalnih efekata, jedan psiholoski dramatizovan film... radnja odvija u jednoj kuci kroz dijalog grupe ljudi... ipak intrigantna prica, film sa cudnim obrtima na kraju. z:poz:

The_Man_from_Earth.png

:ztorba:
 
Podstaknuta jednom temom sa Religije, rešila sam i vas da pitam:
Šta bi bilo kada bi se ispostavilo da čovek može biti besmrtan? (Naravno, u svom fizičkom obliku.)
Do pre koju godinu verovalo se da nijedno živo biće nema mogućnost večnog života, a onda se, u Japanu, desilo nešto, što je dovelo do zapanjujućeg otkrića.
Naime, japanski ribari imali su problem sa džinovskim meduzama, Turritopsis nutricula, te su rešili da ih potamane izlovljavanjem, sečenjem na komade i bacanjem njihovih ostataka nazad u more.
Međutim, nakon izvesnog vremena meduza je bilo više nego pre, pa su pozvani u pomoć okeanolozi i zoolozi.
Otkriveno je da meduze nisu uginule, već se vratile u prvobitni oblik; dakle, počele su životni ciklus ispočetka.

Nešto više o tome ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Turritopsis_nutricula
http://news.nationalgeographic.com/n...ish-swarm.html
http://www.timesonline.co.uk/tol/new...cle5594539.ece

E sad, to više nije ni misterija, ni natrirodna pojava, ali jeste vrlo neobično.
Zamislite da za nekih 100 ili 200 godina naučnici otkriju eliksir mladosti, i omoguće čoveku večni život. Da li bi to bilo neprirodno/natprirodno? I šta bi se desilo, s obzirom na već prenaseljenu planetu?

Poželjni su maštoviti odgovori. z:)



Aaaaaa pa nemoj tako.....Pa ne mozemo mi naucnici da otkrijemo nista bre....mi smo sve upropastili....mi nemamo pojma....mi smo krivi za sve......Posto na ovom poforumu skoro svako ne shvata nauku ozbiljno i ruga joj se i izmedju Nikole Tesle i Vidovite Zorke vise veruje ovoj drugoj ja mislim da onda nece naucnik to da otkrije....a i da otkrije nece vam reci jer ste ih iznapljuvavali i spustili na najmanji nivo.....

Neka za eliksir za vecnu mladost otkriju vasi ezoteristi,mistici,baba Vange kleopatre vestice i slicna stvorenja.......A kako smo mi Srbi veoma pametan i obrazovan narodu doktrini gledanja u pasulj ja mislim da ce na celom svetu eliksir mladosti pronaci upravo Srbin.......

Milan Tarot da da da


 
Aaaaaa pa nemoj tako.....Pa ne mozemo mi naucnici da otkrijemo nista bre....mi smo sve upropastili....mi nemamo pojma....mi smo krivi za sve......Posto na ovom poforumu skoro svako ne shvata nauku ozbiljno i ruga joj se i izmedju Nikole Tesle i Vidovite Zorke vise veruje ovoj drugoj ja mislim da onda nece naucnik to da otkrije....a i da otkrije nece vam reci jer ste ih iznapljuvavali i spustili na najmanji nivo.....

Neka za eliksir za vecnu mladost otkriju vasi ezoteristi,mistici,baba Vange kleopatre vestice i slicna stvorenja.......A kako smo mi Srbi veoma pametan i obrazovan narodu doktrini gledanja u pasulj ja mislim da ce na celom svetu eliksir mladosti pronaci upravo Srbin.......

Milan Tarot da da da

Problemi sa vama naucnicima su mnogi...

Prvo, veliki ste dogmaticari...Svi polazite od opstih saznanja i jedne iste logike gledanja na stvari..

A tako nigde ne stizete...

Previse ste sujetni...A sujeta skodi kreativnosti..

I sto je najgore - mocnici i politicari vas SVE danas imaju u svom - novcaniku!

Za Mileta Tarota bar svi znamo da je smejurija.

A za vas smatramo da niste, a kad ono....da,da,da.....
 
Pa i nije Borac rekla danashnji nauchnici , vetj neki novi nauchnici shto saznanja stichu , bash kao Tesla, u imaginarnom , astralnom ili u nekom transdimenzionalnom svetu , komunicirajutji sa bitjima u kakva stari nauchnici ne veruju.

Zamisli nekad su "nauchnici "verovali da se Sunce okretje oko Zemlje

Uostalom sve si sam reko u onom svom postu za koji sam rekao da je savrsheno oslikao i moj pogled na svet.
 
Pa i nije Borac rekla danashnji nauchnici , vetj neki novi nauchnici shto saznanja stichu , bash kao Tesla, u imaginarnom , astralnom ili u nekom transdimenzionalnom svetu , komunicirajutji sa bitjima u kakva stari nauchnici ne veruju.

Zamisli nekad su "nauchnici "verovali da se Sunce okretje oko Zemlje

Uostalom sve si sam reko u onom svom postu za koji sam rekao da je savrsheno oslikao i moj pogled na svet.

ne postoje neki novi naucnici.....tacno se zna sta je naucni pristup,metod,empirija i sl.....to mozda mogu da budu neki pseudo-naucnici tipa kao astrolozi koji nemaju naucni metod a i empirija je diskutabilna.....

A za sunce i zemlju - pa to je normalno,ljudksa svet i saznanje je evoluiralo kroz nauku kroz vekove a nek kroz mistiku.......Kad su naucnici mislili da se sunce okrece oko zemlje mistici nisu ni znali sta je sunce......

I da nemojte tako o nauci - NAUKA je nesto najbolje sto se dogodilu ljudskom rodu,sve sto imamo sad bugujemo njima,nekad se zivelo 30 god i cao, a da su vodili vasi samani i ezoteristi svet danas ne bi vi kuckali sa kompova i laptopova razglabajuci samnom o tome nego bi verovatno drzali u rukama neku drvenu racunaljku goli do koze izmazani nekim bojama i krvlju zivotinja uredno spremajuci se za vecerasnji ritual da vam dobar duh da sutra kisu zbog plodova.........
 
Podcenjujesh mistike jer nemash pojma o tom svetu.
Kao ni oni koji te obrazuju da svet posmatrash kroz njihove ochi.

Jesi ti autor onog posta koji me je zadivio ili si ga prepisao od nekog?
 
Ali, Psysho Froyd, ovo nije pdf. Prirodne nauke, već Natprirodne pojave i misterije, što znači da možemo baratati i pretpostavkama, i maštom. Normalno da to ne znači da ćemo iznositi stvari koje nisu potkrepljene argumentima, s tim što je - za razliku od Prirodnih nauka - ovde "argument" vrlo često i ličan, subjektivan doživljaj koji se ne može empirijski dokazati.

Uzgred, šamani su vrlo često odlični poznavaoci hemije, botanike a bogami i psihologije.
 
Ali, Psysho Froyd, ovo nije pdf. Prirodne nauke, već Natprirodne pojave i misterije, što znači da možemo baratati i pretpostavkama, i maštom. Normalno da to ne znači da ćemo iznositi stvari koje nisu potkrepljene argumentima, s tim što je - za razliku od Prirodnih nauka - ovde "argument" vrlo često i ličan, subjektivan doživljaj koji se ne može empirijski dokazati.

Uzgred, šamani su vrlo često odlični poznavaoci hemije, botanike a bogami i psihologije.

Hm...jedino u oblasti introspekcije......samo tu......mogu oni da budu strucnjaci ali nemaju naucni metod,pristup,proverljivost experimenta......pa sta mislite da su naucnici neki namcori.....Pa oni vape za znanjem i da otkriju misticno ali resenja koja vi dajete su previse ocigledna da su "nebulozna" i kao takva se ne mogu primeniti i unaprediti ....


A TI BUUDALO ZA KAKV ME BRE TO POST STALNO PITAS NE ZNAM KOJI.......
 
Poslednja izmena od moderatora:
immortality.png



Slika sa recima govori vise od 1000 slika ili 1000 reci

Salu na stranu

A sad malo da kazem nesto o besmrtnosti....(bar toliko dugujem borcu ipak je ona postavila temu i iscekuje odgovore a ja kad pocnem da objasnjavam nsto zanesem se i zaboravim na koju temu sam dosao)


DA VERUJEM U BESMRTNOST (normalno ne 100%) ali odprilike mnoogo vise nego u ostale stvari ovog karaktera......
E sad dolazi onaj tezak filozofski deo........
Sad ce vida pomislite konacno da on poveruje u neku mistiku........
Ja u besmrtnost ne verujem zbog mistike ili fantazije ili ono vau sto je dobra zamisao - pa proporcija sto je ludja zamisao to vise verujem....

Verujem pomalo u besmrtnost SAMO ZBOG NAUKE cak mislim da je i tema pogresno postavljena ovde mislim da treba da bude na genetskom inzenjeringu na podforumu biologija.....

U ovome je razlika izmedju mene i vas

Ja u besmrtnosti ne vidim nista misticno samo naucno - Za mene nije besmrtnost dodje duh izvadi carobni stapic i svi smo besmrtni a kad nas neko pita pa kako a vi svi AAAAA PA TO JE MISTIKA.....
Ma jok kakvi duhovi - ja verujem da je besmrtnost PO NAUCI neka mutacija gena ili enzima koji je odgovoran za starenje i propadanje celija (jel vidite kako nauka razbucava mistiku i duhove i vestice besmrtne).......E sad zasto u ovo bas verujem??Pa ovo je isto neverovatno kao i kloniranje....Cak mozda jos i prostije......Citao sam pre 2 nedelje da su neki naucnici u USA sakupili jedno 10ak osoba koji imaju preko 100 god a zdravi ko dren i vitalni i kod svih su primetili (nista misticno i ezoterijsko) vec NAUCNO - mutaciju neku u genima i dnk ili enzimima tako nesto - i svi su to imali....i sad tacno utvrdjuju sta je to pa ce verovatno zivotni vek da se produzi na 120 god (kao sto se uz pomoc nauke vec decenijama i polako i povecava za po 5 god jer je bolji standard bolja ishrana nutricionisti proucili hranu i sl) pa ce se povecati zivotni vek na 200 pa na 500 pa na 1000 pa na 5000 - polako to ide ali ima dokaza a ne kao kod magije odjedanput besmrtnost......I nakraju konacno ce nauka dogurati da postanemo "besmrtni" tj da se skroz blokira taj enzim ili gen.......

Isto mislim da ce u skorijoj buducnosti ljudi prestati da jedu.....kako se polako udaljavamo od zivotinja i postajemo uzviseniji.......a jedemo kao zivotinje sa hedonizmom sa agresijom sa strascu......jos uvek ubijamo jadne zivotinje da bi se naranili i nabili holesterol pogotovo kad dodju ove slave prejedamo se kao stoke..........Elem,docice dan (a vec je i dosao to rade sportisti) kada ce suplementacija zameniti unosenje hrane......Znaci svali dan proteinski prasak razmucen u vodi (ili tablete sa aminokiselinama) + svi mikroelementi - vitamini minerali oksidanti + svi makro nutrijenti proteini ugljeni hidrati,zdrave masti omega 3,6,9 kiseline u jednom prasku....i to ce biti po svi trafikama...Kupis to jedno popijes i uneo si potrebnu i optimalnu kolicinu svega sto treba....nema vise dijeta debelih,anoreksicnih ovoga onoga.....nema vise trosenja zivota na spremanje hrane i jedenje te hrane (prodje nam petina zivota samo u jedenju) nego ustanes ujutru popijes prasak ili tabletu i gotov si za ceo dan......Ovo vec ima i danas ali nije bas toliko usavrseno da moze bas 100% bez ishrane klasicne (koja je toliko nezdrava ako je "prirodna" - secer pritisak,holesterol) ali mnooogo je jos uvek skupa............

Sve ce to nauka da odradi polako,ne ide to preko noci nije to magija...........zivi bili pa videli.....Da vam nekad neko rekao da ce nauka da vam izmisli kompove i da ce mo komunicirati sa daljine vi bi rekli ma nemoguce to samo nasi samani mogu da komuniciraju na daljinu!!!!! (a oni ukrali Bluetooth od aliena ahahahahah)
 
Ti bash patish od tezhnje da se poshto poto razlikujesh od "nas"
Da posetish ti ipak sveshtenika da se ispovedish?
A moze i doktora i oni poneshto znaju.

Manje, ali znajuz:mrgreen:

Sladak si tako ubermensch izdignut iznad chandale.
To pros narod kazhe: para nosom oblake.
Jednom tjesh spustiti nos, veruj, nema toga koji nije.

 
Ti bash patish od tezhnje da se poshto poto razlikujesh od "nas"
Da posetish ti ipak sveshtenika da se ispovedish?
A moze i doktora i oni poneshto znaju.

Manje, ali znajuz:mrgreen:


Sladak si tako ubermensch izdignut iznad chandale.
To pros narod kazhe: para nosom oblake.
Jednom tjesh spustiti nos, veruj, nema toga koji nije.



To i molim Boga da ne spustim - sto znaci da ce da mi se desi neko subjektivno sran'e iz koga necu moci da izadjem vise kao objektivni posmatrac zdravog razuma i tada cu putem sugestio postati kao vi - masovna histerija,psihoza i sl........

Da posetish ti ipak sveshtenika da se ispovedish?
A moze i doktora i oni poneshto znaju.

Manje, ali znajuz:mrgreen:


Gde svestenik zna bre bolje od doktora???Sta lupas???
A kog svestenika da posetim????Jel hohomosexualce sto vole da ga trpaju momcima jer u bibliji ne pise da ne smes momka???Ili da posetim one sto lopataju i isteruju zlo a posle uteruju dobro.......Popovi su ubedljivo najgora bica pa cak gori i od samana astrologa i slicnih prevaranata.....


Ti bash patish od tezhnje da se poshto poto razlikujesh od "nas"


Ovo je cista teorija Frojda cista kao suza koju potvrdjujes evo vec u 3,4, posta - projekcija svojim misli i shvatanja i nametanje da neko drugi ima to shvatanje i tako se maskira da zapravo pacijent ima......(pacijent je u naucnom terminu ne pezorativnom,uvredljivom)

Da ti objasnim: Upravo ti i vi patite od teznje da se razlikujete od mejnstrima.....Posto sam muzicar prvo sto mi pada u poredjenje je kad hoce metalci da naprave kvalitet ali nikako ne mogu jer su netalentovani kao progresivni rokeri pa onda naprave nkei sljam od muzike za koji tvrde da je to najgenijalnija stvar na svetu.......

Tako i vi - namerno pravite jednu subkulturu sa sujeverjem kao polaznicom u psihopatologiju.....ceo svet veruje u 1+1=2 ali ne vi tu trazite visi smisao....ko kaze da je 2,mozda je 765,sta je bolji taj doktor matematike od mene koji sam ceo zivot orao njivu i jedva naucio pravopis i tri padeza nominativ - MIlojka,akuzativ-Milojka vokativ - Oj breee Miloooojka narani svinje.......

Ti bash patish od tezhnje da se poshto poto razlikujesh od "nas"
Znaci bas upravo suprotno - bas ovako kako kazes od reci vazi za vas - to ste vi - a iz vase podsvesti projektujete to na nas da smo mi takvi.................Vi zelite da budete misticni,ne shvatljivi,da zivite u sigurnosti da ima tamo nesto...imate nadu da sutra ustanete.......Kazem ja kad bi saznali da je to budalastina ladno bi ste se ubili,,,,,,Opasno me neki ovde zabrinjavaju...vec u meni pocinje da se budi Hipokratova zakletva kou sam dao u srednjoj.......Za tebe nade vise nema ti si mator a ovako razmisljas - nema tebi spasa sto me cudi s obzirom da si muskarac nisi neka tetka matora koja je ceo zivot muzla krave samo i citala Trece oko i zvala Milana Tarota da vidi dal ce joj se udaju cerke jer im neko napravio magiju imaju 24 a jos se nisu udale jedine iz "selo" a sve ostale (ukupno 7) se udale........i s obzirom da si mator a ponasas se kao klinac goticar koji veruje u vampire.....Ajde ovu decicu ovde i da rzumem sazrice polako oni trenutno imaju bunt prema nauci tj skoli jer je to cool jer ako volis skolu nece niko od dzibera frajera da se druzi sa tobom.........

I molda jedna - ajde pisi PISI a ne PISHI nismo mi englezi ni Hrvati,ovako ima d nam nestane pismo i jezik ako ga kaljamo (a tek kad vidim ono w umesto v ospice dobijem)

Ti bi kao stariji trebao da promovises stare dobre vrednosti i kulturu pisanja i izrazavanja a ne kao trendset klinac da pisesh novim modernim pismom jer tako svi rade iz odeljenja pa kad ti ne uradis onda ti kazu da si streber i biju ti cvrge........A i zatvoje godine ovaj tvoj nick i potpis je izuzetno neumesan,no bas me briga
 
Poslednja izmena:
To i molim Boga da ne spustim - sto znaci da ce da mi se desi neko subjektivno sran'e iz koga necu moci da izadjem vise kao objektivni posmatrac zdravog razuma i tada cu putem sugestio postati kao vi - masovna histerija,psihoza i sl........

Da posetish ti ipak sveshtenika da se ispovedish?
A moze i doktora i oni poneshto znaju.

Manje, ali znajuz:mrgreen:


Gde svestenik zna bre bolje od doktora???Sta lupas???
A kog svestenika da posetim????Jel hohomosexualce sto vole da ga trpaju momcima jer u bibliji ne pise da ne smes momka???Ili da posetim one sto lopataju i isteruju zlo a posle uteruju dobro.......Popovi su ubedljivo najgora bica pa cak gori i od samana astrologa i slicnih prevaranata.....


Ti bash patish od tezhnje da se poshto poto razlikujesh od "nas"


Ovo je cista teorija Frojda cista kao suza koju potvrdjujes evo vec u 3,4, posta - projekcija svojim misli i shvatanja i nametanje da neko drugi ima to shvatanje i tako se maskira da zapravo pacijent ima......(pacijent je u naucnom terminu ne pezorativnom,uvredljivom)

Da ti objasnim: Upravo ti i vi patite od teznje da se razlikujete od mejnstrima.....Posto sam muzicar prvo sto mi pada u poredjenje je kad hoce metalci da naprave kvalitet ali nikako ne mogu jer su netalentovani kao progresivni rokeri pa onda naprave nkei sljam od muzike za koji tvrde da je to najgenijalnija stvar na svetu.......

Tako i vi - namerno pravite jednu subkulturu sa sujeverjem kao polaznicom u psihopatologiju.....ceo svet veruje u 1+1=2 ali ne vi tu trazite visi smisao....ko kaze da je 2,mozda je 765,sta je bolji taj doktor matematike od mene koji sam ceo zivot orao njivu i jedva naucio pravopis i tri padeza nominativ - MIlojka,akuzativ-Milojka vokativ - Oj breee Miloooojka narani svinje.......

Ti bash patish od tezhnje da se poshto poto razlikujesh od "nas"
Znaci bas upravo suprotno - bas ovako kako kazes od reci vazi za vas - to ste vi - a iz vase podsvesti projektujete to na nas da smo mi takvi.................Vi zelite da budete misticni,ne shvatljivi,da zivite u sigurnosti da ima tamo nesto...imate nadu da sutra ustanete.......Kazem ja kad bi saznali da je to budalastina ladno bi ste se ubili,,,,,,Opasno me neki ovde zabrinjavaju...vec u meni pocinje da se budi Hipokratova zakletva kou sam dao u srednjoj.......Za tebe nade vise nema ti si mator a ovako razmisljas - nema tebi spasa sto me cudi s obzirom da si muskarac nisi neka tetka matora koja je ceo zivot muzla krave samo i citala Trece oko i zvala Milana Tarota da vidi dal ce joj se udaju cerke jer im neko napravio magiju imaju 24 a jos se nisu udale jedine iz "selo" a sve ostale (ukupno 7) se udale........i s obzirom da si mator a ponasas se kao klinac goticar koji veruje u vampire.....Ajde ovu decicu ovde i da rzumem sazrice polako oni trenutno imaju bunt prema nauci tj skoli jer je to cool jer ako volis skolu nece niko od dzibera frajera da se druzi sa tobom.........

I molda jedna - ajde pisi PISI a ne PISHI nismo mi englezi ni Hrvati,ovako ima d nam nestane pismo i jezik ako ga kaljamo (a tek kad vidim ono w umesto v ospice dobijem)

Ti bi kao stariji trebao da promovises stare dobre vrednosti i kulturu pisanja i izrazavanja a ne kao trendset klinac da pisesh novim modernim pismom jer tako svi rade iz odeljenja pa kad ti ne uradis onda ti kazu da si streber i biju ti cvrge........A i zatvoje godine ovaj tvoj nick i potpis je izuzetno neumesan,no bas me briga

A odakle si se ti pojavio? :think:
 
Opljuva opet ti mene a rekoh ti da ne verujem ni u vampire ni u tarot ni u shta ne verujem.
Sve shto navodish o zamishljenom buudali ovde je tvoja predstava.

Ti bash patish od tezhnje da se poshto poto razlikujesh od "nas"

Ovo je trebalo da shvatish drugachije a to shto si shvatio onako kako jesi, govori neshto.

Znachenje ove rechenice je upravo jedan izraz slaganja sa navodima iz tvog predhodnog posta.

Navodnici su to trebali da ti docharaju.z:)

Umesto toga zauzimash kontragard potpuno nepotrebno.

I projektujesh sopstvenu patologiju na "nas" (obratiti pazhnju na navodnike).

PS nema "nas" ili bar ja nisam "Mi"z:poz:
 
Opljuva opet ti mene a rekoh ti da ne verujem ni u vampire ni u tarot ni u shta ne verujem.
Sve shto navodish o zamishljenom buudali ovde je tvoja predstava.



Ovo je trebalo da shvatish drugachije a to shto si shvatio onako kako jesi, govori neshto.

Znachenje ove rechenice je upravo jedan izraz slaganja sa navodima iz tvog predhodnog posta.

Navodnici su to trebali da ti docharaju.z:)

Umesto toga zauzimash kontragard potpuno nepotrebno.

I projektujesh sopstvenu patologiju na "nas" (obratiti pazhnju na navodnike).

PS nema "nas" ili bar ja nisam "Mi"z:poz:



E sad necemo jedan drugom da krademo postove i lekcije iz psihoanalize

Znam ja sta si mislio na nas i mi sa "" ni ja nisam to uzeo bukvalno separisano ali kroz diskusiju je lakse kad ase stavi grupa A i grupa B

p.s.poseti blog svoj ispisao sam komentare
Budala stvarno si budala kad si napisao blog da si budala i da je budala budala koja je budala a nije budala zato sto je Nebudala a nije Nebudala jer je budala zato sto je razuman da je budala a i ja sam budala jer sam pisao da je budala budala bez obzira dal mislio da je budala ili nebudala
 
Podstaknuta jednom temom sa Religije, rešila sam i vas da pitam:
Šta bi bilo kada bi se ispostavilo da čovek može biti besmrtan? (Naravno, u svom fizičkom obliku.)
Do pre koju godinu verovalo se da nijedno živo biće nema mogućnost večnog života, a onda se, u Japanu, desilo nešto, što je dovelo do zapanjujućeg otkrića.
Naime, japanski ribari imali su problem sa džinovskim meduzama, Turritopsis nutricula, te su rešili da ih potamane izlovljavanjem, sečenjem na komade i bacanjem njihovih ostataka nazad u more.
Međutim, nakon izvesnog vremena meduza je bilo više nego pre, pa su pozvani u pomoć okeanolozi i zoolozi.
Otkriveno je da meduze nisu uginule, već se vratile u prvobitni oblik; dakle, počele su životni ciklus ispočetka.

Nešto više o tome ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Turritopsis_nutricula
http://news.nationalgeographic.com/n...ish-swarm.html
http://www.timesonline.co.uk/tol/new...cle5594539.ece

E sad, to više nije ni misterija, ni natrirodna pojava, ali jeste vrlo neobično.
Zamislite da za nekih 100 ili 200 godina naučnici otkriju eliksir mladosti, i omoguće čoveku večni život. Da li bi to bilo neprirodno/natprirodno? I šta bi se desilo, s obzirom na već prenaseljenu planetu?

Poželjni su maštoviti odgovori. z:)

:)
Kako bi prosečan čovek koristio svoj večni život?
Večno bi se grčio da zgrne što više novca, da što više uživa u čulima...?

Vezano za temu..ne verujem da će ikad biti moguć večiti život, jer takva je priroda ovog materijalnog sveta, ama baš sve nađe načina da ostari, propadne, okrza se.. uvek dođe do makar neke "greške" koja će dovesti do propadanja.
 
Film Covek Sa Zemlje.
govori o besmrtnom coveku koji je preziveo mnoge vekove do danasjeg vremena, on prica i otkriva svoju skrivanu istoriju prijateljima..
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Man_from_Earth
http://stagevu.com/video/trucvexpkvja

ako budete pogledali film, nemoj da vas ovaj omot zavara , u filmu nema nema nikakvih sci-fi specijalnih efekata, jedan psiholoski dramatizovan film... radnja odvija u jednoj kuci kroz dijalog grupe ljudi... ipak intrigantna prica, film sa cudnim obrtima na kraju. z:poz:

The_Man_from_Earth.png

:ztorba:

Gledao sam film bas je dobar!!!z:)z:)
Ipak nemoguce je da neko zivi 14000 godina ali dobra, mastovita, poucna, zanimljiva prica!!!
 

Back
Top