Registracija i porez idu gore!!!

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
13.282
Imam nezvanicnu informaciju da porez na prenos apsolutnih prava za automobile opet po starom dobrom obicaju,posle 01.01,ide gore a sve zbog novog zakona kada ce sve kazne i bodovi stizati na adresu vlasnika vozila koji ce morati na sudu da dokazuje da nije on vozio. Znaci teraju te da prevedes vozilo i neces moci da vozis na punomoc.Osiguranje takodje ide gore a koliko tacno neznam. Ono sto je najvaznije je da vec sada registracija za moj motocikl izadje, verovali ili ne,samo 49000 dinara a vozim ga efektivnih 4 meseca.Preko mozes da registrujes vozilo na koliko hoces i jedne tablice mogu da idu na vise vozila.Moramo da pratimo evropske cene ali zakone bas ine.
 
Do nekle se slazem sa tim novim zakonima. To sa prenosom je skroz super ,ali nije bash normalno da to koshta kao pola registracije koja iznosi oko nekih sitnih 100.000 dinara ... chemu ta bol , ustvari znam mora DRZAVA tj Mladja da zaradi za letovanje na maldivima ....
 
Imam nezvanicnu informaciju da porez na prenos apsolutnih prava za automobile opet po starom dobrom obicaju,posle 01.01,ide gore a sve zbog novog zakona kada ce sve kazne i bodovi stizati na adresu vlasnika vozila koji ce morati na sudu da dokazuje da nije on vozio. Znaci teraju te da prevedes vozilo i neces moci da vozis na punomoc.Osiguranje takodje ide gore a koliko tacno neznam. Ono sto je najvaznije je da vec sada registracija za moj motocikl izadje, verovali ili ne,samo 49000 dinara a vozim ga efektivnih 4 meseca.Preko mozes da registrujes vozilo na koliko hoces i jedne tablice mogu da idu na vise vozila.Moramo da pratimo evropske cene ali zakone bas ine.
Odakle ti ovo?
Nebuloza totalna. Kazne i bodovi idu vozackoj dozvoli, znaci osobi koja je tog trenutka bila za volanom, a ne saobracajnoj. Jedino kad ce kazna otici vlasniku na adresu je kad vozac nije prisutan... znaci za nepropisno parkiranje, eventualno bezaniju s lica mesta (sto jelte nije nemoguce). Druga stvar, cemu izbacivanje punomocja? To bi u praksi znacilo da jedna porodica treba da ima automobila koliko i clanova kojima treba auto. A u firmama bi mogli da zaborave na vozne parkove.
Glupos' :roll:
 
Odakle ti ovo?
Nebuloza totalna. Kazne i bodovi idu vozackoj dozvoli, znaci osobi koja je tog trenutka bila za volanom, a ne saobracajnoj. Jedino kad ce kazna otici vlasniku na adresu je kad vozac nije prisutan... znaci za nepropisno parkiranje, eventualno bezaniju s lica mesta (sto jelte nije nemoguce). Druga stvar, cemu izbacivanje punomocja? To bi u praksi znacilo da jedna porodica treba da ima automobila koliko i clanova kojima treba auto. A u firmama bi mogli da zaborave na vozne parkove.
Glupos' :roll:

Prvo lepo prochitaj zakon pa onda pametuj i druge prozivaj. I dan dans tvom rodjenom bratu ili mami ne treba punomcje ako vozi tvoj auto.Shto se tiche firme prosto i jednostavno svaki zaposleni uz nalog moze da korsti vozilo.Postoje prekrshaji kod kojih mora da se ide kod sudije za prekrshaje ,a onda oni pozivaju vlasnika kola , pa ti njima objasni ko je vozio i zbog chega je vozio tvoje vozilo.
 
Imam nezvanicnu informaciju da porez na prenos apsolutnih prava za automobile opet po starom dobrom obicaju,posle 01.01,ide gore a sve zbog novog zakona kada ce sve kazne i bodovi stizati na adresu vlasnika vozila koji ce morati na sudu da dokazuje da nije on vozio. Znaci teraju te da prevedes vozilo i neces moci da vozis na punomoc.Osiguranje takodje ide gore a koliko tacno neznam. Ono sto je najvaznije je da vec sada registracija za moj motocikl izadje, verovali ili ne,samo 49000 dinara a vozim ga efektivnih 4 meseca.Preko mozes da registrujes vozilo na koliko hoces i jedne tablice mogu da idu na vise vozila.Moramo da pratimo evropske cene ali zakone bas ine.


bruka sta se radi. mi vozaci svi treba kolektivno da se iselimo odavde.

za pare koje ti ovde Tadicev rezim otima mozes da vozis bilo gde na strani duplo mladji auto.

Inace to sam i ja cuo da cene idu gore i da ce registracija yuga trulog od 1200 kubika kostati 26.000 dinara ....

n e znaju kako i gde vise da otmu pare od naroda pa stalno im je glavna fora udri po vozacima :evil:

banda :zelenko:
 
Prvo lepo prochitaj zakon pa onda pametuj i druge prozivaj. I dan dans tvom rodjenom bratu ili mami ne treba punomcje ako vozi tvoj auto.Shto se tiche firme prosto i jednostavno svaki zaposleni uz nalog moze da korsti vozilo.Postoje prekrshaji kod kojih mora da se ide kod sudije za prekrshaje ,a onda oni pozivaju vlasnika kola , pa ti njima objasni ko je vozio i zbog chega je vozio tvoje vozilo.
Aj' majke ti, pozivaju vlasnika kola?
Navedi mi za koje to prekrsaje, kad se ide kod sudije, poziv stize vlasniku vozila, a ne vozacu. Takodje, daj da vidimo gde to pise.
I na kraju, koja je to logika da pozivas vlasnika vozila? Cemu to?
 
Aj' majke ti, pozivaju vlasnika kola?
Navedi mi za koje to prekrsaje, kad se ide kod sudije, poziv stize vlasniku vozila, a ne vozacu. Takodje, daj da vidimo gde to pise.
I na kraju, koja je to logika da pozivas vlasnika vozila? Cemu to?

Продао си ауто и урадио овлашћење без преноса власништва. Купац прође на црвено код Ушћа, камера га сними и после пар недеља на адресу ти стигне казна за пролазак на црвено. Ти кажеш да ниси ти возио, али ако на снимку не може да се разазна ко је возач ти плаћаш казну.
 
E, pa dobro to je je uz nepropisno parkiranje jedina situacija gde se ne zna vozac.

Al' brate PZ91, ti napisa da ce po novom zakonu sve kazne i bodovi da idu na adresu vlasnika, sto nije tacno. Ici ce vlasniku, samo ako se ne zna ko je vozac, sto je i dosad bilo. Nista novo.
Ono sto mene nervira je cinjenica da sada svi rokaju po novom zakonu i gde treba i gde ne treba.
Tako izgleda i ovo tvoje pisanije, podigli cenu prenosa vlasnistva, zato sto je neko video da ce novi zakon da tera ljude da cesce rade prenos vlasnistva? Uopste ne znam odakle si ovo zakljucio... valjda kad kupim auto, prenesem vlasnistvo odma, sta ima koji moj da se ceka?
Drugo, u slucaju koji opisuje vule gs, ako sam ja prodao auto i dao ovlascenje iz nekog razloga umesto sto je preneseno vlasnistvo, ako mi kojim slucajem stigne kazna, poziv za sud, mogu da prilozim ugovor o kupo-prodaji, koji pokazuje da auto vise nije stvarno kod mene.

Cela prica ima daleko veci smisao sa ovim drugim podatkom koji si izneo, da je punomocje sada skraceno na 15 dana (za ovo priv put sad cujem i deluje mi malo neverovatno). To si trebao odma da napises. Onako deluje kao jos jedno mahanje protiv drzave, eto samo da bi se mahalo.
 
Продао си ауто и урадио овлашћење без преноса власништва. Купац прође на црвено код Ушћа, камера га сними и после пар недеља на адресу ти стигне казна за пролазак на црвено. Ти кажеш да ниси ти возио, али ако на снимку не може да се разазна ко је возач ти плаћаш казну.

Druze vidish da nema efekta da objashnjavash kada chovek sve zna :) bash zbog takvih su i potrebni takvi zakoni :))
 
Izvini ti jos pametniji druze, a kakav sam to ja i kakvi su specijalni zakoni potrebni zbog takvih kao sto sam ja?

Ja ovde samo reagujem na pisanje teorija zavere, kako je neko namerno digao cenu prenosa vlasnistva vozila, jer nas novi zakon tera da prevodimo vozila!!!
Prvo niko te po zakonu ne tera ni da obavezno prevodis vozilo, niti da ne mozes da ga vozis na ovlascenje.
Drugo, uopste ne razumem potrebu da se tudje vozilo beskonacno vozi na ovlascenje, a jos manje cenim da takvih slucajeva ima u dovoljno velikom broju, da je neko pravio racunicu da se obogati.

Ja razumem potrebu ljudi da do maksimuma omalovaze novi zakon, za koji se apsolutno slazem da je katastrofa u mnogo cemu. Ali ajde da budemo realni i da ne pravimo problem tamo gde ga zaista nema i da tome jos posvecujemo celu temu i mudrujemo kako je to jako strasno sto nam je drzava opet zavukla ruku u dzep. Ima mnogo gorih stvari u ovom zakonu koje zasuzuju diskusiju.
 
Znash svuda u svetu je to tako.Nisam ja izmislio toplu vodu u bojleru niti rupu na saksiji.Koliko god mi to zeleli da promenimo ne moguce je. Prvi put da se slazemo "da drzava je novi zakon formirala samo da bi nam otela i ono malo shto je ostalo". Ja trenutno nemam vozilo prodao sam ga. I naravno trazio sam da se odmah prenese , ne verujem u punomocja,a koliko vidim novo vozilo cu gledati na ne kupim sve dok ne budem morao, u sluchaju da se ovi pljachkashi i lopovi sete mozda METRO da naprave nikada necu ni kupiti vozilo. Hoce evropske zakone o sabaracju , koji kod nas nije ni nalik evrpskom.I velika je shteta shto samo ovaj novo formirani zakon vazi samo za nas smrtnike, uvek ce biti onih za koje se zakon nece primenjivati..
 

Back
Top