Koliko Srbija ima PALČEVA ?

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Hm...

Srbija je u 3 milenijum ušla sa oko 250 hiljada totalno nepismenih svojih stanovnika.

Bez ikakve škole u Srbiji ima bllizu 500 hiljada stanovnika.

Oko 1, 6 miliona stanovnika Srbije nema kompletnu osnovnu školu.

Oko 1, 8 miliona stanovnika Srbije nema kompletnu završenu srednju školu.

Od 100 brucoša koji upišu neki od fakulteta u Srbiji, gotovo polovina nikad iste ne završi.

Kako brojke pokazuju, nešto malo više od pola Srbije je funkcionalno i relativno nepismeno i neškolovano.

Taj procenat u civilizovanim zemljama se kreće jedva do 10-15 %.

Recimo u našoj bratskoj republici Sloveniji, primera radi, broj nepismenih na broj stanovnika jedva da doseže 0,5 %.

Isto tako broj studenata koji upišu studije i koji ih završe u tim normalnim zemljama je u rasponu od 70-80%, kod nas kako sam napisao taj broj jedva prelazi 50%.

Da tragedija i kataklizma po Srbiju bude još kolosalnija i grandioznija, gro onih super talentovanih, školovanih, kvalitetnih diplomaca i stručnjaka-nikada ovde ne ostvare svoje snove, svoj profesionalni angažman, već se po pravilu isti otisnu uglavnom u raznim Amerikama i Evropama.

Sekira li se iko u Srbiji zbog tih činjenica, preduzima li išta da to spreči, da alarmira javnost, institucije i t. d. ? Neeee, kao što svi znamo-naprotiv srpski političari u sebi se raduju i ne skrivaju zadovoljstvo takvim procesima.

Štaviše njima i onima natalentovanim i prosečnim akademcima to dodje kao nagrada, kao šansa da se oni dokopaju dobrih radnih mesta, koje nikada u životu ne bi dosegli da imamo zdravu i bolju konkurenciju.

Kad sve to gore odlično znamo, konstatujemo, gledamo, kusamo...nije ni čudo što decenijama Srbija ne iznjedruje i ne upošljava kadrove od karijere, od znanja, od nepodkupljivosti, već nam se u dužem periodu dešavaju suprotni procesi.

Rezultate takvih procesa, kretanja, ponašanja, nečinjenja, negativnih i loših kadrovskih rešenja u datim okolnostima znamo...Srbija je ekonomski, društveno, politički, moralno, populaciono, razvojno, industriski proizvodno, naprosto osakaćena zemlja do neslućenih razmera.


Neko normalan i razuman će sigurno da se pita, hoće li iko kod nas za ovo da odgovara, da snosi neke konsekvence, kazne, posledice !?


Odmah da kažem-neće...neće zato što smo svi krivi za to, a zna se gde su svi krivi niko nije kriv, jer krivci ne mogu da sude sami sebi, niti se to ikada u istoriji desilo.Nama se tradicionalno dešava u tom smislu jedna tragično-smešna stvar, od svih krivih za to stanje u zemlji, politički takmaci se takmiče ko je više kriv i nesposoban!?

U toj igri nesposobnih i krivih, već pune dve decenije se na vlasti smenjuju isti gulanferi i manipulanti, na radost onih koji ih izglasavaju i daju im legitimitet da to rade, a rade ga baš kao ni sebi ni svome. Mada ruku na srce sebi i svojima su dosta toga uradili, ali gde smo tu mi koji nemamo ni svoje, ni njihove, ni naše.

P.S.1 Rekao bih da neki naši spacioci koji bi mogli da nas spasu su van naše zemlje, kako smo konstatovali... da se vrate u zemlju ne daju im ni po cenu života ovi koji su u zemlji ostali da nas „usrećuju". Fakat.
P.S. 2 Srbija očito ima 10 puta više Palčeva. no kažiprsta.
 
Nisi uzeo u obzir Cigane kojih kod nas ima koliko hoces a niko nece od njih ni u osnovnu skolu a svakim danom ih je sve vise. Tacno je da u Srbiji ima dosta nepismenih ali mislim da su to po pravilu stariji ljudi iz ruralnih sredina. Nepismenih ima svuda po svetu i nismo mi izuzetak mozda je kod nas samo veci procenat nego u EU.
 
Nisi uzeo u obzir Cigane kojih kod nas ima koliko hoces a niko nece od njih ni u osnovnu skolu a svakim danom ih je sve vise. Tacno je da u Srbiji ima dosta nepismenih ali mislim da su to po pravilu stariji ljudi iz ruralnih sredina. Nepismenih ima svuda po svetu i nismo mi izuzetak mozda je kod nas samo veci procenat nego u EU.

Neću se složiti s tobom oko nepismenih u ruralnim sredinama, jer je zapravo u urbanim sredinama i najveći procenat nepismenih.
Što se tiče cigana ili roma, imaju pravo na osnovno, srednje i fakultetsko obrazovanje ali gledajući realnost, ne žele da završavaju školu, a da posle ne mogu da se zaposle ako nemaju vezu ili partijsku člansku kartu, što im opet ne garantuje siguran posao.
I strašno je što je i samo školstvo na niskom nivou stručnosti u obrazovanju dece u Srbiji, pa nije ni čudo što je veliki procenat nepismenih.
 
Postoji jedna teza ovde , da je 36 % Srba funkcionalno nepismeno . Ono sto je bitno u celoj toj stvari , je to , da takve ankete-analize imaju svoju svrhu .
TAKVA ANALIZA JE RADJENA SAMO U SRBIJI I NIGDE VISE . A svrha takve analize je lakse sprovodjenje denaciikacije .

U programu denacifikacije, neophodno je izazvati i defetizam i samoprezir . Taj samoprezir ce odmah ( kao sto se vidi ) da prihvate svi moguci neo-komunisti , liberali , koji i nemaju naciju i onaj jedan sloj stanovnistva , koji je opstdnut sobom licno, te za koje je bilo kakvo opste dobro , ( u okviru nacije ) potpuno nakaradna stvar .
Zamislite da se na isti nacin , i sa istim arsinima sprovede istrazivanje u SAD. Ispalo bi da je 88% Amerikanaca , funkcionalno nepismeno . Samo sto nikom ni napamet ne pada , da sprovede ovakvo istrazivanje tamo .
 
Postoji jedna teza ovde , da je 36 % Srba funkcionalno nepismeno . Ono sto je bitno u celoj toj stvari , je to , da takve ankete-analize imaju svoju svrhu .
TAKVA ANALIZA JE RADJENA SAMO U SRBIJI I NIGDE VISE . A svrha takve analize je lakse sprovodjenje denaciikacije .

U programu denacifikacije, neophodno je izazvati i defetizam i samoprezir . Taj samoprezir ce odmah ( kao sto se vidi ) da prihvate svi moguci neo-komunisti , liberali , koji i nemaju naciju i onaj jedan sloj stanovnistva , koji je opstdnut sobom licno, te za koje je bilo kakvo opste dobro , ( u okviru nacije ) potpuno nakaradna stvar .
Zamislite da se na isti nacin , i sa istim arsinima sprovede istrazivanje u SAD. Ispalo bi da je 88% Amerikanaca , funkcionalno nepismeno . Samo sto nikom ni napamet ne pada , da sprovede ovakvo istrazivanje tamo .

Nije tachno.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_literacy_rate

http://en.wikipedia.org/wiki/Literacy_in_the_United_States

The 15% figure for full literacy , equivalent to a university undergraduate level, is consistent with the notion that the "average" American reads at a 7th or 8th grade level which is also consistent with recommendations, guidelines, and norms of readability for medication directions, product information, and popular fiction.
 
Poslednja izmena:
Cesto slusam o broju nepismenih u Srbiji.
Ja licno ne poznajem ni jednog. A vi?

Da li sam ja autisticna ili poznajem samo intelektualnu elitu? z:mrgreen:

Ne poznajem ni ja nikoga potpuno shto bi se reklo nepismenog, ono da se potpisuje palcem, to jest jedna bake je tako dok je bila ziva, al' nje vishe nema, tako da o5 ne poznajem nikoga ko prstom potpis baca, al' zato polupismenih ljudi shto ima... :whistling: Kladim se da i ti poznajesh chitavu gomilu? :think:
 
Ne poznajem ni ja nikoga potpuno shto bi se reklo nepismenog, ono da se potpisuje palcem, to jest jedna bake je tako dok je bila ziva, al' nje vishe nema, tako da o5 ne poznajem nikoga ko prstom potpis baca, al' zato polupismenih ljudi shto ima... :whistling: Kladim se da i ti poznajesh chitavu gomilu? :think:

Nisam shvatila temu. Da li je u pitanju broj palceva ili poznavanje gramatike Srpskog naroda?
I da li je pravljeno istrazivanje o poznavanju gramatike npr Engleza?
 
Cesto slusam o broju nepismenih u Srbiji.
Ja licno ne poznajem ni jednog. A vi?

Da li sam ja autisticna ili poznajem samo intelektualnu elitu? z:mrgreen:

Ни ја. Али баш ни једног.

А што је најзанимљивије треба погледати профил ових што започињу овакве теме.
Сасви је идентичан једном до другог.

Овај што је започео ову тему (надам се да се не потписује палцем) значи да већ нешто зна. А ако зна, онда зна да у Америци 30% становништва никада није ни ушло у школу..... или још бољи податак је да им је комплетно сва интелигенција купљна и то највећим делом у Европи (исток), Кини и Јапану. Оно што излази из њиховог образовног система може да се окарактерише рецимо овако :

На крају нечега што је код нас на нивоу 8 разреда Основне школе још увек се игра са крпицама и играчкама.

Нихов највећи део популације је на нивоу описмењености као наши основци. Сасвим је реткост наћи некога са колеџом (средња школа) и такви су у рангу као диносауруси пред истребљење а са факултетом равно тражењу игле у пласту сена.

Значи за "најкултурнију" државу данашњице Србија је исто што и Црква за Средњи век.
 
Poslednja izmena:
Nisam shvatila temu. Da li je u pitanju broj palceva ili poznavanje gramatike Srpskog naroda?
I da li je pravljeno istrazivanje o poznavanju gramatike npr Engleza?

Jooooooooj... pa gde srpskog velikim slovom cero j b t. :udriglavu: Inache sve ti pishe gore u uvodnom postu shto se prvog tvog pitanja tiche. A shto se tiche drugog, jeste, naravno da jeste. Ne, samo se u Srbiji istrazuje, i nigde vishe na svetu celom... :udriglavu:
 
Сасвим је реткост наћи некога са колеџом (такви су у рангу као диносауруси пред истребљење)

Al' ga sklopi majstore svaka ti dala... :udriglavu: Josh bih ti i progledao kroz prste za tu polupismenost, samo da se nisi nalupao za sve pare... u Americi je procenat vishe i visoko obrazovanih ljudi daleko veci nego u Srbiji.

"U Srbiji samo 10 odsto populacije iz generacije nastavlja školovanje, a u zemljama u tranziciji, koje su nekada zaostajale za Srbijom, danas studira 20 odsto mladih. Stručnjaci upozoravaju da je to poslednji signal Vladi Srbije da izradi strategiju za visokoškolsko obrazovanje, piše Blic.

U Nemačkoj 40 odsto mladih nastavlja školovanje, u Engleskoj i Francuskoj 50 odsto odlazi na fakultet, a prednjače SAD, s 55 odsto. Stručnjaci upozoravaju da se društvo kreće napred zahvaljujući obrazovanima jer su oni i najkreativniji. Brojke u Srbiji govore i o velikom delu generacije koji je neiskorišćen.


Nedovoljan broj visokoobrazovanih ljudi očitava se i u neadekvatnoj kulturnoj matrici, u robovanju stereotipima, što je karakteristično za poluobrazovane. Sve se to odražava ne samo na privredni razvoj, već ima i jasne političke posledice. Jedan od osnovnih razloga zašto mali broj mladih nastavlja školovanje je u razvojnoj politici i metropolizaciji. Jedan od strateških ciljeva je da visokoobrazovanih bude 20 odsto u odnosu na broj stanovnika, a Srbiji nedostaju i visokoobrazovani u sektoru usluga.

Takođe, uprkos malom broju mladih na univerzitetima, Srbija ima neke suvišne fakultete, koji više ne mogu da obrazuju za upotrebivo zanimanje, a dobar primer je metalurgija."

Izvor B92...
 
Al' ga sklopi majstore svaka ti dala... :udriglavu: Josh bih ti i progledao kroz prste za tu polupismenost, samo da se nisi nalupao za sve pare... u Americi je procenat vishe i visoko obrazovanih ljudi daleko veci nego u Srbiji.

"U Srbiji samo 10 odsto populacije iz generacije nastavlja školovanje, a u zemljama u tranziciji, koje su nekada zaostajale za Srbijom, danas studira 20 odsto mladih. Stručnjaci upozoravaju da je to poslednji signal Vladi Srbije da izradi strategiju za visokoškolsko obrazovanje, piše Blic.

U Nemačkoj 40 odsto mladih nastavlja školovanje, u Engleskoj i Francuskoj 50 odsto odlazi na fakultet, a prednjače SAD, s 55 odsto. Stručnjaci upozoravaju da se društvo kreće napred zahvaljujući obrazovanima jer su oni i najkreativniji. Brojke u Srbiji govore i o velikom delu generacije koji je neiskorišćen.


Nedovoljan broj visokoobrazovanih ljudi očitava se i u neadekvatnoj kulturnoj matrici, u robovanju stereotipima, što je karakteristično za poluobrazovane. Sve se to odražava ne samo na privredni razvoj, već ima i jasne političke posledice. Jedan od osnovnih razloga zašto mali broj mladih nastavlja školovanje je u razvojnoj politici i metropolizaciji. Jedan od strateških ciljeva je da visokoobrazovanih bude 20 odsto u odnosu na broj stanovnika, a Srbiji nedostaju i visokoobrazovani u sektoru usluga.

Takođe, uprkos malom broju mladih na univerzitetima, Srbija ima neke suvišne fakultete, koji više ne mogu da obrazuju za upotrebivo zanimanje, a dobar primer je metalurgija."

Izvor B92...

Dobar ti izvor..

Nego bas me je jedan magistar iz SAD iznenadio , kad je pitao Italijanskog vodice , u Sikstinskoj kapeli , da li je Mikelandjelo izvajao DAVIDA , gledajuvci fotografiju , ili posmatrajuci ga uzivo . To je to visoko obrazovanje .
 
Aj prekini vise da provociras... pa tebi svaka tema koju otvoris sluzi da pljujes po srbiji i srbima... te su nepismeni, glupi, prljavi, zaostali, debilni...


Evo iz tvojih uvodnih postova pa proceni sam da li si normalan...

iz teme "Korisna steta i EU"
Ako se budu navikli, da se kupaju svaki dan, da peru zube čak 2 puta dnevno, da rade neke stvari koje nikada u srbiji nisu radili niti su imali potrebe.
[]

iz teme "Da l;i smo mi ludi, nemarni, bahati, bolesni"
Mi smo nepopravljivo čudovišna zaostala zemlja i neorganizovana civilizacija[]

na temi "Telekom monopol"
Tragično je, komično je, da takva uboga Srbija, kao jedna od tehnološki nazaostalih zemlja Evrope []

na temi " Stupio na snagu..."
Problem u Srbiji je taj, što je pola Srbije neodgovorno, nedisciplinovano, bezobrazno[]

na temi "Kako biti glup 600 godina" (misli na srbe...}
Stvarno malo li je biti Glup 600 godina u kontinuitetu, na ovu ovoliku krizu, jad i čemer[]

na temi "Ima li nam spasa"
Danas sam pročitao da Srbija spada u najbolesnije drušvo u evropi.
Tu se nabrajaju razne boleštine, čudesa, grozne dijagnoze i t. d.
Šta reći, to sam i sam znao, video, gledam tako reći šta se radi[]

na temi "Sta ce srbiji 8 miliona stanovnika"
Šta će Srbiji 8 miliona stanovnika ?
Po mom sudu, ne treba nam ni upola toliko, jedva da Srbija ume, može da se brine o 2 miliona stanovnika i podanika. Da li žalti što nestajemo, naprotiv, to je čisti spas, jer bolje je biti jedan Luksemburg, Monako, no uboga Srbija koja je jedna od najsiromašnijih zemalja sveta, obzirom na ljudske, naučne i intelektuelne potencijale svog stanovništva.[]


na temi "Luda kuca u ludoj zemlji"
Pa posle neka neko kaže da smo mi bolji no oni koji nas kinje i biju po ušima već 100 godina, i treba da nas biju, jer budale , morone i monstrume kakvi smo mi, može da smiri i kultiviše samo neko ko je bolji, jači i normalniji no što smo mi sami, a to nije teško biti, obzirom kakvi smo mi. .[]


Zasto ovo radis????????
 
Dobar ti izvor..

Nego bas me je jedan magistar iz SAD iznenadio , kad je pitao Italijanskog vodice , u Sikstinskoj kapeli , da li je Mikelandjelo izvajao DAVIDA , gledajuvci fotografiju , ili posmatrajuci ga uzivo . To je to visoko obrazovanje .

Odlichan, nishta mu ne fali.

Hahahaha... fotografiju... hahahahaha. Simpatichno. I, shta sad', to je kao neki dokaz da su svi takvi?
 
Al' ga sklopi majstore svaka ti dala... :udriglavu: Josh bih ti i progledao kroz prste za tu polupismenost, samo da se nisi nalupao za sve pare... u Americi je procenat vishe i visoko obrazovanih ljudi daleko veci nego u Srbiji.

"U Srbiji samo 10 odsto populacije iz generacije nastavlja školovanje, a u zemljama u tranziciji, koje su nekada zaostajale za Srbijom, danas studira 20 odsto mladih. Stručnjaci upozoravaju da je to poslednji signal Vladi Srbije da izradi strategiju za visokoškolsko obrazovanje, piše Blic.

U Nemačkoj 40 odsto mladih nastavlja školovanje, u Engleskoj i Francuskoj 50 odsto odlazi na fakultet, a prednjače SAD, s 55 odsto. Stručnjaci upozoravaju da se društvo kreće napred zahvaljujući obrazovanima jer su oni i najkreativniji. Brojke u Srbiji govore i o velikom delu generacije koji je neiskorišćen.


Nedovoljan broj visokoobrazovanih ljudi očitava se i u neadekvatnoj kulturnoj matrici, u robovanju stereotipima, što je karakteristično za poluobrazovane. Sve se to odražava ne samo na privredni razvoj, već ima i jasne političke posledice. Jedan od osnovnih razloga zašto mali broj mladih nastavlja školovanje je u razvojnoj politici i metropolizaciji. Jedan od strateških ciljeva je da visokoobrazovanih bude 20 odsto u odnosu na broj stanovnika, a Srbiji nedostaju i visokoobrazovani u sektoru usluga.

Takođe, uprkos malom broju mladih na univerzitetima, Srbija ima neke suvišne fakultete, koji više ne mogu da obrazuju za upotrebivo zanimanje, a dobar primer je metalurgija."

Izvor B92...


Молим те ако имаш неки веродостојан и тачан извор то може да буде предмет расправке а овај што си навео можеш да завијеш у тоалет папир и да пустиш воду за њим....

40-50 посто иде на високо образовање !!??

Ајде сад не гађај се са тим подацима.... није то камење..., код њих се још увек плаћа школовање ако ниси знао и то бар 25-30 хиљада долара годишње па на више..... а шта мислиш колико њих има довољно новца да плати тај луксуз јер је школовање код њих баш тако окарактерисано?
Највише 5% али имају такозване фондове за препознавање талената па они учествују још мало иначе све скупа се може окарактерисати као јад, чемер и беда.
 
Poslednja izmena:
Zasto ovo radis????????


Није он Србин, нити он има некакве везе са Србијом ни било чим другим.

Он има задатак и плаћен је да то ради. На такве типове се не треба уопште обазирати или их спустити тамо где им је место.

А за саму појаву оваквих и сличних морона крива је само администрација која није у старту банаовала све који су овде само из разлога да провоцирају и ништа више.
 
Poslednja izmena:

Back
Top