Da li smo mi ludi, bahati, nemarni, bolesni ?

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Citat : "Srbija godišnje iskoristi samo 10 odsto sredstava Svetske banke koja su joj na raspolaganju, reče prošle nedelje šef kancelarije te institucije u Srbiji, Sajmon Grej. Prema njegovim rečima, budžet Svetkse banke za Srbiju iznosi blizu jedne milijarde američkih dolara, a trenutno se godišnje iskoristi jedva 10 odsto raspoloživih sredstava.
To praktično znači da projekti koji se obično završavaju za četiri godine u Srbiji traju najmanje dvostruko duže, kaže Sajmon Grej"

_________________________________


Hm, šta reći a ne zaplakati, zakukati, prozivati, vikati, zapomagati ili naprosto zabezveknuti se na sve to.
Imamo na raspolaganju skoro MILIJARDU dolara, a ne znamo kako da ih potrošimo, pogotovu kada nam se daju uslovi za trošenje tih para: a ti uslovi su civilizacijiski, to jest zahtevaju samo PROJEKTE, Planove za šta bi te pare bile potrošene...
Dakle, para ima, proJekata nemamo, jer očito u našoj vlasti imamo totalno siromašne ljude u Idejama, u spoznaji šta nam stvarno treba, a treba nam baš svašta.

Kada pitate srpskog političara zašto se nešto ne gradi, zašto neke projekte ne realizujemo, odmah nas u sekundi slaže, pa kaže, da se nema para i sredstava! A zapravo neće da nam kažu, da mnogi projekti u Srbiji nikada ne zažive, samo zbog toga, što nema interesovanja političara za opštu stvar i prosperitet države...da je u pitanju njihov lični interes, tu bi se već nešto našlo i poradilo.

-U zemlji gde u 3 milenijumu ne postoji putna i magistralna infrastruktura, mi ne znamo šta bi sa tolikim novcem...more da nisu ovde bili Turci onomad, Srbija ni danas ne bi imala makadam i neuništive puteve od kamenih kocki, koji traju već 300 godina.

-U zemlji gde nije izgradjen niti jedan veliki ifrastrukturni projekat već decenijama, mi ne znamo u šta da potrošimo milijardu dolara. -

U zemlji, gde gotovo da ne postoji domaća industrija, privreda, proizvodnja...mi ne znamo šta bi sa stotinama miliona dolara.

-U zemlji, gde vodovodna, kanalizaciona, strujna, ptt instalacija nije menjana i obnovljenja već 50 godina, mi ne znamo šta bi sa parama koje leže na računu svetske banke, a namenjene su za uboge države baš kakva je naša.

Šta reći posle svih ovih strašnih konstatacija, da li smo mi stvarno normalni ljudi, da li smo uopšte uračunljivi i zdravorazumni !?


Ovaj slučaj koji se ovde tretira, lepo nam odaje našu tužnu stvarnost , a ona glasi: svi normalni, svi radni i motivisani, školovani kadrovi iz Srbije, odavno su pobegli i svoje znanje integrišu u druga organizovanija društva ... oni koji su ostali, očito jedva uspevaju da pomognu sami sebe, a ne kamili našoj državi i društvu u celini .

Mi smo nepopravljivo čudovišna zaostala zemlja i neorganizovana civilizacija, koja ne ume ni sa svojim, a bogami ni sa tudjim novcem, a primeri pokazuju ni sa poklonjenim parama...jedino šta naš čovek i naša vlast zna je to: da novac i kapital uludo proćerdaju na svoje hirove, putovanja, uživanja i poneke promašene investicije i projekte.

Ima li nam spasa, ima, ali dok se mi opasuljimo, otreznimo, organizujemo, shvatimo gde smo, tada nećemo ni imati koga da spašavamo.
 
Bravo, o tome je poenta, imamo pare koje se nude, nemamo projekte, ideje...volje da tu nešto uradimo.
Dakle, nama su čak i pare problem kad ih imamo.

Upravo tako!
Zasto?
Jer su se nafatirali za narednih nekoliko pokolenja, sta ih se ticu tudji i sadasnji i buduci, sta ih se uopste tice da nesto vise urade, svoje interese su namirili, ali se opet grcevito drze fotelja, sto je dobar znak, ipak. Znaci da bi se moglo nesto uciniti kad im debele zadnjice ne bi srasle sa istim.
Moj Boze, kad vidim onog ugojenog Marjanovica kakao pri svakoj drugoj hoce da izdahne, izgubim vazduh i stucam, plaseci se da JA ne izdahnem:(
 
Te pare treba iskoristiti ako ih daju i onako ce otici drugima koji su ocigledno pametniji .
Ali da bi se uzele treba poloziti racun napraviti projekat jer niko lud pare ne daje onako i za dz.
E to je vec stvar da li imas ili nemas savjense i odgovorne politicare koji nisu samo manipulatori koji ce novac za neke projekte uzeti tek pred izobra i na tja pokusati predstaviti se gradjanima kao da nesto rade i grade.
 
Pa znas , kako to ide .
Svetska Banka odobri neki proojekat . Onda ovi nasi primitivci i stetocine , probaju da naprave to , pa ne umeju .
Onda se rok blizi kraju . Onda daj brze bolje tender . Onda dodju Ljudi i to nasi , Srbi , koji iste takve projekte rade po svetu... Ponude uslove na tenderu . E ali oni nece da podmazuju . Onda dodiju ,, 9Na primer Hrvati ) i oce da pioodmazuju , al ne mogu da zavrse projekat . mAl nema veze , obzirom da oce da daju u kesu po nekom , onda oni dobiju projekat . Naravno projekat pukne , i ako su ovi nasi dobro obavesteni da jedono nasi ljuidi , koji rade identicne projekte u vise drzava u svetu mogu to da urade na vreme , jer prakticno imaju gotova resenja, i prakticno iskustvo . I onda , naravno , posto hrvati , koji potplacuju , ne mogu to da zavrse na vreme , a recimo ogromne kompanije sa zapada isto ne mogu da rade sve od pocetka , pa da sve stigne na vreme , citav projekat stane i pukne . Sredstva ostanu neiskoriscena , a za sledecu godinu se i smanje , jer kad paree ne iskoristis , onda se smatra da ti ne trebaju .
U ovom casu , jedan takav projekat je na putu da pukne u PIO, jer Krkobabicevi ljudi vise vole mito nego drzavu, i bas ih zabole sto poso nece biti gotov .
 
Mi smo bre autistican narod zbog dugogodisnje izolacije.....nismo culi za senzor u wc-u i trazimo gde da odvrnemo cesmu......nema nam pomoci....sva sreca pa nece niko nista ni da nas pita,nego ce samo da menjaju stvari....

Cuj, senzori u WC-u koga ti lozis?Da nece voda sama da krene kad se odmaknes?Ili ona fora podmetnes ruke pa krene voda iz slavine.Pa ko jos pere ruke posle nuzde????
Sta ce nam onda zalud senzori????????????:snesko5:
 
Te pare treba iskoristiti ako ih daju i onako ce otici drugima koji su ocigledno pametniji .
Ali da bi se uzele treba poloziti racun napraviti projekat jer niko lud pare ne daje onako i za dz.
E to je vec stvar da li imas ili nemas savjense i odgovorne politicare koji nisu samo manipulatori koji ce novac za neke projekte uzeti tek pred izobra i na tja pokusati predstaviti se gradjanima kao da nesto rade i grade.


Što reče gore Bilja, oni su svoje lične interese opskrbili, a opšti ih ne zanimaju, bole ih dupe. Zato u Srbiji napreduju pojedinci, političari, oni sa vezama, a propada sve što je opšteg karaktara i boljitka za celinu države. To je muka, nikoga u Srbiji ne zanima dalje od njegovog ličnog interesa, benefita.
 
Cuj, senzori u WC-u koga ti lozis?Da nece voda sama da krene kad se odmaknes?Ili ona fora podmetnes ruke pa krene voda iz slavine.Pa ko jos pere ruke posle nuzde????
Sta ce nam onda zalud senzori????????????:snesko5:

Kazem ja ortaku jel si stavio zimske gume...hebes zakon nego ubices nekog....on mi odgovara....ma,ovo su letnje al su nove....:eek::lol:
Ne,nas ne mozes doterati u red,nikako.
 

Back
Top