Srbija moze podneti zahtev za clanstvo u EU!!!

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Svedsko EU predstavnistvo je pozvalo u utorak u Stokholmu predsednika Tadica da preda zahtev za kandidaturu u EU!Takodje ce u Stokholmu biti prisutan i Oli Ren.Kazu da je ovo "istorijski i vazan korak za Srbiju".
Spanija,koja uskoro uzima funkciju predsedavajuceg EU,je takodje podrzala taj zahtev.
Druge drzave clanice su jos uvek "kriticne" po tom pitanju,pogotovo Holandija koja optuzuje Beograd za nedovoljnu saradnju sa hashkim tribunalom.

http://www.upc.at/upclive/news/ausland/2090/20907438.html?entryId=4726210


Sve u svemu polako ali sigurno idemo u EU!A sad da cujem vas(pogotovo onu stranu koja jos uvek misli da nas zezaju)....ajde patriote,da vidimo sta imate da kazete...khm,khm,khm....

photo.php
 
Ne znam sta ti znaci sto drugome spocitavas patriote. Zar za tebe sam taj cin predaje kandidature nije patriotski??
Elem sto ste mene tice, ne znam sto se zuri sa tom pricom, uostalom za pozitivan odgovor moze se cekati i po godinu i vise dana. Ocito sadasnja vlast u nedostatku konkretnih rezultata insistira na stvarima ciji je efekat nepredvidiviv i dugorocan. Mozda se i blize novi izbori pa zato, ko ce ga znati. Pitanje je moze li se na takvim stvarim vise i dobijati izbori.
 
Ne znam sta ti znaci sto drugome spocitavas patriote. Zar za tebe sam taj cin predaje kandidature nije patriotski??
Elem sto ste mene tice, ne znam sto se zuri sa tom pricom, uostalom za pozitivan odgovor moze se cekati i po godinu i vise dana. Ocito sadasnja vlast u nedostatku konkretnih rezultata insistira na stvarima ciji je efekat nepredvidiviv i dugorocan. Mozda se i blize novi izbori pa zato, ko ce ga znati. Pitanje je moze li se na takvim stvarim vise i dobijati izbori.
Pa chin kao chin jeste patriotski!Ali ima "njih" dosta ovde kojima se taj chin ne svidja(ne pitaj ih zasto jer tako su chuli da mora da bude i tako ce biti).

Ne zuri se on(citaj): Svedsko predstavnisto je POZVALO Tadica da preda zahtev za kandidaturu u EU!
 
hehe ovo je cirkus, podnosimo kandidaturu za ulazak u sistem koji nas je bombardovao i okupirao nam zemlju, srbi su stvarno prolupali

Па усрал* се окупатори од Руса - па брже-боље ДА СЕ ОВДЕ СТАЦИОНИРАЈУ...

п.с. Ако ови издајници поднесу тај захтев, може ли приликом промене власти ДА СЕ ТАЈ ЗАХТЕВ ПОВУЧЕ ???
 
Па усрал* се окупатори од Руса - па брже-боље ДА СЕ ОВДЕ СТАЦИОНИРАЈУ...

п.с. Ако ови издајници поднесу тај захтев, може ли приликом промене власти ДА СЕ ТАЈ ЗАХТЕВ ПОВУЧЕ ???

normalno da mozez:mrgreen: rusi su vec usli sa kapitalom, ja mislim da eu ne trebaju srpska i srbija sa velikim preduzecima u ruskom vlasnistvu, dakle babaj eu:sanke:
 
Кад већ прозиваш,
да не кажем провоцираш и потенцираш поделе,
ајд да ти кажем ...

Поднео захтев ???
Кога је питао ???
Народ на референдуму - НЕ
Скупштину Србије - НЕ

Да ли је тиме прекорачио Уставна овлашћења - ДА

И шта сад ???
Турци поднеше захтев већ приликом оснивања, па иако су и чланице НАТО-а - НЕ ПРИМАЈУ ИХ ???
И да идемо даље са питањима :
Знаш ли који су нам услови постављени (осим Младића и Хаџића) ????
Знаш ли како су прошли Румунија, Бугарска након приступања ЕУ ???
Знаш ли колико становника земаља које су чланице ЕУ сматра да им чланство више односи него доноси (била тема пре неколико дана) ???

Кад одговориш на све,
јави се да наставимо ....
 
Па усрал* се окупатори од Руса - па брже-боље ДА СЕ ОВДЕ СТАЦИОНИРАЈУ...

п.с. Ако ови издајници поднесу тај захтев, може ли приликом промене власти ДА СЕ ТАЈ ЗАХТЕВ ПОВУЧЕ ???

sve moze da se ponisti, narocito odluke donesene bez prave i pravne procedure

inace drzava je suverena, pa moze da ponisti ili propise sta god hoce
 
Кад већ прозиваш,
да не кажем провоцираш и потенцираш поделе,
ајд да ти кажем ...

Поднео захтев ???
Кога је питао ???
Народ на референдуму - НЕ
Скупштину Србије - НЕ

Да ли је тиме прекорачио Уставна овлашћења - ДА

И шта сад ???
Турци поднеше захтев већ приликом оснивања, па иако су и чланице НАТО-а - НЕ ПРИМАЈУ ИХ ???
И да идемо даље са питањима :
Знаш ли који су нам услови постављени (осим Младића и Хаџића) ????
Знаш ли како су прошли Румунија, Бугарска након приступања ЕУ ???
Знаш ли колико становника земаља које су чланице ЕУ сматра да им чланство више односи него доноси (била тема пре неколико дана) ???

Кад одговориш на све,
јави се да наставимо ....

Ne postoji obaveza u Ustavu da se za medjunarodne ugovore raspisuje referendum. Tako da fakticki Tadic i kompanija sutra mogu da potpisu ulazak u Nato a da narod i ne pitaju.
Teorijski postoji blizu 2000 uslova koje moramo ispuniti, a brojni su i mnogi neregularni uslovi koje neka clanica moze izmisliti. Mislim da je Kosovo pitanje svih pitanja naseg eventualnog ulaska.
Sto se tice Rumunije i Bugarske njih i nisu trebali da primaju, al eto zbog ruske paranoje su morali da ih prime, posto su doticne prethodno usle u Nato.
Ima EU ocite ekonomske prednosti koje samo pametne i vredne zemlje znaju da iskoriste. Ja sam licno pesimistican povodom nase buducnosti, ako su neke zemlje danas u EU na ivici bankrota, ne sumnjam sta nam sledi sa ovakvim parazitskom vlascu. Kod nas se uglavnom ocekuje da EU iz svojih fondova ovde sipaju pare, a da mi nista ne radimo.
Sa ili bez Eu, nema nam spasa.
 
Svedsko EU predstavnistvo je pozvalo u utorak u Stokholmu predsednika Tadica da preda zahtev za kandidaturu u EU!Takodje ce u Stokholmu biti prisutan i Oli Ren.Kazu da je ovo "istorijski i vazan korak za Srbiju".
Spanija,koja uskoro uzima funkciju predsedavajuceg EU,je takodje podrzala taj zahtev.
Druge drzave clanice su jos uvek "kriticne" po tom pitanju,pogotovo Holandija koja optuzuje Beograd za nedovoljnu saradnju sa hashkim tribunalom.

http://www.upc.at/upclive/news/ausland/2090/20907438.html?entryId=4726210


Sve u svemu polako ali sigurno idemo u EU!A sad da cujem vas(pogotovo onu stranu koja jos uvek misli da nas zezaju)....ajde patriote,da vidimo sta imate da kazete...khm,khm,khm....

photo.php



"Повијену главу сабља не сече... "...
А штаћесмо кад "стигнемо у ЕУ"... ?... Да и даље нерадимо ишта и очекујемо прилив страног капитала... Страни капитал кад дође недолази на лепе очи...

"То најбоље описује пример којим се служи Маркс да би описао природу капитала, односно, капиталисте: са 10% капитал је спреман да прихвати сваки предлог, са 20% почиње да оживљава, са 50% је спреман да разбије главу, са 100% гази све људске законе, са 300% не постоји злочин који није спреман да изврши, чак и по цену да буде обешен."...

Узеће нам највредније ресурсе за које смо ми исувише поносни даби обрађивали, добит ће оставити за себе, нас ће бедно плаћати са назнаком да морамо да будемо срећни што смо и толико добили и дасе још малчице повијемо небили намга још мало дубље завукли и да направимо што већи кез кад почну те њихове звдездице данам искачу изуста које, јелте, долазе отпозади...

oooop2.jpg
 
Svedsko EU predstavnistvo je pozvalo u utorak u Stokholmu predsednika Tadica da preda zahtev za kandidaturu u EU!Takodje ce u Stokholmu biti prisutan i Oli Ren.Kazu da je ovo "istorijski i vazan korak za Srbiju".
Spanija,koja uskoro uzima funkciju predsedavajuceg EU,je takodje podrzala taj zahtev.
Druge drzave clanice su jos uvek "kriticne" po tom pitanju,pogotovo Holandija koja optuzuje Beograd za nedovoljnu saradnju sa hashkim tribunalom.

http://www.upc.at/upclive/news/ausland/2090/20907438.html?entryId=4726210


Sve u svemu polako ali sigurno idemo u EU!A sad da cujem vas(pogotovo onu stranu koja jos uvek misli da nas zezaju)....ajde patriote,da vidimo sta imate da kazete...khm,khm,khm....

photo.php

Jedan je tako umro,cekajuci!z:mrgreen:z:lol:

Ne postoji obaveza u Ustavu da se za medjunarodne ugovore raspisuje referendum. Tako da fakticki Tadic i kompanija sutra mogu da potpisu ulazak u Nato a da narod i ne pitaju.
Teorijski postoji blizu 2000 uslova koje moramo ispuniti, a brojni su i mnogi neregularni uslovi koje neka clanica moze izmisliti. Mislim da je Kosovo pitanje svih pitanja naseg eventualnog ulaska.
Sto se tice Rumunije i Bugarske njih i nisu trebali da primaju, al eto zbog ruske paranoje su morali da ih prime, posto su doticne prethodno usle u Nato.
Ima EU ocite ekonomske prednosti koje samo pametne i vredne zemlje znaju da iskoriste. Ja sam licno pesimistican povodom nase buducnosti, ako su neke zemlje danas u EU na ivici bankrota, ne sumnjam sta nam sledi sa ovakvim parazitskom vlascu. Kod nas se uglavnom ocekuje da EU iz svojih fondova ovde sipaju pare, a da mi nista ne radimo.
Sa ili bez Eu, nema nam spasa.

Eh,samo da jos to neki shvate,ali uzaludan posao!
 
Ne postoji obaveza u Ustavu da se za medjunarodne ugovore raspisuje referendum. Tako da fakticki Tadic i kompanija sutra mogu da potpisu ulazak u Nato a da narod i ne pitaju.
Teorijski postoji blizu 2000 uslova koje moramo ispuniti, a brojni su i mnogi neregularni uslovi koje neka clanica moze izmisliti. Mislim da je Kosovo pitanje svih pitanja naseg eventualnog ulaska.
Sto se tice Rumunije i Bugarske njih i nisu trebali da primaju, al eto zbog ruske paranoje su morali da ih prime, posto su doticne prethodno usle u Nato.
Ima EU ocite ekonomske prednosti koje samo pametne i vredne zemlje znaju da iskoriste. Ja sam licno pesimistican povodom nase buducnosti, ako su neke zemlje danas u EU na ivici bankrota, ne sumnjam sta nam sledi sa ovakvim parazitskom vlascu. Kod nas se uglavnom ocekuje da EU iz svojih fondova ovde sipaju pare, a da mi nista ne radimo.
Sa ili bez Eu, nema nam spasa.

Спаса нам нема, пропасти нећемо ...
[SUB]Осим уколико нам и даље остану Жути на Власти ... Тада нам је пропаст гарантована ...[/SUB]
 
nije mi jasno da se spas ocekuje samim tim `ulaskom`

oni koji su rasturili onakvu drzavu sfrj, sada bi da ulivaju nicim opravdan optimizam u neku neodredjenu buducnost.

nisam ja jugonostalgicar, mada bi trebalo, nego sam realista oko prirode ovog tragicnog rezima, kod nas i sire na zapadnom balkanu. prakticno su se svi opredelili, svesno ili nesvesno, za ideologiju zvanu `ekonomska prinuda`, tj zivotinjizam
 

Back
Top