Izručiti Mladića i Karadžića

I ja sam za izručenje, odnosno hapšenje!
Srbin sam, ali ovo je moje mišljenje a tako mislim već nekoliko godina! Nemože zbog dvojice stradati čitav narod! A ko je nevin, neka dokaže na sudu...Time će skinuti ljagu, kako sa svoga imena, tako i sa čitavog srpskog naroda!
 
analiticar:
I ja sam za izručenje, odnosno hapšenje!
Srbin sam, ali ovo je moje mišljenje a tako mislim već nekoliko godina! Nemože zbog dvojice stradati čitav narod! A ko je nevin, neka dokaže na sudu...Time će skinuti ljagu, kako sa svoga imena, tako i sa čitavog srpskog naroda!

Zar neko zaista misli da ce izrucenja prestati kada ova dvojica odu u HAG?!
I neko u HAgu da dokaze nevinost?
Ma daj molim te...
P.S
Cela ce Srbija zavrsiti u Hagu, a srpski narod ce stradati ovako ili onako...
 
anakin:
a sto se kriju ako nista nisu radili?
i ako su heroji kojima je stalo do srpskog naroda, sto se ne predaju nego ceo narod mora da ispasta zbog njih?
Iz ovoga se vidi da pojma nemas sta je bilo u Bosni, pa zato mozes da pricas tako kao sto pricas.
Da li je Milosevic kriv za zlocine na Kosovu?
Da li je ijedan general/vrhovni komadant kriv zato sto brani svoju zemlju?
Ako je kriv neka ga za to optuzi domaci sud, a ne sud u kojem glavnu rec vode oni protiv kojih smo ratovali.
 
Treba videti koju ce lovu da pljunu za njih dvojcu. Kao kad smo Slobu poslali odma' pala neka lova. Mada... Mozemo i mi neki cenovnik sastaviti :lol: :lol:
Mladica mozda i mozemo da izrucimo, navodno je u Srbiji, ali za Karadzica ce malo biti tezi slucaj 8)
Padose mi sad na pamet reci vladice Simonovica Simone... : "Hvala Radovanu Karadzicu jedan narod ce ziveti dok u njemu zive heroji, a heroj je onaj koga gusle i narod opevaju."

Pozdrav,
Tasić
 
anakin:
mislis da bi mu ovde sudili? to bi bilo najbolje...jeste idiotski da mora da postoji sud u drugoj zemlji....a ti se zapitaj zasto mora da bude tako...
Ma ne mislim u Srbiji vec u Bosni. Inace kako se moze suditi nekome ko brani svoju Zemlju?
@Tasa!
Ovako da malo ogovaram i Legiju.
NAime, legija je sa svojim specijalcima Mladica uhvatio, ali nastao je i problem...odmah nakon njegovog (Mladicevog) hapsenja desila su se neka kidnapovanja. I sta Mladic je puste na slobodu.
Zatim Legija je krenuo (opet sa svojom armijom) i na Karadzica.
Medjutim sve se zavrsilo tako sto ni jedan metak nije ispaljen, a svi Legijini specijalci su pohvatani i povezani za drvece. E sad mozete zamisliti kakvo obezbedjenje ima Karadzic kada se cuveni JSO tako osramotio.
Da li se kriju u Srbiji li negde drugo to nikome nije poznato.
I zasto uopste vrse pritisak iz Haga da mi hapsimo Mladica i Karadzica kada oni uopste nisu nasi drzavljani, a i ne znam ni kakve dokaze imaju za to.
 
Кулиража:
anakin:
mislis da bi mu ovde sudili? to bi bilo najbolje...jeste idiotski da mora da postoji sud u drugoj zemlji....a ti se zapitaj zasto mora da bude tako...
Ma ne mislim u Srbiji vec u Bosni. Inace kako se moze suditi nekome ko brani svoju Zemlju?
@Tasa!
Ovako da malo ogovaram i Legiju.
NAime, legija je sa svojim specijalcima Mladica uhvatio, ali nastao je i problem...odmah nakon njegovog (Mladicevog) hapsenja desila su se neka kidnapovanja. I sta Mladic je puste na slobodu.
Zatim Legija je krenuo (opet sa svojom armijom) i na Karadzica.
Medjutim sve se zavrsilo tako sto ni jedan metak nije ispaljen, a svi Legijini specijalci su pohvatani i povezani za drvece. E sad mozete zamisliti kakvo obezbedjenje ima Karadzic kada se cuveni JSO tako osramotio.
Da li se kriju u Srbiji li negde drugo to nikome nije poznato.
I zasto uopste vrse pritisak iz Haga da mi hapsimo Mladica i Karadzica kada oni uopste nisu nasi drzavljani, a i ne znam ni kakve dokaze imaju za to.

E to se zove pametan covek...
 
Ja sam uvek za istinu kako god bolna ona bila.
Ako smo vrsili zlocine, moramo da odgovaramo za to, a ako su nam zlocini namesteni, mora da se sazna za to. Ima li boljeg mesta od sudstva, bilo naseg, bilo inostranog? Mada, vreme ce dokazati i napisati istoriju dokaza...
Druga je stvar, ako neko hoce da maskira istinu, ako ona nekome ne odgovara. Ratni zlocini vrseni su na svim stranama, a zlocin je zlocin, radjen prema jednoj ili prema milion osoba. Zasto su samo Srbi najodgovorniji? Naravno da mi nije svejedno, ali ako trebamo da biramo izmedju buducnosti srpske dece u Evropi i ratnih zlocina koji JESU vrseni, na svim stranama, onda biram buducnost srpske dece...
Problem naseg naroda je sto misli kako samo njega stranci okrivljuju, a sta ako smo mi najspecificniji strancima zbog svog suludog inacenja....Padaju bonbe a Srbin na mostu, brani cigle i krec svojom krvlju? Brani komunizam koji propada svud u svetu, cak se i u Kini transformise, u Rusiji poodavno...

Vodili smo pogresnu politiku, jer smo izabrali pogresne ljude za to....Ima li su harizmu, čika Tile i čika Sloba, a sad se zanosimo i čika Karićem i s njegovim kupusom, a kad se spomene Hag e onda svi drvlje i kamenje na Djindjica koji je jedini pricao o istini i suočio se sa njenim posledicama?

Sta je nasem narodu, zar nije u stanju da se izbori sa istinom? :evil:
 
malo je to kompleksno...
jer kako vjerovati Hagu?
Ja se slažem da treba da utvrdi se i naši zločini i da se ogradi nacija od njih,
ali zar mislite da je Hag kompetentam?
Ja nekako dosada nisam mu vjerovao,pogotovo što je najviše optuženih Srba.
Mada opet ja se ne razumijem baš u politiku,to su samo neke moje emocije,možda je bolje izručiti ih?
 
Pa dobro ako ih i izrucimo mislite li da ce se situacija popraviti? NECE!!!
Boli njih za tu dvojicu, koriste ih jednostavno ajd da imaju o cemu pricati dok oni tamo prave zlocine...
Da oni njih hoce uhapsiti, uhapsili bi ih do sada 100%. Zar dva covjeka ne mogu da uhvate. Pa da imaju bolje obezbjedjenje od neznam ti ni ja koga opet...
Stavimo se u tu situaciju. Mladic i Karadzic su u Haagu osudjeni naravno " na dozivotnu". Sta nakon toga? Oce nas onda svi voliti?
Ja sam zato da se ne izruce. Ako ih uhvate,uhvate ali mi ih ne bi trebali "licno" izruciti.

Pozdrav
 
Морам признати да сам једно време живео у заблуди верујући у "неопходност сарадње са Хашким трибуналом". Међутим, након пажљивог проучавања овог проблема, дошао сам до јединог исправног закључка: НИКО ОД НАШИХ ГРАЂАНА НЕ СМЕ БИТИ ИЗРУЧЕН ХАШКОМ ТРИБУНАЛУ!

Они који се залажу за изручења, позивају се на Дејтонски спроазум. Да видимо шта се тамо каже.


ОПШТИ ОКВИРНИ СПОРАЗУМ ЗА МИР У БОСНИ И ХЕРЦЕГОВИНИ


Стране ће сарађивати у потпуности са свим ентитетима укљученим у имплементацију овог мировног споразума, као што је описано у анексима овог споразума или као што је на други начин одређено од стране Савјета безбедности Уједињених нација, као и повиновати се обавезама да сарађују у истрази и гоњењу ратних злочинаца и других кршења међународног хуманитарног права.

Као што видимо, овде се говори о обавези да се сарађује у ИСТРАЗИ и гоњењу РАТНИХ ЗЛОЧИНАЦА. Слободан Милошевић је, потписавши овај Споразум, омогућио хашким истражитељима да вршљају по нашој земљи. Тиме је део надлежности домаћих органа предат Уједињеним нацијама. Међутим, цела прича се на томе завршава јер се даље говори о гоњењу ратних злочинаца. Ратни злочинац је онај који је починио ратни злочин, а што је доказано и утврђено на суду. Ни за једног од ових генерала које Хаг тражи НИЈЕ ДОКАЗАНО И НЕ ПОСТОЈИ СУДСКА ПРЕСУДА која потврђује да је он ратни злочинац.


Да видимо шта се каже у наставку Дејтонског споразума:


АНЕКС 1-А
СПОРАЗУМ О ВОЈНИМ АСПЕКТИМА МИРОВНОГ РЕШЕЊА



ЧЛАН 10
САРАДЊА


Стране ће у потпуности сарађивати са свим Ентитетима који учествују у спровођењу овог мировног споразума како стоји у Општем оквирном споразуму или оним структурама које су овлаштене од стране СБ УН, укључујући Међународни трибунал за бившу Југославију.

Овде се говори о САРАДЊИ са Хашким трибуналом. Међутим, нигде се не прецизира о каквој сарадњи је реч. Осим ако се не мисли на Општи део Споразума који говори о сарадњи у вези са ИСТРАГОМ и ГОЊЕЊЕМ РАТНИХ ЗЛОЧИНАЦА.

ИСТРАГЕ - Хашки истражитељи их неометано врше на територији наше земље.

ГОЊЕЊЕ РАТНИХ ЗЛОЧИНАЦА - Као што смо већ рекли, ратни злочинац је онај који је починио ратни злочин, али то постаје тек након изречене судске пресуде. До тада, он је само ОСУМЊИЧЕН да је починио ратни злочин. У овом Споразуму се не говори о гоњењу осумњичених.

Тзв. сарадња са Хагом се базира на Дејтонском споразуму, који представља "гарант мира" на територији Босне и Херцеговине. Генерали Павковић, Лазаревић и Сретен Лукић, НИСУ УЧЕСТВОВАЛИ У РАТУ НА ПРОСТОРУ БиХ, већ у обрачуну са терористима на Косову и Метохији, те се према томе ова "сарадња" не може односити на њих.

И на крају, пласира нам се теза о неопходности сарадње са Хашким трибуналом као органом Уједињених нација. Под претпоставком да тврдње које сам изнео цитирајући Дејтонски споразум - нису тачне, преостаје нам још један излаз:

ИСТУПАЊЕ ИЗ УЈЕДИЊЕНИХ НАЦИЈА.

Ако нисмо члан Уједињених нације, онда немамо ни обавезу према тој организацији.

У сваком случају, прича о "испуњавању преузетих обавеза" представља једну ВЕЛИКУ ПОДВАЛУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Zatim Legija je krenuo (opet sa svojom armijom) i na Karadzica.
Medjutim sve se zavrsilo tako sto ni jedan metak nije ispaljen, a svi Legijini specijalci su pohvatani i povezani za drvece. E sad mozete zamisliti kakvo obezbedjenje ima Karadzic kada se cuveni JSO tako osramotio.


Ako sam dobro zapamtio, to je bio SAS! Bili su vezani i poskidani goli i te slike o elitnim kraljevskim specijalcima poslati u svet.



Definitivno NE!

Ne znam kakva je to sada moda, verovatno je neki novi trend da se prica (a primeti se da svi oni koji su za izrucenje, jednu te istu pricu pricaju, bez argumenata, bez razmisljanja, bez mozga... samo kao papagaji - neka ide pa nek' dokaze da nije kriv) kako bi trebalo posteno, junacki da odu. E, pa pitao bih sada ove zenske, koje znanje o ratu imaju samo iz partizanskih filmova Veljka Bulajica, da su im njihove kuce napadnute, zapaljene... da li bi bile toliko humanitarne i tolike hriscanke da bi sve to oprostile i tek tako se odrekle? Da su silovane, da li bi oprostile silovatelju? A da je tu jedan bio nego cela ceta. Pa ni to nije klasicno silovanje, turi-vadi i gotovo... vec dok je jos u tebi, sve vam se cepa iznutra, tece krv... kada posle nije nizasta obicno biva ubijena.

Drugo, ima pojedinaca (to su samoorganizovane grupe) koji su zlocinci i u nasoj zemlji, kriminalci), ali ne mogu da shvatim da nekog neko moze tek tako da optuzuje za zlocine, koji je zivot posvetio vojnoj sluzbi i kome je vojnicka cast iznad svega, kao i Samurajima u Japanu?! Da li su svesni ti koji tako pricaju, sta pricaju? To vase misljenje nije, ma kako se koprcali da jeste.

Ako cemo i sa humane strane da gledamo, optuzenici koji odu, godinama cekaju na prva sudjenja... i sta da se vremenom dokaze da nisu krivi (a ko ode u Hag uvek je kriv, pogotovo ako je Srbin)? Posle deset godina dokazivanja, trauma... taj covek nije vise isti. Ko ce mu nadoknaditi izgubljene godine? Taj Hag nije Bozji sud, pa da je pravedan. Cak je i sudija Mej ubijen, jer je jednom izjavio da ne vidi nikakvu krivicu kod Milosevica (Karla je i za to optuzila Slobu, rekavsi da je Sloba kriv za njegovu smrt, jer se ovaj navodno nervirao...trt, nije taj Mej klinac, pa da mu je to prvo sudjenje da tek tako zbog jednog Slobe izgubi zdravlje).

Da ne pominjem da drugih i nema osim Srba u tom sudu.

Prvi put bih predlozio da se tema zakluca, jer ne mogu verovati da zene rado mogu prihvatiti nekog porobljivaca (jedvacekajuci bi im se raskrecile) dok se mi muskarci vise borimo za njihovu cast i dostojanstvo, nego one same.

Posle na forumu nalazite teme: belo roblje, neka je silovana, zenska prava, maltretiranje od muza... dok vidim da bi sa nekim drljavim, slinavim crncugama, Siptarima, ustasama, mudzahedinama veoma rado legle kako bi ispitale kakvi su i ti drugi muskarci? Da li su bolji yebaci od nas Srba?

E, ne da su ove zenske glupe, nego prave curke da curkastije ne mogu biti!
 
e, ovako, sintagma ratni zlocin je po mom misljenju pleonazam, jer je rat sam po sebi zlocin
dobro, ja jesam za izrucenja svih koji su cinili zlocine
kazete, branili su svoju zemlju... zemlja se ne brani masovnim grobnicama
daleko od toga da hocu da kazem da su samo srbi pravili zlocine, cak su ih cinili i mnogo manje od muslimana i hrvata, ali su ih cinili i treba zbog toga da odgovaraju
i oni i svi ostali, e sad sto svet nas smatra mrziteljskom, seljackom, nekultivisanom, zaostalom bagrom, to je vec druga prica

znaci, postujem to sto su branili svoje i vojnicku cast, ali su gresili, jer su na neprijateljske zlocine odgovarali zlocinima....

rat je takav
moje misljenje je da su svi krivi
 
absonic:
Da li ste za izrucenje Mladica i Karadzica?
Ako da zasto, ako ne opet zasto...

NIKAD!!!!Za to ubijam ukoliko saznam da neko pokusava ili ima nameru i u peti.
Samo toliko. Sta prichaju kvaziljudi odavno sam naucio da ne slusam oni dva su za mene SVETINJA i nije me strah nicega i nikoga njih NE DAM branio sam, branim i branicu ih uvek i ne dozvoljavam da se njima u Hagu radi ono sto jadnom Milosevicu i celom srpskom rodu.
Ubedjen sam da ce pametni i pravi pobediti, da cemo uspeti jer ne zaboravite Bog voli srbe i da ce i Karadzic i Mladic zauzeti najdojstojanstvenije mesto
na stranicama nase istorije.
A oni "moralisti" koji se toboze bore protiv genocida neka se malo zapitaju sta je tim istim srbima tj. nama radjeno kroz vekove i neka odgovara onaj koji zaista treba a to pravi tvorci genocidnih ideja i teorija ali sipak oni se cuvaju i ne daju se uhvatiti.
Njima je u sustini manje vishe svejedno jer i ako bi neko mogao a NECE da smakne njih dvojicu opstace opet srpski rod tako da njima to i nije neka narocita racunica ali mi trebamo da ispravimo kicmu i uvek da imamo u vidu DA JE DOSTA BILO PONIZENJA.
 
zasto mislis da Bog voli Srbe vise nego nekog drugog i zasto bi stajao ne nasu stranu, kad ga Srbi ne postuju bas toliko koliko se misli
mozda vecina veruje u njega,
ali koliko je pravih vernika?
to sto si ti rekao je huljenje....

dokle cemo se inatiti svima i smatrati sebe najlepsim, najpametnijim, najboljim....
 
Da li vi mislite da se politika treba voditi u skladu sa osecanjima koji nama vladaju? Ako tako mislite onda odobravate propadanje srpske drzave. Kako da ne, za sve su nam drugi krivi. Mi smo nebeski narod, jel te? Da li to znaci da svi trebamo kolektivno da odletimo u nebo, da bi se pojedini nerayumnici privoleli pameti? Mislite da mrznja stvara drzavu, da stiti granice. Mislite da u Srbiji treba da dodje i do gradjanskog rata, jer je polovina stanovnistva za izrucenje, a druga polovina nije? Po vama, Zorana Djindjica treba ubiti i u samom grobu, jer je on IZRUCIO VASEG SLOBU.... :x

Mislite da ako sam ZA IZRUCENJE da sam izdajnik srpskog roda kome niko nije ubijen, silovan... Otkud znate...na osnovu cega osudjujete....

Pozivate se na Boga i govorite kako Srbe Bog voli i kako smo mi nebeski narod, a ovamo u proteklih pedeset godina su crkvena lica satirali i slali na goli otok?

O kakvoj srpskoj drzavnosti pricate? Sta nam vrede granice ako su unutar granica ljudi koji nemaju pojma kako se iygradjuje sopstveni narod, koje vrednosti imamo - samo mrznju PREMA SEBI SAMIMA, PREMA BRACI I SESTRAMA....

Volimo harizmaticne, volimo diktatore, volimo da im ljubimo ruke, jer nam obecavaju dostojanstvo -izjednaci GRANICE....

Zar vam nije palo na pamet da se do granica moze doci i kulturnijim , poltickim sredstvima, a ne samo ratovima?

p.s. samo vi vredjate, to je dokaz da ne podnosite drugacija misljenja i da robujete stereotipima..
 

Back
Top