Crnogorci bi da Hrvati grade auto-put?

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Hrvatski konzorcijum je zatražio produženje roka za dostavljanje dodatne dokumentacije, a Crna Gora najavljuje početak razgovora sa "drugorangiranim" Grcima - konzorcijumom Aktor-HCH. Ko će na kraju graditi auto-put?



Crnogorski Savet za izgradnju autoputeva odlučio je da hrvatskom konzorcijumu Konstruktor, sa kojim je Crna Gora sklopila ugovor o koncesiji za gradnju auto-puta od Bara do Boljara, da novi rok od 60 dana za dostavljanje novih finansijskih garancija.



Savet je odlučio i da radi uštede vremena počnu pregovori sa izraelsko grčkim konzorcijumom Aktor-HCH, čija je ponuda za gradnju tog auto-puta drugorangirana.



U saopštenju Saveta je navedeno da garancije koje je prošle sedmice predao hrvatski Konstruktor "ne obezbeđuju konačno zaključenje finansijskog ugovora, zbog čega Savet smatra da treba uzeti u obzir i alternativna rešenja".


Određen novi rok



Konstruktoru je naloženo da do 28. decembra dostavi novu tendersku dokumentaciju. Hrvatski konzorcijum je prošle sedmice dostavio finansijske garancije komercijalnih banaka Zagrebačke banke i Uni kredita, ali je tražio produženje roka kako bi obezbedio podršku međunarodnih finansijskih institucija, koje nude niže kamate.



Na tenderu za izgradnju autoputa najpovoljniju ponudu dao je splitski Konstruktor koji predvodi konzorcijum hrvatskih građevinskih firmi. Oni su vrednost autoputa procenili na 2,77 milijardi evra, a od toga bi Crna Gora ucestvovala sa 1,74 milijardi evra.



Drugorangirana kompanija, grčko izraelski konzorcijum Aktor-HCH vrednost gradnje autoputa je procenila na 3,92 milijarde evra, a od toga bi Crna Gora učestvovala sa 1,74 milijarde evra.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5038780,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss

Ништа од братске љубави?z:cry:
 
Neverovatno je da drugorangirani da ponudu za 45% skuplju.Tu nesto nije u redu.Ili je prvorangirani dao ponudu,a za "dodatne radove" da naplati jos toliko.
Da se razumemo,ne zanima me politika niti mislim da tu ima politike,cista ekonomija.I jedni i drugi su strucno procenili cenu prema projektnom zadatku,toliko skupe projekte rade vrhunski strucnjaci.
Kako je moguca razlika izmedju prvog i drugog od 45%"?! Grubo sam procenio,nebitan je koji procenat gore ili dole.
 
Poslednja izmena:
Neka prave... ja necu prolaziti tamo.

A ta bratska ljubav nas i crnogoraca, i slicne pojave... to neko siri dezinformacije.

Put se pravi zbog interesa a ne zbog ljubavi.
A zašto nećeš ići tim autoputom?

Imaće na svakih 50 km restorani, pa možeš kao čovjek sjesti i ručati po želji a ne da nosiš po autima one kokoške pa ih čerupaš oko puta!
 
Hrvatski konzorcijum je zatražio produženje roka za dostavljanje dodatne dokumentacije, a Crna Gora najavljuje početak razgovora sa "drugorangiranim" Grcima - konzorcijumom Aktor-HCH. Ko će na kraju graditi auto-put?



Crnogorski Savet za izgradnju autoputeva odlučio je da hrvatskom konzorcijumu Konstruktor, sa kojim je Crna Gora sklopila ugovor o koncesiji za gradnju auto-puta od Bara do Boljara, da novi rok od 60 dana za dostavljanje novih finansijskih garancija.



Savet je odlučio i da radi uštede vremena počnu pregovori sa izraelsko grčkim konzorcijumom Aktor-HCH, čija je ponuda za gradnju tog auto-puta drugorangirana.



U saopštenju Saveta je navedeno da garancije koje je prošle sedmice predao hrvatski Konstruktor "ne obezbeđuju konačno zaključenje finansijskog ugovora, zbog čega Savet smatra da treba uzeti u obzir i alternativna rešenja".


Određen novi rok



Konstruktoru je naloženo da do 28. decembra dostavi novu tendersku dokumentaciju. Hrvatski konzorcijum je prošle sedmice dostavio finansijske garancije komercijalnih banaka Zagrebačke banke i Uni kredita, ali je tražio produženje roka kako bi obezbedio podršku međunarodnih finansijskih institucija, koje nude niže kamate.



Na tenderu za izgradnju autoputa najpovoljniju ponudu dao je splitski Konstruktor koji predvodi konzorcijum hrvatskih građevinskih firmi. Oni su vrednost autoputa procenili na 2,77 milijardi evra, a od toga bi Crna Gora ucestvovala sa 1,74 milijardi evra.



Drugorangirana kompanija, grčko izraelski konzorcijum Aktor-HCH vrednost gradnje autoputa je procenila na 3,92 milijarde evra, a od toga bi Crna Gora učestvovala sa 1,74 milijarde evra.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5038780,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss

Ништа од братске љубави?z:cry:

z:Dz:D

Rekoh ja,bice kao Skadar na Bojani!!!z:mrgreen:z:Dz:D
 
Put se pravi zbog interesa a ne zbog ljubavi.
A zašto nećeš ići tim autoputom?

Imaće na svakih 50 km restorani, pa možeš kao čovjek sjesti i ručati po želji a ne da nosiš po autima one kokoške pa ih čerupaš oko puta!

Ja ne cerupam nista... i cudim se onima sto cerupaju.

Sto se mene tice, Makarska je pravo mesto za letovanje, peskovita plaza... za razliku od CG ima i vode i struje u svako doba dana i noci.
 
Put se pravi zbog interesa a ne zbog ljubavi.
A zašto nećeš ići tim autoputom?

Imaće na svakih 50 km restorani, pa možeš kao čovjek sjesti i ručati po želji a ne da nosiš po autima one kokoške pa ih čerupaš oko puta!

z:Dz:D


Znaci tri restorana na celoj duzini auto-puta,malo li je!!!z:mrgreen:z:D


Kako si ovo rekao,covek bi pomislio da ce taj auto-put zvani Skadar na Bojani,imati minimum 1000km duzine!z:mrgreen:z:lol:z:lol:
 
srbiji se vise isplati auto put prema sarajevu nego prema cg, strateski to je mnogo bitnije zbog Srpske

slazem se u potunosti, mada nije mi poznato da je vlast u srbiji i strucna javnost ikada to razmatrala

uvek se uzimalo zdravo za gotovo pravac juzni jadran, samo su bile dileme oko pruzanja tacne trase.

do cacka, uzica i kraljeva svakako treba da ide autoput, a izgradnjom dela autoputa od batocine do kragujevca to postaje lako moguce
 
Taj Konstruktor je velika i poznata firma. Sa hiljadama zaposlenih, sa stotinama inžinjera, sa kompletnom mehanizacijom.

Ako u ugovoru stoji da će nabavit jamstva i da će se ispunit rokovi gradnje onda će tako i biti

Nije to Mešalica d.o.o. iz Beograda koja su svome vlasništvu ima dvije mješalice (jedna neispravna), troje tačaka, četiri lopate (jednoj fali držalo) i tri radnika.

Fascinantna je srpska briga za svoje komšije. Bolje bi bilo da završite onih dva kilometara autoputa što ste ih otvarali osam puta.
 

Back
Top