Ludilo u Gruziji: Srušili spomenik i ubili majku i kćerku

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
U nastupu svog šizofrenog ludila Sakašvili je naredio da se sruši spomenik poginulim sovjetskim vojnicima u gradu Kutaisi. Ogromni memorijal dignut je u vazduh a šut je tom prilikom ubio majku i njenu 8 godinšnju kćerku dok su bile u dvorištu svoje kuće.
Rusija je ovaj čin nazvala manijačnim a osudila ga je i gruzijska opozicija.
U II svetskom ratu poginulo je 300,000 vojniak Crvene Armije iz Gruzije.

pre rušenja:
r


Posle rušenja:
r
 
Tog Sakašvilija treba umlatiti gomnjivom motkom.

Spomenik j esrušen da bi se na njegoovm mestu sagradila zgrada parlamenta jer Sakašvili planira da premesti glavni grad u to mesto....
Sta, zakljucio je da je Tblisi suvise blizu ruskoj vojsci? Dakle, stvarno sisica od coveka.

Inace, Ameri snimaju film o proslogodisnjem sukobu u Gruziji, a glavonju ce igrati ni manje ni vise nego Endi Garsija.

12560408711254153910.jpg


Ja ponositog drzanja, ja prodornog pogleda, ja upadljivog odsustva upisavanja u gace pri pomenu Rusa...
 
Sta, zakljucio je da je Tblisi suvise blizu ruskoj vojsci? Dakle, stvarno sisica od coveka.

Inace, Ameri snimaju film o proslogodisnjem sukobu u Gruziji, a glavonju ce igrati ni manje ni vise nego Endi Garsija.

12560408711254153910.jpg


Ja ponositog drzanja, ja prodornog pogleda, ja upadljivog odsustva upisavanja u gace pri pomenu Rusa...

Енди Гарсија личи на председника а не онај пацов из Тбилисија....
 
Sta, zakljucio je da je Tblisi suvise blizu ruskoj vojsci? Dakle, stvarno sisica od coveka.

Inace, Ameri snimaju film o proslogodisnjem sukobu u Gruziji, a glavonju ce igrati ni manje ni vise nego Endi Garsija.

12560408711254153910.jpg


Ja ponositog drzanja, ja prodornog pogleda, ja upadljivog odsustva upisavanja u gace pri pomenu Rusa...
Šerbedžija ihra ruskog pukovnika Demidova z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:
Inače u filmu su pogrešili malo.
Predstavili su Litvanskog predsednika kao muško. ONA je ženskoz:lol:
 
Da li u Srbiji postoji spomenik palim vojnicima/policajcima koji su poginuli u odbrani od NATO okupacije?
Prvenstveno mislim na BG.
Znam da postoje za pojedince u mestima odakle poticu a sugradjani ih nisu zaboravili, ali postoji li tako neki veliki - drzavni i dan na secanje palim borcima koji se obelezava svake godine ?

Jes, pa da ga sruše.....
 
Da li u Srbiji postoji spomenik palim vojnicima/policajcima koji su poginuli u odbrani od NATO okupacije?
Prvenstveno mislim na BG.
Znam da postoje za pojedince u mestima odakle poticu a sugradjani ih nisu zaboravili, ali postoji li tako neki veliki - drzavni i dan na secanje palim borcima koji se obelezava svake godine ?
Наравно да не постоји.Тежња за увлачењем криминалцима и убицама је за власт позитивно осећање а патриотизам негативно.
Ozbiljno pitam, da li takav (spomenik i datum obelezavanja) postoji trenutno pod okupacijom Srbije od "demokratske" vlasti i sve stoke koja je prati?
Не и неће га бити код ових фалсификатора наше блиске историје.
 
Наравно да не постоји.Тежња за увлачењем криминалцима и убицама је за власт позитивно осећање а патриотизам негативно.

Не и неће га бити код ових фалсификатора наше блиске историје.

Mene zanima a kako se to niko iz opozicije nija zapitao i poveo javnu raspravu o tome ?
...ili je u pitanju nesto sasvim gore, gde su okupaciona vlast, opozicija i vecina naroda jedno te ista stoka...
 
Da li u Srbiji postoji spomenik palim vojnicima/policajcima koji su poginuli u odbrani od NATO okupacije?
Prvenstveno mislim na BG.
Znam da postoje za pojedince u mestima odakle poticu a sugradjani ih nisu zaboravili, ali postoji li tako neki veliki - drzavni i dan na secanje palim borcima koji se obelezava svake godine ?

Нема, постоји само плоча код болнице Драгише Мишовић где су погинули млади војници када је камион погодио томахавк.

А неће га скоро ни бити, јер би то био прст у око нашим "пријатељима" који нас годинама подржавају и гурају напред , све док потпуно не пропаднемо.

Чула сам на скупштинским заседањима неке радикале који су покретали питање спомен обележја које би било посвећено свим пострадалим од НАТО бомбардовања, а мислим да је било и постављено у виду посланичког питања.
 
Da li u Srbiji postoji spomenik palim vojnicima/policajcima koji su poginuli u odbrani od NATO okupacije?
Prvenstveno mislim na BG.
Znam da postoje za pojedince u mestima odakle poticu a sugradjani ih nisu zaboravili, ali postoji li tako neki veliki - drzavni i dan na secanje palim borcima koji se obelezava svake godine ?

Mi svoje žrtve ne pamtimo, ali se zato tuđih i te kako sećamo i brinemo o njima
 
Ne razumem zasto nekome smetaju spomenici... To je istorija i kultura jednog naroda i ne treba je se stideti, ma kakva ona bila.

Upravo tako. A ako već smeta, onda ga premestiti kao što su to uradili Mađari, sve komunističke spomenike u jedan park, pa ako ništa drugo nisi oskrnavio i još se profitira od turizma.
PS za ovaj u Gruziji stvarno šteta, bio je lep, a čini mi se da ona bronzana predstava nema malu umetničku vrednost
 

Back
Top