Papirne tacne za kolace,imate li iskustva?

Djordaneli

Početnik
Poruka
23
Narucio sam masinu koja presuje papirne tacne za kolace ili piknik.
Jako me zanima da li je neko imao iskustva sa ovom zanatskom delatnoscu,jer sam u to usao bez nekog predhodnog dubljeg ispitivanja trzista,zarade i slicno.Pukao mi je film razmisljajuci sta da pocnem da radim,to mi je proletelo kroz glavu,i eto me na pragu bankrotstvaz:)
Salim se,Ja cu pisati o ovome cim krenem da radim,prednosti,zarada i slicno,a takodje molim Vas da mi napisete bilo sta sto ste culi vezano za ovu delatnost.
Unapred zahvalan svima!
 
Da li si izracunao koliko ce te kostati izrada tacni, troskovi prema drzavi i sl ?
Mnogo je tesko uci u neku proizvodnju dok postoje kinezi i kineska roba po neverovatnim cenama. To je moje licno iskustvo, bila sam u poslu proizvodnje nekih papirnih proizvoda godinama, al kad nagrnuse Kinezi, nista od zarade, samo troskovi i nervoza. Od tih dana vise ne proizvodim ono sto oni donose, nego lepo kupim od njih na veliko, dupliram cenu i tako zaradjuem.
A tebi drzim pesnice da ih sravnis sa zemljom i da oni pocnu da dolaze kod tebe pa da kupuju i preprodaju, jer ima proizvoda koje oni nabavljaju od nasih proizvodjaca.
 
Da li si izracunao koliko ce te kostati izrada tacni, troskovi prema drzavi i sl ?
Mnogo je tesko uci u neku proizvodnju dok postoje kinezi i kineska roba po neverovatnim cenama. To je moje licno iskustvo, bila sam u poslu proizvodnje nekih papirnih proizvoda godinama, al kad nagrnuse Kinezi, nista od zarade, samo troskovi i nervoza. Od tih dana vise ne proizvodim ono sto oni donose, nego lepo kupim od njih na veliko, dupliram cenu i tako zaradjuem.
A tebi drzim pesnice da ih sravnis sa zemljom i da oni pocnu da dolaze kod tebe pa da kupuju i preprodaju, jer ima proizvoda koje oni nabavljaju od nasih proizvodjaca.

Mozes li malo biti precizniji?
Koje artikle kupujes a da mozes da dupliras cenu?:zskace:
 
Apsolutno sve sto oni prodaju u bloku 70 ako kupis na veliko, u maloprodaji to moze da se proda za duplu cenu. Mogu to biti igracke, plasticno posudje, kape i sesiri, garderoba i obuca bas ne za duplu cenu, ali moze i to. Prvenstveno igracke i dekorativna kozmetika. Neki proizvodi galerijskog tipa, magnetici za frizider, vaze, ukrasne saksije... Na necemu moze da se ide i sa 200 posto zarade, zavisi kakav si prodavac i da li imas konkurenciju u okolini.
A imala sam proizvodnju foto albuma nekad. Tada me je repromaterijal za proizvodnju jednog kostao oko 35 dinara, naravno ne racunajuci rad i troskove. Oni su proizvod malo losijeg kvaliteta ali pristojnog izgleda prodavali na veliko po ceni od 50 dinara. Tu je bio kraj mojoj proizvodnji.
Opet, znam ljude koji imaju sivaone i siju pamucne majice, dukseve, trenerke pa kinezi iz bloka od njih kupuju na veliko i stavljaju svoje tikete pa to opet prodaju nasima koji se cude kako su Kinezi poceli da prodaju i kvalitenije stvari.
Nekoliko puta sam bas u tom bloku 70, medju svim kupcima na veliko videla i gospodju Vericu Rakocevic, koja to ni ne krije. Kupovala je neke odevne predmete koje je verovatno prepravljala i ulepsavala. Desi se da se kod Kineza zadesi i nesto kvalitenije i modernije, samo treba imati nos i prokljuviti sta bi se moglo dalje prodavati.
Opet, nadam se da ti nece propasti investicija i da ces i ti biti jedan od tih koji snabdevaju Kineze na veliko, zelim ti puno srece, i dajem ti savet, najbitniji u proizvodnji jer proizvodjaca svako gleda da zavrne. Placanje je UVEK SOLARNO (dakle, pare na sunce , pa ja tebi onda robu u ruke).
 
Prvo da Vam pozelim srecne praznike,i puno uspeha u 2010-oj godini.
Stvari stoje jako lose.Da prodajem preprodavcima ostaje mi 2 dinara po pakovanju od 25 komada!Da registrujem firmu,prodajem prodavnicama opet ostaje nekih 2-3 dinara po pakovanju,za koje je ipak potrebno neko vreme da se napravi.
Ljudi,ne da sam se presao sa ovim poslom.Nemam reci...
Tu samo veliki opstaju,oni kojima su tacne dodatna delatnost.
 
Prvo da Vam pozelim srecne praznike,i puno uspeha u 2010-oj godini.
Stvari stoje jako lose.Da prodajem preprodavcima ostaje mi 2 dinara po pakovanju od 25 komada!Da registrujem firmu,prodajem prodavnicama opet ostaje nekih 2-3 dinara po pakovanju,za koje je ipak potrebno neko vreme da se napravi.
Ljudi,ne da sam se presao sa ovim poslom.Nemam reci...
Tu samo veliki opstaju,oni kojima su tacne dodatna delatnost.

zao mi je sto je tako ispalo, predlazem ti da obidjes prodavce onih malih krofnica americkih, mini fini ili kako ih vec zovu, pa mozda nesto odradis sa njima, mozda i ovima sto prodaju kokice, poslasticarnice...
 
Prvo da Vam pozelim srecne praznike,i puno uspeha u 2010-oj godini.
Stvari stoje jako lose.Da prodajem preprodavcima ostaje mi 2 dinara po pakovanju od 25 komada!Da registrujem firmu,prodajem prodavnicama opet ostaje nekih 2-3 dinara po pakovanju,za koje je ipak potrebno neko vreme da se napravi.
Ljudi,ne da sam se presao sa ovim poslom.Nemam reci...
Tu samo veliki opstaju,oni kojima su tacne dodatna delatnost.

Одштампај лик Путина на њима има све да продаш z:lol:

или нешто друго исто интересантно......z:D
 
Одштампај лик Путина на њима има све да продаш z:lol:

или нешто друго исто интересантно......z:D

NIKAD, al nikada nemoj raditi nesto namenski. Moje iskustvo kada mi je na lageru ostalo par hiljada foto albuma sa natpisom Montenegro album a i iskustvo jednog sto pravi one helijumske balone pa je nastampao Drazu Mihajlovica govori da to nisu dobri potezi. Klasika i samo klasika za sire narodne mase.
 
Malo me je zainteresovala tema kineza i bloka 70.
Hteo bih da otvorim prodavnicu "svasta nesto " pa bi uzimao robu od kineza ali neznam kako mogu tu robu da pravdam tj. da li daju neki racun ili vec kako ?

Uglavnom daju, nastupi posteno i fer prema njima i oni ce prema tebi isto. Koliko god skrnavo i glupo ti deluju, treba da znas da mogu biti veoma poslovni ukoliko ti nastupis na pravi nacin.
 

Back
Top