Da li je NORMALNO loviti kapitalce?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
img_0128-med.jpg


U borbi za trofeima, poenima, prasnjavim rogovima na zidu koje niko ni ne gleda, lovci unistavaju NAJBOLJE PRIMERKE DIVLJACI.....z:((

Unistavaju se takozvani KAPITALCI.

Zar ne bi bilo bolje kapitalce ostavljati za - rasplod?

Ja ne znam u koju idiotsku glavu može da stane potreba da odstreli kapitalca!?

Ako već mora nešto da se odstreli, zašto se onda ne odstreljuju najslabiji primerci?

Zašto oni koji recimo drže golubove, u supu ne stave prvo najboljeg goluba, već satavljaju prvo najslabije.

Ostavljaju ga za PRIPLOD. Cuvaju ga!!!!

Lov kapitalaca vuce korena još iz vremena kada je na Zemlji bilo mnogo zivotinja, a malo lovaca. Danas je obrnuta situacija.

Taj mentalitet konacno trebalo početi menjati i zaustaviti NEGATIVNU SELEKCIJU.

Jer, divlje zivotinje nisu grupno vlasnistvo iskljucivo lovaca.

One su opste vlasnistvo.
 
Ja sam pre svega ljubitelj zivotinja. Moras da znas da se kapitalci retko love. Jako retko. Pre svega zato sto je ogranicen broj kapitalnih primeraka koji mogu da se odstrele, a drugi razlog je zato sto mnogo kosta. Tako da nekapitalni primerci stradaju daleko vise nego kapitalni. Oni postaju zrtva takozvanog planskog odstrela gde se odstranjuje skart, tj, slabe zivotinje, sa nekim defektima itd. takodje, u prirodi danas ima jako malo njihovih prirodnih neprijatelja (vukova, lisica, medveda itd) tako da mora i da se kontrolise njihov broj.

I jedna korekcija. divlje zivotinje niso vlasnistvo lovaca....nisu ni opste vlasnistvo.... one su DIVLJE zivotinje ;) samo svoje :)
 
Ja sam pre svega ljubitelj zivotinja. Moras da znas da se kapitalci retko love. Jako retko. Pre svega zato sto je ogranicen broj kapitalnih primeraka koji mogu da se odstrele, a drugi razlog je zato sto mnogo kosta. Tako da nekapitalni primerci stradaju daleko vise nego kapitalni. Oni postaju zrtva takozvanog planskog odstrela gde se odstranjuje skart, tj, slabe zivotinje, sa nekim defektima itd. takodje, u prirodi danas ima jako malo njihovih prirodnih neprijatelja (vukova, lisica, medveda itd) tako da mora i da se kontrolise njihov broj.

I jedna korekcija. divlje zivotinje niso vlasnistvo lovaca....nisu ni opste vlasnistvo.... one su DIVLJE zivotinje ;) samo svoje :)

A sta je OVO?

tito-ubija-jelene.jpg
 
img_0128-med.jpg


U borbi za trofeima, poenima, prasnjavim rogovima na zidu koje niko ni ne gleda, lovci unistavaju NAJBOLJE PRIMERKE DIVLJACI.....z:((

Unistavaju se takozvani KAPITALCI.

Zar ne bi bilo bolje kapitalce ostavljati za - rasplod?

Ja ne znam u koju idiotsku glavu može da stane potreba da odstreli kapitalca!?

Ako već mora nešto da se odstreli, zašto se onda ne odstreljuju najslabiji primerci?

Zašto oni koji recimo drže golubove, u supu ne stave prvo najboljeg goluba, već satavljaju prvo najslabije.

Ostavljaju ga za PRIPLOD. Cuvaju ga!!!!

Lov kapitalaca vuce korena još iz vremena kada je na Zemlji bilo mnogo zivotinja, a malo lovaca. Danas je obrnuta situacija.

Taj mentalitet konacno trebalo početi menjati i zaustaviti NEGATIVNU SELEKCIJU.

Jer, divlje zivotinje nisu grupno vlasnistvo iskljucivo lovaca.

One su opste vlasnistvo.

Kao prvo, jedan trofejni jelen uzgaja se od 1o do l2 godina ! Za to vreme taj isti jelen ostavi gomilu genetski trofejnih potomaka za sobom .Odstrelom istog takvog on obezbedjuje gomilu novca, za uzgoj svojih potomaka. Zato i postoji komercijalni lov, jer finansijski potpomaže uzgoj divljači.I zato, nemoj da sereš nego se prebaci na neki zelenaški forum i tamo jedi govna......, a ne ovde de neznaš o čemu pričaš! Pozdrav i sretno ti bilo!!!!! Dobar pogled svim pravim lovcima ! Iznosite prihranu sad kad treba !!!! poz...Uz DOBAR POGLED
 
prasnjavim rogovima na zidu koje niko ni ne gleda, lovci unistavaju NAJBOLJE PRIMERKE DIVLJACI.....z:((

Ti rogovi se i te kako gledaju, jer su kao slika na zidu i ko god da ti udje u kucu ne moze a da ne zastane da pogleda, ali nece je sada gledati svaki put, kao sto je i ti ne gledas, i zato nemojmo o prasini...

Zar ne bi bilo bolje kapitalce ostavljati za - rasplod?

Gde pise da ce potomak biti na oca?

Ako već mora nešto da se odstreli, zašto se onda ne odstreljuju najslabiji primerci?

I te kako se odstreljuju, kao sto rekose vec prisutnio na temi...

Zašto oni koji recimo drže golubove, u supu ne stave prvo najboljeg goluba, već satavljaju prvo najslabije.

I ovako ga nece jesti, nego samo da da smek...

Ostavljaju ga za PRIPLOD. Cuvaju ga!!!!

Jer ce im doneti brdo para na izlozbama...

Taj mentalitet konacno trebalo početi menjati i zaustaviti NEGATIVNU SELEKCIJU.

Negativna selekcija...

One su opste vlasnistvo.

Vrlo zanimljiva konstatacija nekoga ko se bori za pravo zivotinja i ugnjetavanje lovaca...
 
@ starolecanin: :ok:
Svaka čast na odgovorima, mada si mogao da mu još malo pojasniš... Ipak je on divljač verovatno (poput mnogih prirodnjaka) video samo na slikama:
Kapitalci se paze i maze i dolaze na liste za odstrel tek kad ostave dovoljno potomaka, a opet, kao što reče kolega, ko kaže da je na oca...
Negativna selekcija... A šta se radi pre sezone parenja?! Selektivno-odgojni odstrel. Svi škartovi i bolesni se odstreljuju...
Zašto vlasništvo? Zašto ne mogu biti slobodne? Dok im ti određuješ etiketu da su tvoje, mi im dajemo slobodu... ;) :P
 
Hvala Milane!
Ljudima su pobrkana osecanja zbog slinih emisija po diskaveriju i slicnim programima sa kablovske... Tamo gledaju kako odstreljuju slona od par tona zbog kljova, nosoroge koji su na ivici opstanka zbog roga, zivotinje iz porodice macaka zbog krzna i sl. Licno sam par puta bio u raspravi sa ljudima koji nisu bas nista znali o lovu i lovcima a pricali kao da su ni sam ne znam ko... U dnevnim novinama se moze samo procitati kako je neko uhapsen jer je odstrelio x srndaca, jelena, svinja, i tako to, a nece procitati sta istinski lovci cine za prirodu i divljac... Jeste, odstreljujemo ih, slazem se, ali svi vi zajedno sto trabunjate o zastitama i ne podrzavate lovstvo niste ni pola uradili sto je jedan istinski lovac uradio (svaka cast pojedincima, ne zelim da vredjam, da se razumemo)... E sada, nije ni svaki lovac lovac, nego ima i mesojeda...
 
U svakom žitu ima i kukolja... To je alfa i omega svake od ovih svađa... Među lovcima će uvek biti onih koji love zbog mesa a i onih koji love zbog trofeja ili koji krivolove... Dobro, ovi poslednji nisu lovci, već gamad, al' ajd...
Isto tako će među "zelenim" biti onih koji ne vide divljač za života i onih koji su angažovani isto koliko i lovci... Naravno, ima i onih koji se*endaju o delfinima, snežnim fokama, kitovima i ne znam ti ni ja o čemu.. Iskreno, šta me briga za te životinje, kad ih nema u Srbiji... Srbija ima svoje probleme sa životinjama, jer je mala, određena preduzeća i društva ne kontrolišu ljude, pa tako imaš viletinu u sred nacionalnog parka IV stepena zaštite... Otkud?! Pa imao je dovoljno para... To je onaj najveći problem... Nisu lovci, nego ljudi koji su mnogo iznad... Samo što niko nema mu*a da im se suprotstavi... Žalosno...
 
Ловци су бедне убице, и као такве би их требало третирати (да је среће...). Не могу да замислим веће лицемерје од њиховог про...авања како се они, забога, брину о животињама, па их хране, па дежурају око и у ловиштима, а због чега? Да ватреним оружјем убију божије створење које је неупоредиво племенитије од њих, и које сигурно има душу, за разлику од њих, као и од оних који су равнодушни према овој злочиначкој појави. О криволовцима да не причам, њих треба третирати горе него силоватеље!

Не знам да ли је неко ко се бави психом homo sapiensa озбиљно истраживао шта је то што тера ове створове (не могу их назвати људима све и да хоћу) да раде то што раде?! Кладио бих се у дебеле паре да би се ту ископало свакаквих комплекса и фрустрација. Нисам квалификован за ту врсту процена, али..."шта ли је то у кулову што га тера према лову?"
 
E polako,nemoj da se preforsiras...ti ili neces da saznas sta je sve lovac duzan da uradi u lovistu ili te boli k**ac da ustajes rano i lomis noge po nekoj vuko**bini jer ti je lakse da se preko fotelje boris za prava zivotinja...a ja sam za ovih nedelju dana iz ciste dosade otisao sa drugarom u loviste sa kesom kukuruza da bi divljac imala sta da jede...kad ti to budes uradio onda mozes da POMENES ovako nesto...divljac ne zivi od postova na internetu...to svi LOVCI znaju!
 
Evo i ja da se malo umesam. Ovi samozvani cuvari prirode stvarno iritiraju. Dok neke od njih nisam upoznao licno mislio sam da samo ubijaju dosadu pricajuci o necemu sto nema veze s mozgom jer bolju temu za razgovor nemaju. Na zalost uverili su me da nije tako, vec da su vrlo ozbiljni. Toliko ozbiljni da bih im preporucio posetu cikama u belim mantilima...

Elem. Lov, pa i ribolov kao podvrsta toga, je bio vekovima u nazad najbitniji nacin dobavljanja hrane na stolu. Vestina lova se prenosila sa kolena na koleno, a najbolji lovci su bili najcenjeniji u drustvu. Industijalizacija je malo pomerila taj sistem vrednosti. Licno sam ubedjen da je lov usadjen duboko u gene coveka. Da je to ona karika u evoluciji koja nas je izdvojila iznad ostalih "bozijih stvorenja" na ovom svetu.

Koliko je sve to humano, romanticno, opravdano u danasnje vreme - necu ulaziti u to. Slozicu se sa "antilovcima" u jednom: Neshvatljivo je loviti samo zbog trofeja! Ubiti vuka kao stetocinu - OK. Lisicu - OK. Zeca - OK, mada njega mozemo smatrati i poslasticom :) Ubijati divljac radi pripreme hrane - sasvim prihvatljivo. Ubiti jelena da se slikas i ostaviti ga!?!?! Sramota!

Na zalost, zbog ubrzane urbanizacije nase zivotne okoline, divljina iscezava. Ostaju samo malobrojni nacionalni parkovi i po koje loviste koje nas podseca na to kako je svet nekada izgledao. Kako su to ogranicene povrsine, lov se sveo na sport. I to jako skup sport. Zbog toga i onaj neshvatljivi lov, zbog trofeja, dobija smisao.

Ali vratimo se na "cuvare zivotinja". Nikada niko od njih se nije bunio protiv deratizacije, nemilosrdno gaze po bubasvabama pljeskaju komarce... I nikada im nije palo na pamet da su i to "bozija stvorenja". I nikada nece. Znaci da su oni u konfliktu sami sa sobom i d nemaju pojma za ta se zaista bore.
 
Ловци су бедне убице, и као такве би их требало третирати (да је среће...). Не могу да замислим веће лицемерје од њиховог про...авања како се они, забога, брину о животињама, па их хране, па дежурају око и у ловиштима, а због чега? Да ватреним оружјем убију божије створење које је неупоредиво племенитије од њих, и које сигурно има душу, за разлику од њих, као и од оних који су равнодушни према овој злочиначкој појави. О криволовцима да не причам, њих треба третирати горе него силоватеље!

Не знам да ли је неко ко се бави психом homo sapiensa озбиљно истраживао шта је то што тера ове створове (не могу их назвати људима све и да хоћу) да раде то што раде?! Кладио бих се у дебеле паре да би се ту ископало свакаквих комплекса и фрустрација. Нисам квалификован за ту врсту процена, али..."шта ли је то у кулову што га тера према лову?"

za neke je resenje ili spas rekreativna ustanova Laza Lazarevic:hahaha:
 
ovi tzv ljubitelji zivotinja poceli su sa organizovanim upadom i sirenjem spama ovde po grupi namenjenoj lovcima i ribolovcima-ovo im je drugi spam za kratko vreme i to rade bas organizovano.....izgleda da ce imperija morati da uzvrati darac......

Pa mislim stvarno nema smisla ! Ljudi nam redovno dolaze u goste a mi nikako da im se oduzimo !! Ajde sad lepo svi na forum"svet zivotinja" da uzvratimo posetu !!!!!!!!!
Red je red . HE HE HE
 
img_0128-med.jpg


U borbi za trofeima, poenima, prasnjavim rogovima na zidu koje niko ni ne gleda, lovci unistavaju NAJBOLJE PRIMERKE DIVLJACI.....z:((

Unistavaju se takozvani KAPITALCI.

Zar ne bi bilo bolje kapitalce ostavljati za - rasplod?

Ja ne znam u koju idiotsku glavu može da stane potreba da odstreli kapitalca!?

Ako već mora nešto da se odstreli, zašto se onda ne odstreljuju najslabiji primerci?

Zašto oni koji recimo drže golubove, u supu ne stave prvo najboljeg goluba, već satavljaju prvo najslabije.

Ostavljaju ga za PRIPLOD. Cuvaju ga!!!!

Lov kapitalaca vuce korena još iz vremena kada je na Zemlji bilo mnogo zivotinja, a malo lovaca. Danas je obrnuta situacija.

Taj mentalitet konacno trebalo početi menjati i zaustaviti NEGATIVNU SELEKCIJU.

Jer, divlje zivotinje nisu grupno vlasnistvo iskljucivo lovaca.

One su opste vlasnistvo.
u supu idu najslabiji zato sto kobac ili soko ili jastreb kokosar odabere bas najboljeg kako golubari kazu.na ovaj deo foruma se stalno javljaju oni sto nemaju blage veze sa nekim stvarima sto se u prirodi desavaju niti poznaju lanac ishrane a takodje ni zakone prirode.prvo da nadjes nekog lovnog radnika koji ce imati strpljenja da ti sve lepo objasni da ti se vise ne bi smejali na ovaj tvoj post...
 
Evo i ja da se malo umesam. Ovi samozvani cuvari prirode stvarno iritiraju. Dok neke od njih nisam upoznao licno mislio sam da samo ubijaju dosadu pricajuci o necemu sto nema veze s mozgom jer bolju temu za razgovor nemaju. Na zalost uverili su me da nije tako, vec da su vrlo ozbiljni. Toliko ozbiljni da bih im preporucio posetu cikama u belim mantilima...

Elem. Lov, pa i ribolov kao podvrsta toga, je bio vekovima u nazad najbitniji nacin dobavljanja hrane na stolu. Vestina lova se prenosila sa kolena na koleno, a najbolji lovci su bili najcenjeniji u drustvu. Industijalizacija je malo pomerila taj sistem vrednosti. Licno sam ubedjen da je lov usadjen duboko u gene coveka. Da je to ona karika u evoluciji koja nas je izdvojila iznad ostalih "bozijih stvorenja" na ovom svetu.

Koliko je sve to humano, romanticno, opravdano u danasnje vreme - necu ulaziti u to. Slozicu se sa "antilovcima" u jednom: Neshvatljivo je loviti samo zbog trofeja! Ubiti vuka kao stetocinu - OK. Lisicu - OK. Zeca - OK, mada njega mozemo smatrati i poslasticom :) Ubijati divljac radi pripreme hrane - sasvim prihvatljivo. Ubiti jelena da se slikas i ostaviti ga!?!?! Sramota!

Na zalost, zbog ubrzane urbanizacije nase zivotne okoline, divljina iscezava. Ostaju samo malobrojni nacionalni parkovi i po koje loviste koje nas podseca na to kako je svet nekada izgledao. Kako su to ogranicene povrsine, lov se sveo na sport. I to jako skup sport. Zbog toga i onaj neshvatljivi lov, zbog trofeja, dobija smisao.

Ali vratimo se na "cuvare zivotinja". Nikada niko od njih se nije bunio protiv deratizacije, nemilosrdno gaze po bubasvabama pljeskaju komarce... I nikada im nije palo na pamet da su i to "bozija stvorenja". I nikada nece. Znaci da su oni u konfliktu sami sa sobom i d nemaju pojma za ta se zaista bore.

:okok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top