Velike misli Bore Stjepanovica

OZEZI_OZEZI

Zainteresovan član
Poruka
168
Secate li se ovog glumca,meni je uvek bio jedan od najsimpaticnijih nasih glumaca i uvek mi je u secanju bio kao mali simpaticni jugo milicioner koji onako celav sa brcicima i pendrekom u ruci izazivao smeh kod gledalaca i samom svojom pojavom jednostavno bio mi je bas omiljen.
Posle razbijanja Jugoslavije i ovih ratova koji su iza nas kada svi oni koji su nekad bili nasi glumci vise nisu bili bas nasi nego su isli na svoje strane svako prema svom narodu nekako sam uvek u podsvesti mislio da je Boro Stjepanovic srpski glumac iako nisam pojma imao nista o njemu niti gde je rodjen niti bilo sta ali verovatno zbog imena i prezimena,i onda danas pronadjem na netu ovaj intervju i imam sta da procitam,prosto mi je krivo sto sam ga uopste pronasao jer covek je puko definitivno,pa nekako mislim kad sam sve ove godine imao lepo misljenje o njemu mogao sam i dalje.z:lol:
Dok sam citao intervju shvatio sam da je covek,sto bi rekli bivsa braca Hrvati najobicniji komunisticki isprdak,dok je pricao o tome ko je i sta je u stvari da nije niko i nista i dok je elaborirao preko nekih primera iz svog zivota i dok je obrazlagao da zapravo nema naciju rekoh sebi ovaj je Srbin sto posto jer na zalost samo srpski glumac moze da nabaljezga ovoliko gluposti i nebuloza od kojih se normalnom coveku povraca (setih se smradolikog Gordana Kicica iz Turneje) filma zbog kojeg i danas zalim sto sam na njega potrosio sat i po vremena svog zivota.isti taj Varesak komunisticki isprdak kaze da nema domovinu jer kako moze da zivi u zemlji u kojoj su se ljudi ubijali,kako li je onda mogao sve one godine da zivi u diktaturi u kojoj su ljudi zavrsavali na Golom otoku a nakon 2ww hiljade i hiljde ljudi bile masovno likvidirane,odakle ovakvim tipovima ti dvostruki arsini.


http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/intervju/boro-stjepanovic-ko-hvali-rat-taj-je-zlocinac/komentari
 
Samo da znas , toga ima samo medju Srbima i nigde drugde .

Cim vidis da je na Balkanu neko anacionalan , odmah mozes da se kladis da je Srbin .

Drugi i te kako znaju ko su i sta su , i odakle su . Drugima je i te kako vazno koje su nacionalnosti i to nikad ne zabooravljaju, a i ponosmni su sto su to sto jesu .
 
Јадан Боро, пролупао је начисто. Према мојим информација тај се у својој младости (а студирао је овде у Бг.) никада није хвалио да му је отац био комуњара а деда безбожник. На против - често се изјашњавао као антикомуниста. А када је почео распад земље он је постао веома фрустриран, антиправославан, анационалан. Одједном је почео да "митингује" против Срба и да просипа теорије о богумилима...

Тако да се он сада нигде не осећа као код куће... а овамо напада Кустурицу... јадан... тотално је изгубљен.
Најсмешније ми је што је умислио да је био на некаквом Шешељевом "списку за одстрел"...ахахаха........ комеНдија... баш ми је он нека политичка "фаца"...
 
Јадан Боро, пролупао је начисто. Према мојим информација тај се у својој младости (а студирао је овде у Бг.) никада није хвалио да му је отац био комуњара а деда безбожник. На против - често се изјашњавао као антикомуниста. А када је почео распад земље он је постао веома фрустриран, антиправославан, анационалан. Одједном је почео да "митингује" против Срба и да просипа теорије о богумилима...

Тако да се он сада нигде не осећа као код куће... а овамо напада Кустурицу... јадан... тотално је изгубљен.
Најсмешније ми је што је умислио да је био на некаквом Шешељевом "списку за одстрел"...ахахаха........ комеНдија... баш ми је он нека политичка "фаца"...

Dobro je odglumio onog chetnika u Gluvom Barutu. z:mrgreen:
 
Јадан Боро, пролупао је начисто. Према мојим информација тај се у својој младости (а студирао је овде у Бг.) никада није хвалио да му је отац био комуњара а деда безбожник. На против - често се изјашњавао као антикомуниста. А када је почео распад земље он је постао веома фрустриран, антиправославан, анационалан. Одједном је почео да "митингује" против Срба и да просипа теорије о богумилима...

Тако да се он сада нигде не осећа као код куће... а овамо напада Кустурицу... јадан... тотално је изгубљен.
Најсмешније ми је што је умислио да је био на некаквом Шешељевом "списку за одстрел"...ахахаха........ комеНдија... баш ми је он нека политичка "фаца"...

Da Da Seseljev spisak :) ,kakve nebuloze covek prosipa,za.ebo je i B92!
 
Boro Stjepanović je prije svega čovjek. Jako dobar i pošten čovjek. Ljudi kao što je on, u drugima prvenstveno vide čovjeka. Poslije toga se može zaključiti da li je taj čovjek dobar ili loš. Nacija tako dobrim i poštenim ljudima ne predstavlja ništa i upravo zbog toga su veliki ljudi.
 
Boro Stjepanović je prije svega čovjek. Jako dobar i pošten čovjek. Ljudi kao što je on, u drugima prvenstveno vide čovjeka. Poslije toga se može zaključiti da li je taj čovjek dobar ili loš. Nacija tako dobrim i poštenim ljudima ne predstavlja ništa i upravo zbog toga su veliki ljudi.

Bora Stepanovic je pre svag Jugo-nostalgicar i bezveznjak .

A ti , jel i ti prvo u ccoveku vidis coveka , pa tek posle Srbina , il ipak trvo gledas dal je Srbin , pa onda odlucujes kako ces prema njemu da se ponasas?
 
Bora Stepanovic je pre svag Jugo-nostalgicar i bezveznjak .

A ti , jel i ti prvo u ccoveku vidis coveka , pa tek posle Srbina , il ipak trvo gledas dal je Srbin , pa onda odlucujes kako ces prema njemu da se ponasas?

Zašto bi bio bezveznjak? Jer ne priča velikosrpska, velikohrvatska ili velikobošnjačka sranja?

Naravno da prvo vidim u čovjeku čovjeka, bez obzira koje vjere ili nacije bio.

Meni je draži pošten Peruanac, nego moj sunarodnik sa lošim osobinama.
 
Zašto bi bio bezveznjak? Jer ne priča velikosrpska, velikohrvatska ili velikobošnjačka sranja?

Naravno da prvo vidim u čovjeku čovjeka, bez obzira koje vjere ili nacije bio.

Meni je draži pošten Peruanac, nego moj sunarodnik sa lošim osobinama.

Ne prica sva ta sranja , al prica sranja .

Samo Srbima se moze desiti da neznaju sta su . Ti sigurno dobro znas sta si .. zar ne . E vidis , on nezna . Doduse , muslimani iz bosne jesu konfuzni u vezi svog etnickog porekla , al nikad ne bi bili Srbi . Ma moze i Peruanci samo ne Srbi . Bar znajui sta nisu ... sem retkih intelektualaca , koji tacno znaju sta su ui sta nisu .
 
Ne prica sva ta sranja , al prica sranja .

Samo Srbima se moze desiti da neznaju sta su . Ti sigurno dobro znas sta si .. zar ne . E vidis , on nezna . Doduse , muslimani iz bosne jesu konfuzni u vezi svog etnickog porekla , al nikad ne bi bili Srbi . Ma moze i Peruanci samo ne Srbi . Bar znajui sta nisu ... sem retkih intelektualaca , koji tacno znaju sta su ui sta nisu .

Kakve veze priča o Bori Stjepanoviću imaju veze sa Bošnjacima i njihovim porijeklom?

Otkud meni pravo da pričam o tuđem identitetu. Bošnjaci utvrdili da niti su srpskog niti su hrvatskog porijekla i ako su oni to utvrdili, ko smo ti ili ja da njima bilo šta osporavamo. Ako mi ne želimo da se dira u naš identitet, otkud mi imamo pravo da diramo tuđi?
 
Ja mislim da u Srba nebi trebalo da ima imena poput Stjepan, Tomislav, Domagoj...
U stvari nije ih bilo do postanka kraljevine SHS.
Kasnije je sve postalo drugacije.

Stjepan Kosaca . Srbin . Herceg
Po njemu je Hercegovina ime dobila .
Domagoja zaista nema medju Srbima
'


Ja isto tako mislim da medju Crnogorcima ne bi trebalo da bude imena , kao sto su Danilo , Nikola , Hrvoje .

E sad ,posto sam i ja bio cinican isto kao i ti , u ocavaso cemu govorim .

Stjepana je medju Srbima od uvek Bilo .

Jako je amalo Bera , Borivoja , medju Kinezima , mnogo ih je viose medju Srbima , Crnogorcima . a mislim da ih nema ni medju Hrvatima .
 
Poslednja izmena:
Kakve veze priča o Bori Stjepanoviću imaju veze sa Bošnjacima i njihovim porijeklom?

Otkud meni pravo da pričam o tuđem identitetu. Bošnjaci utvrdili da niti su srpskog niti su hrvatskog porijekla i ako su oni to utvrdili, ko smo ti ili ja da njima bilo šta osporavamo. Ako mi ne želimo da se dira u naš identitet, otkud mi imamo pravo da diramo tuđi?

Ne . ti treba da pricas o svom , a Bora je napao Kusturicu , i osporio njegov identitet , a za svoj kaze da ga nema .

Nema svoj , a napada tudj . Pa to je , u najmanju ruku , primitivizam .
A inace , zaista dobar glumac .
 
Ne . ti treba da pricas o svom , a Bora je napao Kusturicu , i osporio njegov identitet , a za svoj kaze da ga nema .

Nema svoj , a napada tudj . Pa to je , u najmanju ruku , primitivizam .
A inace , zaista dobar glumac .

Primitivno je prije svega identitet koristiti u sve svrhe. Danas ljudi kada spomenu Kusturicu, malo ko će se na prvom mjestu sjetiti njegovih sjajnih filmova, nego će se prvo sjetiti da je postao veći Srbin od samih Srba.
A što se tiče njegovog identiteta, meni je u najmanju ruku čudan. Pstavlja se niz pitanja, ali ne bih sada o tome.

U bilo čiji identitet dirati, napadati je besmisleno, slažem se. Pa tako je primitivno i dirati u tuđi identitet. Dakle, ne moraš ni ti dirati u identitet drugog naroda.
 
Boro Stjepanović je prije svega čovjek. Jako dobar i pošten čovjek. Ljudi kao što je on, u drugima prvenstveno vide čovjeka. Poslije toga se može zaključiti da li je taj čovjek dobar ili loš. Nacija tako dobrim i poštenim ljudima ne predstavlja ništa i upravo zbog toga su veliki ljudi.

А и ти си паметан к'о да си Босанац... тај осредњи комичар је погубљен у времену, патуљак од метар и по са великом ћелавом главом и кривим ногама, ситна уплашена душа. По твом резону испада да "добрим и поштеним" људима НАЦИЈА НЕ ПРЕДСТАВЉА НИШТА - а из тога треба да закључимо ДА СВИ ОНИ КОЈИМА НАЦИЈА ПРЕДСТАВЉА НЕШТО НИСУ ДОБРИ И ПОШТЕНИ... хехехе... ма какав "велики" човек - вашка...која је измислила да га је Шешељ имао на свом "списку за одстрел"... јадник...
 

Back
Top