Опозиција руши Статут Војводине

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Опозиционе странке оспориће ових дана пред Уставним судом Србије Статут Војводине у целини! Покрајинска скупштина усвојила је Статут у понедељак, али колики ће бити век његовог трајања, зависиће од брзине реаговања критичара тог акта и Уставног суда Србије. Милош Алигрудић, шеф посланичког клуба ДСС, каже за Курир да ова странка има спремну иницијативу за Уставни суд у којој ће оспорити скоро све одредбе Статута.

"Статут је неуставан у целини, јер је мало која одредба у складу са Уставом. Посебно су спорне оне које уводе елементе државности, проглашавају Владу и главни град и своде српски народ у покрајини на националну заједницу, иако је он по Уставу конститутивни. Потпуно је свеједно да ли ћемо сами поднети иницијативу или ће више странака свака за себе то учинити - истиче Алигрудић.

Александар Мартиновић, потпредседник СРС, тврди да је мање-више цео Статут противуставан, те да ће се наћи на удару радикала заједно са Законом о преносу надлежности.

"Неопходно је Статут ставити ван снаге и приступити изради новог. Вероватно ћемо иницијативу Уставном суду поднети сами, чим је срочимо - поручује Мартиновић.
И Милета Поскурица, посланик напредњака, најављује да ће СНС тражити поништавање целог Статута.

"Еуфорија којом је пропраћено његово усвајање говори да постоје намере да се добије и више од оног што сам Статут омогућава - закључује Поскурица.


http://in4s.net/x/index.php?option=...009-12-16-20-04-23&catid=82:srbija&Itemid=197
 
Опозиционе странке оспориће ових дана пред Уставним судом Србије Статут Војводине у целини! Покрајинска скупштина усвојила је Статут у понедељак, али колики ће бити век његовог трајања, зависиће од брзине реаговања критичара тог акта и Уставног суда Србије. Милош Алигрудић, шеф посланичког клуба ДСС, каже за Курир да ова странка има спремну иницијативу за Уставни суд у којој ће оспорити скоро све одредбе Статута.

"Статут је неуставан у целини, јер је мало која одредба у складу са Уставом. Посебно су спорне оне које уводе елементе државности, проглашавају Владу и главни град и своде српски народ у покрајини на националну заједницу, иако је он по Уставу конститутивни. Потпуно је свеједно да ли ћемо сами поднети иницијативу или ће више странака свака за себе то учинити - истиче Алигрудић.

Александар Мартиновић, потпредседник СРС, тврди да је мање-више цео Статут противуставан, те да ће се наћи на удару радикала заједно са Законом о преносу надлежности.

"Неопходно је Статут ставити ван снаге и приступити изради новог. Вероватно ћемо иницијативу Уставном суду поднети сами, чим је срочимо - поручује Мартиновић.
И Милета Поскурица, посланик напредњака, најављује да ће СНС тражити поништавање целог Статута.

"Еуфорија којом је пропраћено његово усвајање говори да постоје намере да се добије и више од оног што сам Статут омогућава - закључује Поскурица.


http://in4s.net/x/index.php?option=...009-12-16-20-04-23&catid=82:srbija&Itemid=197



aligrudic kaze za kurir:zskace:
 
Ih... kakav naslov... jos malo pa da se zabrinem...

Kad sud bude rekao, onda da preduzmemo akciju.

Javi kada sruse statut.

p.s. i u Rusiji kojoj se toliko divis postoje regioni, gubernatori i slicne pojave... uzmimo samo Abramovicha :)
Да, ја јесам за Србију региона, али ово није регионализација већ деградација државе.
Војводина је адекватан регион за стару СФРЈ а за Србију је прегломазна.
 
Ха ха ха, па Војводина је и до сада имала Владу (Извршно веће) само се није звала тако. Ови ликови су исто тако причали да су и застава и грб Војводине елементи државности, али су схватили да им је прича дебилна па више не помињу...
 
Ih... kakav naslov... jos malo pa da se zabrinem...

Kad sud bude rekao, onda da preduzmemo akciju.

Javi kada sruse statut.

p.s. i u Rusiji kojoj se toliko divis postoje regioni, gubernatori i slicne pojave... uzmimo samo Abramovicha :)

To je sasvim jedna druga stvar . No pustimo rusiju . Sto ne napravise ko u Nemackoj . E sad vidis , ni ti ne bi mogao da se zakunes , da za 50 godina , u Vojvodini nece nici jedan nova nacija. Vojvodjani .
El tako . A vidis , ja sam siguran da ce Nemci uvek biti samo Nemaci , i da se tamo nece stvoriti novi narod , Bavarci .

to je jedna stvar . Drugo, da su hteli , nasi politicari su , uprkos finansiranju i tajnom ratu nemacke drzave , mogli lako da razbucaju vlazne snove separatista . Samo da su podelili vojvodiu na tri regiona i napravili tri nove pokraiene , i gotova stvar . Etio ti i decentralizacije i regionalizacije , a separatisti , lepo nervni slom . No , ko ih sisia , obzirom da su teska manjina , za sad .

A ovako , sve ide u jedanom katastrofalnom pravcu , sa nesagledivim posledicama .
 
E sad vidis , ni ti ne bi mogao da se zakunes , da za 50 godina , u Vojvodini nece nici jedan nova nacija. Vojvodjani .
А од кога би настали ти ''Војвођани'' и којим језиком би говорили?
Ајде немо' да се з.......мо, која би то била варијанта мешавина српског, мађарског, румунског... Нисмо ми Црногорци па да правимо сопствену нацију и измишљамо слова, то не приличи војвођанима, код нас се зна ко је ко, причају се различити језици, а опет се разумемо за разлику од некијех који исти језик проглашавају за другачији.
 
Sto nisu napravili npr istocnu srbiju od kikinde po pirota i zapadnu od sombora do uzica ili nesto slicno i niko im rec ne bi rekao
Мене забрињава што нико у том Пироту и Ужицу неће да прави источну и западну Србију. Ако су они задовољни оваквим стањем. молим лепо.
 
А од кога би настали ти ''Војвођани'' и којим језиком би говорили?
Ајде немо' да се з.......мо, која би то била варијанта мешавина српског, мађарског, румунског... Нисмо ми Црногорци па да правимо сопствену нацију и измишљамо слова, то не приличи војвођанима, код нас се зна ко је ко, причају се различити јјезици, а опет се разумемо за раѕлику од некијех који исти језик проглашавају за другачији.

Nastali bi od Srba , iskljucivo , jer ostali imaju svoje nacije i govorili bi vojvodjanski isto ko sto Crnogorcoi govore Crnogorski , a ne Srpski , i kao sto Bosnjaci govore Bosnjacki , a ne Srpski .
 
Nastali bi od Srba , iskljucivo , jer ostali imaju svoje nacije i govorili bi vojvodjanski isto ko sto Crnogorcoi govore Crnogorski , a ne Srpski , i kao sto Bosnjaci govore Bosnjacki , a ne Srpski .

ripoffvl9.jpg
 
Nastali bi od Srba , iskljucivo , jer ostali imaju svoje nacije i govorili bi vojvodjanski isto ko sto Crnogorcoi govore Crnogorski , a ne Srpski , i kao sto Bosnjaci govore Bosnjacki , a ne Srpski .
Ма иди бегај, војвођански Срби кроз векове чували српство, основали Матицу српску, и сада одједном 'оће неку квазинацију...Где си то чуо 'леба ти? Ајд' не лупетај, смејаће ти се људи (поготово северно од Саве и Дунава, поготово Срби), јел' ти знаш како се изјаснило око 70 % становништва у Војводини на последњем попису?
 
To je sasvim jedna druga stvar . No pustimo rusiju . Sto ne napravise ko u Nemackoj . E sad vidis , ni ti ne bi mogao da se zakunes , da za 50 godina , u Vojvodini nece nici jedan nova nacija. Vojvodjani .
El tako . A vidis , ja sam siguran da ce Nemci uvek biti samo Nemaci , i da se tamo nece stvoriti novi narod , Bavarci .

to je jedna stvar . Drugo, da su hteli , nasi politicari su , uprkos finansiranju i tajnom ratu nemacke drzave , mogli lako da razbucaju vlazne snove separatista . Samo da su podelili vojvodiu na tri regiona i napravili tri nove pokraiene , i gotova stvar . Etio ti i decentralizacije i regionalizacije , a separatisti , lepo nervni slom . No , ko ih sisia , obzirom da su teska manjina , za sad .

A ovako , sve ide u jedanom katastrofalnom pravcu , sa nesagledivim posledicama .


Verujem da ces navesti Canka kao jednog od onih koji smetaju. E pa, kada god su Canku naveli separatizam u pitanju, on odgovara da nije separatizam nego autonomija, i vrlo jasno opredeljenje da dok god ima 70% Srba u Vojvodini, da nema nikakve ni ideje o odvajanju bilo cega.

Regione kao u Nemackoj podrzavam. Samo sto je nas jug previse lenj da bi se za bilo sta udruzio, jer bi onda morali da rade, a to im nije navika, nazalost.

I opet cu da citiram Canka - od nas se nije odvojio samo onaj ko nije hteo.

Ali bih na ovom mestu i da se zapitam - a zasto se svi po spisku odvajaju? Pa nije valjda ceo svet lud, a samo mi normalni?

Da nije mozda nasa navika da mnogo pricamo a premalo radimo smetnja? Ne zivi se od teorije nego od rada.
A Vojvodina i Beograd jesu po ekonomiji daleko najjaci... a svi smo culi za zlatno pravilo - ko ima zlato, pravi pravila z:D
 
Ма иди бегај, војвођански Срби кроз векове чували српство, основали Матицу српску, и сада одједном 'оће неку квазинацију...Где си то чуо 'леба ти? Ајд' не лупетај, смејаће ти се људи (поготово северно од Саве и Дунава, поготово Срби), јел' ти знаш како се изјаснило око 70 % становништва у Војводини на последњем попису?

Nemoj ti menio pricati sta su vojvodjanski Srbi . Pa ja sam iz Banata i znam to odlicno . No na zalost , sad vise nije tako . Opet verujem da su naj srpskiji srbi bas u vojvodini . Al samojedan deo .
 
Па зашто су онда Војвођани сепаратисти ако желе то исто за себе и ако се боре за то легалним политичким средствима?

zato sto je to pogresan model decentralizacije plus ti odredjeni elementi drzavnosti koje niko ne moze da porekne a koji su totalno bespotrebni. Pa tom modelu bi sandzak i bugari na istoku trebali dobiti autonomiju i njihovu akademiju itd. . onda bi ti bilo jasno kuda to vodi. .
 
Ali bih na ovom mestu i da se zapitam - a zasto se svi po spisku odvajaju? Pa nije valjda ceo svet lud, a samo mi normalni?
Завера бре, много смо велика сила на Балкану па 'оће душмани да нас расцепкају на ситне државице како би умањили наш огроман утицај. Није уопште до нас.
 
zato sto je to pogresan model decentralizacije plus ti odredjeni elementi drzavnosti koje niko ne moze da porekne a koji su totalno bespotrebni. Pa tom modelu bi sandzak i bugari na istoku trebali dobiti autonomiju i njihovu akademiju itd. . onda bi ti bilo jasno kuda to vodi. .
Рано је судити о томе да ли је погрешан или не, дајмо му времена па ћемо видети. Не ваља унапред давати суд о нечему што још није заживело у пракси. Ако не буде ваљало мењаћемо.
 

Back
Top