cemu to sluzi? a jos i ne radi...

Castro

Obećava
Poruka
75
Koja je materijalna ili duhovna korist covecanstva ili individue od filosofije u poslednjih 100 god? Ima nebrojeno primera da su neki manijaci prihvatili odredjene filosofije i pokusali da ih materijalizuju i onda je masakrirano desetine miliona ljudi. Nekako mi se cini da svaka filosofija na kraju vodi nekom zlu. Filosofija je bas zaje8ano tlo na kom uspevaju svakakva ludila. Sta mislite o tome?
 
chuj....pa sve su religije "istinite"....
a ti bash zvuchish kao lik koji vrbuje malu decu....
i to josh loshe radish....
e.....unishtio si ovaj forum bre!!!!
ovde su ljudi dolazili da postuju neka svoja razmishljanja.....ali ti si lik koji je ovde izgleda bez prekida.....
vidim, tvoj post je skoro uvek prvi na temi...i uvek skrecesh temu ka religiji....
znachi da si religijski fanatik...a oni su jaaaako dosadni....dosadniji od satanista i slichnih.....a mosh misliti koliko je to dosadno kada su oni sinonim za dosadu.....

i da....za tebe je dovoljno i ovako pisati :wink:
 
Filozofija, naravno, moze da bude opasna kad se previse posvetis njoj.
Rece nam jednom jedna profesorica filozofije.
Ono sto je meni jasno je da mi ne treba nesto sto ce me odvesti u depresiju ili ludilo.
Zato se trudim da manje mislim(iako sam taj tip) a vise delujem.
 
Castro:
Koja je materijalna ili duhovna korist covecanstva ili individue od filosofije u poslednjih 100 god? Ima nebrojeno primera da su neki manijaci prihvatili odredjene filosofije i pokusali da ih materijalizuju i onda je masakrirano desetine miliona ljudi. Nekako mi se cini da svaka filosofija na kraju vodi nekom zlu. Filosofija je bas zaje8ano tlo na kom uspevaju svakakva ludila. Sta mislite o tome?
U zadnjih 100 god. masovna ubistva su cinili Hitler i Staljin.Nisu se koristili filosofijom.Staljin je bio komunista,sto nije filosofija.Hitler je pripadao Crnomagijskom drustvu:Tula,i nije se koristio filosofijom vec okultizmom.Posle su neki "pametni" nasli Hitlerovo nadahnuce u Nice-u, sto nije tacno.
 
Hektor:
Castro:
Koja je materijalna ili duhovna korist covecanstva ili individue od filosofije u poslednjih 100 god? Ima nebrojeno primera da su neki manijaci prihvatili odredjene filosofije i pokusali da ih materijalizuju i onda je masakrirano desetine miliona ljudi. Nekako mi se cini da svaka filosofija na kraju vodi nekom zlu. Filosofija je bas zaje8ano tlo na kom uspevaju svakakva ludila. Sta mislite o tome?
U zadnjih 100 god. masovna ubistva su cinili Hitler i Staljin.Nisu se koristili filosofijom.Staljin je bio komunista,sto nije filosofija.Hitler je pripadao Crnomagijskom drustvu:Tula,i nije se koristio filosofijom vec okultizmom.Posle su neki "pametni" nasli Hitlerovo nadahnuce u Nice-u, sto nije tacno.
Filozofija?
Čist pragmatizam...
 
Castro:
Koja je materijalna ili duhovna korist covecanstva ili individue od filosofije u poslednjih 100 god? Ima nebrojeno primera da su neki manijaci prihvatili odredjene filosofije i pokusali da ih materijalizuju i onda je masakrirano desetine miliona ljudi. Nekako mi se cini da svaka filosofija na kraju vodi nekom zlu. Filosofija je bas zaje8ano tlo na kom uspevaju svakakva ludila. Sta mislite o tome?

Ne zezaj, pricas o periodu istorije za kojeg se mnogi zale da je protekao bez velikih filozofskih pokreta koji bi, kao ranije, predvodili civilizaciju. I zato nam civilizacija i ide u smeru u kojem ide. Mala napomena, ideja ovakve, nametnute globalizacije nema osnovu ni u jednom filozofskom pokretu.

I imas jako cudne stavove o filozofiji...
 
Castro:
Koja je materijalna ili duhovna korist covecanstva ili individue od filosofije u poslednjih 100 god? Ima nebrojeno primera da su neki manijaci prihvatili odredjene filosofije i pokusali da ih materijalizuju i onda je masakrirano desetine miliona ljudi. Nekako mi se cini da svaka filosofija na kraju vodi nekom zlu. Filosofija je bas zaje8ano tlo na kom uspevaju svakakva ludila. Sta mislite o tome?

Zasto okrivljavati filosofiju za nesavrsenost Coveka?
 
Nisam na to mislila, ala ti je zakljucak, svaka cast :P

Mislila sam da nesavrsenost ljudske vrste vodi propadanju odredjenih dobro postavljenih filosofskih sistema. Da ako neko osmisli dobru ideologiju, da to na kraju propadne zbog onih zbog kojih je i nastalo.

Dakle, problem je u primeni, a ne u teoriji filosofije.
 
Dakle, problem je u primeni, a ne u teoriji filosofije

Pa covek je i stvorio te teorije (na to sam mislio valjda si i ti), manjini je data ta mogucnost.
A primena... to je tek problem i preopsirno je objasnjavati, to je u karakteru coveka...tj, kada covek dostigne nivo coveka (ili Boga, kako neki nazivaju savrsenstvo, kome covek tezi)...

Takodje, taj sto je smislio neku teoriju (ideologiju), je smislio (sastavio) na osnovu posmatranja tog ljudskog nesavrsenstva.
 
ms:
krvolok:
Sa ili bez filozofije, i pojedinci i narodi, počnu da se ponašaju razumno, tek kad iscrpe sve ostale mogućnosti !!!


Bravo. O ovome sam i govorila, problem je u samim ljudima (primeni filosofije), a ne u teoriji filosofije.

Krvolok POMPEZAN (sto je jako negativno i za drustvo i za filozofiju,i usto i netacno, posledica zelje da se sitnica koja smeta naduva i poveca joj znacaj), prvi deo recenice Ms istinit ,
ali je sigurno da ima problema i u samoj filosofiji.
Da nema nebi postojao razdor izmedju zelja i mogucnosti.
Filozofija postavlja idealizovane sisteme ne uzimajuci u obzir trenutno stanje drustvene svesti, tok koji ce dovesti do ostvarivanja idealizovanog sistema ali i osobine ljudskih psiholoskih osobina koji ce vec ustanovljen sistem odbaciti i srusiti.

Nije covek poleteo u kosmos kad je u fizici izracunao da postoji rastojanje ,orbita gde je centrifugalna sila jednaka sili tezine , tj. gde ce objekat lebdeti bez utroska energije.
Uvodjenjem prakticne filozofije mnoge teorije ce pasti , a neke dobiti korekciju.
 

Back
Top