MMS-064

  • Začetnik teme maloletnica______
  • Datum pokretanja
M

maloletnica______

Gost
Imam nokiju 3200,i vec mesec dana se mucim sa mms-om.Na 064789 mi kazu da je sve ok,da mogu da ga saljem,imam podesene parametre i sve,medjutim kad hocu da posaljem mms ,na displeju mi samo ispise MESSAGE SAVED TO OUTBOX,i ne mogu da posaljem,da li neko zna sta je ovo,kako da namestim mms?
 
maloletnica______:
Imam nokiju 3200,i vec mesec dana se mucim sa mms-om.Na 064789 mi kazu da je sve ok,da mogu da ga saljem,imam podesene parametre i sve,medjutim kad hocu da posaljem mms ,na displeju mi samo ispise MESSAGE SAVED TO OUTBOX,i ne mogu da posaljem,da li neko zna sta je ovo,kako da namestim mms?
Idi na www.telekomsrbija.com pa pronadji mobilna telefonija i okviru nje posebne usluge ili tako nešto..pa otvori.Zatim na toj stranici nadji članak o mms-u i otvori taj link.Tu ćeš pored ostalog naći podešavanja za dosta nokia telefona pa pogledaj malo kako je to rasporedjeno kod 3200 i ukucaj sve...
 
Odes lepo do najblizeg telekomovog predstavnistva tu uvek ima nekih tipova iz tehnicke podrske, pogleda malo po telefonu, ako nesto nije ukucano on ukuca, ako nije aktivirano, aktivira, proba tu pred tobom vrati ti telefon, ti mu kazes hvala on kaze nema na cemu.
To je njegov posao, nista se ne placa jer si njihov korisnik. Preko 789 ti samo izbrbljaju pa ako ukapiras, ukapiras.
Pozdrav.
 
bgd24 se javlja :D Evo podesavanja za tu Nokiu

GPRS

Pritisnite Menu
Odaberite opciju Service
Odaberite opciju Settings
Odaberite opciju Connection
Odaberite opciju Edit active service settings
Odaberite Settings name
Zatim izaberite prvi slobodan Set
za ime upišite: MTS 064
Odaberite opciju Homepage i upišite: http://wap.mts064.telekom.yu i pritisnite OK
Session mode: odaberite Temporary
Connection security:odaberite opciju Off
Data bearer: oznacite GPRS
odaberite Bearer Settings
GPRS access point: wapgprs
IP address: utipkajte: 172.017.088.198
Authentication type:Normal
Login type: Automatic
User name: unesite MTS
Password: 064
Verify new password: 064


MMS

U glavnom meniju pronadjite opciju Messages , pa izaberite Message Settings i i tu izaberite Multimedia msgs .
Save sent messages - Yes
Allow multimedia reception - Yes
Incoming multimedia messages – Retrieve
Connection settings- Select
Edit active multimedia settings – zatim odaberite settings name i u prvi slobodan profil upisete MTS MMS
Homepage - http://mms.mts064.telekom.yu/mms/wapenc
Session mode - Permanent
Data bearer - GPRS
Settings bearer
GPRS access point - mms
IP address – 172.017.085.131
Authentication type - Normal
Username – mts
Pasword- 064
 
maloletnica______:
Imam nokiju 3200,i vec mesec dana se mucim sa mms-om.Na 064789 mi kazu da je sve ok,da mogu da ga saljem,imam podesene parametre i sve,medjutim kad hocu da posaljem mms ,na displeju mi samo ispise MESSAGE SAVED TO OUTBOX,i ne mogu da posaljem,da li neko zna sta je ovo,kako da namestim mms?
Pazi ovako. Kad sve to uradis sto uradis, kad ti kazes da je sacuvao poruku u Outbox-u, ostavi telefon i on ce je poslati. Mozda ce malo potrajati dok posalje ali poslace. To se i meni desavalo da tako sve lepo sredim a poruka setoji. Doduse ja imam Nokiu 3510i i na 063 sam ali taj fazon ti je. Samo se strpi 5-10 min. i oticice. Ako ti ne ode za to vreme ponovis postupak (udjes u Outbox i odatle je posaljes) i oticice.
Aj sa srecom! I javi da li si uspela :)
 
Lepo preneti parametri sa sajta Telekoma i servisa 789,ali sa njima mms NE RADI!Probaj nešto bolje.
. . .:
maloletnica______:
Imam nokiju 3200,i vec mesec dana se mucim sa mms-om.Na 064789 mi kazu da je sve ok,da mogu da ga saljem,imam podesene parametre i sve,medjutim kad hocu da posaljem mms ,na displeju mi samo ispise MESSAGE SAVED TO OUTBOX,i ne mogu da posaljem,da li neko zna sta je ovo,kako da namestim mms?
Pazi ovako. Kad sve to uradis sto uradis, kad ti kazes da je sacuvao poruku u Outbox-u, ostavi telefon i on ce je poslati. Mozda ce malo potrajati dok posalje ali poslace. To se i meni desavalo da tako sve lepo sredim a poruka setoji. Doduse ja imam Nokiu 3510i i na 063 sam ali taj fazon ti je. Samo se strpi 5-10 min. i oticice. Ako ti ne ode za to vreme ponovis postupak (udjes u Outbox i odatle je posaljes) i oticice.
Aj sa srecom! I javi da li si uspela :)
 

Back
Top