Osnovne studije u Barseloni....

pa ne znam sta ti znaci to nesto za muziku....:confused:

enivej jel si pogledala sta ima pri drzavnim fakultetima, da li postoje ti umetnicki odseci,akademije i slicno...koliko si spremna da platis.....moras bre da definises malo bolje sta hoces da bi znala sta trazis :)

inace za spanske univerzitete se polaze selectividad, nesto kao prijemni ispit....pricamo o osnovnim studijama naravno....na katalonskim univerzitetima (Drzavnim) je dosta predavanja na katalonskom a ne na spanskom, treba i to da znas.

pogledaj za pocetak na glavnim univerzitetskim centrima ako vec nisi
http://www.ub.edu/web/ub/ca/
http://www.uab.cat/
http://www.upf.edu/

za te privatne akademije i ostale umetnicke skole stvarno ne znam....al kreni da kopas od osnovnog i to ce te vec dovesti do necega....
 
hej cao, ja sam razmisaljo o masteru u spaniji (iz arhitekture) ali sam video da je na vecini faxeva sistem stari tj nema podele izmedju osnovnih i matser/spec studija. na kom si ti faxu? da li imaju prijemne ili se salje portfolio i da li imaju test jezika na pocetku? hvala!!
 
nisam iznajmila preko faksa al imas vec agencije koje se time bave,ali paznja u svakom slucaju nikad to nije kao sto izglda na slici.barcelona je dosta skup grad sto se stanarina tice....ja uskoro pocinjem da trazim novi stan jer mi se smucile cimerke ovde gde sam sada.

sto se cena tice,vlada katalonije je zbog ove krie znacajno smanjila ovde godine subvencije za univerzitete i naravno to se prelama na studentima van EU....e sad ja znam za master kako se krece na autonomi ali ne znam za osnovne studije.to ces vec otkriti na sajtu,za svaki pojedinacni kurs bi trebalo da pise za kategoriju evropskih studena i vanevropskih studenata.

univerziteti u kataloniji su medju najmodernijima u spaniji i veoma se pridrzavaju bolonje al obzirom da ima studenata koji su isli po starom sistemu kao i onih koji su isli po novom sistemu,imas mastere koji traju jednu ili dve godine u zavisnosti od prethodne diplome...ja sam na politickim naukama inace...

za master nemaju prijenme(e sad en znam za arhitekturu kako to biva,al za ostalo ne) vec saljes dokumenta koja ti traze - cv,pissma preporuke,liste predmeta itd...pise vec na sajtovima. sto se jezika tice ako su predavnja na spanskom uglavnom traze potvrdu o znanju jezika tj odredjenom nivou jezika.za kurseve na katalonskom ti anravno ne traze ali mislim da se podrazumeva da ces znati spanski....ja imam dele superior tako da sam nju poslala u prijavi,a kako biva za ostale slucajeve ne bih znala...al koliko sam primetila uglavnom traze neku potvrdu,uz (cesto) potvrdu o poznavanju engleskog jezika.
 
sta to znaci da povedes drugaricu? gde da je povedes? u kojoj funkciji? bojim se da nme razumem sta pitas :confused:

za jezik ne znam sta da ti kazem,pretpostavljam da svaki fakulltet trazi razlicito. meni nisu trazili poznavanje katalonskog ali se poznavanje spanskog podrazumevalo. u principu je veoma preporucljivo da znas jezik jer na engleskom retko sta od predavanja ima...
 
za proslogodisnji upis su bile oko 45 eura po kreditu za nedrzavljane eu (45x60 kredita,ispada manje od 3000)
ove godine je vlada smanjila subvencije pa je za strance cini mi se po 75 eura po kreditu
ovo je za autonomu,al pogledajte pojedinacne kurseve i univerzitete,cene JAKO variraju.
npr madrid ima nize cene ali su i univerziteti u globalu slabiji.
 
hm cek ovako,prvo trazi da ti master bude zvanican (official master's degrees,master oficial) to znaci da ga i drzava priznaje i da ga najverovatnije subvencionise.znaci ne samo master,nego master oficial,to ti moja preporuka.na uab su za njih izasla obavestenja za sledecu godinu.

prosle godine je prijavljivanje bilo u ciklusima,al to zavisi od univerziteta do univerziteta i od jednog mastera do drugog na istom univerzitetu...npr prosle godine su prijave za jedan master za prvi krug pocinjale u januaru a zavrsavale krajem marta,drugi krug je bio od aprila do juna recimo,i treci do septembra,to naravno ako ostane mesta.

al evo gledam bas sajt, sada prijave ranije pocinju ,evo kopiranog jednog dela sa nasumicno izabranog mastera sa UAB.
FiFirst pre-enrolment: open from December 4th, 2009 until March 5th, 2010 (please note that, unless you use online application, deadline is February 19th).
Second pre-enrolment (only in the case of remaining seats): open from March 8th to June 18th, 2010 (please note that, unless you use online application, deadline is June 4th, 2009).

mozes se dakle prijaviti online,preko njihovog sistema,poslati dokumenta na mejl sluzbe fakulteta ili poslati kovertu sa sve papirima....ja sam moju poslala mejlom jer mi sistem nije nesto radio za srbiju :roll: pa nisam imala drugu opciju :)
 
ok sori ne zelim da te smaram ali moram :D
postdiplomske studije u spaniji su posle 3 ili posle 5god? video sam da recimo za master negde traze 180 negde 240 a negde 300 kredita???! to mi nije jasno. i cini mi se da na uab-u nema arhitekture, pa sam gledao UPC politehnicki univerzitet,
 
ne znam iskreno nije mi jasna ta razlika izmedju postdiplomskih i mastera,jer se postiplomske sad cesto odnosi na doktorat...za master ti traze izmedju 180 i 240 i posto je prelazni period na bolonju pa osnovne studije se razlikuju od jednog faksa do drugog....300 je za phd (tj posle pet godina)...da moguce da arhitekture nema ali tu je politecnica...iskreno, posto sam ja drustvenjak,ne znam bas previse informacija za tehnicke i umetnicke fakultete :)

ne smaras me,ako mogu da pomognem rado cu to uciniti :)
 
da, to cu videti na sajtu kad se malo vise unesem u sistem :P
e, a sto se tice jezika, da li se rezultati salju sa prijavom ili polazes na pocetku god kod upisa? jer na sajtu upc nisam video nista za to :(
i jos jedan stvar, da li neko zna kako da namestim da mi stize mail kad neko odgovori na moj post:P nzn dal to moze uopste, hvala:)
 
da, to cu videti na sajtu kad se malo vise unesem u sistem :P
e, a sto se tice jezika, da li se rezultati salju sa prijavom ili polazes na pocetku god kod upisa? jer na sajtu upc nisam video nista za to :(
i jos jedan stvar, da li neko zna kako da namestim da mi stize mail kad neko odgovori na moj post:P nzn dal to moze uopste, hvala:)
cini m ise da na ovom forumu ne postoji opcija za to...moze da stize obavestenej za pp,mozes da pratis teme koje citas iz korisnickog profila,ali ako se ne varam ne postoji mogucnost obavestenja na mejl.

rezultate jezika ti uglavnom traze sa prijavom.tj kao jednu od pretpostavki,kao recimo diplomu sa fakulteta i tako to....s tim sto ima fakulteta koji to cak i ne traze,ali se podrazumeva...bukvalno zavisi gde se interesujes....al za ono sto sam ja gledala,trazili su potvrdu o poznavanju spanskog jezika :)

ako se odlucis za barcelonu i ako ti bude trebala neka pomoc, dacu ti vec mejl pa pitaj slobodno...znam koliko bi meni znacila pomoc da sam je imala,ko sto nisam,pa cu sad rado da ucinim to drugima :lol:
mislim da je povedem da zivimo zajedno, ona bi radila a ja studirala, to mi je najbolja drugarica, koliko ti od prilike izadje tamo zivot? koliko utice uspeh iz srednje?
za rad u spaniji ti treba radna dozvola....posao se u barceloni ne dobija bas lako ako nemas drzavljanstvo eu i kvalifikacije, cak ni u barovima,jer je od krize kontrola poostrena,pa ne zaposljavaju bas cesto ilegalno ljude....nije mi bas najjasnije kako ste to tacno zamislile...

zivot...zavisi od toga gde zivis,kolike su ti potrebe,sta jedes,koliko trosis na ostale stvari i tako...recimo oko 600 eura,neki onako skromniji studentski zivot,od cega najvise ode na smestaj iskreno (tipa dve trecine :neutral: )

za uspeh iz srednje stvarno ne znam sta da ti kazem.znam da se kod njih polaze selectividad (sem ako nije neki strani univerzitet pretpostavljam) y da se na osnovu toga pravi rang lista i rasporedjuju ljudi po prioritetima....upoznala sam jednu devojku odavde,koja je otisla tamo da studira i prvu godinu je ucila jezik i spremala selectividad sa ostalima koji nisu te godine upisali nista i da je na osnovu toga upisala univerzitet...kako bi to izgledalo da ti odes i pojavis se tamo,ne mogu ni da zamislim :D al rekli su mi da je dosta tesko kad se pojavis iz druge zemlje i polazes njihov prijemni...
 

Back
Top