Kako bi reagovao svet da se u neku zemlju spuste vanzemaljci?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Pretpostavimo da se vanzemaljski kosmicki brod spusti sutra u Pakistan....

Kako bi druge drzave na to reagovale?

Verovatno momentalnom totalnom blokadom Pakistana, a vrlo je moguce i zdruzenim atomskim udarom.

Zasto?

Zato jer bi svi politicari velikih sila prvo imali u vidu mogucnost da ce vanzemaljci Pakistanu otkriti neku vanzemaljsku tehnologiju sa kojom ce ova zemlja moci da neutralise najmocnija zemaljska oruzja.

Zbog toga eventualno spustanje vanzemaljaca sve zemlje ce cuvati kao najvecu mogucu tajnu.

Cak i one najmocnije.
 
U stvari, interesantno pitanje...

Zbog toga eventualno spustanje vanzemaljaca sve zemlje ce cuvati kao najvecu mogucu tajnu.

Pa, da pretpostavimo da tako bude. Koliko dugo bi bilo moguće čuvati i kriti takvu tajnu? Da li bi izvanzemljani bili toliko spremni na saradnju sa zemljanima, tj.predstavnicima zemljana?
Sve zavisi koliko su napredni i jaki, kao i sa kojim su ciljem došli. Za koji bi đavoL došli u goste, kad ne smeju da se pokažu? :think:

Za vlade i političare i ostale ne znam, ali samo nemo' da gi ja sretnem.... ima da me izda moja trošna srčka!
Ozbiljno, ne zekim se. Ne bojim se bolesti, pasa, buba i paukova, čega se boji dobar broj ljudi. Ali vanzemaljci.... apstraktno, daleko, strano... zastrašujuće!
Iako verujem da "tamo negde" postoje. Pa, neka i ostanu tamo negde, šta će ovde?
 
Spustili su se odavno. Mnoge drzave zapravo sa odredjenim grupama vec dugo saradjuju, to jest. prodali su dusu zarad moci i tehnologije kojoj nisu mogli da odole. Od obicnog naroda ce se to kriti dokle god budu mogli, a to nije jos dugo.
Neki od njih su na Zemlji odavno, a neki su bili verovatno i pre nas, tako da "vanzemaljci" nije najprikladniji naziv, jedino sto danasnji jadan covek nije navikao na njih.

A atakualpu cu morati da razocaram, u vezi njegovih strahova, bolje se spremite svi takvi.
 
Poslednja izmena:
Spustili su se odavno. Mnoge drzave zapravo sa odredjenim grupama vec dugo saradjuju, ali od obicnog naroda ce se to kriti dokle god budu mogli, a to nije jos dugo.
Neki od njih su na Zemlji odavno, a neki su bili verovatno i pre nas, tako da "vanzemaljci" nije najprikladniji naziv.

A atakualpu cu morati da razocaram, u vezi njegovih strahova, bolje se spremite svi takvi.

Atakualpa je zensko i sto se ti bunis protiv svih tih vrsta koje pominjes ako su neke i mnogo duze od ljudi na planeti?
 
U stvari, interesantno pitanje...



Pa, da pretpostavimo da tako bude. Koliko dugo bi bilo moguće čuvati i kriti takvu tajnu? Da li bi izvanzemljani bili toliko spremni na saradnju sa zemljanima, tj.predstavnicima zemljana?
Sve zavisi koliko su napredni i jaki, kao i sa kojim su ciljem došli. Za koji bi đavoL došli u goste, kad ne smeju da se pokažu? :think:

Za vlade i političare i ostale ne znam, ali samo nemo' da gi ja sretnem.... ima da me izda moja trošna srčka!
Ozbiljno, ne zekim se. Ne bojim se bolesti, pasa, buba i paukova, čega se boji dobar broj ljudi. Ali vanzemaljci.... apstraktno, daleko, strano... zastrašujuće!
Iako verujem da "tamo negde" postoje. Pa, neka i ostanu tamo negde, šta će ovde?

Pa Ameri vec pola veka ko zmija noge kriju "Incident Roswell"....

Kada bi se javno reklo da vanzemaljci postoje - toga casa svet bi se promenuo za 360 stepani.

Vise nista ne bi bilo isto kao pre tog saznanja (procitaj roman "Glas Gospodara" od S. Lema gde se obradjuje ta problematika)
 
Zasto bi se budili ako je to sto ce da se desi nepromenljivo? Sto da se bude ako nista ne mogu da promene? Samo ce bezveze da se jedu jer nemaju nikakvih mogucnosti...

Imaju mogucnosti, sve sto treba je da prestanu da budu poslusne ovcice, da pogledaju malo u sebe umesto sto su non-stop koncentrisani samo na spolja, da shvate stvarno ko su, sta su, gde idu..da se malo vise zainteresuju za percepciju i shvate sta je u stvari taj svet oko njih....samim tim ce da uvecaju svest, i to ce da bude ogromna promena.
 
U stvari, interesantno pitanje...



Pa, da pretpostavimo da tako bude. Koliko dugo bi bilo moguće čuvati i kriti takvu tajnu? Da li bi izvanzemljani bili toliko spremni na saradnju sa zemljanima, tj.predstavnicima zemljana?
Sve zavisi koliko su napredni i jaki, kao i sa kojim su ciljem došli. Za koji bi đavoL došli u goste, kad ne smeju da se pokažu? :think:

Za vlade i političare i ostale ne znam, ali samo nemo' da gi ja sretnem.... ima da me izda moja trošna srčka!
Ozbiljno, ne zekim se. Ne bojim se bolesti, pasa, buba i paukova, čega se boji dobar broj ljudi. Ali vanzemaljci.... apstraktno, daleko, strano... zastrašujuće!
Iako verujem da "tamo negde" postoje. Pa, neka i ostanu tamo negde, šta će ovde?

Ma ne bojim se vanzemaljaca, od nista se ne bojim osim tri stvari, mrzim pauci, plasim se bola u trenutku smrti i plasim se demona iz moji snova!hehehhe

Sto se mene tice mogu da svrate ako imaju nesto pametno i nesto lepo da nam ponude zasto da ne i onako je dosadno nesto bi trebalo da se desi ja cu cak da ponudim nekom vanzemaljcicu da prespava kod mene i ako su isti ko i mi ne vidim nikakav problem zasto bi ih i krili?

Zamislite dodju vanzemaljci i oni su isti u fas kao danasnji ljudi samo daleko napredniji i inteligentniji hmmm kad bi tako bilo onda ne bih se ni znalo da su dosli ne bi morali da se kriju i da ih kriju jednostavno se mogu samo pomesati medju nas, mozda vec sad su tu mozda je vas komsija VAnzemaljac!heheheh
Al sam se nalupao!!!!!!!!!z:shock:z:shock:z:shock:z:D
 
Poslednja izmena:
Zamislite dodju vanzemaljci i oni su isti u fas kao danasnji ljudi samo daleko napredniji i inteligentniji hmmm kad bi tako bilo onda ne bih se ni znalo da su dosli ne bi morali da se kriju i da ih kriju jednostavno se mogu samo pomesati medju nas mozda vec sad su tu mozda je vas komsija VAnzemaljac!heheheh
Al sam se nalupao!!!!!!!!!z:shock:z:shock:z:shock:z:D

Pa nisi se previse nalupao...posto neki od njih i jesu pomesani sa nama na Zemlji, tj. na prvi pogled izgledaju kao ljudska bica. Vecina njih trenutno vodi svet, ako se pitate gde su.
 
Atakualpa je zensko i sto se ti bunis protiv svih tih vrsta koje pominjes ako su neke i mnogo duze od ljudi na planeti?

Eeeee, moje dame i gospođo ( molim, čitati Šojićevo đ ), Atakualpa jeste žensko, fakat - jeste! ( ako neki upituje kako mogu biti sigurna - pa rodiLA sam dete, nidsam ga rodiO z:mrgreen: ) Ali, ako , zarad viših ciljeva, ustreba, Atakualpa će da skupi mooda ( pa da viš' onda pravo muško hrabro i stameno srce ), i da stane na crtu tim banditima, toj vanzemaljskoj braći Dalton (osim ako nisu Boni i Klajd )
Ima da stojim ispred njih, onako lagano iskrivljene glave, sa zabačenim stenton šeširom, i ledenim sjajem u očima. Ruka ovlaš oslonjena na njega, mislim na LEvorver, neupaljena cigareta u uglu usana. Onda zagrmim gromkim ledenim glasom, poput Torove grmljavine - voc d mada faka iz dis, aaaaa?
Dok su oni još u šoku, ja lagano kresnem palidrvce o čizmu, upalim cigaretu, sve streljajući ih onim ledenim pogledom. Onda pravim promuklim muškim glasom, onim koji izaziva jezu i uteruje strah u kostU ( izvini Kosta, ispade ti kolateralna šteta ), pitam - š'a je bilo, aaaaa, š'a oćete vi, b'e?
Ako situLacija u bilo kom trenutku postane opasna, ima da otrčim do kola sa sve upaljenom rotacijom, da zgrabim svojim snažnim rukama onu radio stanicu, i da povičem - aj nid a bekap, odma' bre! Imamo situLaciju ovdi, cvaj banditen in kukuruzen, puc puc! Muv, muv, odma breeeee!
Pa kad mi doleti Džon Mekjejn!!! Ima da ih uvežemo ki sarme. Ih, jaka filozofija....

Nego, mene buni drugi deo rečenice. Ako su oni duže od ljudi na planeti, pa onda to mi ispadosmo vanzemaljci???!!! :eek:
Pravi pravcati konkvistadori, bre. :eek:
E, moj Pizzaro, moj lični ubojico, ispade ti malo dete za naše zajedničke pra-pretke...
Eeeeee, kuda to plovi ovaj brod? Potamanismo te sirote vanzemaljce - starosedeoce ki Ameri Indijance, i još se kao nešto bunimo!
Samo se nadam da nije prekasno. Džon Meklejne, upomoooooooć!
 
Pa nisi se previse nalupao...posto neki od njih i jesu pomesani sa nama na Zemlji, tj. na prvi pogled izgledaju kao ljudska bica. Vecina njih trenutno vodi svet, ako se pitate gde su.

Hmm pa neka vode nemam nista protiv ako mi ljudi nismo sposobni zasto ne bi oni vodili svet???
Jedino se ne slazem u tome ako vanzemaljce ubrajate u repose e ako su oni vanzemaljci licno im objavljujem rat jer smaraju do bola pocevsi od ovog foruma!!!
Prijavljujem se kao dobrovoljac u ratu protiv vanzemaljskih reposa i idem u prve borbene redove!!!!!!!z:pz:pz:pz:pz:shock:z:lol:z:lol::zelenko:
 
Imaju mogucnosti, sve sto treba je da prestanu da budu poslusne ovcice, da pogledaju malo u sebe umesto sto su non-stop koncentrisani samo na spolja, da shvate stvarno ko su, sta su, gde idu..da se malo vise zainteresuju za percepciju i shvate sta je u stvari taj svet oko njih....samim tim ce da uvecaju svest, i to ce da bude ogromna promena.

Ovo sto je Nikko rekao je preporuka svim ljudima, sa ili vez vanzemoljaca tu u susednom bloku...

I malo bih korigovao obojicu - pobrkali ste loncice. Znaci, ja MOGU npr da ubijem coveka, prosto jer fizicki to mogu da izvedem, ali NE SMEM to da uradim jer mi drustvo to ne dozvoljava/odobrava. Slicno vazi i za bilo koju drugu radnju. (to sta smemo da radimo odobrava samo Jedan, i o tome ce svako od nas jednog dana licno sa svetim Petrom).

Kod eventualnog prisustva vanzemaljaca mene mnogo vise od njih samih brine (opet eventualno) precutkivanje kontakta i njihovog prisustva od strane ljudi (vlada, vojski itd). Prosto mi se odmah namecu zadnje namere takve sutnje, bilo da su vanzemaljci u kolu s njima ili ne. Dakle, za pocetak ne verujem nasima.

Inace, vec sam pisao, mislim da je dan objave njihovog prisustva vrlo blizu, posto su vec rapidno otkrili prvo amino kiseline u kometi, pa zivot na Marsu, i sledece logicno otkrice je UFO i mali (a mozda i veliki) sivi, zeleni ili ljubicasti koji ce iz njega izaci.
 
Hmm pa neka vode nemam nista protiv ako mi ljudi nismo sposobni zasto ne bi oni vodili svet???

Ljudi jesu sposobni da sami vode svet, samo sto niko od ovih nece da im pruzi priliku.
Tj. da prevedem, ljudska vrsta je izmanipulisana do krajnje granice, i dozvolila je da njom vlada druga rasa, usput bivajuci potpuno nesvesni toga, cast izuzecima.
Da nije strasno, bilo bi interesantno.

Lepo je ako ti ne smetaju, samo sto ce u skorijoj buducnosti ti isti pozeleti da se malo igraju sa tvojom genetikom, i malo te modifikuju.
 
Poslednja izmena:
Ljudi jesu sposobni da sami vode svet, samo sto niko od ovih nece da im pruzi priliku.
Tj. da prevedem, ljudska vrsta je izmanipulisana do krajnje granice, i dozvolila je da njom vlada druga rasa, usput bivajuci potpuno nesvesna toga, cast izuzecima.
Da nije strasno, bilo bi interesantno.

Lepo je ako ti ne smetaju, samo sto ce u skorijoj buducnosti ti isti pozeleti da se malo igraju sa tvojom genetikom, i malo te modifikuju.

Ako ce da naprave na bolje, nema problema...
 

Back
Top