ВИДОВИТИ БОРА ЧОРБА

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Борисав Ђорђевић
Геополитичка карта Србије половином 21. века


Процените да ли сам песимиста или оптимиста
bora2.jpg

Ипак нисам довољно политички паметан. Имам утисак да је Тома прихватио тај папир који ништа не значи европској страни, тачније тај једнострани амандман о Косову, више због неслагања са Шешељем него из убеђења да ће нам то помоћи да се приближимо арогантној Европи или да спасемо Косово. Било како било, на тај начин се много више приближио Тадићевом циркусу од владе и допринео разбијању опозиције.
А колико је то све било корисно за Србију показала је сама Европа, тачније Холандија, која је ССП одбацила као тринаесто прасе.
Џабе се Тома изјаснио за европску Србију. А можда и није.
Не верујем да ће се Аца Вучић тек тако одрећи политике, мислим да је веома амбициозан и да само даје себи време.
Полако али сигурно постајем политички све глупљи. Није ми јасно зашто су Тадић и Јеремић отишли чак у Њујорк да покрену питање легитимности признавања Косова – баш код оних који су измислили ту карикатуру од државе. Баш на време су се сетили да то постане правно питање (до сада није?), као да се тамо у Уједињеним нацијама, чији се углед свакодневно срозава, баве правом науком. Отишли су из истих разлога као и на Олимпијаду у Пекинг, да мало путују.
Онај неуспели побачај Си-Ен-Ена с поносом је пре неки дан објавио да је Самоа признала Косово! Домаћих издајника се накотило ко зечева, а и окупатора је све више.
Само слога Србина спасава. То гесло губи сваки смисао када се спортисти потуку на Олимпијади. Па код нас се чак и владике међусобно туку.
Својевремено сам у франкфуртским „Вестима” објавио геополитичку карту Србије 2024. године. Како „Вести” нису доступне читаоцима у Србији, просто морам да је покажем у угледној „Политици”, а ви процените да ли сам песимиста, или оптимиста.
--------------------------------------------------------------------------
Легенда
Zip,Srbija.gif

1. Аутономна мађарска Војводина – Сабатка, под управом великог благајника Јожефа
1а. Аутономна мађарска Војводина – Ујвидек, под управом војводе Ненада Личког
2. Панонски Монтенегро – главни град Врбас – Ловћенац
3. НДШ – Независна држава Шокадија
4. Русинска република
5. Аутономна банатска област под протекторатом Румуније
6. Београдски пашалук под влашћу великог паше Бориса Жутог и малих субаша: Млађана од Власотинца, Ивице од Марице, Мики Мауса и осталих великаша
7. Чивијашка република
8. Слободна бесцаринска зона Лозница
9. СССРС – социјалистичка самоуправна совјетска република Стиг – председник друг Марко од Пожаревца
10. Краљевина Горња Шумадија – династија Карађорђевића – главни град Топола
11. Краљевина Доња Шумадија – династија Обреновића – главни град Крагујевац
12. Биџаленд
13. Моравска деспотовина, три главна града: Јагодина, Ћуприја и Параћин – деспот Палма
14. Влашка
15. Тимочка крајина, самопроглашена, још увек у борби за независност
16. Кнежевина Чачанија и Драгачево, под управом великог кнеза Велимира Првог
17. Ужичка социјалистичка република и САО Златибор
18. Мокрогорски емират – тренутно уздрман сељачком буном
19. Царевина Чарапанија – династија Хребељановића
20. Санџачка џамахирија, главни град Нови Пазар под заједничком управом великог везира Сулејмана и Расим аге Пазарца
21. Јужна Србија, главни град Ниш
22. Аутономна покрајина Лепосавић – Северна Митровица, још непризната
23. Аутономна покрајина Газиводе, главни град Зубин Поток, још непризната, а кад ће бити не знамо
24. Трепча – једна од САД
25. Р.Р.Р. – Ромска република Романија – главни град Владичин Хан под управом оркестра Бобана Марковића
26. Део Србије под бугарском окупацијом
27. Албанско-америчка аутономна покрајина Косово, главни град Бондстил, заменик главног града Приштина – земља хероја и хероина
28. Независна држава, у покушају, Гора, главни град Драгаш


Борисав Ђорђевић
[објављено: 29/09/2008.]

*************
www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/Geo...
 
Ма у праву је ал' мало смара и превише параноише, а и није нешто духовит... Знамо и сами да не смемо допустити даље цепкање државе, не треба нам он да нам то каже.
 
Зашто људи по дифолту за мушкарца који има дужу косу мисле да је неуредан? z:hm: Имам и ја мало дужу косу, ал' знам и где ми у кући стоје сапун и шампон. z:)

Uopste ne...ja volim muskarce sa dugom kosom,ali jos od kad sam bila mala imala sam osecaj da Bora smrdi kroz ekran...plus sam ga se bojala :-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top