Kontradikcije u Kuranu

beepbup

Zainteresovan član
Poruka
356
Postovani, veleo bih da samnom podelite vase znanje i prodoskutujemo o ovim kontradikcijama o kojima se ne prica, jer se smatra da je Kuran knjiga savrsena.
Takodje bih zamolio da Muslimani ako budu argumentovano diskutovali ne iznose klasicne fraze za objasnjenja tipa - pisano je na Arapskom pa je nemoguce prevesti kako treba i slicno ....jer sve je prevedeno sa zvanicnog sajta Saudijske Arabije - Kuran verzija i prevod na Engleski i Francuski i provereno tako da prazne price nece piti vodu.Zanima me da vidimo koliko je "savrsena" ta Knjiga.J a se apsolutno slazem da u Bibliji ima puno kontradiktornosti,ali ovde ne pricamo o tome ,znaci samo Kuran.

Pozdravz:poz:
 
Nebo i zemlju je Allah stvorio za sest dana po suri 7:54, 10:3, 11:7 i 25:59
Ali osam dana po Suri 41:9-12 !!!

Zlo sto napada covjeka je gledano da je od Allaha (Sura 4:7, od nas samih (Sura 4:79) i od Sotone (Surah 38:41) !!


U Suri 22:47, Allahov dan je jednak 1.000 ljudskih godina a u suri 70:4, jedan dan je opisan sa 50.000 ljudskih godina.

Kazna za preljub je bicevanje 100 puta za oba spola u Suri 24:2, dok je kontradikcija u Suri 4:15-6, tj. dozivotna robija zene a nikakva kazna za muskarca!!!
Sto je sada tocno????

Sotona je onaj koji zavodi i vodi ljude u Suri 4:119-120, a Allah to cini u Suri 16.93.

Sura 2:256 tvrdi nesto drugo nego Sura 8:38-39, koja naredjuje muslimanima da se bore dok sve ostale vjere osim islama nisu unistene. Slicno, Sura 45:14 govori Muslimanima da oproste nevjernicima dok Sura 9:29 naredjuje da se protiv njih bore.
 
5,51. O vi koji vjerujete ! Ne uzimajte prijateljima jevreje i kršćane.
5:51a Oni su prijatelji jedni drugima. A ko se od vas njima okrene, pa on je uistinu od njih.
5:51b Uistinu! Allah ne upućuje narod zalima.
 
Prvo se govori o sest vremenskih razdoblja, zatim o dva u vezi stvaranja sveta :eek
Sta je sada tacno? Jedno ili drugo ili dobra sredina! Hm ,smesno

41.9
Reci: "Zar, zaista, nećete da vjerujete u Onoga koji je u dva vremenska razdoblja Zemlju stvorio - i još Mu druge ravnim smatrate? To je Gospodar svjetova!"
 
Sura 3.3.
On tebi objavljuje Knjigu, pravu istinu, koja prethodne potvrđuje, a Tevrat i Indžil objavio je!


Ako je ON (dakle Allah) objavio Tevrat i Indzil (Toru i Evandjelje), zasto se onda pojedine pasage krivotvore naknadno i time falcificira Bozja Rijec??

Jer, ako je Allah objavio ove dvije knjige, sto gornja sura potvrdjuje, tko ih je falcificirao naknadno i tko je sebi uzeo pravo to uciniti?? Ili je Allah prevrtljiv i mijenja svoje misljenje kao npr. u vezi svoga Sina Isusa da je andjeo Gabriel navjestio rodjenje Sina Bozjega/Isusa, te fakt razapeca i Uskrsnuca (srz Evandjelja) koja vi negirate itd.? Kako je to moguce ako je Allah objavio Indzil i potvrdjujete objavu gornjom surom??!!
(Uostalom, i sa smjerom molitve umjesto Jeruzalema prema Mekki kada Zidovi nisu prihvatili islam vidi se prevrtljivost Allaha)
 
Kuran u sukobu sa naukom:


- In Surah 23:14, the embryo is said to be formed from a joining of the sperm with a clot of blood.
This incorrect view entirely ignores the equally important presence of the female ova (egg), and the process of fertilisation which occurs between the egg and the sperm.

- In Surah 18:86, the Qu'ran says that a traveller sees the sun sets in a spring of murky water, and in 18:90 this same traveller finds the specific point at which the sun rises. We know, of course, that the sun does not set into a murky spring of water, and further that the earth is not flat, which is presupposed by the finding of specific places where it rises and sets.

- In Surah 51:49, the Qu'ran claims that Allah made everything in pairs. However, we know that there are several species of plants, animals, and monerons which reproduce asexually through parthenogenesis, and which have only one gender, or really no gender at all.

- Surahs 21:31 and 31:10 both seem to claim that mountains exist to prevent earthquakes, something which both science and simple observation demonstrate to be false.
 
jos malo Kurana u "sukobu" sa naukom??:


- In Surah 28:38, Pharaoh (the king of Egypt) orders Haman to begin making baked bricks in a kiln out of clay, this during the time of Moses. Historical evidence demonstrates that the Egyptians at this time built their buildings out of two materials: cut stone and sun-dried bricks. The Egyptians would not have baked their bricks (a practice not introduced to Egypt until the Roman era), but made them and dried them in the heat of the sun 20.

- In Surah 20:87 and 20:95, the Jews are said to have made the golden calf idol at the behest of the Samaritans, a group of people who did not exist until around the time of the Hellenistic period, nearly a thousand years after the Exodus.

- In Surah 18:89-98, the orthodox Islamic interpretation states that this passage refers to Alexander the Great, and that he was a Muslim who lived to an old age. Historical records tell us, however, that Alexander was a pagan homosexual idol-worshipper who died at the age of 32, and who lived nearly a thousand years before Mohammed introduced Islam
 
66:12
Merjemu, kćer Imranovu, koja je nevinost svoju sačuvala, a Mi smo udahnuli u nju život i ona je u riječi Gospodara svoga i knjige Njegove vjerovala i od onih koji provode vrijeme u molitvi bila.

Merjem, tj. Marija Majka Isususova je kcer Imranova, sestra (editirala 23.13 h) Mojsije!!! Uh, al se prije dugo zivilo!!!


But elsewhere the Quran refutes this interpretation, because Muhammad asserts the father of Mary was Imran, Moses' father! .
Note Sura 66:12: "And Mary, the daughter of Imran, who kept her maidenhood, and into whose womb We breathed of Our Spirit . . ." The father of Moses and Miriam, according to the Bible, was Amram (Ex. 6:20; Num. 26:59).

Hocete li se makar ovdje sloziti, da ste Mariju, Majku Isusovu zamjenuli za unuku Mojsije!!!???!!!
Ma sta je to ba, samo 1.000 i kusur godina razlike!!!

A nemojte mi sada pamet soliti i reci, pa to je jedna druga Merjem:
 
Ja sam mislio da je ceo Kuran "izdiktirao" Allah Muhamedu!!
Kad tamo neki MI (vidi ajeti dole) si uzimaju pravo nesto dokinuti i krsiti Allahovu zapovijed u samom kuranu!!!

Procitajte prvo Ajet 10.64 i ajet 18.27; a procitajte ostale

----

10.64. za njih su dobre vesti i na ovome i na onome svetu - Allahove riječi niko ne može izmijeniti - to će, zaista, velik uspjeh biti.

16:101
Kada Mi ajet dokinemo drugim - a Allah najbolje zna što objavljuje, - oni govore: "Ti samo izmišljaš!" A nije tako, nego većina njih ne zna.

(A ja mislila Allahove rijeci niko ne moze izmijeniti; kad tamo neki MI to cine... )
-------------

18.27 Kazuju iz Knjige Gospodara svoga ono što ti se objavljuje, niko ne može izmijeniti riječi Njegove, pa ni ti; osim kod Njega, nećeš naći utočišta nikakva.

2.106 Mi nijedan propis ne promijenimo, niti ga u zaborav potisnemo, a da bolji od njega ili sličan njemu ne donesemo. Zar ti ne znaš da Allah sve može?

(pa zar moze covjek BOLJI propis napisati od samog Allaha??)
--------------

15.9 Mi, uistinu, Kur’an objavljujemo i zaista ćemo Mi nad njim bdjeti! (Hmm, a zar nije Allah, kakvi MI :eek ?)

39. Allah je dokidao šta je htio, a ostavljao šta je htio; u Njega je Glavna knjiga
(ja, tako je se i molilo na pocetku u pravcu Jeruzalema dok nije izislo na vidilo, da Zidov nece prihvatiti Islam pa smo se fino okrenuli prema Mekki; tko je to dokinuo; Mi ili Allah?).!!!!!
 
Kako je moguce, da Allahove rijeci nitko ne moze izmenuti po suri 10.64 dok tamo stignu neki MI ... i napisu BOLJE stvari ili dokinu Allahove rijeci 2.106 + 16.101

AjdE, objasnite mi . Ako i Allah nesto naredi iako se ne smije izmjenuti, mi cemo to dokinuti ili bolje napisati. Jel tako? 2.106 + 16.101
 
24.2. Bludnicu i bludnika izbičujte sa stotinu udaraca biča, svakog od njih, i neka vas pri vršenju Allahovih propisa ne obuzima prema njima nikakvo sažaljenje, ako u Allaha i u onaj svijet vjerujete, i neka kažnjavanju njihovu jedna skupina vjernika prisustvuje!

(ovdje se ne govori izricito o ozenjenim ili neozenjenim, dakle, dokaz vam je propao).


4.15Kada neka od žena vaših blud počini, zatražite da to protiv njih četverica od vas posvjedoče, pa ako posvjedoče, držite ih u kućama sve dok ih smrt ne umori ili dok im Allah ne nađe izlaz neki.

(Ovdje se ocito govori o udatoj zeni)

4-16. A ako dvoje to učine, izgrdite ih; pa ako se pokaju i poprave, onda ih na miru ostavite, jer Allah prima pokajanje i samilostan je.

(a o komu je ovdje rijec cim je dvoje u "igri" (musko isto), odmah malo "laksa" pravila, hehe) A zar pod 4.15 zena moze sama uciniti blud ako ne u kompaniji, tj. u dvoje, sa muskim konterpartom!??

Resumme: u redu je dakle i 100 udaraca bicem, u redu je i zatvoriti samo zenu do smrti dok se bludnik (neozenjeni) ovdje ne naredjuje bicevati kao pod skroz gornjom surom, a i u redu je samo izgrditi (ako ih je dvoje, jer zene i same bludnice :eek )
 
Kuran u sukobu sa istorijom!!!!:


- In Surah 28:38, Pharaoh (the king of Egypt) orders Haman to begin making baked bricks in a kiln out of clay, this during the time of Moses. Historical evidence demonstrates that the Egyptians at this time built their buildings out of two materials: cut stone and sun-dried bricks. The Egyptians would not have baked their bricks (a practice not introduced to Egypt until the Roman era), but made them and dried them in the heat of the sun 20.

- In Surah 20:87 and 20:95, the Jews are said to have made the golden calf idol at the behest of the Samaritans, a group of people who did not exist until around the time of the Hellenistic period, nearly a thousand years after the Exodus.

- In Surah 18:89-98, the orthodox Islamic interpretation states that this passage refers to Alexander the Great, and that he was a Muslim who lived to an old age. Historical records tell us, however, that Alexander was a pagan homosexual idol-worshipper who died at the age of 32, and who lived nearly a thousand years before Mohammed introduced Islam
 
Evo jos jednom pitanja

- In Surah 23:14, the embryo is said to be formed from a joining of the sperm with a clot of blood.
This incorrect view entirely ignores the equally important presence of the female ova (egg), and the process of fertilisation which occurs between the egg and the sperm.

Dakle, Allah je krivo rekao da se embrio formira od sperme i "clot of blood". Stovise je clot of blood ZENSKO JAJASCE!!! Dakle, Kuran (Allah) se vara!!!

Dalje mi se neda prevoditi pa izvolite sami:

- In Surah 18:86, the Qu'ran says that a traveller sees the sun sets in a spring of murky water, and in 18:90 this same traveller finds the specific point at which the sun rises. We know, of course, that the sun does not set into a murky spring of water, and further that the earth is not flat, which is presupposed by the finding of specific places where it rises and sets.

(za ovo gore mi Adura stavio spojnicu gdje se na dvadeset procitanih odgovora niti jednom rijecju to ne opovrgava nego mlati prazna slama o drugim stvarima.) Daj ba Adura odgovor, nemam vremena izcitavati kilometarske topice i nadat se, da 150-ti odgovor topica sa one tvoje spojnice ima odgovor na ovo gore.


- In Surah 51:49, the Qu'ran claims that Allah made everything in pairs. However, we know that there are several species of plants, animals, and monerons which reproduce asexually through parthenogenesis, and which have only one gender, or really no gender at all.

Ako ne ukazuju na zivo bice sa polom, onda mi dokazite, da ukazuju na mrtve stvari!

- Surahs 21:31 and 31:10 both seem to claim that mountains exist to prevent earthquakes, something which both science and simple observation demonstrate to be false.
 
Jos jedna kontradikcija u Kuranu, ovog puta na racun Jevreja:

Sura 9.30:

Jevreji govore: "Uzejr je - Allahov sin", a kršćani kažu: "Mesih je - Allahov sin."* To su riječi njihove, iz usta njihovih, oponašaju riječi nevjernika prijašnjih - ubio ih Allah! Kuda se odmeću?


Nikad i nigde Jevreji nisu rekli niti stoji u SZ napisano, da je Uzejr Allahov sin, odnosno Jahvin sin. Dakle, izmisljotina ala Kuran
 
Ne verujem da ce mnogo ljudi moci da raspravlja ovde.... Vecina ljudi ovde je hriscanske veroispovesti i za Kuran su samo culi.... To da odes na neki bosanski forum ili sandzacki pa da ti oni razjasne sve ovo. :) Mislim da si nama dovoljno rekao i da niko ne bi mogao nista da doda. Tamo gde je vecina hriscanska, traze se kondradiktornosti u hriscanstvu. :)
 
Mrzi me da sad trazim broj sure i ajeta,ali ako neko ne veruje nek kaze pa cu naci...
Po Kuranu kad se Isa(Isus)rodio on je vec pricao u kolevci.Rekao je"Ja ci biti Allahov prorok i neka je slava nada mnom dok zivim i na onaj dan kada cu umreti."
Medjutim takodje po Kuranu,Isa nije umro,nego je uznet na nebo,a neko drugi je na krstu razapet umesto njega.
 
Ova prica da je umesto Isusa razapet neko drugi je jaaaaako zanimljiva....Uzgred,jel kazu ko je ako nije Isus...mislim,ono,Kurn ima odgovore na sva pitanja :))))
A od prvog trenutka kad sam pocela da se interesujem za islam,imam utisak da muslimani sami ssebi cine kontrauslugu tom spikom o nijednoj kontradiktornosti,savrsenosti,jasnoci,postojanju odgovora na sva pitanja....
U sta se kladimo da kad se javi neki musliman(nadam se da hoce) da ce poceti prica o Bibliji i hriscanstvu???
 
kovac06,
ajde molim te nadji ovo sto si rekao,jer ja nism nikada do sada cuo za ovu tvrdnju a voleo bih da zban gde pise,bice mi potrebno u diskusiji

Sura Merjem,ajet 33"I nek je mir nada mnom na dan kad sam se rodio i na dan kad budem umro i na dan kad budem iz mrtvih ustao..."
Sura An-Nisa,ajet 157"I zbog rijeci njihovih"Mi smo ubili Mesiha,Isa,sina Merjemina,Allahova poslanika!"a nisu ga ubili ni raspeli,vec im se samo pricinilo."
 
Ova prica da je umesto Isusa razapet neko drugi je jaaaaako zanimljiva....Uzgred,jel kazu ko je ako nije Isus...mislim,ono,Kurn ima odgovore na sva pitanja :))))
A od prvog trenutka kad sam pocela da se interesujem za islam,imam utisak da muslimani sami ssebi cine kontrauslugu tom spikom o nijednoj kontradiktornosti,savrsenosti,jasnoci,postojanju odgovora na sva pitanja....
U sta se kladimo da kad se javi neki musliman(nadam se da hoce) da ce poceti prica o Bibliji i hriscanstvu???

Matej 27
32 Dok su izlazili, namjeriše se na čovjeka iz Cirene po imenu Simona. Njega natjeraše, da mu ponese križ.
33 Tako stigoše na mjesto, koje se zove Golgota, kosturnica.
34 Ondje mu dadoše vino pomiješano žučem. On okusi to ali ne htjede piti,
35 Tada ga pribiše na križ i razdijeliše kockom među se haljine njegove.
36 Onda su sjeli i čuvali ga.


marko 15
21 Natjeraše jednoga, koji je dolazio s polja i upravo prolazio, Simona iz Cirene, oca Aleksandrova i Rufova, da mu ponese križ.
22 Tako ga dovedoše na mjesto Golgotu, što znači kosturnica.
23 Ondje mu dadoše vino sa smirnom. Ali on ne uze


-----------------------------PAZITE OVO------------------------------
Nekog Simona iz Cirene piše u Lukinom ,a u Markovom starijem evanđelju od Luke jako dobro znaju tko je
Simon Cirenac čiji sinovi su također poznati.
Pa sad se ti misli zašto Luka u evanđelju to prešućuje??
A pisao je po prijašnjim zapisima i slagao sve u jedno.

26 Dok su ga vodili, zaustaviše nekoga Simona iz Cirene, koji je dolazio iz polja i metnuše na njega križ, da ga nosi za Isusom.

luka 23
 
Опа, Елелетх, па ти си заправо муслиман. Сад је све јасније...z:lol:

Nisu tebi sve na broju budi siguran čim to reče.
Muslimani imaju okrutnijeg boga nego što je u SZ a zna svatko ovde što ja mislim o takvome.
Samo malo potičem na razmišljanje ako ima tko uopće ovde da želi da misli.

Ako pažljivije malo pročitaju što sam napisao možda...........

:snesko5:
 
Postovani, veleo bih da samnom podelite vase znanje i prodoskutujemo o ovim kontradikcijama o kojima se ne prica, jer se smatra da je Kuran knjiga savrsena.
Takodje bih zamolio da Muslimani ako budu argumentovano diskutovali ne iznose klasicne fraze za objasnjenja tipa - pisano je na Arapskom pa je nemoguce prevesti kako treba i slicno ....jer sve je prevedeno sa zvanicnog sajta Saudijske Arabije - Kuran verzija i prevod na Engleski i Francuski i provereno tako da prazne price nece piti vodu.Zanima me da vidimo koliko je "savrsena" ta Knjiga.J a se apsolutno slazem da u Bibliji ima puno kontradiktornosti,ali ovde ne pricamo o tome ,znaci samo Kuran.

Pozdravz:poz:

Majke ti mile a što kršćani kontradickije svoje nekih oko 500-ina izbjegavaju da tumače??
Pa bi sad malo na druge loptu prebacili neka tamo se igra jer sami ne znate u što vjerujete.
 
Nesto nema Muslimana da mi objasne i jednu jedinu kontradikciju koje sam naveo oprvrgnu ??


Molio bih ljude da se ne komentarise Biblija na ovoj postvaci vec samo kontradikcije iz Kurana jer sam u najavi to i zamolio.

Pozdrav
 

Back
Top