INTERNET KEY

grande

Zainteresovan član
Poruka
278
Mozda ima i slicnih tema ali da pitam sta mene konkretno zanima.
Koja je vasa preporuka koriscenja interneta kod nas u SRB(provajder,tarifa, itd),znaci meni treba nesto max. dvadesetak dana ,u prvom planu ako ima nesto tipa 30eur jedan mesec i 5gb. protoka(da 24h se moze koristiti),ili recimo 150h mesecno (znaci nesto bez ugovora),u krajnjem slucaju i sa ugovorom.
Koristio bih ili mobilni kao modem ili laptop(netbook)ili Internet Key ili (kako va vec zovu u Srb).
P-S-na ovom internet key sto imam ovde ,ima vec ubaceno mobtel Srbija,i Telekom Srbija tako da sto se tice konfiguracije imam vec.
 
Poslednja izmena:
Naveo sam primer 5gb jer mi netreba intenet za skidanje stvari vec za slanje (slike,mail itd.),eh grad pa ako ima neki paket valjda pokriva u 3g mrezi i beograd i novi sad i kraljevo i zlatibor ,recimo ta relacija.Meni treba intenet znaci ako moze nesto bez pravljenjA ugovora itd ,za 20-set dana u Srb nemam potrebe praviti ugovor,vec ako ima nesto bez toga.U autu nemogu adsl,imam netbook ubacim u njega tel.karticu i imam protok 7.2mbps.
 
Poslednja izmena:
Ako znas nekog pozajmi telenorov ili mts-ov modem na 20 dana... Daj mu 10 oera i mirna backa bez komplikacija... A mislim da mzoe da se uzme na foru pripejda taj mobilni i da je skup kao sam djavo.. Nataknes fon na laptop i vozi...
 
Joj druze znas kako je to kod nas ,kad ih nesto pitam odgovor je---e znas bas mi nesto ovih dana treba.
Ja imam modem odavde koji moze i u srb da radi ,znaci modem meni netreba .Meni treba ako neki provajder ima neku promociju za internet ali bez ugovora.
Primer radi ovde u italy ti imas modem pa imas da biras dali hoces ugovor ili na dopunu.
Ako uzmes na dopunu izaberes promociju (trideset eura kosta -mesec dana koriscenja-imas 9GB-sve sto potrosis vise od 9GB-placas oko 8cent po KB-ili 150h mesecno za 25eur),i ti si miran,a na kraju meseca ili ides dalje ili STOP.To je primer jedan od mogucis 34promocije raznih Operatera.
 
Poslednja izmena:
To ti pricam uzmes pripejd karticu od jednog od provajdera mobilne telefonije Srbije i koliko para toliko muzike i zavrsis celu pricu, kad vec imas modem. Pogledaj sajt Telenora i mts-a pa vidi sta ti odgovara. ja mislim da ima i varijanta bez ugovora. Ako ne uspes da nadjes nista na njihovim sajtovima okrenucu ja korisnicke servise pa cu ti napisati sta moze da se uradi.
 
Vazi covek pogledacu po netu ,pa ako nema nista pusti cu ti na .PP.
Onaj modem sto ima u telenoru sada na promociji nevidim dali je od 3.6mbps ili 7.2mbps
I koliko se ceka da predjes od jednog do drugog operatera(zadrzim svoj br recimo 064 da predjem u 063)
I jos ovo zadnje ti modemi verovatno rade na UMTS
 
Poslednja izmena:

Back
Top