Mali princ

majka mara

Početnik
Poruka
37
Iako je mnogi smatraju knjigom za decu, ova sjajna knjiga budi mastu svakoga od nas nanovo, pri svakom citanju, mada smo odavno porasli. Ja je vec godinama skupljam na svim jezicima na kojima je nadjem, a vi? Jeste li se zblizili sa Malim Princem?
 
Mozemo pokusati da nastavimo pricu o Malom princu.
Primer odlazak na neku drugu, malu planetu ili izoblicavanje njegove planete(Naravno, to vise ne bi bio Mali princ ali zasto ne pokusati). A mozemo praviti i nasu omiljenu planetu koja ce bit, mozda velicine njegove... :idea: :wink:
 
Da, zaista nestao je sa lica zemlje. Iako sam poslao polen sa njegove ruze i lukavost lisice nisam ga jos uvek nasao. Trudim se i dalje. Premda verujem da i mene zmija moze poslati na isto putovanje, jos uvek se ne odvazujem da je zamolim za tu uslugu.
Postajem prava odrasla osoba, polako, ali sve vise pocinjem da verujem tim strasnim spravama, koje besomucno kupujem. Ali znam, teleskopom necu pronaci svoga prijatelja, trebalo bi da verujem jace...
NASTAVITE...
 
majka mara:
Iako je mnogi smatraju knjigom za decu, ova sjajna knjiga budi mastu svakoga od nas nanovo, pri svakom citanju, mada smo odavno porasli. Ja je vec godinama skupljam na svim jezicima na kojima je nadjem, a vi? Jeste li se zblizili sa Malim Princem?
:wink: :wink: :wink:
 
inc je najboljaknjiga ikad napravljena - i to ne samo za decu vecj za osobe svakog doba... sa svakim novim chitanjem Malog Princa stichem novo iskustvo i novi utisak... Jedna knjiga moze da mu parira, mada ne bash toliko, Oskar Vajld "Slika Dorijana Greja" :wink:
 
Gothic Girl Mortisha:
inc je najboljaknjiga ikad napravljena - i to ne samo za decu vecj za osobe svakog doba... sa svakim novim chitanjem Malog Princa stichem novo iskustvo i novi utisak... Jedna knjiga moze da mu parira, mada ne bash toliko, Oskar Vajld "Slika Dorijana Greja" :wink:
Slika Dorijana Greja i Mali princ, u isti koš???? Forma, stil, tema, "dubina" - sličnosti?! :shock: Pa dobro...
Pre bih rekla da je Galeb Džonatan Livingston i Dobro drvo nešto što je slično Malom princu.
 
Mali Princ je retka knjiga koja je uspela da na tako naizgled jednostavan način uđe u srca svih onih koji je bar jednom pročitaju. A kada je jednom pročitaju, nekako se tiho i nečujno uvuče pod kožu, pa nam se dešava da stalno zavirujemo u tu knjigu iznova i iznova….Retka knjiga koja je napisana za osobe svakog doba…..i nekako je još uvek čudesna i neprevaziđena…..
 
sanjaN:
Gothic Girl Mortisha:
inc je najboljaknjiga ikad napravljena - i to ne samo za decu vecj za osobe svakog doba... sa svakim novim chitanjem Malog Princa stichem novo iskustvo i novi utisak... Jedna knjiga moze da mu parira, mada ne bash toliko, Oskar Vajld "Slika Dorijana Greja" :wink:
Slika Dorijana Greja i Mali princ, u isti koš???? Forma, stil, tema, "dubina" - sličnosti?! :shock: Pa dobro...
Pre bih rekla da je Galeb Džonatan Livingston i Dobro drvo nešto što je slično Malom princu.
Pa zato shto su te dve knjige, pored Beskrajne Priche, moje omiljene. :roll:
 
Dobro de, ako se ne usudjujete da se poigramo nastavka "Malog Princa", onda moram da odreagujem na onog "Dorjana Greja". Knjiga je sjajna, tema fantasticna, ali zaista stil i forma nikako ne mogu biti ni u kojoj prici (pa ni u beskrajnoj, mada je i to savrsena knjiga) stavljene pod isti krov. No, bitno je da se cita...A, mozda da ipak nastavimo da mastamo dalje o nasem princu...
 
majka mara:
Iako je mnogi smatraju knjigom za decu, ova sjajna knjiga budi mastu svakoga od nas nanovo, pri svakom citanju, mada smo odavno porasli. Ja je vec godinama skupljam na svim jezicima na kojima je nadjem, a vi? Jeste li se zblizili sa Malim Princem?

ta knjiga je po meni knjiga za odrasle samim tim sto sam je platio 900 dinara, a ne zato sto je tvrd povez, sto je lepo ilustrovana i odlicno napisana :wink:
 
infidel:
NaraYan:
Mislim da bi Mali princ trebao da se uvede kao lektira za srednju shkolu.
I trebao bi.

pa ne znam bas
ima razlicitis nacina za shvatanje ove knjige
nije ona toliko laka da moze da bude lektira
ja posle svakog citanja Malog princa shvatam drugacije

Mali princ ili Tihi Don?
Mali princ ili Antigona?
Mali princ ili Karenjina?...

P.S.
Ne mora biti laka, a bash zbog toga shto kroz ovo delo
spoznajesh i mnoge svoje osobine, treba obratiti paznju na isto.

Mnogo se da nauchiti od Malog princa.
 
infidel:
to sto su lektire :x :x :x :x :x :x

joj pa kao nerazumljive su...ali pazi njih nikad ovako ne bi procitao nikad n ebi uzeo u biblioteci..a ovako te ipak nateraju pa neshto naucis ok i ako ti se ne svidjaju..iapk otprilike znash nesto : )
a malog princa svi pre ili kasnije prochitaju.. mozda je to pre lektira za neke odrasle tinejdzeri josh nemaju te probleme sto ih opisuju
 
jagodica:
infidel:
to sto su lektire :x :x :x :x :x :x

joj pa kao nerazumljive su...ali pazi njih nikad ovako ne bi procitao nikad n ebi uzeo u biblioteci..a ovako te ipak nateraju pa neshto naucis ok i ako ti se ne svidjaju..iapk otprilike znash nesto : )
a malog princa svi pre ili kasnije prochitaju.. mozda je to pre lektira za neke odrasle tinejdzeri josh nemaju te probleme sto ih opisuju

ja ih ni ovako nisam procitao
 
ovo sam vec rekla... pa da samo prekopiram... :p
U ~Malom princu~ se sve prikazuje kroz oci deteta, mnogi su zaboravili da gledaju svet na taj nacin... Tako je sve jednostvanije...

Evo sad sam otvorila tu ,,malu bibliju''... i potrazila recenicu koju tako volim: ,,Video sam jednu kucu od crvenih opeka, s muskatlama u prozoru i golubovima na krovu''... predivno...

Pa onda ono da je najteze suditi samom sebi... onda... Oci su slepe, treba traziti srcem... Ono sto je vazno to se ne vidi...

Treba cuvati to dete u sebi, ne dozvoliti da odrastes, i da pocnu da te zanimaju samo brojke, da imas svoju ruzu tamo negde medju zvezdama... I zato se ja ne ljutim kad mi neko kaze ,,dete''... naprotiv, ja sam tada srecna i tada kazem: ,,Jesam dete, i necu nikada da odrastem...''...

i to je to...
 
Alexandra9:
ovo sam vec rekla... pa da samo prekopiram... :p
U ~Malom princu~ se sve prikazuje kroz oci deteta, mnogi su zaboravili da gledaju svet na taj nacin... Tako je sve jednostvanije...

Evo sad sam otvorila tu ,,malu bibliju''... i potrazila recenicu koju tako volim: ,,Video sam jednu kucu od crvenih opeka, s muskatlama u prozoru i golubovima na krovu''... predivno...

Pa onda ono da je najteze suditi samom sebi... onda... Oci su slepe, treba traziti srcem... Ono sto je vazno to se ne vidi...

Treba cuvati to dete u sebi, ne dozvoliti da odrastes, i da pocnu da te zanimaju samo brojke, da imas svoju ruzu tamo negde medju zvezdama... I zato se ja ne ljutim kad mi neko kaze ,,dete''... naprotiv, ja sam tada srecna i tada kazem: ,,Jesam dete, i necu nikada da odrastem...''...

i to je to...

ne zanm sta da kazem sem da si mnogo dobra
svaka cast :wink:
 

Back
Top