домаће комедије

Pa, sem remek-dela Maratonci i Ko to tamo peva, koji doduse i nisu ciste komedije, zaista i nisu nesto.Najgori primer zato jeste reditelj Zoran Calic, autor smeca kao sto su: Zikina dinastija, Cao inspektore, Obracun u kazino kabareu, Svemirci su krivi za sve i druge fekalije.Ali, nazalost, mnogi vole te filmove, narocito Zikinu dinastiju
 
Pa, sem remek-dela Maratonci i Ko to tamo peva, koji doduse i nisu ciste komedije, zaista i nisu nesto.Najgori primer zato jeste reditelj Zoran Calic, autor smeca kao sto su: Zikina dinastija, Cao inspektore, Obracun u kazino kabareu, Svemirci su krivi za sve i druge fekalije.Ali, nazalost, mnogi vole te filmove, narocito Zikinu dinastiju

Ма знам.Ко може филм ''ћао инспекторе'' да назове смешним.Додуше знам неке који воле такве филмове уопште их некапирам.
 
па чим имамо маратонце и ко то тамо пева...мож после тога бити снимљено глупости колко оћеш
ал комедије нам вечно остају врхунске
 
To je jedina vrsta domaćih filmova koje volim nekad da pogledam.

Pazi, domaca kinematografija ima neka ozbiljna dela koja nisu komedije i koji su jako dobri.E, sad zavisi sta volis.Ako vise volis komercijalu, okej, ali ako volis autorski film, preporucio bih ti sledece domace naslove:Kad budem mrtav i beo, Zaseda, Covek nije tica,Mlad i zdrav kao ruza, Nacionalna klasa, Specijalno vaspitanje, Bubasinter, Virdzina,Jagode u grlu,Lepa sela lepo gore, Sjecas li se Doli Bel, Dom za vesanje, Davitelj protiv davitelja, Majstori, majstori, Underground, Vec vidjeno, Poslednja oaza, Svet koji nestaje, Variola vera,Tri,Skupljaci perja itd.
 
Poslednja izmena:
Pazi, domaca kinematografija ima neka ozbiljna dela koja nisu komedije i koji su jako dobri.E, sad zavisi sta volis.Ako vise volis komercijaku, okej, ali ako volis autorski film, preporucio bih ti sledece domace naslove:Kad budem mrtav i beo, Zaseda, Covek nije tica,Mlad i zdrav kao ruza, Nacionalna klasa, Specijalno vaspitanje, Bubasinter, Virdzina,Jagode u grlu,Lepa sela lepo gore, Sjecas li se Doli Bel, Dom za vesanje, Davitelj protiv davitelja, Majstori, majstori, Underground, Vec vidjeno, Poslednja oaza, Svet koji nestaje, Variola vera, itd.

Da.Али наше комедије поготову из времена социјализма су ужас.Например жикина династија''у својим првим деловима се изругује старим београђанима и факултетски образованим људима.Типчно радничко комунистички пропагандни филм.
 
Шта мислите о домаћим комедијама?Моје лично мишљење је да баш и нису нешто.
Читава домаћа кинематографија има проблема, како некада - тако и сада.
Некада је пропаганда била глави проблем.
Данас, једноставно... глупо.

Наравно, постоје изузеци који се по мом мишљењу могу уврстити у сам врх светске кинематографије. Један од тих изузетака је Душан Ковачевић. :)
 
Poslednja izmena:
Pa, sem remek-dela Maratonci i Ko to tamo peva, koji doduse i nisu ciste komedije, zaista i nisu nesto.Najgori primer zato jeste reditelj Zoran Calic, autor smeca kao sto su: Zikina dinastija, Cao inspektore, Obracun u kazino kabareu, Svemirci su krivi za sve i druge fekalije.Ali, nazalost, mnogi vole te filmove, narocito Zikinu dinastiju

A sta da kazemo tek za Lazica i njegov opus o Sekuli? :dash: Ili ono ***** sa Brenom,pa i one Dragojeviceve gluposti?
 
Pazi, domaca kinematografija ima neka ozbiljna dela koja nisu komedije i koji su jako dobri.E, sad zavisi sta volis.Ako vise volis komercijalu, okej, ali ako volis autorski film, preporucio bih ti sledece domace naslove:Kad budem mrtav i beo, Zaseda, Covek nije tica,Mlad i zdrav kao ruza, Nacionalna klasa, Specijalno vaspitanje, Bubasinter, Virdzina,Jagode u grlu,Lepa sela lepo gore, Sjecas li se Doli Bel, Dom za vesanje, Davitelj protiv davitelja, Majstori, majstori, Underground, Vec vidjeno, Poslednja oaza, Svet koji nestaje, Variola vera,Tri,Skupljaci perja itd.
Pa recimo Lajanje na zvezde,Tri palme za dve bitange i ribicu nisu i Mi nismo anđeli mi nisu loše komedije od ovog šta si ti naveo sam gledao samo Nacionalna klasa koji nije loš film i ovaj Davitelj protiv davitelja sam gledao na praksi sa drugovima koji mi je mnogo glup film.
 
"mala noćna muzika" nema nikakvog naročitog kvaliteta ali ja se valjam od smeha na pojedine scene.."crna mačka beli mačor"..ona lada koju vuku konji:zcepanje:.."mi nismo anđeli","maratonci" i "ko to tamo peva" uvek mogu da gledam,i nije mi dosadno..:)
 
Pa recimo Lajanje na zvezde,Tri palme za dve bitange i ribicu nisu i Mi nismo anđeli mi nisu loše komedije od ovog šta si ti naveo sam gledao samo Nacionalna klasa koji nije loš film i ovaj Davitelj protiv davitelja sam gledao na praksi sa drugovima koji mi je mnogo glup film.

"Lajanje na zvezde" sam zaboravio :D "Opet promasaj!" :hahaha: Preporucujem i "Razvod na odredjeno vreme"
 
Mi nismo andjeli 2 mi je tako glup film...mislim meni licno se ne svidja...nisam mogla da verujem da je Zika pristao da glumi u takvom smecu...3 deo jos gori...
Nase komedije: lajanje na zvezde, balkanski spijun, buba sinter najjaci, razvod na odredjeno vreme...

evo vam neki linkovi:


:zcepanje:
;)
 
Poslednja izmena:
Nase komedije su ujedno i prilicno ozbiljni filmovi. Za ,,Balkanskog spijuna'', ,,Tito i ja'', ,,Nacionalnu klasu'', ,,Sestu brzinu'' covek ne moze bas lako da se deklarise da li je tu uopste ista smesno ili je vise tragicno.
Od klasicnih komedija - Mrtav ladan, Lajanje na zvezde,Nije lako s muskarcima, poneki segment Tesne koze... To su filmovi kojima sam se ja vracao.
 
Tesna koza 1, davitelj su mi jedne od jacih,al problem je sto filmovi koji mozda zanrovski i nisu radjeni kao komedije,vise su to od nekih,koje bi to trebalo da jesu,a u stvari su obicne bljuvotine.....

Dobro "Tesna koza" je antologijska z:mrgreen:

Serije ocajne, za plakanje sem Otvorenih vrata ali filmovi ajde i nekako...

Sto se serija tice,ne mogu da se slozim da su osim "Otvorenih vrata",sve ostale humoristicke serije shit.To nije tacno.Pocev od "Pozoriste u kuci" i "Diplomaca",pa preko fenomenalnih "Grlom u jagode"(1000000000 puta bolja serija od "Otvorenih vrata"),"Kamiondzija" i "Vruceg vetra",do "Boljeg zivota".E sad,posle je Pavic poceo da davi sa serijama na isti kalup,da bi sve to dokosurio "Pink" onim idiotskim "domacim sitkomima".Da se razumemo,ja obozavam "Otvorena vrata",ali reci da je to nasa najbolja serija svih vremena,a da su sve ostale shit,e sa tim ne mogu da se slozim
 

Back
Top