Par pitanja

majkicbane

Početnik
Poruka
20
Pozdrav, imam nekoliko pitanja....

1. Kako da namestim kratki opis za neko dugme? npr. prinesem misa na dugme home i pored misa mi se pojavi objasnjenje "predjite na pocetnu stranu".....

2. Video sam na nekim sajtovima da stoji dugme na kom pise "Postavi ovaj sajt za home page" kako to da se napravi?

3. Jel mogu nekako da napravim sopstvenu mail adresu a da nemam domen? npr. "nesto@nesto.nesto" :D

Hvala unapred
 
1. alt bi trebalo da odradi stvar
2. javascript funkcija, proguglaj, lagano je
3. nece to ici :)

Nece sa alt=" " ...Jel ima i za to neka skripta?
Ovo za home page sam ja pronasao, ali mi ne radi....
a ovo za mail, video sam nekog lika da ima adresu sa cudnim tim domenom, ako se tako zove....proguglao sam i nije mi izbacio nikakav sajt sa tim domenom pa sam se zapitao da li stvarno to tako moze :)

a da li moze da se pravi sa iz.rs domenom mail adresa?
 
to sto ima cudan domen kog nema na guglu ne znaci da taj domen ne postoji

imas whois servise gde mozes da vidis da li je domen registrovan i na cije ime.

google nema sve sajtove u bazi
 
to sto ima cudan domen kog nema na guglu ne znaci da taj domen ne postoji

imas whois servise gde mozes da vidis da li je domen registrovan i na cije ime.

google nema sve sajtove u bazi

ma dobro to, jasno je to meni......ali zacudio sam se sto je .com a nema ga na google :D obicno od bilo kog sajta sa takvim nekim domenom kad mi stigne mail, ukucam na google i izbaci mi link.....a evo za ovaj i posle 2 meseca nista ne izbacuje :P
 
To za home page trebalo bi da ide ovako:
U exploreru klikni na tools/preferences ili tools/internet options
onda ti tamo pise home page i tamo napises koju adresu koju hoces za home page.
Ako ti ovo neuspe, napisi koji explorer koristis.
 
To za home page trebalo bi da ide ovako:
U exploreru klikni na tools/preferences ili tools/internet options
onda ti tamo pise home page i tamo napises koju adresu koju hoces za home page.
Ako ti ovo neuspe, napisi koji explorer koristis.

Ma znam ja tako da pdesim home page :D nisam ja sad prvi put na nekom exploreru :D
ja hocu da nadjem skriptu koju cu da ubacim na sajt, napravim dugme, i klikom na to dugme automatski se postavi moj sajt za homepage....
E, to mi treba :D
video sam da ima na mondo-u
 
pozdrav,

iz tvoga zadnjega posta nemogu da skontam da li si nasao script i rjesio problem sa postavljanjem sajta kao bookmark.

ako nisi evo ti rjesenje:
<a href="javascript:if(document.all)window.external.AddFavorite(location.href,document.title);else%20if(window.sidebar)window.sidebar.addPanel(document.title,location.href,'');">OVDJE TEKST ili BUTTON UBACIS</a>

ali pazi, lokalno link neradi (bar kod mene) i normalno ako je user deaktivirao javascript.
u slucaju deaktiviranja javascripta link ostaje mrtav.

nadam se da sam ti mogao pomoci.

ps: posalji sajt da vidimo rezultat

PAZI: ovo AddFavorite, kod Add nema razmaka. neznam zasto u postu samo sa razmakom pokazuje !?!
 
Poslednja izmena:
pozdrav,

iz tvoga zadnjega posta nemogu da skontam da li si nasao script i rjesio problem sa postavljanjem sajta kao bookmark.

ako nisi evo ti rjesenje:
<a href="javascript:if(document.all)window.external.AddFavorite(location.href,document.title);else%20if(window.sidebar)window.sidebar.addPanel(document.title,location.href,'');">OVDJE TEKST ili BUTTON UBACIS</a>

ali pazi, lokalno link neradi (bar kod mene) i normalno ako je user deaktivirao javascript.
u slucaju deaktiviranja javascripta link ostaje mrtav.

nadam se da sam ti mogao pomoci.

ps: posalji sajt da vidimo rezultat

PAZI: ovo AddFavorite, kod Add nema razmaka. neznam zasto u postu samo sa razmakom pokazuje !?!

Hvala ti, sad cu da probam ovo...

-Ja sam nasao neku skriptu ali ne radi...kadkliknem na tu ikonicu na kojoj je linkovano, samo mi refresuje stranicu....

Necu da postavljam sajt ovde, izgledace kao reklama....poslacu ti na PM
 

Back
Top