Imam problem sa coporom pasa molim za pomoc

ika_bg

Početnik
Poruka
5
Imam sledeci problem:ispred moje zgrade zivi copor pasa(tacnije 5 pasa,ranije ih bilo dvoje-muzijak i zenka,ali su im se sada pridruzila jos tri) koji napada druge pse (kada kazem napada msm laje,kezi se i na kraju ujeda).Ja imam psa,malu terijerku,i nikada nisam imala problem da je setam bilo gde,ali sada se plasim da je izvedem i ispred zgrade jer svaki put strepim da ce me napasti.I to opravdano jer su vec jednom ujeli i nju i mene kad sam pokusala da je odbranim.Ljubitelj sam zivotinja i zaista ne bi volela da zovem sintere,a sto se tice azila ne mogu ni br da nadjem a koliko sam shvatila svi su prepuni.Ako neko ima neku ideju ili resenje neka se javi.Hvala
 
Probaj preko hrane da se sprijateljis sa njima :neutral:
Nemoj voditi svoju kucu,nego idi sama.Daj im neki zalogaj i mazi ih.....
Tako nekoliko puta,pa tek onda povedi svoju kucu i opet ponesi neki zalogajcic...
Trebalo bi da pomogne.
Probaj.....
Ako ne pomogne,onda da smislimo nesto drugo.

Ova taktika je uspela kad nas u kraju. Oni samo brane svoju teritoriju od drugih pasa. Ja sam mojoj Lari kupila ljubav lokalnih pasa (lutalica) preko klope. Doduse i ona je vrlo druzeljubiva.
Sada setnje izgledaju tako sto idemo nas dve i jos par lutalica koji teraju sve ostale pse koji naidju na putu. Lara je postal deo njihovog copora a i Larina gazdarica koja nosi kesu, a u kesi klopicu, je vrlo znacajan deo copora. :mrgreen:
 
Probaj preko hrane da se sprijateljis sa njima :neutral:
Nemoj voditi svoju kucu,nego idi sama.Daj im neki zalogaj i mazi ih.....
Tako nekoliko puta,pa tek onda povedi svoju kucu i opet ponesi neki zalogajcic...
Trebalo bi da pomogne.
Probaj.....
Ako ne pomogne,onda da smislimo nesto drugo.

Ova taktika je uspela kad nas u kraju. Oni samo brane svoju teritoriju od drugih pasa. Ja sam mojoj Lari kupila ljubav lokalnih pasa (lutalica) preko klope. Doduse i ona je vrlo druzeljubiva.
Sada setnje izgledaju tako sto idemo nas dve i jos par lutalica koji teraju sve ostale pse koji naidju na putu. Lara je postal deo njihovog copora a i Larina gazdarica koja nosi kesu, a u kesi klopicu, je vrlo znacajan deo copora. :mrgreen:

Od reči do reči - potpisujem. :ok:
 
U NS stvarno ima puno pasa lutalica. Moram priznati, iako volim pse i zivotinje uopste, da sam ranije imao prilicno negativan stav prema psima lutalicama. Valjda zato sto sam jednom doziveo napad od strane istih, i nije bilo nimalo prijatno :(. Ali shvatio sam, da nisu krivi psi, vec ljudi. Te zivotinje su napustene, gladne, hladno im je, mnoge su i bolesne, i sasvim je prirodno da ispolje agresiju. Ljudi su siti i obuceni, pa napadaju druge ljude :confused:. Problem je sto nisu svi vlasnici pasa dobri ljudi koji vole zivotinje, nego ima mnogo onih koji to rade iz zabave, sto im je to kul i moderno. Onda posle nekog vremena izbace zivotinju na ulicu, kad im dosadi ili kad predju na nesto drugo. Takvi ljudi su krivi za sudbinu pasa lutalica. Ne znam kako je kod nas to reseno, ali moralo bi se nekako zakonski zaista naterati vlasnike pasa da vode racuna o psima koje drze, a ne da postupaju s njima kako im se cefne.
 
Bila je pre par godina akcija besplatnog mikročipovanja i vakcinacije protiv besnila vlasničkih pasa, samo se plaćalo izdavanje pasoša, i to 100 dinara. Masa ljudi ni to nije htela da izdvoji ili nije mogla da priušti. Već sledeće zime su podigli cenu vakcinacije na 500 dinara, i to samo za pse koji su prethodne godine dobili čip i pasoš, za neobeležene je bilo i dalje tih 100 dinara. Hoću da kažem da je država sama nedosledna i da se ne bave ni zaštitom ljudskih prava a kamoli "nekim tamo džukelama", koga je još briga za to?! A što je jedan od razloga što sam svakog dana s posla nosila po kilo svinjskih dijafragmi za lokalni čopor bio i da bi prihvatili mog psa i da nas ne bi zajedno pocepali, nikoga nije bilo briga. Niti su se sekirali kasnije, kad su deca koja su te pse ispred zgrade čuvala upala u depresiju kad su ih neki niški šinteri pokupili žutim kombijima i odvezli do oboda najbliže jame-grobnice za stoku i samo ih izručili tamo. :thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Hvala svima za predloge!Postoji samo mali problem:ja sam to sa hranom vec pokusala.Ne pali jer je vec previse ljudi koji ih hrane,a nekim komsijama je izgleda zanimljivo da ih uce da im budu licni cuvari pa psi ne samo sto brane teritoriju vec i njih,a da li je potrebno reci da njih nije briga kad vide psi napadaju druge ljude ili pse.Pitala sam nekog veterinara za savet i on kaze da sam mozda nosila dezodorans kada su me napali i da im je to zasmetalo!al ne mogu da se odreknem dezodoransa da bi mogla da setam psa!
 
Hvala svima za predloge!Postoji samo mali problem:ja sam to sa hranom vec pokusala.Ne pali jer je vec previse ljudi koji ih hrane,a nekim komsijama je izgleda zanimljivo da ih uce da im budu licni cuvari pa psi ne samo sto brane teritoriju vec i njih,a da li je potrebno reci da njih nije briga kad vide psi napadaju druge ljude ili pse.Pitala sam nekog veterinara za savet i on kaze da sam mozda nosila dezodorans kada su me napali i da im je to zasmetalo!al ne mogu da se odreknem dezodoransa da bi mogla da setam psa!

Ja se cesto vrlo neprijatno osecam kad ulicni psi krenu da me cuvaju od potencijalnih napadaca. Nisam ih tome ucila i ne osecam se tada prijatno. To je zakon ulice i copora. Ja ne znam sta bi mogla da ucinim kad naidje neko sa psom i ulicni psi krenu da laju jer hoce da ga oteraju. Moj pas stoji i cuti. Nisam ih ja tome ucila.

Meni malo smeta u ovom tvom postu sto osecam bes i srdzbu koja je po tvojim recima usmerena ka ljudima. Psi osecaju tu negativnu energiju. Reaguju instiktivno.

Samo puno ljubavi i strpljenja i uspeces da postanes deo copora. Prvo ti a posle i tvoj pas
 
Nisam ja ljuta ni na koga,samo me malo nerviraju ljudi koji se ponasaju neodgovorno.Verujem da je vecina ljudi koja hrani ulicne pse zaista dobra,ali postoje odredjeni ljudi koji imaju veze sa ovim coporom a to bas i nisu...ali to nije tema ovde.hvala svima na predlozima,radim na tome i mislim da polako napredujem:)
 
Imam sledeci problem:ispred moje zgrade zivi copor pasa(tacnije 5 pasa,ranije ih bilo dvoje-muzijak i zenka,ali su im se sada pridruzila jos tri) koji napada druge pse (kada kazem napada msm laje,kezi se i na kraju ujeda).Ja imam psa,malu terijerku,i nikada nisam imala problem da je setam bilo gde,ali sada se plasim da je izvedem i ispred zgrade jer svaki put strepim da ce me napasti.I to opravdano jer su vec jednom ujeli i nju i mene kad sam pokusala da je odbranim.Ljubitelj sam zivotinja i zaista ne bi volela da zovem sintere,a sto se tice azila ne mogu ni br da nadjem a koliko sam shvatila svi su prepuni.Ako neko ima neku ideju ili resenje neka se javi.Hvala

Moji prijatelji iz obliznjeg naselja su pohvatali copor pasa (6 clanova copora) i odveli ih na njive... Nije bas humano... :neutral:
 
Imam sledeci problem:ispred moje zgrade zivi copor pasa(tacnije 5 pasa,ranije ih bilo dvoje-muzijak i zenka,ali su im se sada pridruzila jos tri) koji napada druge pse (kada kazem napada msm laje,kezi se i na kraju ujeda).Ja imam psa,malu terijerku,i nikada nisam imala problem da je setam bilo gde,ali sada se plasim da je izvedem i ispred zgrade jer svaki put strepim da ce me napasti.I to opravdano jer su vec jednom ujeli i nju i mene kad sam pokusala da je odbranim.Ljubitelj sam zivotinja i zaista ne bi volela da zovem sintere,a sto se tice azila ne mogu ni br da nadjem a koliko sam shvatila svi su prepuni.Ako neko ima neku ideju ili resenje neka se javi.Hvala

sta se plasis kad imas terijerku pored sebe-ja ih imam dve.govori tiho i nosi psa sa sobom.....
 
sta se plasis kad imas terijerku pored sebe-ja ih imam dve.govori tiho i nosi psa sa sobom.....

Ali ti si lovac a ova žena je kulturna, urbana i verovatno ne drži glupavog nlt, ne zaboravi da su terijeri čitava FCI grupa.

Iko, drago mi je da ima napretka. Samo bez negativnih emocija, dakle, izbegavaj sustrete sa psima kad su tu problematične komšije. I izbegavaj susrete sa problematičnim komšijama kad su tu psi. Kao što kaže Lara, i naš problem sa neprihvatanjem od strane čopora (koji se takođe oformio mnogo kasnije u odnosu na Gizmov dolazak) je prerastao u branjenje drugih vlasničkih pasa, biciklista... :lol: I slušali su me. Bitno je da me je alfa-ženka prihvatila, posle sa ostalima nije bilo nikakvih problema. roceni koji je pas glavni u čoporu i od njega kreni.
 

Back
Top