Da li je moguci bolji svet?

Ako TI KOJI JESI ovde na forumu nađeš 3 (tri)čoveka koji bar približno isto misle-evo i mene da se pridružim...:hahaha::rotf::hahaha:

Ja nisam ovdje na forumu da tražim poene (istomišljenika), kao ti recimo, to je valjda i vrapcima na grani do sada jasno.
Takođe ZNAM KO ovdje ima Znanje i ko ima kapacitet da razumije o čemu pričam, stoga, ne brini za to.
Ne očekujem da na ovom forumu mnogi od vas razumijete odakle dolazi Znanje koje prolazi kroz mene, jer većina vas još niste spremni za to. Zato sam vam ja ovdje (vjerovali ili ne); da vas pripremim, da vam ponudim nešto što još niste sami uspjeli spoznati, kako bi ste se blago pokrenuli prema ISTOM Znanju kje i ja ZNAM. A onda, vjerovatno nećete ni primijetiti ni kako niti zašto, naći ćete se oči u oči sa istinom. To neće biti bolno kao što neki tvrde. Naprotiv, istine oslobađaju...a specijalno Istina o Sebi kao postojanju.

Zato, ne brini za moju popularnost, ja ne brinem...i vidjet' ćeš i sam da od i zbog popularnosti svijet ne postoji. Ja stojim na raspolaganju Svijesti, te mi popularnost nije neophodna. Tačno znam i kakve reakcije i kod koga od vas će izazvati moja pisanja. Tako i treba. Jedni ćete da me preskačete (većina), drugi ćete da se smijete na njih, treći ćete da vidite Istine u njima...tako i treba da bude.

A stanje današnjeg svijeta nagovještava i stanje čovječije Svjesnosti...to se očituje u primjerima iz svakodnevnog života.

A ne sumnjam da bi i ti i tebi slični poželjeli promjenu, ali ne promjenu sebe (nedaj 'bože'!), koja je uistinu jedina moguća, već promjenu drugih (men recimo :))...tako ste odgojeni, obrazovani. Eh vidiš, za 'bolji svijet' potrebni su i 'bolji ljudi'.

Ko su ti 'bolji ljudi'?

Da li oni uopšte postoje, sada, ovdje?

Da li oni tek trebaju da se rode?

Da li su ti ljudi isti oni ljudi koji su ovdje i sada a ne znaju da i sami mogu biti 'bolji'?

Šta ti misliš, coviax1?
 
Ja nisam ovdje na forumu da tražim poene (istomišljenika), kao ti recimo, to je valjda i vrapcima na grani do sada jasno.
Takođe ZNAM KO ovdje ima Znanje i ko ima kapacitet da razumije o čemu pričam, stoga, ne brini za to.
Ne očekujem da na ovom forumu mnogi od vas razumijete odakle dolazi Znanje koje prolazi kroz mene, jer većina vas još niste spremni za to. Zato sam vam ja ovdje (vjerovali ili ne); da vas pripremim, da vam ponudim nešto što još niste sami uspjeli spoznati, kako bi ste se blago pokrenuli prema ISTOM Znanju kje i ja ZNAM. A onda, vjerovatno nećete ni primijetiti ni kako niti zašto, naći ćete se oči u oči sa istinom. To neće biti bolno kao što neki tvrde. Naprotiv, istine oslobađaju...a specijalno Istina o Sebi kao postojanju.

Zato, ne brini za moju popularnost, ja ne brinem...i vidjet' ćeš i sam da od i zbog popularnosti svijet ne postoji. Ja stojim na raspolaganju Svijesti, te mi popularnost nije neophodna. Tačno znam i kakve reakcije i kod koga od vas će izazvati moja pisanja. Tako i treba. Jedni ćete da me preskačete (većina), drugi ćete da se smijete na njih, treći ćete da vidite Istine u njima...tako i treba da bude.

A stanje današnjeg svijeta nagovještava i stanje čovječije Svjesnosti...to se očituje u primjerima iz svakodnevnog života.

A ne sumnjam da bi i ti i tebi slični poželjeli promjenu, ali ne promjenu sebe (nedaj 'bože'!), koja je uistinu jedina moguća, već promjenu drugih (men recimo :))...tako ste odgojeni, obrazovani. Eh vidiš, za 'bolji svijet' potrebni su i 'bolji ljudi'.

Ko su ti 'bolji ljudi'?

Da li oni uopšte postoje, sada, ovdje?

Da li oni tek trebaju da se rode?

Da li su ti ljudi isti oni ljudi koji su ovdje i sada a ne znaju da i sami mogu biti 'bolji'?

Šta ti misliš, coviax1?
Neću biti isključiv kao Patak,ali pretežno je tako!
Ne sasvim-ima divnih ljudi i sa širinom i dubinom duha zbog kojih "Patkovo" pravilo nije 100%.Pre pola sata sam još bio s takvima,verujem da ste i Ti i Patak takvi uz sve razlike među nama koje su posebna dragocenost-bogatstvo...Nesporazum su kad je loša volja...
 
Pazi sad i ti....
Losa volja.....
Eufemizam za dobra volja.....
Ne zna se sta cini vecu stetu...

Dobra volja cini da ljudi ne rasplicu i ne razmrse nesuglasice, vec pustaju da to tece dok ne preuzme ili postane problem...
Losa volja prestavlja emotivni izliv na nekome na kome ne bi trebalo da se desi, ili zakasnela reakcija na nesto sto je trebalo da se desi...
Postojanje dobre i lose volje u vecini slucajeva znaci problem sa EGOm, jer osobi moras pogoditi zicu komunikacije...i ego tek kad je sit skida veto na ulazne informacije...
Sto ce reci , povecavanjem znanja takvoj osobi ti povecavas znanje buducem demagoskom ratniku , jer takva osoba ce vec sutra raditi ono sto je ubedjena da je ispravno , a najlakse se ubediti preko snishodjenja i uvlacenja u bulju takvoj osobi...
Nekad kratko a sasvim sigurno dugo uvlacenje razbija svaku razumnu postavku kod takve osobe...

Resenje:
Ili driblanje , tj jako svadjanje sa takvom osobom u prisustvu drugih ljudi , jer ego je prilicno gluv za ne-prijatelje , nirvana...
Ili izostavljanje , kakvo sami biraju , iz tokova dubljih , trenutno njima neprihvatljivih misli i ideja....sto hraniti destruktora....

Gledaj na to kao na princip selekcije...
 
Šta su "merodavne institucije"?
Ujedinjene nacije mesto za ostvarivanje istinske volje čovečanstva ili još jedna aparatura u rukama svetskih moćnika?
O Iraku i dešavanjima u svetu znamo samo ono što nam je na raspolaganju posredstvom sredstva iinformisanja a za istinu prisvajamo samo ono što je blisko našim shvatanjima i ideološkim, političkim i drugim uverenjima.
Tzv opštevažeća pravila uvek postoje i postojaće i u buduće. I uvek će ih utvrdjivati aktuelni kreatori odnosa u svetu, a negirati oni koji to nisu.
Civilni sektor nije ništa drugo do sredstvo manipulacije jučerašnjih, današnjih i budućih kreatora odnosa u svetu uopšte.
...Amerikanci ne samo da su lose obavesteni,vec su u potpunom neznanju po pitanju vecine stvari koje pogadjaju njihove zivote.
...nesto duboko ne valja sa demokratijom koja nece da se usresredi na sve vece razlike u prihodima,na cisto ludilo nasih beskrajnih vojnih poduhvata u Avganistanu,na bedu bolesnih i nezaposlenih ...(Politika-Kultura,umetnost,nauka-Cesemo se kljucem od kaveza-od 23. 4. ove godine).
UN su duzne da postuju svoju povelju i ostala medjudrzavna dokumenta,jer u protivnom cemu sluze?
U Iraku je do sada poginulo oko milion ljudi,a raseljeno je preko 2 miliona gradjana.Ocajno los nacin za uvodjenje demokratije.
Po pitanju nacina obrazovanja novih drzava zemlje sveta su duboko podeljene i u praksi primenjuju razlicita pravila potpuno suprotna jedna drugima.Svima je poznata politika dvostrukih,pa i visestrukih standarda u skoro potpuno istovetnim slucajevima.
Ne verujem da se moze manipulisati celim svetskim civilnim sektorom.Mnoge od tih organizacija vode casnu i principijelnu politiku.
 
Pazi sad i ti....
Losa volja.....
Eufemizam za dobra volja.....
Ne zna se sta cini vecu stetu...

Dobra volja cini da ljudi ne rasplicu i ne razmrse nesuglasice, vec pustaju da to tece dok ne preuzme ili postane problem...
Losa volja prestavlja emotivni izliv na nekome na kome ne bi trebalo da se desi, ili zakasnela reakcija na nesto sto je trebalo da se desi...
Postojanje dobre i lose volje u vecini slucajeva znaci problem sa EGOm, jer osobi moras pogoditi zicu komunikacije...i ego tek kad je sit skida veto na ulazne informacije...
Sto ce reci , povecavanjem znanja takvoj osobi ti povecavas znanje buducem demagoskom ratniku , jer takva osoba ce vec sutra raditi ono sto je ubedjena da je ispravno , a najlakse se ubediti preko snishodjenja i uvlacenja u bulju takvoj osobi...
Nekad kratko a sasvim sigurno dugo uvlacenje razbija svaku razumnu postavku kod takve osobe...

Resenje:
Ili driblanje , tj jako svadjanje sa takvom osobom u prisustvu drugih ljudi , jer ego je prilicno gluv za ne-prijatelje , nirvana...
Ili izostavljanje , kakvo sami biraju , iz tokova dubljih , trenutno njima neprihvatljivih misli i ideja....sto hraniti destruktora....

Gledaj na to kao na princip selekcije...
Zaebavaš Patak-znaš ti šta sam ja rekao-bez da moram da crtam...
Ovde je često prisutna loša volja-na nož!!! To samo vodi do konflikta iskompleksiranih" bolesnika"...
Pod dobrom voljom smatram stav usmeren da se neka tema razjasni...Ko je u pravu a ko ne-ebe mi se za to...Ovde smo inkognito i mogu i blesav da se pravim,zabole me i to...
Međutim,ako želim razrešenje nečeg s čime se prvi put srečem na OVAKAV NAČIN,onda je najracionalnije to raditi s dobrom voljom i bez kompleksa inferiori...
Najčešće i sam nalazim rešenja,ali ovi postupci na forumu nisu suvoparni-podsečaju malo na grčke dijaloge-imaju tu draž...
 
Bravo, odavno se nista ne desava konstruktivno tipa odlaska u sumu ili jurisa na tenkove, a stizu nove generacije. Nove, napredne misli uvek treba proveriti fizicki, za razmisljanje ima vec zaduzenih, sto bi se zamarali razmisljanjem kad je lakse pobeci od problema skakanjem pod avion.
Tako je-POBIJEMO GOVNA I GOTOVA STVAR!
(Kako dobro zvuči aaaaaaaaaa?)
 
Poslednja izmena:
Ja sam protiv dobre volje isto kao sto sam protiv lose volje, to mi je isto....

Da li si u stvari svjestan šta si ovdje rekao?

I u jednom i u drugom slučaju ti si PROTIV...to je upravo ono što svaki čovjek treba da nauči (kako da izbjegne).

Čovjek bi trebao da nauči da ne troši svoju energiju i vrijeme SUPROTSTAVLJAJUĆI se nečemu, bilo čemu. Jednostavno, Patak, pronađi ZA ŠTA si ti i zaboravi ono 'PROTIV'...ono 'ZA' će da oživi i postane tvoja STVARNOST...
 
Sve dotle dok bude onih koji će da budu PROTIV rađat' će se i oni koji će biti PROTIV tih koji su već PROTIV...i tako u nedogled. Odatle neće izrasti harmonija 'boljeg svijeta'.

Harmonija može izaći samo tamo gdje se svako postavi ZA ono što misli ili želi da doživi a da pri tome ne nameće svoju silu niti VOLJU nad onima koji to (ZA što je on-ona) ne žele da prihvate i kao svoje ZA. Dakle, sve ono što hoćeš i možeš da učiniš a da pri tome ne naštetiš drugome...sasvim je u redu...dakle, ukoliko SVE što činiš činiš Sebi po Sebi ZA Sebe...naprijed, čini, sasvim je u redu. Ja ću ti u tome čak i pomoći, ukoliko to što činiš, opet kažem, ne šteti nekome ili nečemu drugom.
 
JA KOJI JESAM je duboko u pravu,mada je njegov put preko metafizike i nekih oblika meditacija,bar sam ga tako razumeo.On ustvari govori o onome sto i ja u svim svojim javnim nastupima,ali samo na jedan drugi nacin.
Centralni i najtezi problem ljudskog roda oduvek,pa i danas, je postojanje nasilja u vrlo razlicitim oblicima.Sto manje bude bilo nasilja,bicemo blizi Novoj civilizaciji.
Na silu nikoga ne mozemo usreciti,pa verovatno,ni svoju decu.
Eto Zapadnjaci vec godinama golom silom "usrecuju" Avganistance,Iracane... a od skoro i Libijce!?
 
Da li covek ima neograniceno pravo da raspolaze sopstvenim zivotom(samoubistvo,drogiranje,samopovredjivanje ...) uz uslov da svojim postupcima ne steti drugim ljudima?Interesuje me da dobijem odgovor na ovo pitanje od JA KOJI JESAM i od ostalih Forumasa kako bi mogli da vodimo principijelnu polemiku o ovoj problematici.
 
Da li covek ima neograniceno pravo da raspolaze sopstvenim zivotom(samoubistvo,drogiranje,samopovredjivanje ...) uz uslov da svojim postupcima ne steti drugim ljudima?Interesuje me da dobijem odgovor na ovo pitanje od JA KOJI JESAM i od ostalih Forumasa kako bi mogli da vodimo principijelnu polemiku o ovoj problematici.

Samoubistvo kao čin nasilnog završetka životnog iskustva ne dolazi sa Svjesnog nivoa Bića.

Biće se projektovalo u iskustvo života Svjesno, Svjesno onoga što je željelo da iskusi kao svoju inicijalnu, iskonsku namjeru duše. Taj 'plan' duše je nepromjenjiv, mada, pri projekciji iskustva dolazi do odstupanja od njega. To takođe ne znači da se išta promijenilo u duši pri tom odstupanju. NE, ništa se nije promijenilo u samoj duši. One namjere duše koje su proživljene više ne postoje kao integralni dijelovi te duše ali zato mogu još uvijek da postoje kao integrakni dijelovi memorije razuma prenešenog iz prpošlog životnog iskustva. Ukoliko je Biće poistovijećeno sa razumom, ono nemože da sagleda svoje iskonske namjere već prihvata namjere razuma misleći da su to želje same duše. Međutim, u trenutcima oslobađanja od razuma duša izvire na površinu doživljaja i javlja se Savjest koja nagovještava da se Biće našlo između dvije realnosti: jedne koja je projekcija namjera duše i druge koja je stvortena kovanica razuma. Tim razdorom između dvije realnosti Biće se nađe razapetim na KRSTU tih usmjerenja. Pošto se Biće našlo na KRSTU, znak je da još uvijek projektuje svoju NE-Svjesnu projekciju Sebe i svijeta oko Sebe, u takvoj realnosti ponekad dođe do totalnog razočaranja u život, jer mu (Biću) život ne donosi ono što negdje duboko u Sebi zna da bi moglo i trebalo doživljavati...te u najekstremnijim momentima depresije to isto NE-Svjesno Biće donosi odluku da zaustavi momentum razuma koji mu projektuje NE-ŽELJENU stvarnost. Samoubistvo, kao izraz zaustavljanja toka neželjene realnosti NE-Svjesnom Biću predstavljha opravdavajući IZBOR.

?

KO DAKLE MOŽE STATI NA PUT BIĆU DOK ČINI TU ODLUKU?

NIKO.

Iako se čini da je čovjek odlučio o svojoj sudbini, istina o samoubistvu jeste da jetaj izbor uistinu načinilo Biće koje čovjeka čini čovjekom. Stoga, Biće se ne može osuđivati za takav izbor, jer njegovo stanje Svjesnosti mu nije dozvolilo da sagleda drugačije opcije. Uz to, ne možemo osuđivati čovjeka koji je samo projekcija ili izraz tog Bića, niti društvo, okruženje, jer ipak svako projektuje stvarnost po Sebi.

Kako je onda uopšte moguće, ako je uopšte moguće, pomoći nekome koji je na putu ka samo-eliminaciji iz projekcije Života?

Nemoguće je.




Samo oni individualci koji su namjerili da samoubistvo dožive kao čin 'pokušaja' a ne kao svršen čin imaju nadu, tj. BIT' ĆE SPAŠENI. Kako i zašto?

Zato što u svom programu koji su stvorili tokom ovog Životnog iskustva imaju za cilj da iskuse 'hodanje po oštrici noža'. Hodanje po oštrici noža još uvijek nije i 'samoubistvo'. Hodanje predstavlja iskušenje. Dakle, samo oni koji kao plan svog života (NE-Svjestan plan) imaju iskušenje imaju i šansu i način da budu izbavljeni i 'ubijeđeni' u suprotno. Oni drugi, koji su Pod-Svjesno (NE-Svejesno) stvorili nepokolebljivu namjeru da svoje trenutno Životno iskustvo završe samoubistvom, oni ničim razumom raspoloživim, ne mogu biti ubijeđeni i navedeni da to ne čine.

Opet kažem 'ničim razumom raspoloživim'...ničim osim sosptvenim PROSVJETLJENJEM.

Ukoliko se prosvjetljenje desi, pa bilo to i u momentu odluke da se čin samouništenja izvrši 'sada'...to 'sada', taj momenat je dovoljan da promijeni čitavo životno iskustvo Bića u tom izrazu Sebe, ukoliko Biće odluči da premjesti svoju Svjesnost sa čovjeka na viši nivo Svjesnosti o Sebi ili pak na aposlut. Izlazkom iz vremena Biće zaustavlja vrijeme i sve što se njemu dešava u tom vremenu. Sva Znanja apsoluta (aposlutno SVA Znanja) staju u Biće upravo između ta dva momenta u vremenu. Spoznajom Istine o Sebi, Biće se vraća u tijelo čovjeka i sledeći momenat u vremenu doživljava kao prosvjetljenje...prosvjetljenje čega? Prosvjetljenje svih stvorenih LAŽI ili ubjeđenja o Sebi a ISTINOM koju sada ZNA. Kada Biće doživi prosvjetljenje, ono odatle vidi svako iskrivljenje koje je ikada načinilo, pa i ono što je u tom prethodnom momentu namjerilo da učini i vidi ga besmislenim. Prosvjetljenjem svega što doživljava i što je doživljavalo, Biće koriguje svoje namjere, dopuštajući duši da bez otpora njegovog razuma izroni na površinu odakle će realnost da poprimi sasvim drugačiji tok: Od samoubice ka čovjeku koji neizmjerno cijeni i voli...ne samo svoj Život nego i život mrava i svega postojećeg. To je jedini način da se takav čovjek 'spase' od nakane razuma.


Postoji li preventiva?

DA, svakako.

Obrazovanjem čovjeka od začeća, dakle kroz ponašanje i razmišljanje roditelja tokom trudnoće, kroz kućno obrazovanje poslije rođenja, kroz školstvo i okruženje svaki čovjek se može upututi ka Sebi KOJI JESTE i da inspiraciju za Život traži u svojoj duši radije nego li razumom u memoriji svog EGA. To obrazovanje je obrazovanje Duha.
 
Namerno sam rekao kao sto sam rekao da bih pokazao za sta ce brodolomnici da uhvate...

Problem nisam ja, problem je kako ste i uvek cete tumaciti tudje reci...

Da ste kopali po smislu recenog videli bi zamku.Videli bi da je i dobra volja i zla volja uzrok neodgovornosti, uzrok lose percepcije ili projekcije preko percepcije...
Ali ja sam video da je ovde problem upravo to sto se demagoski uvrce i puritanizuje sve sto moze....
Tako sam ostavio sirovu recenicu i naravno ribe u demagoskom jezeru su se odmah upecale...
Floskulasi, koji ne shvataju da upravo svojim demagoskim i puritanizujucim pristupum omogucuju toliku neodgovornost, relativizaciju i prodavanje mzab....

To je kad je bitnije sta se moze "izvuci"iz recenog, demagoski izmeljiti.....
A ne kao sto ja i neki drugi rade, pa postavljas na pocetku opciju da covek uvek nesto smisleno i dobronamerno , pa tek onda koristoljubivo radi...
Necu dublju analizu , jer bi se pretvorilo u hijararhijsko natpucavanje...potencijal za to postoji .....

Mozda niste primetili gde zivite...
Zivite u svetu konkurencije i antagonistickih reagovanja i antagonistickih nacina razmisljanja....sto znaci da je totalno glupo postavljati sopstveno razmisljanje u svakom trenutku neantagonisticki, jer je okruzenje antagonisticko....
A da bi prestalo da bude antagonisticko, mora prestati da bude kapitalisticko....Socijalizam nije antagonisticki po svojoj strukturi...

Ali ovo je dzaba vama reci...
Sta vas svrbi za to kakav je karakter sistema i nacina razmisljanja ljudi kad vi imate teorije da je bitno sopstvo i egovizija...
Kad mozete izvlaciti iz recenica sta god hocete, a mogu i ja...
Ali to je kao sto rece rus, demagosko igranje....
 
Namerno sam rekao kao sto sam rekao da bih pokazao za sta ce brodolomnici da uhvate...

Patak,šta si ti uistinu želio da pokažeš i kome???

MI, (drugi) ljudi, po tebi 'brodolomnici', NISMO pokusni kunići da se sa nama 'igraš', tj. da s nama manipulišeš, bar tako ne bi trebalo da čini jedno SVJESNO Biće zvano čovjek.

:) Šta ti misliš?

Problem nisam ja, problem je kako ste i uvek cete tumaciti tudje reci...

Naravno patak: "JA nikada nisam problem, uvijek su to 'oni', kako da ja budem problem kad sam ja...JA?"





Da ste kopali po smislu recenog videli bi zamku.

Da ste kopali..?

A zašto bi smo kopali po tvojim uobraženim značenjima kad si Ti ovdje i sada sa nama???
Zar nije prirodnije i jednostavnije da nam Ti OTVORENO kažeš sve što imaš da kažeš bez zavrzlama, bez 'zamki' koje si nam postavio?
Pa naravno, bilo bi jasnije i otkrivenije, ali ti to nisi htio tako...ti si UPRAVO TO I HTIO, htio si da nam postaviš zamku, da zalutamo kako bi se ti tobož' osjećao u pravu u svom sudu o nama.

Ovo gore ispisano se odnosi na ovaj citat:
"Videli bi da je i dobra volja i zla volja uzrok neodgovornosti, uzrok lose percepcije ili projekcije preko percepcije...
Ali ja sam video da je ovde problem upravo to sto se demagoski uvrce i puritanizuje sve sto moze....
Tako sam ostavio sirovu recenicu i naravno ribe u demagoskom jezeru su se odmah upecale...
Floskulasi, koji ne shvataju da upravo svojim demagoskim i puritanizujucim pristupum omogucuju toliku neodgovornost, relativizaciju i prodavanje mzab...."



Ovo što si nam ispisao ne govori NIŠTA o nama koji smo se 'upecali' na tvoje 'smicalice' već govori o tebi koji si umislio da si nam PODVALIO smicalice...zar ne???

Predlažem ti da sledeći put kada pišeš PREISPITAŠ SVOJE MOTIVE zbog kojih pišeš.
.
.
.

Ovdje, na ovoj diskusiji, je riječ o 'boljem svijetu'...ne misliš li stoga, da 'bolji svijet' mora da se zasniva na ISKRENIJIM ljudima, na iskrenijem pristupu i na poštovanju svakog jednog postojećeg izraza Bića KOJE JESMO! ?

Takav pristup, takav svijet, mora da bude OTVORENA KNJIGA svima koji su u njemu kao što i SVI koji su u njemu moraju da budu OTVORENE KNJIGE svakom drugom jednom u tom svijetu, dakle prema kolektivu zvanom 'čovječanstvo'. Jedino kao OTVORENE KNJIGE, bez 'zamki' i želje za manipulacijom nad drugima, imamo šansu da postanemo harmonično-OTVORENO društvo. Sve ostalo je samo puko nadmudrivanje. U društvu sa pristupom 'OTVORENE KNJIGE', ne može da bude prevara, podvala, smicalica, egoizma, egoističnih nakana koje su NE-vidljive...svi bankovni računi bi bili vidljivi svakome, sve transakcije bi se odvijale u 'svjetlu dana', RASPODJELA bi tek tada, u OTVORENOJ KNJIZI bila ravnopravna; svako bi onda uzimao šta mu treba iz OTVORENE KNJIGE a u nju bi davao koliko može. To ne znači da bi onaj koji ne želi da doprinosi fizičkim radom bio osuđen i proglašen NE-radnikom...naprotiv, takav čovjek bi u OTVORENOJ KNJIZI bio takav-kakav je...i to je sve. Uistinu, u takvom društvu bi bilo veoma malo ljudi koji ne bi doprinosili cjelini, jer u takvom NE-PRISLINOM društvu ostavljen si da BUDEŠ...a kada BIće biva ono želi i da doprinosi životu za koji smatra da za njegov kvalitet podjednako ima odgovornost kao i svaki drugi JEDAN u kolektiivu. U takvom društvu ne bi bilo nikakve potrebe za sistemom taksiranja jer taksa bi bila apsurd...svako daje koliko može a uzima koliko mu treba...višak produkcije se raspodjeljuje na kolektiv kao cjelinu. Jedino u društvu u kojemu cjelina ne oskudijeva i ne bori se za opstanak društvo može da prosperira u MIR-u.

A...'Ne-radnik' ne dolazi od Bića KOJE JESTE već od ubjeđenja da tamo gdje se MORA raditi za opstanak svi moraju da budu radnici...te onaj koji se u duši ne može pomiriti sa 'RADOM' za opstanak za koji ZNA da ne mora da bude...taj se SISTEMOM NE-RAVNOPRAVNE raspodjele proglašava za NE-radnika...jer kao takav ne doprinosi SISTEMU koji od njega to očekuje.

Ja sam NE-radnik po 'BOG-u', po prirodi, ali zato činim sve da svoj IZRAZ Sebe dovedem do vibracije koja se poklapa sa vibracijom moje DUŠE. A imam toliko da dajem. Neki bi rekli da sam talentovan za mnogo različitih aktivnosti...a Ja ipak NISAM radnik i niko me i nikada radnikom neće načiniti.

Na ovo što pišem imam i jednu dosjetku, moju ličnu anegdotu:

Marks je rekao: "RAD JE STVORIO ČOVJEKA."

...a Ja vam tvrdim: "BOG je stvorio ČOVJEKA a RAD je od čovjeka svorio RADNIKA."
"Od mene nije i NIKADA NEĆE! Hvala ti Bože"
 
Uradi ono što mozeš sa onim što znaš, tamo gde se nalaziš. - Tolstoj

...i učinićeš Svet boljim nego što jeste, na najbolje mogući način.
Od kada komuniciram preko interneta ne nalazim se na jednom mestu.
Ceo svet je postao jedna povezana celina.Sve je globalizovano i na moj zivot utice Cikaska berza i mnogo toga drugog sto se neprekidno desava sirom Planete.Puno puta je mnogo vaznije za nase gradjane sta se odvija na nekoj udaljenoj tacki zemljine kugle u datom trenutku nego dogadjanja u nasoj zemlji.
Moramo i dalje cistiti pred svojom kucom,ali su nuklearke u okolnim zemljama stvarna opasnost za sve nas u Srbiji.Da ne pominjem hipersonicne rakete koje za sat dva mogu izmeniti celokupni zivot zemlje udaljene 10.000 kilometara.
Sam organizujem svoj zivot,brinem o lokalnim pitanjima,ali vrlo pomno pratim i glavna dogadjanja na globalnom planu.
Pojedinci imaju prijatelje iz dalekih zemalja.Sa njima se cesto vidjaju preko ove kutije,a sa mnogim stanarima iz iste zgrade i ne razgovaraju!?
 
U svojim zadnjim porukama Tuzni patak se izjasnio protiv kapitalizma a za socijalizam,a JA KOJI JESAM je rekao da svako daje koliko moze a uzima koliko mu treba.Nije li ovo zadnje neka utopija i da li se tu uopste misli na materijalne vrednosti?Njih za sada nema u neogranicenom obimu.
Meni se najvise svidja onaj put kojim bi dosli do Apsoluta i doziveli prosvetljenja,a da li je on najbrzi i najlaksi?Ukoliko bi odgovor bio pozitivan nebi nam bile potrebne nikakve revolucije,ratovi i bilo kakvo nasilje.
Zasto ici duzim i tezim putevima ako postoje kraci!?
 
Zato sto uvek postoji mimikrija...
Pogledaj samo ja koji jesam.....iako se formalno zalaze za otvorenost, meni iskustvo kazuje da u praksi u kolektivu , ja sa takvim pojedincem ne bih smeo da vodim radnu politiku otvoreno.
Jer nemam saradnika nikad, uvek imam probiraca.

A kad postoji mimikrija imaces pretvaranja kad krenes najkracim putem, zbor raznih razloga, da se prvi zauzme pozicija, da se bude iznad nekog drugog, ako ne zbog drugog ono zbog toga sto su medjusobno u svadji i nemaju ista misljenja pa cije misljenje da se vise prosiri...
----------------------------------------------------
Usput vlast se nigde ne dobija kvalitetima, vec otimanjem, to se nije menjalo ni u socijalizmu ni u kapitalizmu ni u feudalizmu ni u prvobitnoj zajednici....
A nece ni u birokratiji , a ni u tehnokratiji....

A moj test ili ono sto neki zovu hipersenzitivnost do paranoje, kaze da ako se vise ljudi ponasa tako da zele da izvrnu znacenje , cak i kad koriste bukvalisticki pristup (vrlo omiljeno jer imas legitimno pravo bas kao kod cestih dvosmislenosti u zivotu, kad se izokrene znacenje ali je bas tako i receno, dok je pravi smisao ipak jasan.......kao na pijaci kad musterija pita posto jaja, ...moze li nize....moze ako cucnem) ne dovodi do boljeg drustva vec do demagoskog uredjenja onog koje vec imamo...
A demagogija je obicno alat u sluzbi neceg drugog....prikrivenog na prvi pogled....tako da verovatno imamo mimikriju...
 
Poslednja izmena:
U svojim zadnjim porukama Tuzni patak se izjasnio protiv kapitalizma a za socijalizam,a JA KOJI JESAM je rekao da svako daje koliko moze a uzima koliko mu treba.Nije li ovo zadnje neka utopija i da li se tu uopste misli na materijalne vrednosti?Njih za sada nema u neogranicenom obimu.
Meni se najvise svidja onaj put kojim bi dosli do Apsoluta i doziveli prosvetljenja,a da li je on najbrzi i najlaksi?Ukoliko bi odgovor bio pozitivan nebi nam bile potrebne nikakve revolucije,ratovi i bilo kakvo nasilje.
Zasto ici duzim i tezim putevima ako postoje kraci!?

Nesto imam osecaj da ces imati priliku da dozivis i jedno i drugo, pod uslovom da si na zasticenom prostoru. Vise se vreme istorije ne meri vekovima, vec godinama. Daljina se ne meri kilometrima nego minutima, Naruci pivo sedi u lad i posmatraj dolazak prosvetljenja i boljeg sveta.
 
Ja se tu ne bih slozio sa metronomom...
Moje stanoviste je jednostavno, ljudi moraju da imaju meru.
Za vecinu je imanje mere preko ona tri cinioca sto postavih u jednoj temi, a ostale ostavih u tajnosti...ali tri su najveca...
Ali nek bude ovde samo strah...

Ako ukines zenama strah od fizicke kazne za sopstvene postupke, a pri tome nemaju obrazovanje-vaspitanje, vec ono sto se zove obrazovanje-diploma, mozes li ocekivati meru?
Tako da ovo predstojece vreme mora samo da prodje, niceg dobrog tu nece biti...
Bice samo pojacane neumerenosti, jer imacemo generatora neumerenosti koliko volis....
 

Back
Top