Tadicevci poceli da deru narod na porezu za imovinu

Tihi2

Primećen član
Banovan
Poruka
650
ovo sam procitao na jednom drugom mestu

Pre nekoliko meseci mi je doslo resenje za porez na imovinu za 2009, oko 3500 din, platio sam sve odjednom.
Sada pre par dana mi stize opomena da sam duzan oko 1400 din ? i to odmah pretnja plenidba u roku od 5 dana itd..!
u tekstu nigde ne pise za koj period, nikakva informacija...
jel imao neko slicna iskustva? kako se odbraniti od ovoga?

I moja keva dobila nesto slicno. Pise da je uvidom u njihovo stanje utvrdjeno da dana 26.10.2009 duguje odredjeni iznos + kamata = oko 80.000 dinara a sve to za kucu koju je prodala 1994 godine!!!!!!!!!! Takodje ne pise nista precizno za koju nekretninu niti nesto slicno, samo postoji nekakav identifikacioni (?) broj i, naravno, pretnja prinudnog izvrsenja.

Slali oni taj racun i ranije i rodjak isao najmanje 2 puta da ih upozorava da je greska, ali ocigledno da njegove reci niko nije uzeo ozbiljno. Cini mi se da su mu rekli da mora ona licno da dodje, sto bi ih do neke mere opravdavalo i danas ce da im ode licno, da im pokaze svojih 90 (devedeset) godina ali, na njihovu nesrecu, i kupoprodajni ugovor o prodaji jedine nekretnine koju je ikada imala na teritoriji opstine Savski venac.

Glupo je, sto su se 10-tak godina ponasali normalno, nisu je dirali, ali pre par godina su iz samo njima poznatih razloga "otkrili" da ona ne placa vise porez za tu nekretninu pa poceli da salju racun da se plati. Jeste, ona vise ne placa, ali se nisu potrudili da vide da sada neko drugi placa - novi vlasnik, za koga sam ubedjen da placa porez, a cak i da ne placa to vise nije problem moje keve.

Od toga i takvih ljudi u administraciji se tesko odbraniti.

jel imao jos neko slicna iskustva sa tadicevim secikesama? :think:

oni salju racune i prete redom svima pa ko se uplasi i plati - dobro je , a ko ne plati -nikom nista. bruka sta se radi.
 
ovo sam procitao na jednom drugom mestu

jel imao jos neko slicna iskustva sa tadicevim secikesama? :think:

oni salju racune i prete redom svima pa ko se uplasi i plati - dobro je , a ko ne plati -nikom nista. bruka sta se radi.

Ne, ja nisam, jedino pretpostavljam da oni sada hoce da napune budzet i rade "punom parom" pa prave i greske.

A kako ta zena nema kupoprodajni ugovor?

Ako ima, to je lako resiti i odneti u poresko.
 
Ne, ja nisam, jedino pretpostavljam da oni sada hoce da napune budzet i rade "punom parom" pa prave i greske.

A kako ta zena nema kupoprodajni ugovor?

Ako ima, to je lako resiti i odneti u poresko.

pa vidis da ne pisu nigde precizno za sta dugujes, samo ti salju da dugujes pare i prete ti zatvorom i plenidbom ako im ne das svoj novac.

i ko se upeca - upecao se....

lopuze ovo je strasno
 
jel imao jos neko slicna iskustva sa tadicevim secikesama? :think:

oni salju racune i prete redom svima pa ko se uplasi i plati - dobro je , a ko ne plati -nikom nista. bruka sta se radi.
Meni ove godine uopšte nije stiglo, niti ikom u komšiluku.
Greška Srba neradnika i lenština, šljakera običnih...

Kao što nekima nije stiglo, tako se nekome dodaju dugovanja, ali reklamacija to rešava. Ali treba biti glupav pa pomisliti da se to radi namerno. I to naravno nije teško. :lol:
 
Порез на имовину грађана, по основу својине на непокретности је од 01.01.2007. године предат као приход локалним самоуправама. Такође и организација поступка за утврђивање и наплату. У Београду, Ђиласов приход.

Пореска решења, која су порезници дужни по ЗУП-у да уруче тако што ће повратницу потписати обвезник или пунолетни члан домаћинства, уручују се убацивањем у пошт. сандучиће, а не ретко и разбацивањем у гомилама на улазима зграда.

Овиме се крше за почетак, право на жалбу пореског обвезника јер постоји рок од 15 дана од дана уручења, а потом и право на поверљивост пореских информација које је пореска управа у складу са Законом о пореском поступку и пореској администрацији дужна да чува.

Ова решења, будући да је у питању образац се доносе у незаконитом поступку будући да је пореска управа обавезна, у складу са прописима који прате предметну област, да утврди пореску основицу уз присуство пореског обвезника. Ово поготово, ако се мења зона локације, а то је ове године у Београду на делу.

Такође, у том решењу мора да стоји детаљно образложење на који начин је дошло до обрачуна. Са овим типским решењима то није случај. Она садрже шифре, које нису познате пореском обвезнику те је у том смислу Образложење решења нејасно, ако не падне по жалби (другостепени порески орган), пада под обавезно код суда у управном спору.

Обзиром да је пореска управа немоћна да ову процедуру доведе у ред (онолико брзо како би то држави одговарало), определили су се за начин уручења код којег је жалба сведена на минимум. Изгледа да на исти начин уручују и ове Опомене.

Све ово су докази да нема озбиљне намере државе да се укључи у заједницу земаља са уређеним системима.
 
Порез на имовину грађана, по основу својине на непокретности је од 01.01.2007. године предат као приход локалним самоуправама. Такође и организација поступка за утврђивање и наплату. У Београду, Ђиласов приход.

Пореска решења, која су порезници дужни по ЗУП-у да уруче тако што ће повратницу потписати обвезник или пунолетни члан домаћинства, уручују се убацивањем у пошт. сандучиће, а не ретко и разбацивањем у гомилама на улазима зграда.

Овиме се крше за почетак, право на жалбу пореског обвезника јер постоји рок од 15 дана од дана уручења, а потом и право на поверљивост пореских информација које је пореска управа у складу са Законом о пореском поступку и пореској администрацији дужна да чува.

Ова решења, будући да је у питању образац се доносе у незаконитом поступку будући да је пореска управа обавезна, у складу са прописима који прате предметну област, да утврди пореску основицу уз присуство пореског обвезника. Ово поготово, ако се мења зона локације, а то је ове године у Београду на делу.

Такође, у том решењу мора да стоји детаљно образложење на који начин је дошло до обрачуна. Са овим типским решењима то није случај. Она садрже шифре, које нису познате пореском обвезнику те је у том смислу Образложење решења нејасно, ако не падне по жалби (другостепени порески орган), пада под обавезно код суда у управном спору.

Обзиром да је пореска управа немоћна да ову процедуру доведе у ред (онолико брзо како би то држави одговарало), определили су се за начин уручења код којег је жалба сведена на минимум. Изгледа да на исти начин уручују и ове Опомене.

Све ово су докази да нема озбиљне намере државе да се укључи у заједницу земаља са уређеним системима.

Pa Tadic i Tadicevci imaju samo zelju da oderu srpski narod i napune svoju kasu - a i to je nesto :per:
 
Pa i ja znam za ovoga kao ti za Tadića. I ti i ja imamo dokaze, zar ne? :lol:

z a tadica imas dokaza kolko hoces


mile ima pokrice u prihodima dok Tadic i Ceda Jovanovic - nemaju

obojica bi ladno mogli da budu uhapseni kao Al Kapone - zbog utaje poreza. Tacnije zbog posedovanja imovine daleko vece od njijhovih registrovanih prihoda.

A cim poseduju vise nego sto prihoduju jasno je da su utajili porez

Odakle Tadicu vila na Dedinju?

UHAPSITI TADICA :rtfm:
 
Moji roditelji su dobili opomenu da nisu platili, bio sam kod njih u subotu i ćale mi je baš pokazao tu opomenu koju su dobili. Navodno duguju oko 6000 dinara ( porez oko 5800 plus kamata oko 200), međutim kada su dobili rešenje za porez negde početkom ove godine, porez je iznosio oko 3800 dinara koji je moj ćale davno platio, otkud sada na opomeni 2000 dinara više . Isti slučaj i sa mojom devojkom tj. njeni su dobili opomenu a platili su sve odjednom i potpuno ista situacija, dobili su rešenje sa jednom cifrom a na opomeni par hiljada više plus kamata.
 
Moji roditelji su dobili opomenu da nisu platili, bio sam kod njih u subotu i ćale mi je baš pokazao tu opomenu koju su dobili. Navodno duguju oko 6000 dinara ( porez oko 5800 plus kamata oko 200), međutim kada su dobili rešenje za porez negde početkom ove godine, porez je iznosio oko 3800 dinara koji je moj ćale davno platio, otkud sada na opomeni 2000 dinara više . Isti slučaj i sa mojom devojkom tj. njeni su dobili opomenu a platili su sve odjednom i potpuno ista situacija, dobili su rešenje sa jednom cifrom a na opomeni par hiljada više plus kamata.

Учествовала сам на теми конструктивно, ако неко има овај проблем, да људи разумеју шта је у питању. Додаћу и савет. Свако има право по закону да му решење буде уручено у складу са ЗУП-ом, а од уручења 15. дана право на жалбу. Свака нејасноћа у решењу је основани разлог за жалбу. Међутим, они рачунају са тим да због 2000 динара нико неће са тим да се бакће.
 
Ma šta računaju... Ebote, pa je l' ti lakše da prihvatiš kao nameru da se krade (a javna je stvar i izaći će u javnost) ili da je greška sistema, sluužbenika, ili bilo šta?
E stvarno... :roll:

У јавност излази свашта,
а управни акт (пореско решење) се укида само по жалби странке (пореског обвезника)!
У правној држави. А ова држава то јесте, увек када њој то одговара.
 
Учествовала сам на теми конструктивно, ако неко има овај проблем, да људи разумеју шта је у питању. Додаћу и савет. Свако има право по закону да му решење буде уручено у складу са ЗУП-ом, а од уручења 15. дана право на жалбу. Свака нејасноћа у решењу је основани разлог за жалбу. Међутим, они рачунају са тим да због 2000 динара нико неће са тим да се бакће.

Pa nije 2000 dinara više, znači moji su dobili opomenu da plate oko 6000 dinara tj. da uopšte nisu platili porez. Porez je iznosio po rešenju za ovu godinu oko 3800 dinara koji je moj ćale platio a na opomeni koju je dobio piše da je porez oko 5800 dinara plus kamata 200 i to jeste razlika 2000 dinara između rešenja i opomene, međutim on je platio već ceo porez za ovu godinu 3800 dinara a oni mu traže da plati 6000 dinara, pa ti izračunaj kolika je tu razlika.
 
Pa nije 2000 dinara više, znači moji su dobili opomenu da plate oko 6000 dinara tj. da uopšte nisu platili porez. Porez je iznosio po rešenju za ovu godinu oko 3800 dinara koji je moj ćale platio a na opomeni koju je dobio piše da je porez oko 5800 dinara plus kamata 200 i to jeste razlika 2000 dinara između rešenja i opomene, međutim on je platio već ceo porez za ovu godinu 3800 dinara a oni mu traže da plati 6000 dinara, pa ti izračunaj kolika je tu razlika.


Што ће рећи већ се исплати да се пише жалба ? ;)
Ових дана, затрпаше адвокате, а за учеснике ове теме, горе све пише, бесплатно је, пресавијте табак. Не видех те Опомене, може бити да је ту рок за приговор 3 дана.

Једно треба разумети. Овакве ствари се неће променити ни под једном влашћу у Србији. Управа (поготово пореска) свуда је у свету иста. Само истрајна административна борба доводи до решења сваког појединачног проблема.
 

Back
Top