Taci i drugari...jos malo cinjenica!

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Thaci chief of intelligence service in Kosovo
Author: Vuk Z. Cvijić | Foto: FoNet | 09.12.2009 - 08:39

Belgrade – Hashim Thaci, actual Kosovo Prime Minister and Ali Ahmeti, political leader of Albanians in Macedonia in 1999 were in the top leadership of an illegal secret service SIK (Kosovo Intelligence Service), ‘Blic’ learns from sources close to the investigation.


At the time of the NATO air strikes, the SIK was led by Azem Sulja. Intelligence service was led by Kadri Veseli Fera and counter-intelligence service by Dzavid Haljiti Zeka. In the latter one, one of the leading figures was Hashim Thaci.
‘The actual Kosovo Prime Minister was prepared for politics at the SIK. His party was formed on October 14, 1999 while still working at the SIK. The same situation is with Ali Ahmeti who led the SIK branch for Macedonia. He then became military commander of Albanian armed forces in Macedonia. His party (Democratic Union for Integration) participated in the power, too’, our source says.
Apart from Macedonia and Albania, the SIK had its branch office in Switzerland led by Ekrem Jashari and Sami Drmaku.

The office in Switzerland has the task to collect donations from Albanians in the West European countries and transfer money to the Kosovo Liberation Army. Human and drug trafficking, weapons and other goods smuggling were chief sources of financing. Albanians working abroad were racketeered with 3 percent of their income’, ‘Blic’ source says.
According to data from the BIA White book 900 million German Marks were transferred to Kosovo and Metohija from 1996 to 1999. Half of the money originated from sale of drugs.
In Kosovo the SIK had ten departments. One of them was known as Department for collaborators. The task of that department was to kill and frighten Albanians loyal to Serbia.

There was also Department for Serbian enclaves. The task of it was to force Serbs leave by permanent pressure on them, but also to prevent their return. As early as in 1999 a department for Presevo, Bujanovac and Medvedja was formed and it was preparing climate for conflicts that erupted in 2001. There was also such department for Macedonia.
The SIK also had a department for propaganda both outside Kosovo and in it and even department for finance and donations and department of reputable people for the defense of war interests.

Especially interesting is the Department for The Hague. Nezimi Blaca, former member of the SIK execution team recently spoke about that department. He has accused then chief of the secret service Azem Sulja and his successor Dzavid Haljiti to have ordered killings and frightening of witnesses of the Hague Tribunals’ prosecution in court trails against the KLA.
According to the BIA, Haljiti organized in Tirana in 1997 murder of the first and second FARK commanders Ahmet Krasnici and Tahir Zemaj in January of 2003, the second one the key witness in court trial against Ramush Haradinaj released by the Hague Tribunal due to lack of witnesses.
Sulja was defense minister while Haljiti was Kosovo deputy prime

http://www.blic.rs/society.php?id=5633

Ukratko
Postojala je ilegalna tajna sluzba.Finansirali su se novcem od droge,i drugih "transparentnih" poslova(npr trgovina ljudima,oruzjem...).Imali su ogranke u Makedoniji i Svajcarskoj.Od 1996 do 1999 na Kosmet je prebaceno 900 miliona maraka.Cak su i siptari koji su radili u inostranstvu bili reketirani da 3% svoje zarade davaju za "oslobodjenje"!:roll:
A sad malo o tome sta je sve radila ta agencija!Imali su 10 odeljenja.Jednu za kolaboratore(siptare na strani Srbije),jedno za enklave(Proterivanje i zastrasivanje Srba),za propagandu,pa cak i za haski tribunal.Cilj pomenutog odeljenja je bio da ubedi svedoke da je svedocenje jako lose po njih(a neke su jel...ubedili)!
Sunce im *****,kakav je to sljam.Slobo je trebao ovo sa lice planete da zbrise.u svakom slucaju da cujem sta vi forumasi kazete na ovo!
 
Све је то било познато безбедносним службама СРЈ,само је питање зашто се нису предузеле акције у циљу сузбијања нелегалних активности,формирања и наоружавања терористичких група.
 
Poslednja izmena:
Ukratko
Postojala je ilegalna tajna sluzba.Finansirali su se novcem od droge,i drugih "transparentnih" poslova(npr trgovina ljudima,oruzjem...).Imali su ogranke u Makedoniji i Svajcarskoj.Od 1996 do 1999 na Kosmet je prebaceno 900 miliona maraka.Cak su i siptari koji su radili u inostranstvu bili reketirani da 3% svoje zarade davaju za "oslobodjenje"!:roll:
A sad malo o tome sta je sve radila ta agencija!Imali su 10 odeljenja.Jednu za kolaboratore(siptare na strani Srbije),jedno za enklave(Proterivanje i zastrasivanje Srba),za propagandu,pa cak i za haski tribunal.Cilj pomenutog odeljenja je bio da ubedi svedoke da je svedocenje jako lose po njih(a neke su jel...ubedili)!
Sunce im *****,kakav je to sljam.Slobo je trebao ovo sa lice planete da zbrise.u svakom slucaju da cujem sta vi forumasi kazete na ovo!

ja bi to sve lepo,po starinski,nabio na kolac! :rtfm:
 
3% je placala Albanska diaspora od licnog dohodka akcija je pocela negde od '89. I sto rece Adem nije bilo nikakvo reketiranje vec dobrovoljna moralna obaveza da bi se kolko tolko odrzao paralelni sistem na Kosovu pre svega skolstvo i zdravstvo, rad vlade, lobiranje, Slobinu policiju itd . Ucestvovali su Albanci sa Kosova, Makedonije, Cg-ore, Albanije...
Osim toga bilo puno razno raznih drugih akcija humanitarnog karaktera...

Sta mislite kako su mogli sleperi krcati raznim materialom mogli da predju granicu izmedju Madjarske i Srbije ?
 
nije bilo reketiranje vec moralna obaveza da se sa tih 3 % pomogne vladi u radu.i to nije pocelo1999 vec desetak i vise godina ranija i bilo je javno

A cime da se placaju nastavnici , skole ako nije bi bilo te 3% od naroda ?

3% je placala Albanska diaspora od licnog dohodka akcija je pocela negde od '89. I sto rece Adem nije bilo nikakvo reketiranje vec dobrovoljna moralna obaveza da bi se kolko tolko odrzao paralelni sistem na Kosovu pre svega skolstvo i zdravstvo, rad vlade, lobiranje, Slobinu policiju itd . Ucestvovali su Albanci sa Kosova, Makedonije, Cg-ore, Albanije...
Osim toga bilo puno razno raznih drugih akcija humanitarnog karaktera...

Sta mislite kako su mogli sleperi krcati raznim materialom mogli da predju granicu izmedju Madjarske i Srbije ?

hahahaha, neda se onaj prvi post prepraviti, a?
svi mi dobro znamo ko je taj olos i kad su planovi pravljeni, samo je kod nekoga obraz tvrdji;)
 
Poznato odavno ali nikada nije zgorega ponovo pomenuti cisto radi podsjecanja i da svi oni koji olako se odricu KiM i koji brane prava Arnauta na drzavu ne zaborave cime su se sve sluzili da bi tu drzavu dobili.
A to je bitno da im se izbio argument koji tako obilato koriste a to je demokratsko pravo na samoopredjeljenje i pravo izbora ali pri tom cesto zaboravljaju sve one kojima su ta prava uskracivana i jos gore koji su tih prava lisavani na najsvirepije nacine to jest NEDEMOKRATSKE NACINE.
 
Živo me zanima na koji su način "ubeđivani" neposlušni... oni kiji bi radije da zadrže i tih 3%. Ili takvih nije bilo? :eek:

Дођу неколико момака лако наоружаних па их лепо замоле,и објасне да је то у њиховом интересу и да је 3% сасвим прихватљив допринос.
После њихове молбе никоме више не пада напамет да се буни,јер су им све лепо и културно објаснили.
 
Živo me zanima na koji su način "ubeđivani" neposlušni... oni kiji bi radije da zadrže i tih 3%. Ili takvih nije bilo? :eek:

da "pojasnim" neke sitnice.
recimo ja sam 92 i 93 bio vani. svakog petog [ili neki od dana u mesecu, oko prvog] dolazili bi predstavnici vlade u egzilu, bujar bukoshi je bio glavni, i u nekoj prostoriji bi se formirao odbor za pomoc. i onaj ko bi hteo da da, a retki su bili oni koji nisu, iako ja i takve znam, i nikome ni dlaka nije nedostajala sa galve zbog "izdajstva", dao bi tih tri % i dobiajo potvrdu za svoj doprinost nezavisnom kosovu. normalno da je bilo i zloupotrebe para, tesko je to bilo drzati pod kontrolom, ali mislim da je malo zloupotrbe, ili se makar o tome nije znalo.
kasnije, nakon zavrsetka rata, trazili su se neki racuni o tome gde su zavrsile te pare. otkrivene su neke malverzacije, ali mislim da je doabr deo ipak stigao do gradjana kosova. a kao sto ne znate, tim parama su se placale sve institucije kosova, koje je srbija suspendovala
i bile su ogromne pare u pitanju.
 
da "pojasnim" neke sitnice.
recimo ja sam 92 i 93 bio vani. svakog petog [ili neki od dana u mesecu, oko prvog] dolazili bi predstavnici vlade u egzilu, bujar bukoshi je bio glavni, i u nekoj prostoriji bi se formirao odbor za pomoc. i onaj ko bi hteo da da, a retki su bili oni koji nisu, iako ja i takve znam, i nikome ni dlaka nije nedostajala sa galve zbog "izdajstva", dao bi tih tri % i dobiajo potvrdu za svoj doprinost nezavisnom kosovu. normalno da je bilo i zloupotrebe para, tesko je to bilo drzati pod kontrolom, ali mislim da je malo zloupotrbe, ili se makar o tome nije znalo.
kasnije, nakon zavrsetka rata, trazili su se neki racuni o tome gde su zavrsile te pare. otkrivene su neke malverzacije, ali mislim da je doabr deo ipak stigao do gradjana kosova. a kao sto ne znate, tim parama su se placale sve institucije kosova, koje je srbija suspendovala
i bile su ogromne pare u pitanju.
То је било по националном принципу боље напиши да сте давали за Албанско Косово и Метохију !
 
То је било по националном принципу боље напиши да сте давали за Албанско Косово и Метохију !

pa ako je izbacivanje sa posla zbog "nepodobnosti" bila ponacionalnom principu, normalno da je i pomoc bila. i sto enko rece, nisu samo kosovari davali, bilo je i albanaca iz makedonije, crne gore,a bilo je i drugih. ja znam svedjane koji su davali, cisto iz sazaljenja prema nama.
 
da "pojasnim" neke sitnice.
recimo ja sam 92 i 93 bio vani. svakog petog [ili neki od dana u mesecu, oko prvog] dolazili bi predstavnici vlade u egzilu, bujar bukoshi je bio glavni, i u nekoj prostoriji bi se formirao odbor za pomoc. i onaj ko bi hteo da da, a retki su bili oni koji nisu, iako ja i takve znam, i nikome ni dlaka nije nedostajala sa galve zbog "izdajstva", dao bi tih tri % i dobiajo potvrdu za svoj doprinost nezavisnom kosovu. normalno da je bilo i zloupotrebe para, tesko je to bilo drzati pod kontrolom, ali mislim da je malo zloupotrbe, ili se makar o tome nije znalo.
kasnije, nakon zavrsetka rata, trazili su se neki racuni o tome gde su zavrsile te pare. otkrivene su neke malverzacije, ali mislim da je doabr deo ipak stigao do gradjana kosova. a kao sto ne znate, tim parama su se placale sve institucije kosova, koje je srbija suspendovala
i bile su ogromne pare u pitanju.

Sama činjenica da je to krenulo još od '89. vam obara obrazloženje da je proglašenje nezavisnosti odgovor na Miloševićev teror. Mogao je da vam bude Milošević pitom ko uskršnji zeka vi ste imali cilj.
Već sam pisao da se uopšte ne radujem zbog ovako ostavljenih stvari na KiM kao i u drugim delovima ExYu. Da nam je zapad stvarno želeo dobro ne bi ostavio nezadovoljne strane...nisu oni najivni da poveruju da je ovo održivo stanje. Prvo žešće svetsko s*ranje će otvoriti Pandorinu kutiju. Najmanje što želim je da i moji sinovi ( i bilo čiji) ponovo ratuju za ono što smo i mi. Nažalost, oni koje smatrate najvećim prijateljima su ostavili odškrinuta vrata ludnice...ko će ih ponovo otvoriti ne želim ni da pomišljam.
 

Back
Top