VHS u DVD

treba mi neka za shto kvalitetniji prenos,a chuo sam da moze preko neke VIVO kartice ali ne znam da li je to i grafichka kartica ili je posebno,grafichku ne bih uzimao jer vec imam jednu,hvala za informacije
 
VIVO - Video In Video Out, je skracenica koja se danas kaci na GRAFICKE kartice koje imaju, ko sto ime kazi i TV ulaz i izlaz. Ranije je to bio vrhunksi luxuz, pa se pojavio TV-Out kao standardn na iole opremljenijim modelima (u doba GF4 generacije), a danas za nesto vise para dobijes i TV-In. U pitanju je najcesce i kompozitni i S-VHS ulaz. Kvalitet slike je za vecinu potreba odlican. Naravno najvise zavisi od kvalitete izrade same kartice (isti faktor koji ti odredjuje i izlaznu sliku na monitrou) kao i video chipa koji se nalazi na kartici. Neki proizvodjaci stavljaju i chipove koji podrzavaju mpeg2 hardwaresku kompresiju. Pa po logici sto bolji proizvodjac i vece cena dobijas i bolji kvalitet i mogucnosti. Jednostavno, vrlo su mala odstupanje od pravila :wink:
 
Da li je moguce pomocu neke TV kartice raditi korekcije filma(poboljshanje slike) prilikom prebacivanja sa VHS na DVD?Da li to uopste zavisi od kartice ili je moguce pomocu nekog programa i kog?Hvala
 
Ti mislis da popravljas izvorni kvalitet slike. To TV i graficka karata ti nemogu odraditi. Od njih zavisi samo koliko ces da izgubis od izvornog kvaliteta u prenosu (naravno za ovo ti treba neka extremno losa i neprofesionalna karata, da bi dobio neke zesce greske).
Za to peglenje snimaka, se koriste posebni programi. Npr. mozes da koristis Adobe Premiere i njegove alatke. Pa mozes naci neke plug-inove koji sluze za neke specijalne namene u restauriranju snimka (uklanjanje ogrebotina sa starih filmskih traka i sl.) Probelm je sto za ovo treba imati debelo predznanje od videu (analognom i digitalnom), formatima, standardima i sl. i jos deblje iskustvo.
 

Back
Top