nece da krene ...

N

niko3

Gost
Pokusavam nesto da kuckam u Turbo Pascalu 7

ali kad pokusam da startujem program nece da radi,
kada ga snimim postavi mi ikonicu Delphija.

Ovo pokusavam na Win XP ima li to ikakve veze ili lupam.

Potrebna pomoc, ako vam treba jos podataka napisite.
 
TP kompajlira 16-bitne aplikacija, pa mozhe da bude problema sa 32-bitnim windowsom. Lepo podesi compatibility za tvoj program i pokreni ga, trebalo bi da radi.

Ikonica od Delphija je zbog ekstenzije .pas koju koristi delphi za Pascal module, i to nemoj da te brine.

POz
 
RiSK:
Lepo podesi compatibility za tvoj program i pokreni ga, trebalo bi da radi.

Otvori Windows Explorer, desni klik na tvoj .exe fajl, pa izaberi Properties... onda izaberi Tab na kome piše Compatibility.

Trebalo bi da program radi ako izabereš:
Run this program in compatibility mode for Windows 95

P.S. Čini mi se da kada kucaš program, kao IDE ne treba da koristiš TP.EXE nego TPX.EXE :idea: (ali ovo verovatno znaš, čim imaš iskompajliran program).

P.P.S. Ustvari... kad ga snimiš?! Hm... Ti si verovatno snimao .PAS fajl - source code, i njega ne možeš da pokreneš! Potrebno je da ga prekompajliraš... da dobiješ .exe :D
 
Niste upravu. Ako menja ikonicu na Delphi fajl, to znaci da on ne pravi exe fajlove, nego pas fajlove. Moras podesiti u pascalu da kompajlira exe fajl.


Btw. ako vec imas Delphi na kompu, zasto koristis pascal?
 
Ej SluX pa pokusavam ja da radim u Delphiju ali mi treba znanje iz Pascala (ako ne gresim), pa malo vezbam.

Uzgred hvala na pomoci uspeo sam da pokrenem programcice, prvo iskompajliram pa zatim pokrenem.

Nesto radi a nesto ne radi.

Ali treba mi jos pomoci, nabavio sam neku literaturu za pascal ali mi je bas preobimna i sumnjam da mi toliko treba (treba mi nesto sto bi mi koristilo u Delphiju)
Ne znam sta i koliko mi treba da mogu da radim u Delphiju i jos sa bazama podataka.
Ako neko zna neka odgovori.

Javite se slobodno na mzoran75@ptt.yu
 
niko3:
Ej SluX pa pokusavam ja da radim u Delphiju ali mi treba znanje iz Pascala (ako ne gresim), pa malo vezbam.

Uzgred hvala na pomoci uspeo sam da pokrenem programcice, prvo iskompajliram pa zatim pokrenem.

Nesto radi a nesto ne radi.

Ali treba mi jos pomoci, nabavio sam neku literaturu za pascal ali mi je bas preobimna i sumnjam da mi toliko treba (treba mi nesto sto bi mi koristilo u Delphiju)
Ne znam sta i koliko mi treba da mogu da radim u Delphiju i jos sa bazama podataka.
Ako neko zna neka odgovori.

Javite se slobodno na mzoran75@ptt.yu

Ja sam poceo sa knjigom delphi za pocetnike. Tu bas imas dosta o bazama...ali nisam siguran da se ta knjiga jos izdaje....
 

Back
Top