Organizacija za zastitu zivotinja...

Hold It Against Me

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.191
Pre svega pozdrav!... Zanima me sta je sve potrebno da bi se otvorila organizacija za zastitu zivotinja..I da li bi neki clanovi imali zelju da budu clanovi jednog takvog udruzenja..??...Zanimaju me vasa misljenja..Svaki post koji nije u skladu sa temom ce biti obrisan..S toga vas molim da se drzite teme.. :D :bye:
 
Pa valjda prvo treba da sakupis odredjeni broj clanova
Ja sam jos u uvodnom postu pitao da li bi neko zeleo da bude clan tog udruzenja..Posto sam na ovu ideju dosao tako sto sam popricao sa jednom clanicom koja se zalaze za prava zivotinja na ovom forumu..Predpostavljam da ovde ima vise takvih ljudi.... :D

napravis sajt, i onda si spreman da organizujes akcije
Sto se tice ovoga u pravu si..Sajt je neophodan a i mislim da bi pravljenje sajta bio najmanji problem.. :D



Inace je sam zainteresovan za ulazak, ali ne znam kako bi to funkcionisalo sa nama clanovima forume, kada smo skoro svi iz razlicitih gradova.


Drago mi je da mogu da racunam na tebe...I ovo je najmanji problem..Lako cemo se mi organizovati sto se tice prevoza,samo da skupimo odredjen broj clanova za pocetak. :D
 
Ja sam jos u uvodnom postu pitao da li bi neko zeleo da bude clan tog udruzenja..Posto sam na ovu ideju dosao tako sto sam popricao sa jednom clanicom koja se zalaze za prava zivotinja na ovom forumu..Predpostavljam da ovde ima vise takvih ljudi.... :D


Sto se tice ovoga u pravu si..Sajt je neophodan a i mislim da bi pravljenje sajta bio najmanji problem.. :D






Drago mi je da mogu da racunam na tebe...I ovo je najmanji problem..Lako cemo se mi organizovati sto se tice prevoza,samo da skupimo odredjen broj clanova za pocetak. :D

Onda mozes lepo da pratis ko se na forumu zalaze za prava zivotinja, pa ga preko pp-a pitas da li je zainteresovan. Dosadan posao, ali mozes na taj nacin da sakupis dovoljno ljudi valjda. Da li si razmisljao kakvog bi karaktera bile akcije, tj. da li bi to bile neke protestne setnje, napadi na lovce i naucnike koji vrse istrazivanja na zivotinjama, ili samo obicna proklamacija zivotinjskih prava?
 
Onda mozes lepo da pratis ko se na forumu zalaze za prava zivotinja, pa ga preko pp-a pitas da li je zainteresovan. Dosadan posao, ali mozes na taj nacin da sakupis dovoljno ljudi valjda.
Efikasno jeste..Ali kao i u svakom poslu mora se uloziti maximum...Tako da mi nece biti dosadno da saljem ljudima poruke na pp,posto se i sam zalazem za ovaj posao...


Da li si razmisljao kakvog bi karaktera bile akcije, tj. da li bi to bile neke protestne setnje, napadi na lovce i naucnike koji vrse istrazivanja na zivotinjama, ili samo obicna proklamacija zivotinjskih prava?

Razmisljao jesam ali smatram da bi trebao da okupim dovoljan broj ljudi pa tek onda svi zajedno da odlucimo na koji nacin cemo raditi i funkcionisati kao celina..Protestne setnje ne,Napadi na lovce DEFINITIVNO DA ,a sto se tice istrazivanja na zivotinjama mislim da tu ne bih mogli nista znacajno da napravimo..Ne prolazi to ni u svetu a kod nas jos manje...Mada videcemo.. :)
 
Vidim ti u profilu da imaš 16 godina. Ne možeš ništa da uradiš jer si maloletnik jedino što možeš je da se priključiš nekoj od postojeći organizacija.

Ne mozes da kazes da ne mogu da uradim nista samo na osnovu toga sto imam 16 godina..Mogu da je oformim ali ne mogu da upravljam sa njom i toga sam svestan...To je ipak prevelika odgovornost..Ali bih itekako pomagao sto se tice poslova...Uostalom neka se oni koji rade sa zakonom bave poslom kojim treba da se bave a mene i cinjenicu da sam ja maloletan neka otpisu...
 
Poslednja izmena:
Efikasno jeste..Ali kao i u svakom poslu mora se uloziti maximum...Tako da mi nece biti dosadno da saljem ljudima poruke na pp,posto se i sam zalazem za ovaj posao...




Razmisljao jesam ali smatram da bi trebao da okupim dovoljan broj ljudi pa tek onda svi zajedno da odlucimo na koji nacin cemo raditi i funkcionisati kao celina..Protestne setnje ne,Napadi na lovce DEFINITIVNO DA ,a sto se tice istrazivanja na zivotinjama mislim da tu ne bih mogli nista znacajno da napravimo..Ne prolazi to ni u svetu a kod nas jos manje...Mada videcemo.. :)

Mislio sam na bukvalne napade, tj. da pravimo sacekuse ljudima koji ugrozavaju zivotinjska prava. Ima dosta takvih organizacija...
 
Pre svega pozdrav!...
Takodje :).

Zanima me sta je sve potrebno da bi se otvorila organizacija za zastitu zivotinja..
To ce ti bolje odgovoriti oni koji su vec osnovali slicne organizacijie ili ih osnivaju.

I da li bi neki clanovi imali zelju da budu clanovi jednog takvog udruzenja..??...
Obicno se tesko uclanjujem u nesto o ceme ne znam skoro nista.

Zanimaju me vasa misljenja..Svaki post koji nije u skladu sa temom ce biti obrisan..S toga vas molim da se drzite teme.. :D :bye:
Nadam se da se dovoljno drzim teme i da necu biti izbrisana :D. Mozda samo uvodnom arogancijom ;).

 
Efikasno jeste..Ali kao i u svakom poslu mora se uloziti maximum...Tako da mi nece biti dosadno da saljem ljudima poruke na pp,posto se i sam zalazem za ovaj posao...

Žene sa podforuma Kulinarstvo su se organizovale, učestvovale na nekom sajmu sad nedavno i osvojile treće mesto, tako da to oko udaljenosti nije neki problem.

Razmisljao jesam ali smatram da bi trebao da okupim dovoljan broj ljudi pa tek onda svi zajedno da odlucimo na koji nacin cemo raditi i funkcionisati kao celina..Protestne setnje ne,Napadi na lovce DEFINITIVNO DA ,a sto se tice istrazivanja na zivotinjama mislim da tu ne bih mogli nista znacajno da napravimo..Ne prolazi to ni u svetu a kod nas jos manje...Mada videcemo.. :)

Protestne šetnje, organizovanje štandova za edukaciju, udomljavanje isl. su dobar početak zahvaljujući kome ljudi mogu da te shvate ozbiljno. Te ALF akcije su opasne po život, jer su lovci često naoružani i ne baš bistri, a o tome da su protivzakonite neću da trošim reči. A to testiranje na životinjama u svetu još kako može da se sankcioniše, da vidiš koliko je samo kompanija odustalo od testiranja ili na sajtu napisalo da razmišlja o tome kad im je opala prodaja! (Ja prva ne kupujem proizvode testirane na životinjama.)

I puno sreće sa organizovanjem. :)
 
Poslednja izmena:
Protestne šetnje, organizovanje štandova za edukaciju, udomljavanje isl. su dobar početak zahvaljujući kome ljudi mogu da te shvate ozbiljno. Te ALF akcije su opasne po život, jer su lovci često naoružani i ne baš bistri, a o tome da su protivzakonite neću da trošim reči. A to testiranje na životinjama u svetu još kako može da se sankcioniše, da vidiš koliko je samo kompanija odustalo od testiranja ili na sajtu napisalo da razmišlja o tome kad im je opala prodaja! (Ja prva ne kupujem proizvode testirane na životinjama.)

I puno sreće sa organizovanjem. :)

Svidja mi se nacin na koji deluje ALF, mada treba pre svega imati hrabrosti i verovati u isprevnost cilja da bi se takve akcije preduzele. Protestne setnje i nisu bas dobar nacin za pomoc zivotinjama, jer to sigurno nece mnogo promeniti. A ono sto bi zivotinjama zaista pomoglo je jos mnogo organizacija ALF tipa, onih koje ce preduzeti sve sto je u njihovoj moci kako bi ucinile nesto dobro.
 
Ništa suviše radikalno ne može da bude dobro. ALF bi samo izazvale strah i otpor, ljudi bi po podrumima klali svinje i topili čvarke ali ih se ne bi odrekli. Ako mene pitate, mada svako ima svoje mišljenje, pravi način su edukacija, zakonska regulativa i stroga primena tih zakona.
 
Ništa suviše radikalno ne može da bude dobro. ALF bi samo izazvale strah i otpor, ljudi bi po podrumima klali svinje i topili čvarke ali ih se ne bi odrekli. Ako mene pitate, mada svako ima svoje mišljenje, pravi način su edukacija, zakonska regulativa i stroga primena tih zakona.

Slažem se, samo bih dodao da bi i povećani broj "nesreća u lovu" bi od velike koristi.
Dalje, lovci su često veoma nesavesni u rukovanju oružjem, te im se redovno dešava da se kreću kroz naseljeno mestu sa napunjenim oružjem, što je protivzakonito i podložno je krivičnoj prijavi.
Ima sijaset propisa koji lako mogu da zagorčaju život svakog lovca, samo ih treba primeniti.
 
Još samo treba pronaći mehanizme za primenu tih zakona... Treba ići na savest državnih službenika u punjenju budžeta naplatom kazni. ;) Dakle, sledeće što bi neko pametno društvo za zaštitu životinja moglo da uradi je presija i kontrola inspektora i "organa" u vršenju dužnosti.

Cali, provaljuješ kako smo matori? :mrgreen: K'o neke babe smo! :aha:
 
Još samo treba pronaći mehanizme za primenu tih zakona... Treba ići na savest državnih službenika u punjenju budžeta naplatom kazni. ;) Dakle, sledeće što bi neko pametno društvo za zaštitu životinja moglo da uradi je presija i kontrola inspektora i "organa" u vršenju dužnosti.

Cali, provaljuješ kako smo matori? :mrgreen: K'o neke babe smo! :aha:

Ali to je skoro nemoguce u drzavi kao sto je Srbija, gde korupcija cveta. Ja sam ipak vise za ALF, postoji mnostvo drustava za zastitu zivotinja, koje nisu nista postigle edukacijom. Zato je potrebno preduzeti odlucnije korake, jer cilj opravdava sredstvo.
 
Zato što se nisu dovoljno agresivno zalagali da legalnim merama dođu do sprovođenja edukacije. Veruj mi, imam malo više godina i malo više iskustva u ovoj priči, znam koliko je napora potrebno uložiti da bi se došlo do nekoga ko se nešto pita... A ALF bi stavile sva drušva za zaštitu životinja u isti koš sa huliganima tipa extremnih navijača, što opet može samo da naškodi životinjama koje navodno hoćeš da zaštitiš.

A što se tiče korupcije i ostalih gluposti, tu je uvek dobra stara pretnja tužakanjem višim instancama zaključno sa evropskim sudom pravde u Strazburu. ;)
 
Protestne setnje i nisu bas dobar nacin za pomoc zivotinjama,
pa kad nikad nema dovoljno ljudi

Kad god sam bila na nekom protestu,bilo mi je smesno(i tuzno) to sto taj protest lici na red za hleb(sa tom razlikom sto svi drze neke plakate i to je to...)
dosla "3 ipo" coveka i kao zahtevaju prava za zivotinje

Ko ce da shvati sve to ozbiljno,kada borci i ljubitelji nit mogu medjusobno da se dogovore bilo sta,niti se pojave kada neka organizacija napravi protest.....
Ljudi su cudo.
Ja ne zelim nista vise da imam sa bilo kojom organizacijom(u smislu da budem clan ili tako nesto) bas iz tog razloga sto se ponasaju tako kako se ponasaju...jedni prema drugima...
Zato sve i ide tako sporo.....i zato se gomila stvari ne postuje.....
Uvek je ljudski faktor u pitanju

Normalno ima dosta onih koji jesu spremni na saradnju....ali dzaba.....
 

Back
Top