Srecni bez vize?!

Mislim da za srecu, bolje reci pristojan, zadovoljavajuci zivot, treba ipak vise od toga...

Slazem se...
c050.gif
 
Molim da me ne shvatite pogrešno, imam poslovni Šengen neprekidno 12 godina.
Ja ću ga i dalje morati vaditi, samo zbog ograničenja koje donosi beli Šengen.
Ne smem sebi da dozvolim da me ne prime na granici, pa da dobijem otkaz zbog kašnjenja na posao.

Najvažnija razlika je da na carini sa belim Šengenom NE MORAJU da vas prime u zemlju. Stvar je slobodne procene policajca na granici, i za to NIKOME ne odgovara. Nije dužan da da objašnjenje zašto vas je odbio.

Čak i one sa poslovnom vizom imaju prava da vrate, ali to se već događa jako retko.

Sve govorim iz iskustva.....

Smanjite euforiju, sačekajte prva iskustva... ja bih voleo da ste u pravu.
 
E,što me nervira ova priča o vraćanju sa granice...
Sad će baš početi masovno da vraćaju one koji se usude da putuju...:dash:
Prvo,to bi bilo fizički neizvodivo,drugo...i nismo mi Srbi nekakvo čudo,pa da baš od tolikih samo nas gledaju i treće,uvijek možeš biti baksuz ili sumnjiv,sa vizom ili ne...ali kolika je to vjerovatnoća...?
Naši ljudi uvijek vole da prave od muve međeda...i da slute neki crnjak...
 
Međedice... mi sve to već proverili dok ti sediš na forumu i filozofiraš....

Imam 20 godina iskustva u turizmu. Prešao sam više puta samo grčku granicu, nego što ćeš ti ikada u životu proći istom ulicom. Kompletna carina i policija na Evzonima me zna po imenu. Svratim, pobedim ih partiju šaha, i idem dalje...

Bio sam u Minhenu i Frankfurtu, Amsterdamu.....preko 50 puta, Londonu i Singapuru preko 20.

Živeo u Parizu , Beču , i sada u Grčkoj sve ukupno možda i 10 godina....

Nemoj da te nervira ono što pišem ja, ili što pišu neke žute novine. Od nervoze možeš samo da dobiješ šuljeve.

Nego... pile moje....samo ti gordo kreni na put... pa kad se prvi put opečeš... kada te vrate sa nekog aerodroma nazad....vrati se na forim i kaži glasno:NJAAAAK
 
Međedice... mi sve to već proverili dok ti sediš na forumu i filozofiraš....

Imam 20 godina iskustva u turizmu. Prešao sam više puta samo grčku granicu, nego što ćeš ti ikada u životu proći istom ulicom. Kompletna carina i policija na Evzonima me zna po imenu. Svratim, pobedim ih partiju šaha, i idem dalje...

Bio sam u Minhenu i Frankfurtu, Amsterdamu.....preko 50 puta, Londonu i Singapuru preko 20.

Živeo u Parizu , Beču , i sada u Grčkoj sve ukupno možda i 10 godina....

Nemoj da te nervira ono što pišem ja, ili što pišu neke žute novine. Od nervoze možeš samo da dobiješ šuljeve.

Nego... pile moje....samo ti gordo kreni na put... pa kad se prvi put opečeš... kada te vrate sa nekog aerodroma nazad....vrati se na forim i kaži glasno:NJAAAAK

Baš mi je milo što si obišao svijet,a još bi mi bilo draže da si usput pokupio i malo kulture i pristojnosti u ophođenju...ali šta da se radi...:roll
A osim toga ,staro forumsko pravilo glasi...ne donosi zaključke o nekome koga ne poznaješ...jer možda je on baš taj carinik ili policajac s kim ti igraš šah...:lol:
 
Molim da me ne shvatite pogrešno, imam poslovni Šengen neprekidno 12 godina.
Ja ću ga i dalje morati vaditi, samo zbog ograničenja koje donosi beli Šengen.
Ne smem sebi da dozvolim da me ne prime na granici, pa da dobijem otkaz zbog kašnjenja na posao.

Najvažnija razlika je da na carini sa belim Šengenom NE MORAJU da vas prime u zemlju. Stvar je slobodne procene policajca na granici, i za to NIKOME ne odgovara. Nije dužan da da objašnjenje zašto vas je odbio.

Čak i one sa poslovnom vizom imaju prava da vrate, ali to se već događa jako retko.

Sve govorim iz iskustva.....

Smanjite euforiju, sačekajte prva iskustva... ja bih voleo da ste u pravu.

suvereno pravo svake zemlje je da te ne pusti da udjes na njihovu teritoriju ako nesto posumnjaju,imao multi sengen,ili bio na bezviznom rezimu,isto ti dodje tako da dzabe dramis,inace sam primetio da najvise hejtuju ovi sa multi vizama,kao da im se ukida neka privilegija:bye:
 
volem-žene
Gonim autonomaše


Dobro,kada kazes da je tako,onda nam ucini uslugu i posavetuj sta da radimo u slucaju da nas vrati granicni policajac Slovenije ili Madjarske.
Jel moguce sacekati da se smena policije promeni za par sati i probati opet preci granicu?
Uglavnom si nam pisao o iskustvima sa madjarskom i grckom granicnom policijom.Sta je sa Slovencima?Mislim da su nam sad oni najvazniji.
 
volem-žene
Gonim autonomaše


Dobro,kada kazes da je tako,onda nam ucini uslugu i posavetuj sta da radimo u slucaju da nas vrati granicni policajac Slovenije ili Madjarske.
Jel moguce sacekati da se smena policije promeni za par sati i probati opet preci granicu?
Uglavnom si nam pisao o iskustvima sa madjarskom i grckom granicnom policijom.Sta je sa Slovencima?Mislim da su nam sad oni najvazniji.

Kako sta da radis??? Pa vratis se nazad u Srbiju :D
 
volem-žene
Gonim autonomaše


Dobro,kada kazes da je tako,onda nam ucini uslugu i posavetuj sta da radimo u slucaju da nas vrati granicni policajac Slovenije ili Madjarske.
Jel moguce sacekati da se smena policije promeni za par sati i probati opet preci granicu?
Uglavnom si nam pisao o iskustvima sa madjarskom i grckom granicnom policijom.Sta je sa Slovencima?Mislim da su nam sad oni najvazniji.

Kao prvo ucinis sve da te NE vrate, a to je ispostijes pravila o vozilu, poneses dovoljno novca, poneses voucher hotela da vide da imas placen smestaj,poneses za svaki slucaj pozivno pismo ako ides kod rodjaka, ako ides Avionom kupis povratnu avio kartu, naravno izadjes iz zemlje iskljucivo sa novim biometriskim pasosem, poneses polisu osiguranja za slucaj da je traze...i tako anuliras najvaznije razloge zbog kojih te mogu vratiti...
 
volem-žene
Gonim autonomaše


Dobro,kada kazes da je tako,onda nam ucini uslugu i posavetuj sta da radimo u slucaju da nas vrati granicni policajac Slovenije ili Madjarske.
Jel moguce sacekati da se smena policije promeni za par sati i probati opet preci granicu?
Uglavnom si nam pisao o iskustvima sa madjarskom i grckom granicnom policijom.Sta je sa Slovencima?Mislim da su nam sad oni najvazniji.

Ja imam iskustvo sa Slovencima, ali tada još nisu bili u EU. Uspelo je to da sam prešao na drugi granični prelaz kada me na prvom nisu pustili zbog velike količine robe. Ne verujem da čekanje druge smene može pomoći, zato što postoje službenici koji se preklapaju, rade međusmenu.

Kažem...to je bilo pre..nemam novija iskustva.
Definitivno sve zavisi od policajca ili carinika, svejedno..., da li je tog dana nadrdan ili ne....
Istu količinu robe sam i pre, i kasnije uspeo da unesem, ali tada nije moglo
 
Ja nemam auto,putovacu vozom,imacu kartu u jednom smeru,preko Slovenije cu ici.
Imacu kompjuterski odstampanu rezervaciju hotela,nesto para i deviznu kartizu,novi pashos.
Necu da kupim osiguranje i da vucem druge papire.
Ono sto ce mene mozda da zeza je nedobijena viza,trazio sam vizu pre deset meseci,nisam je dobio i sad postoji u pashosu taj trag.
To nije zabrana da putujem,ali vidi se da sam trazio a nisam dobio vizu.
 
Ono sto mene najvise nervira oko tih viza je to sto nasi politicari na svim vestima hvale se time! Pa pokrijte se usima, to je trebalo da bude nasa gradjanska sloboda! :ljutko:
Srecna sam zbog toga, jedva sam to cekala, ali nisam ocekivala ovaj prikriveni bes.
I, ljudi, gde cete sada, kad smo pusteni iz kaveza? :metla::metla:
 
Idem u Veneciju i ako sam tamo vec nekoliko puta bio.Verovatno cu jos negde po Italiji,ali Venecija je prvo mesto.Mozda u povratku svratim u Ljubljanu.
Vozna karta(spavaca kola) do Venecije od Bg kosta 5100 din ako se kupi 8 dana ranije.
 
Ono sto mene najvise nervira oko tih viza je to sto nasi politicari na svim vestima hvale se time! Pa pokrijte se usima, to je trebalo da bude nasa gradjanska sloboda! :ljutko:
Srecna sam zbog toga, jedva sam to cekala, ali nisam ocekivala ovaj prikriveni bes.
I, ljudi, gde cete sada, kad smo pusteni iz kaveza? :metla::metla:

Grcka opet..Samo da moji srede papire i Srbija me vise nece videti...
 
Blago vama ljudi,jedan u Veneciju,drugi u Grčku,treći putuje već 20 godina:besna: Za vas nije krize ni bilo. Ja se pitam šta mi se više isplati dati pare za novi pasoš koji pitanje dal' će mi trebati ili je bolje da platim struju. Živjela kablovska,svašta vidiš za 690 din.
 
"Blago vama ljudi,jedan u Veneciju,drugi u Grčku,treći putuje već 20 godina Za vas nije krize ni bilo. Ja se pitam šta mi se više isplati dati pare za novi pasoš koji pitanje dal' će mi trebati ili je bolje da platim struju. Živjela kablovska,svašta vidiš za 690 din."

Zao mi je zbog tebe,ali siguran sam da i ti imas neka druga zadovoljstva.Dovoljno je samo da si pushac,ja nisam pa godisnje taman ustedim koliko tebi treba za Veneciju.
Ja godinama vec ne putujem upravo zbog viza,rekao sam sebi da necu ici nigde dok ne ukinu vize.
U Veneciju omladina iz normalnih zemalja dolazi i sadzeparcem.Venecija je puna stranih studenata koji spavaju u jeftnom smestaju;shatori,hosteli,kampovi,neki i u parkovima.
Ali bar vide sveta,mladom coveku i ne smeta gde ce spavati.Vazno je drustvo,zezanje,nove zemlje.
Venecija i Atina su bas daleko od recimo Britanije a oba su grada leti puna njihove omladine.
 
"
Venecija je puna stranih studenata koji spavaju u jeftnom smestaju;shatori,hosteli,kampovi,neki i u parkovima.
Ali bar vide sveta,mladom coveku i ne smeta gde ce spavati.Vazno je dAli bar vide sveta,mladom coveku i ne smeta gde ce spavati.Vazno je drustvo,zezanje,nove zemlje.
.

Ja sam cak vidjao i po kanalima da spavaju pa se desavalo da se zacepe kanali studentima. Odatle onaj vonj u Veneciji :D
 

Back
Top