Usvojen Zakon o ravnopravnosti polova u Srbiji

Прво, није истина да је забањено износити личне податке, него туђе податке. :rtfm:

Друго, два пута сам питала, да ли треба да идем на посао кад ми се ћефне, јер си рекао да жене раде само на таквим местима? :dontunderstand:

Najbolje bi ti bilo da nikako ne ides na posao, nego da sedis kuci, kuvas rucak, cistis sobe, sadis zdravo povrce bez pesticida za kucnu upotrebu, gajis koke i vaspitas decu.

Prepusti muzu da BUDE LOVAC i da donosi kuci lovinu (novac).

Ti radi samo ono sto ti je PRIRODA (dijalektika ili Bog - svejedno).
namenula...

Ja verujem da se u tome KRIJE SRECA.

Sto god su zene RAVOPRAVNIJE sa muskarcima - SAMOCA JE VECA; a potrosnja pilula ze zivce raste.
 
Najbolje bi ti bilo da nikako ne ides na posao, nego da sedis kuci, kuvas rucak, cistis sobe, sadis zdravo povrce bez pesticida za kucnu upotrebu, gajis koke i vaspitas decu.

Prepusti muzu da BUDE LOVAC i da donosi kuci lovinu (novac).

Ti radi samo ono sto ti je PRIRODA (dijalektika ili Bog - svejedno).
namenula...

Ja verujem da se u tome KRIJE SRECA.

Sto god su zene RAVOPRAVNIJE sa muskarcima - SAMOCA JE VECA; a potrosnja pilula ze zivce raste.

Аааа, значи, нећеш мене бранити код министра просвете, него ћу те упутити у фирму мог мужа, да тражиш да му повећају лов(ин)у? :zcepanje:

А иначе, све побројано радим, и поврће, и кокошке, и чишћење, и гајење деце, и то све без пестицида!
Озбиљна сам кад ово кажем.
 
Аааа, значи, нећеш мене бранити код министра просвете, него ћу те упутити у фирму мог мужа, да тражиш да му повећају лов(ин)у? :zcepanje:

А иначе, све побројано радим, и поврће, и кокошке, и чишћење, и гајење деце, и то све без пестицида!
Озбиљна сам кад ово кажем.

I ja sada govorim ozbiljno..

Ravnopravnost zene je novi ATAK NOVOG SVETSKOG PORETKA na osnovnu celiju svakog drustva - brak.

Zena sa TAKOZVANOM ravopravnoscu nista ne dobija vec GUBI: gubi muza, decu, brak ... (najvise je razvoda medju najemancipovanijim drustvima, a natalitet je najmanji...)

Za saku SEKSUALNIH sloboda zena se odvojila od muza: muz vise nije taj od koga strepi: sada je to sef....

Muz ne moze da je izbaci, ali sef moze....

Natovarila je sebi na vrat DVOSTRUKE OBAVEZE i kada pokusa da slomi muza da on prihvati deo obaveza koji ona objektivno ne moze - dolazi do pucanja braka...

A tek neuroze, ljubomore, psihoze....Brdo!

I td.
 
A za koji će joj moj muž ako sve ovo sama radi?

Ovo je vrlo dobro pitanje.

Svaki dan je sve vise SAMIH ZENA (to im naravno, donosi RAVNOPRAVNOST)

Sve one mogu same, samo ne mogu stvoriti nekog BLISKOG kad im je potreban...Nekog od POVERENJA, nekoga sa kim bi evocirali uspomene, imali zajednicke snove...

Ne mogu u tami noci naci neciju ruku ispod jorgana bas kada im zatreba..

Lepo je biti sam.....Znam to iz iskustva....kada zelis da si sam..

A tesko je biti sam kada to ne zelis...jako tesko...:(
 
I ja sada govorim ozbiljno..

Ravnopravnost zene je novi ATAK NOVOG SVETSKOG PORETKA na osnovnu celiju svakog drustva - brak.

Zena sa TAKOZVANOM ravopravnoscu nista ne dobija vec GUBI: gubi muza, decu, brak ... (najvise je razvoda medju najemancipovanijim drustvima, a natalitet je najmanji...)

Za saku SEKSUALNIH sloboda zena se odvojila od muza: muz vise nije taj od koga strepi: sada je to sef....

Muz ne moze da je izbaci, ali sef moze....

Natovarila je sebi na vrat DVOSTRUKE OBAVEZE i kada pokusa da slomi muza da on prihvati deo obaveza koji ona objektivno ne moze - dolazi do pucanja braka...

A tek neuroze, ljubomore, psihoze....Brdo!

I td.

Са овим делом се слажем.
Ту нема равноправности. Ако ће жена да ради све у кући, и још да иде на посао, а да буде и мајка, и супруга, и домаћица, и љубавница, и узоран радник, и још да гради каријеру... онда је она потлачена, а не равноправна.
Али, нажалост, ниједан закон не може реулисати одлуку жене да све то прихвати.
Ту су потребне далеко веће промене од једног закона.
 
Ovo sto ti pricas nema veze sa stvarnoscu jer da malo poznajes istoriju znao bi da su zene imala puna prava jos u vreme Starog Rima tzv. "Matrimonium sine manu mariti",datira jos iz IV - V veka stare ere po kojem je zena mogla biti van muzevljeve kontrole ako je to zelela a da to ostvari morala je da ode na tri dana u godini i tako ocuva svoj status van kontrole muza.

Posle je doslo Hriscanstvo i zeznulo stvar.

Tako da ovo nije nista novo,hriscanstvo je samo pokvarilo polozaj zena,sad se vraca kakav je bio pre njega.
 
Ovo je vrlo dobro pitanje.

Svaki dan je sve vise SAMIH ZENA (to im naravno, donosi RAVNOPRAVNOST)

Sve one mogu same, samo ne mogu stvoriti nekog BLISKOG kad im je potreban...Nekog od POVERENJA, nekoga sa kim bi evocirali uspomene, imali zajednicke snove...

Ne mogu u tami noci naci neciju ruku ispod jorgana bas kada im zatreba..

Lepo je biti sam.....Znam to iz iskustva....kada zelis da si sam..

A tesko je biti sam kada to ne zelis...jako tesko...:(

Aha,ti se ustvari brines da ne ostanu same ?:lol:

Pa ponudi se da im pravis drustvo :mrgreen:
 
Ovo sto ti pricas nema veze sa stvarnoscu jer da malo poznajes istoriju znao bi da su zene imala puna prava jos u vreme Starog Rima tzv. "Matrimonium sine manu mariti",datira jos iz IV - V veka stare ere po kojem je zena mogla biti van muzevljeve kontrole ako je to zelela a da to ostvari morala je da ode na tri dana u godini i tako ocuva svoj status van kontrole muza.

Posle je doslo Hriscanstvo i zeznulo stvar.

Tako da ovo nije nista novo,hriscanstvo je samo pokvarilo polozaj zena,sad se vraca kakav je bio pre njega.

U prvobitnoj zajednici to je bilo jos drasticnije.

Zene su legale sa svima ko im se dopadao, a najcesce sa vodjama copora jer su oni bili i najobdareniji....

Tada je bio i prvi matrijarhat, pa se posle toga odustalo jer je eksperiment bio neuspeo.
 
Ovo je vrlo dobro pitanje.

Svaki dan je sve vise SAMIH ZENA (to im naravno, donosi RAVNOPRAVNOST)

Sve one mogu same, samo ne mogu stvoriti nekog BLISKOG kad im je potreban...Nekog od POVERENJA, nekoga sa kim bi evocirali uspomene, imali zajednicke snove...

Ne mogu u tami noci naci neciju ruku ispod jorgana bas kada im zatreba..

Lepo je biti sam.....Znam to iz iskustva....kada zelis da si sam..

A tesko je biti sam kada to ne zelis...jako tesko...:(

A gde su sami muškarci? :think:
 

Back
Top