Pripadnicima saobraćajne policije povećana primanja za 30% !

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Na osnovu novog Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, pripadnicima saobraćajne policije MUP-a Srbije su povećana primanja u proseku za 30 procenata. Saobraćajnim policajcima kao glavnim čuvarima reda i zakona na putevima Srbije je povećana odgovornost zbog potpune implementacije novog Zakona pa su im u skladu sa tim povećana i mesečna primanja. Ubuduće će primanja pripadnika saobraćajne policije biti rangirana po sledećem principu:

Nevezivanje sigurnosnog pojasa-2 000 dinara

telefoniranje u toku vožnje bez handsfree-ja-2 000 dinara

nenošenje (neposedovanje) svetloodbojnog prsluka u automobilu-1500 dinara

nenošenje trokuta-1000 dinara

nenošenje sajli za vuču-1000 dinara

prelazak na crveno svetlo-5000 dinara

na žuto-3000

nošenje radar-detektora-4000

korišćenje radar-detektora u toku vožnje-5000

nekorišćenje oborenih svetala danju-3 000

nekorišćenje dugih svetala noću-5 000

prekoračenje dozvoljene brzine za 10 km/h-2 000

za 20 km/h-3 000
za 30 km/h-4 000
za 50 km/h i više-od 5000 dinara pa na gore

gaženje 1 pešaka na pešačkom prelazu-1 000 dinara
gaženje 2 pešaka na pešačkom prelazu-2000 dinara
gaženje 3 pešaka na pešačkom prelazu-5000 dinara
gaženje ekskurzije na pešačkom prelazu-100 000 dinara

gaženje 1 pešaka van zebre-500
2 pešaka van zebre-1000
3 pešaka van zebre-2 500 dinara
gaženje ekskurzije van zebre 50 000 dinara

gaženje bicikliste danju-7 000 dinara,

gaženje neosvetljenog bicikliste noću-ne treba ništa

gaženje motoriste-10 000 dinara

gaženje vozača skutera-8 000 dinara

gaženje deteta ispod 7 godina-50 000 dinara
gaženje deteta iznad 7 godina-40 000 dinara

nenošenje bezbednosnog sedišta za decu u kolima-6 000 dinara

nevezivanje na zadnjem sedištu-300 dinara, ako nemate-ne treba ništa.


Napomena: Navedene novčane iznose plaćate na licu mesta saobraćajnom policajcu i to isključivo u gotovini. Saobraćajna policija Vam ne daje nikakvu priznanicu za ova primanja zbog uštede papira.

Sindikat saobraćajnih policajaca Srbije: SSP "Mito" je zadovoljan novim Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima, između ostalog i zbog toga što će na osnovu tog zakona njima biti povećana dnevna primanja na mesečnom nivou. Evo šta je za naše novine izjavio predsednik SSP "Mito", gospodin Mita Mitković:

- Nisu nam velike plate al su nam zato velika primanja pa smo u potpunosti zadovoljni novim Zakonom jer mi osim redovne plate, dežurstava, mita, korupcije i otimačine gotovo da i nemamo drugih izvora prihoda. Zahvaljujemo se našem ministru Ivici Dačiću što je udovoljio našim zahtevima i povećao nam dnevna primanja na mesečnom nivou za 30%. Na taj način će vozači u Srbiji biti zadovoljni zato što će izbeći plaćanje ogromnih kazni i čekanje u dugim redovima u poštama i bankama a mi ćemo biti zadovoljni zbog povećanja naših prihoda - kaže za naš list gospodin Mitković.

Izvor: www.kolegaivanopetlaze.rs

:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Imam dva predloga:

1. Za nezaposlene vozače, da se pre sedanja u auto prijave lokalnoj stanici policije, koja bi im u zavisnosti od pretpostavljene kilometraže odmah odredila globu. Isplata unapred na licu mesta.

2. za zaposlene (kojih je najviše) i profesionalce, da im se mesečno skida 10% od neto plate i uplaćuje na privatne tekuće račune saobraćajnih policajaca u njihovom mestu boravišta. Ovako se mnogo uštedi u vremenu i nije potrebno nositi previše gotovine...

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ma zajebajte se vi, ali tek kad ljudi sednu za volan shvatis koliko ima psihopata u ovom gradu.
Ne da treba da kaznjavaju, nego treba i da biju i da ti presom spljeskaju auto na tvoje oci za neke prekrsaje.


Ovde si u pravu, mislim da su ovo premale kazne za pojedince,
za nevezivanje pojasa trebalo bi minimum 10.000dinara da bude kazna,
tebe neko tera da ne slomis kicmu i ostatak zivota provedes u gipsanom koritu a ti neces?!
 
Ovde si u pravu, mislim da su ovo premale kazne za pojedince,
za nevezivanje pojasa trebalo bi minimum 10.000dinara da bude kazna,
tebe neko tera da ne slomis kicmu i ostatak zivota provedes u gipsanom koritu a ti neces?!

i fircanje

pa kad prolazis ulicom i vidis da saobracajac firca neopreznog vozaca da pomislis `mora da je nesto uradio...`
 
Poslednja izmena:
radnik na njivi radi od jutra do sutra za 200 evra , dok ako odes i zavrsis tromesecni pandurski kurs za saobracajca , primas fixno 40.000 din + globis narod po putevima i tako za par godina kupujes kucu ili stan od otetog novca.

lopovska drzava - sta ces.

ebi ga tihi.........da si mogao da zavrsis taj kurs, i ti bi imao 40 000 , a ne bi radio na njivi za 200 evra.........:think:

uchi , batice, uchi.........:rtfm:
 
citajuci novi zakon sam skapirao da normalan covek ne moze da ode u grad i da se olesi k'o svinja...nemos voziti,nemos setati,ne mogu te drugi voziti...mos samo dumres...znaci,kada se naroljas u gradu,najbolja varijanta je da legnes na plocnik i da odspavas dok se ne otreznis...ili da se ubijes...ali samo ako je po zakonu...

upravo tako. jer cak ako i pesacis pripit pa te zaustavi murija , i izduvas preko 0.30 placas kaznu od 15 do 30.000 dinara

inace vecina ljudi duva preko 0.3 posle 2-3 popijena piva. O zestini da ne pricamo.
 
Ovde si u pravu, mislim da su ovo premale kazne za pojedince,
za nevezivanje pojasa trebalo bi minimum 10.000dinara da bude kazna,
tebe neko tera da ne slomis kicmu i ostatak zivota provedes u gipsanom koritu a ti neces?!

sto strozi zakon to bolje, ovi sto drze decu od dve godine u krilu i voze, treba im zabraniti da ikada vise voze kola.
 
citajuci novi zakon sam skapirao da normalan covek ne moze da ode u grad i da se olesi k'o svinja...nemos voziti,nemos setati,ne mogu te drugi voziti...mos samo dumres...znaci,kada se naroljas u gradu,najbolja varijanta je da legnes na plocnik i da odspavas dok se ne otreznis...ili da se ubijes...ali samo ako je po zakonu...

A ti bi možda hteo da mrtav pijan vozš kola ili možda kamion/autobus pa da ubiješ nekoga ! Ma u stanicu narodne milicije sve dok se ne otrezniš ! :mrgreen: Ali ozbiljno !

upravo tako. jer cak ako i pesacis pripit pa te zaustavi murija , i izduvas preko 0.30 placas kaznu od 15 do 30.000 dinara

inace vecina ljudi duva preko 0.3 posle 2-3 popijena piva. O zestini da ne pricamo.

Apsolutno nisi u pravu ! Pa da li vi znate koliko je alkoholizam štetna pojava, pogotovo u saobraćaju ? Dokazano je da čak i pripiti vozači gube pažnju i koncentraciju, smanjuje im se brzina reagovanja u vožnji a da ne govorimo o pijandurama koji potpuno izgube kontrolu nad vozilom i koji su u stanju da zbog je**nog C[SUB]2[/SUB]H[SUB]5[/SUB]OH pregaze i ubiju nekoga ! Alkohol je jedan od glavnih krivaca za saobraćajne nesreće i toliku smrtnost na putevima Srbije ! Alkoholizam je loša stvar i treba ga potpuno zabraniti i ukinuti !
 
Ja bih dozvoljeni nivo alkohola u krvi za vreme vožnje snizio na 0,0 promila i za putničke automobile kao što je to regulisano za kamione ili autobuse (nisam siguran). Alkohol je u kombinaciji sa saobraćajem fatalna kombinacija.

ma treba za to zadati neku negativnu vrednost.

sta ja znam, mozda -1,5 promila, pa ko nema odma... op... lisice
 
upravo tako. jer cak ako i pesacis pripit pa te zaustavi murija , i izduvas preko 0.30 placas kaznu od 15 do 30.000 dinara

inace vecina ljudi duva preko 0.3 posle 2-3 popijena piva. O zestini da ne pricamo.

Ovo nije istina, koliko je meni poznato........
0.05 je otprilike dva piva
znaci da bi 0.3 predstavljalo bar 10-12 piva.......Sto svakako ne moze biti zanemarivo.
 

Back
Top