kosovo je...

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
nasi politicari izjavljuju...
kosovo je nezavisno i svaki razgovor sa srbijom koji bi se doticao nezavisnosti ne dolazi u obzir. to je nepovratan proces
dok srpski politicari izjavljuju...
srbija nikada nece priznati kosovo i iskoristice sva moguca diplomatska sredstva da kosovo ostane u okviru srbije

ako pogledamo ove dve izjave, i malo razmislimo o njima, po meni, izjava kosovskih politicara je "jaca", jer oni otvoreno kazu da nikakav povratak kosova u okviru srbije ne dolazi u obzir, cak ni pod razno.
dok srpske izjave shvatam kao necemo priznati kosovo, i nikada ga necemo izbrisati iz ustava.i to je sve, uz onu cuvenu borbu da se to i ostvari, svim diplomatskim sredstvima.
znaci pitanje je, ko je odlucniji u realizaciji svoje "zelje", kosovo ili srbija. u stvari zahtev srbije se mnogo i ne kosi sa izjavama kosova.
ovo nema veze sa timko je u pravu, jednostavno sta mislite, na osnovu izjava poiticara, ko ce ostati pri svome, tj.da li ce obe zemlje sotati kod svojih izjava.

ps.slusam izjavu petrica gde kaze, nije pod obavezno da srbija prizna kosovo, vazno je da saradjuje sa kosovom
 
pa nisu kosovski politicari odlucniji nego su u boljoj poziciji i imaju podrsku.

Plus su svesni su da im nema povratka u Srbiju posle svega sto su ucinili.
Oni ne mogu vise nazad. Zato njihove izjave i jesu "jace".

To kako ce Srbija da reaguje zavisi od nasih politicara i od mnogo drugih faktora...

Mada, nista nije vecno i nikada ne reci nikad...
Sve sto se otme kad-tad dodje na naplatu...
 
Plus su svesni su da im nema povratka u Srbiju posle svega sto su ucinili.
Oni ne mogu vise nazad. Zato njihove izjave i jesu "jace".

To kako ce Srbija da reaguje zavisi od nasih politicara i od mnogo drugih faktora...

Mada, nista nije vecno i nikada ne reci nikad...
Sve sto se otme kad-tad dodje na naplatu...

A sta su ucinili ?
 
Колега Адем сматра да од дипломатске борбе нема ништа па треба прећи на конвенционалне оружане методе.
Немам ништа против.

tacno je da ja mislim da od diplomatske borbe nema nista, ali isto tako mislim da ni od one druge nema nista. jedino ako ne mislite da imate jos jedan datum za slavljenje "velike pobede"
 
To kako Srbija bude odreagovala zavisi od odnosa snaga u svetu. Više puta kroz istoriju se pokazalo da u nekom trenutku moćnima zatreba mala Srbija. Uopšte ne bih mirno spavao da sam na mestu šiptara. Mnogo lako može da se desi da SAD proceni da joj to više nije interes i da ga pusti "niz vodu".
 

Prilozi

  • 1999.jpg
    1999.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 6
  • 2004.jpg
    2004.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 7
tacno je da ja mislim da od diplomatske borbe nema nista, ali isto tako mislim da ni od one druge nema nista. jedino ako ne mislite da imate jos jedan datum za slavljenje "velike pobede"

Biće kompromis.


Diplomatski će, dogovorom, da se utvrdi linija podele Kosmeta...


A onda će se pristupiti konvencionalnim metodama sprovođenja dogovora...:per:...sa malim korekcijama u rasporedu stanovništva...uz primenu savremenih saznanja iz Avganistana i Kurdistana...i striktno po STANAG (NATO standard) :super:


Bez čvrste i jasne granice između Srbije i Albanije nema rešenja...ovo stanje sada je samo odlaganje neizbežnog.
 
mislim da je osnova svih ovih izjava ta "podrska". ja ne verujem da bi bilo ko davao bombasticne izjave da nema te podrske

podrska dodje i prodje.
Nikada necete biti clanica UN.
Nikada necete ucestvovati na nekom medjunarodnom sportskom takmicenju
ekonomski necete nepredovati
kulturno,to i nemate,stoga prisvajate srpsko nalsedje prikazujuci ga kao svoje.
Podrsku imate jer neko ima interesa ,a i podmazujete narko dolarima i evrima.Ali interesi se menjaju,samim tim i podrska
Vi ste virus i toga su svi svesni.Bicete Palestina u Evropi,nista vise i nista manje
Vidimo se na kvalifikacijama za EP u fudbalu 2010 u Poljskoj i Ukrajini,al zamalo:per:
 
Nemoj, Ademe, molim te da idemo u genezu tzv. nezavisnosti.
Znas i ti, kao i mnogi, ko je bio Iglberger i Cimerman, a narocito Voker /sa kompletnom 'svojom' misijom/ na celu sa onim trsavim glavonjom Amerom. :cool: i sta im je bio cilj.
Lepo ti je rekao Microwave.
Licno, uvek sam za razgovore i mirna resenja, ali ona nekada jednostavno nisu moguca.
Tiha voda breg roni.
 
Мислим на тај милион људи који су напустили силом , па опет се вратили тамо где им је било место .:mrgreen:

Ти да мислиш не би причао глупости и величао злочиначко протеривање свог не албанског становништва са простора Јужне српске покрајне.
 
Nisam podrzavala Milosevicevu akciju. Ali nemoj mi ti pricati o "vracanju".
Izbeglicki kampovi koji nicu i nestaju za jedan dan...:roll:
Za Oskara.

Koji kampovi bre lady Liza nicu i nestaju za jedan dan ?
Ili pises kako ti pase :mrgreen:
Milosevica svi ste tada podrzavali , kad je hteo sakupio po milion Srba za jedan sat u mitingu u BG .
 

Back
Top