Plac bebe

vesna pet

Zainteresovan član
Poruka
191
Vec nekoliko dana sedeci u stanu cujemo plac male bebe koji dopire iz susednog ulaza.Ne znamo koji je stan a verujte mi ta beba place i po sat vremena,bez prekida.Nekoliko komsija je isto culo ali ne znamo sta da radimo.Dodje mi da idem od stana do stana.Obicno place u popodnevnim i vecernjim casovima.Da li da zovemo miliciju?Ima li neko neki predlog?
 
Ja bih utvrdila iz kog je stana i rekla ljubazno stanarima u tom stanu da mi ta buka smeta, i zamolila ih da ucine nesto po tom pitanju. To tek da vidim o kakvim se ljudima radi. Da li ce neko zarozan ili drogiran da mi otvori vrata. Ako je takav slucaj, onda bih pozvala socijalno ili miliciju.
U svakom slucaju, ne bi valjalo da sutra, na bilo koji nacin, neko naudi tvom detetu ili tebi zato sto si intervenisala.
Mozda da zovnes miliciju da pitas njih sta da radis. Da li su oni u obavezi da kazu ko je prijavio ili ne, i da li se to uopste njih tice i izlaze li na lice mesta ili to radi neka druga sluzba.
 
Mislim, ko zna, mozda ljudi imaju neki novi, nama nepoznat, a u potpunosti delotvoran nacin vaspitavanja dece od malih nogu, cija je glavna odlika ostaviti bebu da place do iznemoglosti.
 
Mozda bi trebala da vidis o cemu se radi.
Sta ako to dete iskoriscavaju ili tuku? :shock:
Seti se one bebe sto je umrla od gladi pored živih roditelja sa 100000 dinara socijalne pomoci u rukama... :shock:

To je mentalitet naseg naroda, ćuti i gledaj svoja posla, samo nek nesreća pređe na drugoga.....

Onda onaj slučaj retardirane majke koja je ubijala svoju novorođenčad, a selo nije htelo da se meša, jer ne želi da tužaka i ogovara....KOJI CINIZAM... :x

p.s. nisam tebe ovde kritikovala Vesna, nemoj da se ljutiš...

Pozz. 8)
 
ms:
Mozda bi trebala da vidis o cemu se radi.
Sta ako to dete iskoriscavaju ili tuku? :shock:
Seti se one bebe sto je umrla od gladi pored živih roditelja sa 100000 dinara socijalne pomoci u rukama... :shock:

To je mentalitet naseg naroda, ćuti i gledaj svoja posla, samo nek nesreća pređe na drugoga.....

Onda onaj slučaj retardirane majke koja je ubijala svoju novorođenčad, a selo nije htelo da se meša, jer ne želi da tužaka i ogovara....KOJI CINIZAM... :x

p.s. nisam tebe ovde kritikovala Vesna, nemoj da se ljutiš...

Pozz. 8)
Ma shvatila sam i ne ljutim se.Ne smeta meni plac tog deteta kao buka,nego mi je zao deteta.Odmah sam pomislila na ono dete sto je umrlo od gladi.U tom susednom ulazu nikog ne poznajem,a danas je jedan komsija rekao da ce zvati miliciju ako dete bude plakalo opet.Za sada se ne cuje da place.Izgleda da se ceo komsiluk pretvorio u uvo a niko nista ne preduzima.Ne mogu vam opisati kako je to uzasno,sat vremena slusate bebu kako se kida od placa a ne cujete glas nekog da pokusa da je smiri.Mozda se jadno umori od plakanja pa tako zaspi.
 
vesna pet:
ms:
Mozda bi trebala da vidis o cemu se radi.
Sta ako to dete iskoriscavaju ili tuku? :shock:
Seti se one bebe sto je umrla od gladi pored živih roditelja sa 100000 dinara socijalne pomoci u rukama... :shock:

To je mentalitet naseg naroda, ćuti i gledaj svoja posla, samo nek nesreća pređe na drugoga.....

Onda onaj slučaj retardirane majke koja je ubijala svoju novorođenčad, a selo nije htelo da se meša, jer ne želi da tužaka i ogovara....KOJI CINIZAM... :x

p.s. nisam tebe ovde kritikovala Vesna, nemoj da se ljutiš...

Pozz. 8)
Ma shvatila sam i ne ljutim se.Ne smeta meni plac tog deteta kao buka,nego mi je zao deteta.Odmah sam pomislila na ono dete sto je umrlo od gladi.U tom susednom ulazu nikog ne poznajem,a danas je jedan komsija rekao da ce zvati miliciju ako dete bude plakalo opet.Za sada se ne cuje da place.Izgleda da se ceo komsiluk pretvorio u uvo a niko nista ne preduzima.Ne mogu vam opisati kako je to uzasno,sat vremena slusate bebu kako se kida od placa a ne cujete glas nekog da pokusa da je smiri.Mozda se jadno umori od plakanja pa tako zaspi.


Znam da ti ne smeta kao buka. Ja bih to upotrebila kao izgovor, kad im pozvonim na vrata.
Doduse, ljudi, meni se desilo da moje rodjeno dete od 5 meseci place dugo. Siroto. Otisla ja do agencije da registrujem kola, a ostavila uspavanu bebu i uspavanog muza. Vratila sam se za nekih pola sata, a plac sopstvenog deteta sam cula na parkingu. Muz se, necete verovati, nije ni pomerio. Koliko dugo je ona plakala, mogu samo da nagadjam. Mozda nije plakala ni 5 min, mada sam ja ubedjena da je plakala celih pola sata. Muz i dan danas pamti kako sam ga sve nazivala kad se konacno probudio.
 
igrutin1:
vesna pet:
ms:
Mozda bi trebala da vidis o cemu se radi.
Sta ako to dete iskoriscavaju ili tuku? :shock:
Seti se one bebe sto je umrla od gladi pored živih roditelja sa 100000 dinara socijalne pomoci u rukama... :shock:

To je mentalitet naseg naroda, ćuti i gledaj svoja posla, samo nek nesreća pređe na drugoga.....

Onda onaj slučaj retardirane majke koja je ubijala svoju novorođenčad, a selo nije htelo da se meša, jer ne želi da tužaka i ogovara....KOJI CINIZAM... :x

p.s. nisam tebe ovde kritikovala Vesna, nemoj da se ljutiš...

Pozz. 8)
Ma shvatila sam i ne ljutim se.Ne smeta meni plac tog deteta kao buka,nego mi je zao deteta.Odmah sam pomislila na ono dete sto je umrlo od gladi.U tom susednom ulazu nikog ne poznajem,a danas je jedan komsija rekao da ce zvati miliciju ako dete bude plakalo opet.Za sada se ne cuje da place.Izgleda da se ceo komsiluk pretvorio u uvo a niko nista ne preduzima.Ne mogu vam opisati kako je to uzasno,sat vremena slusate bebu kako se kida od placa a ne cujete glas nekog da pokusa da je smiri.Mozda se jadno umori od plakanja pa tako zaspi.


Znam da ti ne smeta kao buka. Ja bih to upotrebila kao izgovor, kad im pozvonim na vrata.
Doduse, ljudi, meni se desilo da moje rodjeno dete od 5 meseci place dugo. Siroto. Otisla ja do agencije da registrujem kola, a ostavila uspavanu bebu i uspavanog muza. Vratila sam se za nekih pola sata, a plac sopstvenog deteta sam cula na parkingu. Muz se, necete verovati, nije ni pomerio. Koliko dugo je ona plakala, mogu samo da nagadjam. Mozda nije plakala ni 5 min, mada sam ja ubedjena da je plakala celih pola sata. Muz i dan danas pamti kako sam ga sve nazivala kad se konacno probudio.
I meni se to isto desilo pre vise god,samo sto sam ja starije dete odvela kod lekara a muz i beba su ostali da spavaju.Kada smo mi izasli on je zakljucao vrata i ostavio kljuc u bravi tako da ja nisam mogla da udjem.Pored zvona,lupanja pesnicama o vrata nista nije vredelo pa sam na kraju pozvala komsiju koji mi je jedva obio vrata.A da vam ne pricam koliko je za to vreme moja beba plakala.I na kraju njegovo idiotsko pitanje:sta je sada sto me budis.Kad ga nisam ubila...Ali ovo dete place vec 2-3 dana ako ne i duze.
 
Dali je nekom palo napamet da beba mozda ima grceve? Ili mu rastu zubici? Ili ima temperaturu?
To su sve stvari koje bebu "napadaju" u posle podnevnim satima.
Ne tripujte gluposti, samo zato sto ste skoro na tv-u videli grozota, jer ipak je tako nesto kod nas retkost. Prema tome pamet u glavi i ne optuzujte nikog. Znam sta bih ja uradila da meni neko dodje na vrata da mi se pozali da mu moje dete smeta. A postavite se i vi u tu situaciju.
Pozdrav
 
littlefoot:
Dali je nekom palo napamet da beba mozda ima grceve? Ili mu rastu zubici? Ili ima temperaturu?
To su sve stvari koje bebu "napadaju" u posle podnevnim satima.
Ne tripujte gluposti, samo zato sto ste skoro na tv-u videli grozota, jer ipak je tako nesto kod nas retkost. Prema tome pamet u glavi i ne optuzujte nikog. Znam sta bih ja uradila da meni neko dodje na vrata da mi se pozali da mu moje dete smeta. A postavite se i vi u tu situaciju.
Pozdrav
Niko od nas ovde ne "tripuje gluposti" zbog neke grozote na tv.I niko nikog ne optuzuje.Ne znam da li imas decu a i ako ih imas ne mogu da verujem da bi pustila bebu da toliko dugo place zbog grceva u stomaku ili zbog rasta zubica.Da si malo bolje procitala videla bih da se ne radi o tome da meni smeta plac necijeg deteta zato sto me uznemirava ili kojekakvih drugih gluposti.Cude me roditelji koji nemaju ni malo osecaja za svoje dete.Ali ima nas raznih,najbolja odbrana na dobronamernu kritiku je napad.Pozdrav.
 
Bebe obicno placu u istom intervalu kada imaju grceve.Ali nemora da znaci ja bih ipak provjerila.Mada su oni mali tirani i zele da budu stalno u centru paznje.I mislim da je pohvalno sto se brines za tudu bebu.Pogledaj mozda mozes da pomognes majci te bebe.
 
Mislim da je mateja u pravu. Probaj da nekako stupiš u kontakt sa majkom, možda je sama i treba joj pomoć, a usput tako ćeš i videti kakva je situacija.
Ja kad sam se porodila, u sobi prekoputa je ležala jedna gluvonema žena i isto tako se beba ubijala od plača sve dok je neko ne probudi i kaže joj za situaciju. Nemojmo odmah da grešimo dušu, možda nije sve tako crno, možda bebu stvarno ništa ne može da smiri.
Javi šta se desilo!!!!
 
Moje starije dete je znalo da se probudi u 3 ujutru i da urla po 2 sata dok smo ga mi premetali po rukama, raspovijali, hranili, pojili, grejali pelene, nosali, cupkali, ljuljali i sl. :shock: Možda su bili grčevi a možda i kombinacija tiranskog karaktera i koleričnog temperamenta koja je i danas izluđujuća :roll:
Da mi je neko došao na vrata, da me pita šta radim bebi, sasvim sigurno bi je dobio da je nosi jedno par sati da ja malo razmislim zatvorenih očiju u miru što mi dete urliče :roll:
 
vesna pet:
littlefoot:
Dali je nekom palo napamet da beba mozda ima grceve? Ili mu rastu zubici? Ili ima temperaturu?
To su sve stvari koje bebu "napadaju" u posle podnevnim satima.
Ne tripujte gluposti, samo zato sto ste skoro na tv-u videli grozota, jer ipak je tako nesto kod nas retkost. Prema tome pamet u glavi i ne optuzujte nikog. Znam sta bih ja uradila da meni neko dodje na vrata da mi se pozali da mu moje dete smeta. A postavite se i vi u tu situaciju.
Pozdrav
Niko od nas ovde ne "tripuje gluposti" zbog neke grozote na tv.I niko nikog ne optuzuje.Ne znam da li imas decu a i ako ih imas ne mogu da verujem da bi pustila bebu da toliko dugo place zbog grceva u stomaku ili zbog rasta zubica.Da si malo bolje procitala videla bih da se ne radi o tome da meni smeta plac necijeg deteta zato sto me uznemirava ili kojekakvih drugih gluposti.Cude me roditelji koji nemaju ni malo osecaja za svoje dete.Ali ima nas raznih,najbolja odbrana na dobronamernu kritiku je napad.Pozdrav.


Za tvoju informaciju, da, ja imam dete. A nesto mi se cini da ih ti nemas, a i ako ih imas onda si poprilicno ogranicena u roditeljstvu. Mozes da umiris deciji plac koji je prouzrokovan gladju ili prljavom pelenom time sto mu zadovoljis potrebu. Za sve drugo si bespomocan. Zato ne gnjavi ljude i ne skaci im jos i ti po zivcima. Dovoljna im je njihova muka i nemoc sto ne mogu da umire dete, samo im jos fali takav dusebriznik kao sto si ti. Gade mi se takvi ljudi poput tebe, kao briga ih nesto, a u stvari ih ubija radoznalost. Seres preterano i ne smatram tvoju brigu uopste dobronamernom nego cistim proseravanjam, hoces da zoves policiju, boze kakve gluposti covek sve moze da smisli :!: :?: Eto da ti neko kaze istinu....
 
Slazem se sa Littlefoot, to sto beba place ne mora da znaci da je neko maltretira.
Moja starija cerka je 4 meseca vristala od 6 ujutru do 8 (grcevi su bili u pitanju). Ne znam sta joj nismo radili, setali, pevali, raspovijali, stavljala sam joj go stomacic na moj, davala joj sisu svakih 10 minuta na sta je moja mama prokomentarisala "Pa dokle mislis da ti dete nema red, ono treba da sisa na 3 sata?"...i ne znam sta sam jos radila ne bi li prestala, ali nista dok se ne okupa i onda spava do 6 (naravno sa prekidima da sisa). I da mi je neko od komsija dosao da vidi sta se desava dobio bi ciglu u glavu....muz i ja ne ispavani, nocu se budi na 2-3 sata, a danju spava max. 30 minuta. Desilo se da je jednom spavala 3 sata, a ja sam za to vreme usla 20 puta u sobu da proverim da li dise.
Drugo dete je pistalo od 6 uvece do 12 nocu, neprestalno isto zbog grceva. I nista nije pomagalo. Sada pisti kada je stavim u dubak da bih pripremila sve za kupanje. Bas pre 2 dana mi je komsija usao na kapiju da vidi zasto ona vristi. A njoj nije nista, ostavila sam je u kolicima ( jer je tu najsigurnija) dok joj spremim da jede i operem kadicu. Plakala je 5 minuta iz cistog bezobrazluka ( jer cim sam je uzela prestala je). Komsija mi je onda drzao predavanje kako beba ne sme da place i kako moram da je uzmem cim pocne. A ja sama u kuci sa njih 2, treba da im spremim veceru, da ih okupam, a pritom ni u WC ne mogu da odem dok mladja ne zaspi.
Pa sta sad? Komsiluk ce da pomisli kako maltretiram dete, a ona bezobrazna nece da sedi, niti hoce u dubak, o ogradici i da ne pricam. Nece ni kod mene u krilo vec da seta po ceo dan. Znate kako ja jedem? Jednom rukom, a drugom drzim nju dok seta oko mene. Strasnooooo.
 
littlefoot:
vesna pet:
littlefoot:
Dali je nekom palo napamet da beba mozda ima grceve? Ili mu rastu zubici? Ili ima temperaturu?
To su sve stvari koje bebu "napadaju" u posle podnevnim satima.
Ne tripujte gluposti, samo zato sto ste skoro na tv-u videli grozota, jer ipak je tako nesto kod nas retkost. Prema tome pamet u glavi i ne optuzujte nikog. Znam sta bih ja uradila da meni neko dodje na vrata da mi se pozali da mu moje dete smeta. A postavite se i vi u tu situaciju.
Pozdrav
Niko od nas ovde ne "tripuje gluposti" zbog neke grozote na tv.I niko nikog ne optuzuje.Ne znam da li imas decu a i ako ih imas ne mogu da verujem da bi pustila bebu da toliko dugo place zbog grceva u stomaku ili zbog rasta zubica.Da si malo bolje procitala videla bih da se ne radi o tome da meni smeta plac necijeg deteta zato sto me uznemirava ili kojekakvih drugih gluposti.Cude me roditelji koji nemaju ni malo osecaja za svoje dete.Ali ima nas raznih,najbolja odbrana na dobronamernu kritiku je napad.Pozdrav.


Za tvoju informaciju, da, ja imam dete. A nesto mi se cini da ih ti nemas, a i ako ih imas onda si poprilicno ogranicena u roditeljstvu. Mozes da umiris deciji plac koji je prouzrokovan gladju ili prljavom pelenom time sto mu zadovoljis potrebu. Za sve drugo si bespomocan. Zato ne gnjavi ljude i ne skaci im jos i ti po zivcima. Dovoljna im je njihova muka i nemoc sto ne mogu da umire dete, samo im jos fali takav dusebriznik kao sto si ti. Gade mi se takvi ljudi poput tebe, kao briga ih nesto, a u stvari ih ubija radoznalost. Seres preterano i ne smatram tvoju brigu uopste dobronamernom nego cistim proseravanjam, hoces da zoves policiju, boze kakve gluposti covek sve moze da smisli :!: :?: Eto da ti neko kaze istinu....
I za tvoju informaciju ja imam za razliku od tebe dvoje odrasle dece koje sam bez icije pomoci odgajila.I meni se gade ljudi poput tebe koji imaju privatnih problema pa sav svoj primitivizam usmere na pogresne ljude.Ovakvim recnikom sigurno svoje dete neces nicim lepim nauciti.Pre nego sto se javis da prokomentarises neku temu bar je procitaj.
 
Kao sto sam i predosecala. Imas dvoje odrasle dece, sto znaci da je sve sto si nekad znala o bebama vec odavno izvetrilo. Btw- drago mi je da postoje ljudi poput tebe da ventilisem moju potrebu za gresnim i ljugavim vokabularom, te pred detetom ne psujem :D :D :D

prihvati savet i mani se jadnih ljudi, jer ko zna ko su ti komsije, mozda te i nagaze;)
 
igrutin1:
Uuuhhh ovde se opako zaostrilo. Nego sta bi, jel prestala beba da place?


Vidi gde su moje plačljive bebe bile danas
913931048411bb3b0083b1.jpg
 
apotekarka:
igrutin1:
Uuuhhh ovde se opako zaostrilo. Nego sta bi, jel prestala beba da place?


Vidi gde su moje plačljive bebe bile danas
913931048411bb3b0083b1.jpg


Slusaj, osim kuvanja, jesi li raspolozena da odrzis kraci kurs na temu "kako postici sve, a ostati mentalno i fizicki neostecen?"

Izvinjavam se sirokom auditorijumu na postu koji nema ama bas nikakve veze sa temom na kojoj se nasao, ali mislim da bi nekolicini nas ovakva saznanja bila vise nego dobrodosla.

Valjda nisam jedina koja se slabo snalazi?
 
Hahahhaha, a na ženskom kutku na temi "maske" jedan dečko je izrazio svoje mišljenje o meni i uglavnom koristio reči "abnormalna" i "morbidna" :wink:
To je demokratija, svako ima pravo na svoje mišljenje.... :lol:
Da ipak ne idealizujem situaciju, priznajem da mi je danas mama kuvala ručak i da živim na 3 minuta od bazena :wink:
 
ko ti je mladje dete? bata levo? ajde malo o njemu, stalno o vecem ;)

pa dobro mozda se ne deshava nista..ali sta ako se nesto deshava..bolje nekako proveri ako te to kopka pa ces biti mirna..ne morash da im solis pamet ali kucni mozda se i sprijateljite
 
apotekarka:
Hahahhaha, a na ženskom kutku na temi "maske" jedan dečko je izrazio svoje mišljenje o meni i uglavnom koristio reči "abnormalna" i "morbidna" :wink:
To je demokratija, svako ima pravo na svoje mišljenje.... :lol:
Da ipak ne idealizujem situaciju, priznajem da mi je danas mama kuvala ručak i da živim na 3 minuta od bazena :wink:

Sad procitah, pusti...
Mlad je momak, shvatice.

Nego Vesna, sta bi sa tom bebom, zaista?
 

Back
Top