A ste ce biti sa nama, koji smo godinama.....

giravaru

Primećen član
Poruka
538
....koji smo godinama radili na crno!?!?!
Znate na sta mislim, obecavaju da ce vas prijaviti i nista. Ili uplate mesec, dva i onda godinama nista (kao sto je slucaj samnom)....Jel se plasite, dal cete, odnosno kako cemo uopste steci pravo na bilo kakvu penziju? Ili da se spremim da budem socijalan slucaj i da naucim da rovarim po kontenjerima????!!!!
Jer nikako ni sa tim primanjima, a znate da ovde plate, nas smrtnika idu do 20.000 din.....nisam mogla da uplacujem staz + da imam od toga da zivim + da placam komunalije i ostalo!!!!!!!!
Imate li neku viziju sta ce biti sa nama (a kazu da nas ima tu negde oko 2 mililiona ukljucujuci celu Srbiju naravno), radili smo, ali to nigde nije zavedeno!?!!?!!?!?!!?!?!?!?!?:dash::rtfm::rtfm::dash::dash::dash::dash:
 
Ne znam sta da ti kazem......dobrovoljno penziono osiguranje je negde sasvim blizu 4000 dinara.........Ako te vec gazde ne prijavljuju, onda si bar to trebala placati......
Ili bar do starosne granice skupi 15 godina staza(cini mi se toliko) pa da svejedno imas bar neku penziju.

Dobrovoljno penzijsko osiguranje je sada 7.000 din, mojoj drugarici placa to muz....meni nema ko na zalost.........
A ne nisu u pitanju Kinezi nego jedna nasa agencija.....i to ni manje ni vise je drzi advokat!!!!!!!!!!!!:worth:
 
Шта да ти кажем Гиравару, осим да се молиш Богу да будеш увек здрава.
Увек сам се питала, ако ти послодавца покрадеш на велико, али га баш онако предриблаш, шта он ту може...
Мислим, како ће да докаже?
Нисам никада радила на црно (добро, јесам пар месеци чувала две девојчице, али то ми је тад било за џепарац), али ме сама помисао на такве послодавце страшно разбесни.
То је израбљивање, безобразлук, зарађивање на туђој муци.
А коме се не свиђа – на улицу. Ионако има превише незапослених...
ОН ће се снаћи.

А шта ћеш ти и још два милиона људи, стварно не знам.
 
Poslednja izmena:
prijaviš ih inspekciji.
Како лако зар не?
Сад си открила топлу воду.
2.000.000 људи се није сетило тога, а наша инспекција нема појма о томе. :lol:

Ајмо редом: корупција, везе, мала понуда радних места + разгласи свима шта си урадила, па да видим ко ће да те запосли, а ти немаш пребијеног цвоњка у џепу, али зато имаш мужа и двоје деце, рецимо. :neutral:
 
ebi ga tužno je, stvarno je tužno.
sada se ide bar na to da si prijavljen na minimalac, da imaš zdravstveno osiguranje.
ti preduzetnici mogu da podmite po par ljudi, ali ne mogu ceo sistem, ti ako ih prijaviš, ne mora niko da zna šta si uradio. a inspekciji je najsladje da uzme pare preduzetnicima, i svaki put kad ti udje u firmu, iako ti je sve čisto kao suza, ima da ti nadje nešto na čemu će da ti uzme barem milionče dinara. a da ne pričam o tim stvarima kao što su neprijavljivanje radnika. jer državi odgovara da lupa porez ebiga.
ima svega toga što si navela, i ljudi se zbog toga plaše, ali zato ih i ima dva miliona neprijavljenih, jer su u strahu, i dok god je straha, taj broj se neće promeniti.
i šta im drugo preostaje ako po 15-20 godina rade neprijavljeni.
prijavi ga, nemaš šta da izgubiš, niko ne mora da zna!
ionako su kriminalci.
 
Самурајаине (ваљда сам добро написала :rumenko:)
Ситуација је мало лакша ако се живи у великом граду.
А ми таква имамо укупно три. :lol:
У малом месту се све сазна.
Друго, људи да би се удружили и да би то кренуло мсовно, треба неко да их "поведе". Ништа није успело без неке јаке позадине, и то у новцу, а опет из интереса.
Свакакве протесте сам видела, али протест "радника на црно" још нисам.
То значи да некоме тако одговара.
Зашто... Не знам. Претпостављам да, кад би сви испоштовали процедуру, би се 80 одсто таквих фирми затворило. Овако плаћају какав-такав порез држави.
Мој бивши муж је радио на црно седам година. Ја сам беснела. А с друге стране, руке су му биле везане. Где год је конкурисао, или је био рад на црно или су већ имали "свог" човека за то место. Веома је тешко.
Нас, који нисмо полицајци, медицинари, просветари, чиновници по државним институцијама, ови ретко могу да разумеју.
Ради тако и толико, ако ти се не свиђа – у кадровску по књижицу (ко има среће да му је књижица у кадровској а не код куће). Нико није незаменљив.

Ево, мени је син добио свињски грип и сам био код куће недељу дана.
"Ово мора да се заврши, а он је јак, издржаће."
Јесте јак. Мора да буде такав...
 
A ebiga! Meni je jako žao zbog cele te situacije i zbog toga sam u fazonu da bodrim, ali očigledno da ljudi nemaju snage za to. I sestra mi je radila godinama na crno, i dečko, ali on je nedavno npr. bio u prilici da mu šef nešto prisere i da ga zavlači za pare, ovom se smrklo i samo ga je stisnuo uza zid i rekao mu par stvari, da vidiš kako se uprpio kad mu pala ****** u procep. A ovamo se loži kao, to drže neke face, to je austrijska firma, to je prijavljeno na sejšelima, sve neki opasni likovi, a kad je pogledao smrti u oči, bilo je : pa, nisam tako mislio, nema potrebe da tako reaguješ, sredićemo to! To znači da može, da su to sve u suštini pi.čke.
Ali da ne bih *****la preterano, šta bi trebalo da se doda na ovu temu:
Šta će biti s vama koji niste prijavljeni od kako radite? Ništa neće biti! Mučićete se, i polako popuštati sa nervima i zdravljem, bićete očajni što deci nećete imati da pružite onoliko koliko biste želeli. Neka gnjida od koje Vam zavisi život će da uživa u plodovima Vašeg znoja, a u stvari Vam nije ni crno ispod nokta! A tu Vam je na dohvat ruke, ali ipak će se izvući jer tako vam je to danas. I tako valjda treba biti doveka!
 
Dobrovoljno penzijsko osiguranje je sada 7.000 din, mojoj drugarici placa to muz....meni nema ko na zalost.........
A ne nisu u pitanju Kinezi nego jedna nasa agencija.....i to ni manje ni vise je drzi advokat!!!!!!!!!!!!:worth:

Dobrovoljno penziono SIGURNO nije 7 000 dinara.
7000 dinara je iznos koji je ODLUCIO neko da placa, za neku pretpostavljenu osnovicu.
A na minimalac je(samo sek, da izracunam na brzinu).............upravo izracunao, neki dinar preko 5000 .........
 
....koji smo godinama radili na crno!?!?!
Znate na sta mislim, obecavaju da ce vas prijaviti i nista. Ili uplate mesec, dva i onda godinama nista (kao sto je slucaj samnom)....Jel se plasite, dal cete, odnosno kako cemo uopste steci pravo na bilo kakvu penziju? Ili da se spremim da budem socijalan slucaj i da naucim da rovarim po kontenjerima????!!!!
Jer nikako ni sa tim primanjima, a znate da ovde plate, nas smrtnika idu do 20.000 din.....nisam mogla da uplacujem staz + da imam od toga da zivim + da placam komunalije i ostalo!!!!!!!!
Imate li neku viziju sta ce biti sa nama (a kazu da nas ima tu negde oko 2 mililiona ukljucujuci celu Srbiju naravno), radili smo, ali to nigde nije zavedeno!?!!?!!?!?!!?!?!?!?!?:dash::rtfm::rtfm::dash::dash::dash::dash:
Pitanje je šta će biti i sa onima koji su sada regularno prijavljeni i kojima se uplaćuju doprinosi.Ko garantuje da će za 20,30 godina penzioni fond i postojati.Zato uzdaj se u sebe i ostvaljaj svakog meseca po malo za "crne dane"
 
Hajdemo da to pitamo i ovako. Ja sam poslodavac. Imam zaposlenog koji mi kaze - nemoj da me prijavis nego mi daj bruto platu jer penzije i tako nece biti kad ja ostarim? Umesto 30 daj mi bruto platu. E sada kako se boriti s takvim zaposlenim koji to pitanje postavlaj bar 2-3 puta godisnje. Inace su mi svi zaposleni prijavljeni + uplacujemo odredjen iznos za sve zaposlene privatno penziono osiguranje.
 
Hajdemo da to pitamo i ovako. Ja sam poslodavac. Imam zaposlenog koji mi kaze - nemoj da me prijavis nego mi daj bruto platu jer penzije i tako nece biti kad ja ostarim? Umesto 30 daj mi bruto platu. E sada kako se boriti s takvim zaposlenim koji to pitanje postavlaj bar 2-3 puta godisnje. Inace su mi svi zaposleni prijavljeni + uplacujemo odredjen iznos za sve zaposlene privatno penziono osiguranje.
Ја ћу да ти доведем бар двадесет незапослених и још 40 запослених а непријављених, који те то никада неће питати.
Па бирај кога ћеш да запослиш, јер, ти твоји делују прилично незрело. ;)
 
ebi ga tužno je, stvarno je tužno.
sada se ide bar na to da si prijavljen na minimalac, da imaš zdravstveno osiguranje.
ti preduzetnici mogu da podmite po par ljudi, ali ne mogu ceo sistem, ti ako ih prijaviš, ne mora niko da zna šta si uradio. a inspekciji je najsladje da uzme pare preduzetnicima, i svaki put kad ti udje u firmu, iako ti je sve čisto kao suza, ima da ti nadje nešto na čemu će da ti uzme barem milionče dinara. a da ne pričam o tim stvarima kao što su neprijavljivanje radnika. jer državi odgovara da lupa porez ebiga.
ima svega toga što si navela, i ljudi se zbog toga plaše, ali zato ih i ima dva miliona neprijavljenih, jer su u strahu, i dok god je straha, taj broj se neće promeniti.
i šta im drugo preostaje ako po 15-20 godina rade neprijavljeni.
prijavi ga, nemaš šta da izgubiš, niko ne mora da zna!
ionako su kriminalci.

Slazem se sa tobom UVEK IH TREBA PRIJAVITI, jer da je tako svima nama bi bilo mnogo lakse i bolje a ovako ako budemo cutali nikada nece biti bolje.

Ja recimo imam problem sa svojim poslodavcem jer sam tehnoloski visak a on nece tako da me odjavi vec pokusava da mi uvali ugovor da sam krsila radnu disciplinu a to nisam radila. Hocu da ostvarim svoja prava iz zakona o radu.
Mislim da cu ipak morati da se obratim inspekciji rada jer mi je to jedini nacin da se izborim za svoja prava.
 
Slazem se sa tobom UVEK IH TREBA PRIJAVITI, jer da je tako svima nama bi bilo mnogo lakse i bolje a ovako ako budemo cutali nikada nece biti bolje.

Ja recimo imam problem sa svojim poslodavcem jer sam tehnoloski visak a on nece tako da me odjavi vec pokusava da mi uvali ugovor da sam krsila radnu disciplinu a to nisam radila. Hocu da ostvarim svoja prava iz zakona o radu.
Mislim da cu ipak morati da se obratim inspekciji rada jer mi je to jedini nacin da se izborim za svoja prava.
Ne vidim u čemu je problem da ako si stvarno tehnološki višak da te tako i odjavi.Tad imaš pravo da nešto neko vreme primaš sa biroa a caka je u tome da on na to radno mesto planira da primi nekogog drugog a ako tebe odjavi kao tehnološki višak to mu nije dozvoljeno zakonom minimun 6 meseci.Sa inspekcijom ništa ne možeš uraditi a i da uspeš onda si tu dupetom zatvorila vrata i teško da posle igde nađeš novi posao.A da ti ipak nisi kršila radnu disciplinu?
 

Back
Top