A kako Kinezi mogu ...

Jos uvek i one koji nisu Kinezi podsecam na fiskalne racune, na pr. Bukvalno ih motrim i trazim jer ...vidim da pokusavaju da izbegnu. Zasto bi onda Kinezi bili bolji kad nas prodavac usluge ili robe ne postuje pravila igre ? Ne branim nikog, inace...
 
Otac drugara ima prodavnicu / radionicu na pijaci. Naravno ne pada mu na pamet da izdaje neke racune / placa poreze. Lepo kaze covek "kad pocnu cigani preko puta to da rade, pocecu i ja". I Kinezi verovatno imaju iste uzore!
 
ko kaze da kinezi ne izdaju racune
pritom...drzava ih toliko dere da rastura sa raznoraznim taksama,porezima,carinjenjima i slicno,da je moguce da im progleda kroz prste kad je u pitanju kasa,jer uglavnom oni kod uvoza plate i porez i carinu
za raazliku od srba...drzava ih mnogo nemilosrdnije dere,...sto opet nje fer,jer se srbi pak,vrlo lako provlace sa 100 eura casti cariniku ili inspektoru na licu mesta...dok kinezi nisu u toj situaciji
stoga,nije mi jasno,sta vama nije jasno
 
A kako Kinezi mogu
-da ne izdaju fiskalne račune
-da nemaju deklaracije na artiklima
-da ne prijavljuju radnike
.........

Svaka kineska radnja, i u bloku 70, ima fiskalnu kasu, samo malo njih izdaje račune.
Imaju i prijavljene radnike, ne svi, naravno.
I kod njih odlazi inspekcija, samo što se nekad ti inspektori lako potkupe.
Ali onaj koga je neki inspektor odrao postane malo obazrivije posle toga, bar u prvo vreme.
 
Meni najbliza apoteka do "juce" nije koristila fiskalnu kasu (centar Bgd-a), cak cesto nisu davali nikakve racune, a u brzini ne primetis niti proveravas jer, racunas, znate se.

Tu apoteku ne "drze" Kinezi. I nije to jedini primer.

Ako "nasi" ljudi, vlasnici radnji, jos uvek ne postuju dovoljno izdavanje fiskalnih racuna, zasto pomenuti izazivaju cudjenje ?
 
Tema je potpuno na mestu. Iz mog, a i iz iskustava ljudi koje znam, od 10 naših radnji u jednoj nećete dobiti račun. Kod Kineza je obrnuto, u jednom od 10 slučaja dobićete račun.
A kako, nema šta drugo nego korupcija. E sad, na kom nivou, jesu li u pitanju inspektori na terenu ili neki viši nivoi, to je već diskutabilno.
 
Pa da se ne lažemo ni mi domaći ih ne izdajemo uvek!;)

Otkud ti to :think: :D ?

Ja ih cesto moram proveravati (tzv. nase) i za racune i za neispravnu robu i ... za svasta... Ni nas ni njih (ako se delimo u tabore) to ne oslobadja obaveza, ali kupac u vecini radnji mora dobro oci da otvori da se negde ne prevari.

I nije tacno da samo Kinez - poslodavac zna malo da placa svoje radnike. Ko to misli - nek' proveri malo bolje pa ce videti stvarno stanje.

Navedeni problemi malo prevazilaze pitanje Kineza.
 
Poslednja izmena:
ko kaze da kinezi ne izdaju racune
pritom...drzava ih toliko dere da rastura sa raznoraznim taksama,porezima,carinjenjima i slicno,da je moguce da im progleda kroz prste kad je u pitanju kasa,jer uglavnom oni kod uvoza plate i porez i carinu
za raazliku od srba...drzava ih mnogo nemilosrdnije dere,...sto opet nje fer,jer se srbi pak,vrlo lako provlace sa 100 eura casti cariniku ili inspektoru na licu mesta...dok kinezi nisu u toj situaciji
stoga,nije mi jasno,sta vama nije jasno
Pa pokusaj da preneses jedan kontejner robe ne sa 100 nego sa 1000e a inspektori su druga prica i gde moze uze ce 10,20,50 i 100e dok im sef ne kaze danas 20 kazni. A inace Srbi ne placaju carine, poreze, takse ali kod Alise u zemlji cuda. Budzet pune samo Kinezi, a raspitaj se malo ko su gazde( ne formalni vlasnici) radnji recimo u 70-tom bloku posto vec predpostavljam ih znas jer ih branis pa ako smeju da ti kazu. Drugo ja sam za da se placaju porezi i da to vazi za sve, jeste kriza tesko je ali ko nemoze da napravi posao koji ce podmiriti troskove i poreze nek radi kod onoga ko moze i ume. Od tog pdv-a ce dobiti platu i ucitelj, doktor,vojnik,policaja,carinici, sudije i inspektori. a kad oni budu imali ok platu niko nece rizikovati da ostane bez nje zbog zato sto neko nekuca racun. Ajde nek to pokusa u Nemackoj da mu progledaju kroz prste kao jadan Kinez odrali ga za carinu i takse ***** racun, ne prvo nemoze da uveze sta stigne i kolko stigne ima kvote za uvoz i ispod standarda roba nemoze da se uveze a za zajebanciju sa porezom ce ici na robiju.
 
Meni najbliza apoteka do "juce" nije koristila fiskalnu kasu (centar Bgd-a), cak cesto nisu davali nikakve racune, a u brzini ne primetis niti proveravas jer, racunas, znate se.

Tu apoteku ne "drze" Kinezi. I nije to jedini primer.

Ako "nasi" ljudi, vlasnici radnji, jos uvek ne postuju dovoljno izdavanje fiskalnih racuna, zasto pomenuti izazivaju cudjenje ?

U apoteci, strasno jer ko zna sta onda kupujes, dali lek ili bogojavljensku vodicu na kojoj pise da je lek. To vec nije stvar pdv-a i ekonomije vec najgoreg olosa za koje su narkodileri mala deca , vratiti za takve i manijake smrtnu kaznu .
 
ko kaze da kinezi ne izdaju racune
pritom...drzava ih toliko dere da rastura sa raznoraznim taksama,porezima,carinjenjima i slicno,da je moguce da im progleda kroz prste kad je u pitanju kasa,jer uglavnom oni kod uvoza plate i porez i carinu
za raazliku od srba...drzava ih mnogo nemilosrdnije dere,...sto opet nje fer,jer se srbi pak,vrlo lako provlace sa 100 eura casti cariniku ili inspektoru na licu mesta...dok kinezi nisu u toj situaciji
stoga,nije mi jasno,sta vama nije jasno

nije tacno, nimalo, bas je naopako, jedino sto placaju reket poreznicima vise nego nasi...
 

Back
Top