Istina o ratu na Kosovu, da li smo mi uopste izgubili rat ?

Da, izgubili smo rat.

Treci svetski rat je izbegnut pre pocetka bombardovanja, jer su Ameri dobili zeleno svetlo od Rusa za napad na Jugoslaviju (u zamenu za odredjenu svotu zelenih novcanica), a nikom drugom nije padalo na pamet da se mesa.
Nije poenta rata da se neko zadovoljio necime. Oni su postigli sta su hteli, mozda ne bas u potpunosti (prvobitna namera im je bila da mogu da špartaju na teritoriji cele SRJ, pa su se posle ograničili samo na teritoriju KiM), ali su postigli.
 
Ako gledamo po tome da smo mi materijalno najvise osteceni,onda jesmo.Ali ako hocemo da gledamo vojnicki,ni u kom slucaju nismo izgubili rat.Jeste,da je NATO usao na Kosovo,ali tek po povlacenju vojske i policije ,a tome je prethodio Kumanovski sporazum.Postavi sebi pitanje zasto NATO nije za vreme bombardovanja usao sa kopnenom vojskom i izvrsio agresiju na SRJ?U napadima je ucestvovao NATO,UCK,Albanska armija,mudzhedini,raznorazni placenici...oni nisu mogli da veruju kad su videli da vojska i policija sa Kosova izvlace 90% svog naoruzanja i opreme...moze o ovome da se pise sto godina,ali od mene za sad toliko...neka se i drugi ukljuce pa da suocimo stavove...
 
Znači odložena pobeda na 6 mesečnih rata bez kamate :lol:

daj ljudi, izvucite glavu iz peska, sve je prokockano 1999 godine lošom politikom 90tih godina. Ne razumem taj autizam.

Косово и Метохија су по Уставу Србије, њена покрајина.

Сепаратисти су се у покрајини прогласили независном државом.

Већина држава у свету није признала ту државу.

Пред Међународним судом води се процес о правној валидности тог сепаратистичког акта.

И шта је ту решено?
 
Svaki dogadjaj u istoriji ima predistoriju...

Naknadno smo priznali da smo izgubili - kad smo se povukli iz Slovenije.
Isto i u Hrvatskoj... povlacenje je okarakterisano kao poraz.
U BiH... tu je vec malo komplikovano... tu kao nismo ucestvovali, ali su se Srbi ipak skupili... i ipak pod tvrdim pregovorima i pritiscima se dobila BiH iz dva dela. Moze se okarakterisati kao slabo, ali ne kao puni poraz.
I naravno KiM... povukli smo se kao i iz Slovenije, nase odsustvo odande je potpuno. Kontrolisemo tek nesto Srba tamo i nista vise. Poraz.

I, nije problem da se konstatuje da je to poraz - nego kako se poraz dozivljava. Ako posle 1389te to nije bio kraj sveta, pa nije ni ovo. A to sto neki politikanti zele da se pokazu, to je pohlepa, ali to nas se ne tice.
Sva navedena resavanja su uvek bila sa vojskom... i rezultat je zabrinjavajuci... tri izgubljena i jedan 'nereseni'... 0,5 : 3,5... Stvarno je vreme da promenimo recept. Svaka cast Jeremicu.

p.s. nije vazno kako se vojska ponasala u ratu, mada se na KiM ponela jako dobro, vazno je ono... onaj papir koji se potpise posle rata - to je nama problem... nepremostivi problem
 
Poslednja izmena:
Moje pitanje glasi: Da li smo mi uopste izgubili rat ?
Sta je znacio sporazum u Rambujeu, da li je zaista izbegnut Treci svetski rat, da li se NATO zadovoljio vazdusnim napadom ???

Treći svetski nije mogao da se dogodi jer Ruse boli ona stvar za nas. rat smo izgubili, a nismo ni trebali da ga vodimo jer je u rambujeu nudjeno više nego što smo dobili posle izgubljenog rata.
 
Svaki dogadjaj u istoriji ima predistoriju...

Naknadno smo priznali da smo izgubili - kad smo se povukli iz Slovenije.
Isto i u Hrvatskoj... povlacenje je okarakterisano kao poraz.
U BiH... tu je vec malo komplikovano... tu kao nismo ucestvovali, ali su se Srbi ipak skupili... i ipak pod tvrdim pregovorima i pritiscima se dobila BiH iz dva dela. Moze se okarakterisati kao slabo, ali ne kao puni poraz.
I naravno KiM... povukli smo se kao i iz Slovenije, nase odsustvo odande je potpuno. Kontrolisemo tek nesto Srba tamo i nista vise. Poraz.

I, nije problem da se konstatuje da je to poraz - nego kako se poraz dozivljava. Ako posle 1389te to nije bio kraj sveta, pa nije ni ovo. A to sto neki politikanti zele da se pokazu, to je pohlepa, ali to nas se ne tice.
Sva navedena resavanja su uvek bila sa vojskom... i rezultat je zabrinjavajuci... tri izgubljena i jedan 'nereseni'... 0,5 : 3,5... Stvarno je vreme da promenimo recept. Svaka cast Jeremicu.

p.s. nije vazno kako se vojska ponasala u ratu, mada se na KiM ponela jako dobro, vazno je ono... onaj papir koji se potpise posle rata - to je nama problem... nepremostivi problem

Па сад зависи са ког аспекта посматрамо пораз.
Ако посматрамо са аспекта материјалне штете онда смо изгубили рат.
ако посматрамо са аспекта нанесениџ војних губитака онда никако не можемо да кажемо да смо изгубили рат, ма да не можемо да кажемо ни да смо га добили.
Ако посматрамо шта смо на крају потписали ни ту не можемо да кажемо да смо изгубили, јер нам је резолуцијом СБ гарантован суверенитет, а и колико се сећам требало је да се на косову врате 1000 српских војника по тој резолуцији, е сад што то они не поштују то је друга ствар.
Сама чињеница да постоји резолуција 1244 говори о томе да тај рат нисмо изгубили јер да нема те резолуције давно би Србија признала Косово.
 
Moje pitanje glasi: Da li smo mi uopste izgubili rat ?
Sta je znacio sporazum u Rambujeu, da li je zaista izbegnut Treci svetski rat, da li se NATO zadovoljio vazdusnim napadom ???

Pa rat nismo izgubili,posto smo bili 500 puta slabiji,tad se ne gleda da li si izgubio ili dobio,nego da li si pichka ili nisi.

A i da se tako gleda,dobili smo rat-vojno.

Sporazum je morao da se potpise iz ekonomskih razloga.

Mada NATO nije dobio ni delic od onoga sto u startu trazio.

Ali su usli,sto je bilo za ocekivano.
 

Back
Top