Blue Ray

Znaci nije nesto mnooogo bitno?
A cek, taj blue ray disk jel on kao ima vecu memoriju sta?Zasto je to tolko posebna vrsta diska:rumenko:

ima veću mogućnost zapisa na disk,skoro 10x veću nego jedan dvd(25 gb jednoslojni i 50 gb dvoslojni a jedan dvd-r ima 4.5 gb) a poseban je jer imas mnogo veću rezoluciju na lcd tv-u i samim tim i kvaltet onoga sto gledas preko br diska..

druga strana priče je cena.što se tiče plejera koji ćeš povezati na lcd tv to je i pristupačno ali što se tiče kompa moras da imas dvi monitor i to neki 24" i hdcp graficku,pa jos jaku masinu,rezac najjeftiniji kod nas je oko 150 evra,znaci ako hoćeš br da gledas na kompu nije za prosecnog gradjanjina jeftina investicija za sada

po netu imas br ripove od 4 do preko 10 gb i njih mozes gledati na kompu ali znaj da su to ripovani original br diskovi,isto ono sto je divx za dvd....
 
Sta je to?
Kako to doprinosti kvalitetu lap topa?

:think:
Da pokusam da rezimiram. Blue Ray citac ne utice na perfomanse lap topa, kao sto ne utice ni DVD citac. Blue Ray je nova tehnologija koja ima pretenziju da preuzme primat u videu visoke rezolucije (HDMI). Sami diskovi su po obliku isti kao i DVD diskovi, ali im je kapacitet oko 25 Gb. Za sada kod nas nisu u sirokoj upotrebi. Kad im cena padne na prihvatljiv nivo, uvek mozes nadograditi lap top ili desktop blue ray citacem ili rezacem, ako ti zatreba.
 
Da pokusam da rezimiram. Blue Ray citac ne utice na perfomanse lap topa, kao sto ne utice ni DVD citac. Blue Ray je nova tehnologija koja ima pretenziju da preuzme primat u videu visoke rezolucije (HDMI). Sami diskovi su po obliku isti kao i DVD diskovi, ali im je kapacitet oko 25 Gb. Za sada kod nas nisu u sirokoj upotrebi. Kad im cena padne na prihvatljiv nivo, uvek mozes nadograditi lap top ili desktop blue ray citacem ili rezacem, ako ti zatreba.

:cmok:

Hvala puno i pozdrav
 
Ljudi tih diskova sad ima u svakoj drugoj PC radnji.
Ja sam nabavio jedan od 25gb cisto da vidim kako izgleda,Bluray Verbatim.
Cene se krecu od 315 do 465 din za 25gb (ja sam uzeo ovaj jeftiniji).
RW velicine 25gb je od 500 do 600 din.
50gb je od 900 do 1000 din.
Znaci raspon cena je od 300 do 1000 din,sto i nije nesto narocito skupo,ali je problem cena prateceg hardvera.
 
Ljudi tih diskova sad ima u svakoj drugoj PC radnji.
Ja sam nabavio jedan od 25gb cisto da vidim kako izgleda,Bluray Verbatim.
Cene se krecu od 315 do 465 din za 25gb (ja sam uzeo ovaj jeftiniji).
RW velicine 25gb je od 500 do 600 din.
50gb je od 900 do 1000 din.
Znaci raspon cena je od 300 do 1000 din,sto i nije nesto narocito skupo,ali je problem cena prateceg hardvera.

Koliko sam shvatio, kupio si prazan blue ray disk. Koja je svrha te nabavke, ako nemas blue ray pisac. Kupis lepo Sony PS3. On ima blue ray citac i preko njega mozes da pustis filmove sa blue ray diskova. A i igrice za PS3 su na blue ray diskovima. Sta ces sada sa tim diskom? Blue ray rezaci su jos skupi.
 
Disk sam kupio za kolegu,covek ima rezac.
Samo je islo preko mene,posto on nije bio u mogucnosti da ode sam i da kupi.
Tako da sam imao priliku da se malo bolje upoznam sa tim diskovima,a disk je upotrebljen i narezan,ne treba da se brines.

A sto se tice cena rezaca,spustile su se drasticno u poslednje vreme:
http://www.adriatiko.com/BLU-RAY-re...-3x-speed-GGC-H20L-AUAU01B-4839-c210-view.htm
Bluray rezac i citac za 75 eura.
 
Poslednja izmena:
Ako malo bolje pogledas uredjaj sa linka, videces da pod tipom uredjaja lepo pise:Tip uređaja : CD/DVD/BD čitač + CD/DVD pisač (zavrsen citat), sto znaci je je rec o uredjaju koji moze da cita cd/dvd/bd, a reze cd/dvd. Takvih uredjaja ima i dosta jeftinijih, a najeftinijim blue ray rezacima cena se krece oko 170 evra.
 

Back
Top