Golubovi preletači

Koja je sledeća stranka Andjelka Trpkovića?

  • DS

    glasova: 5 31,3%
  • G17+

    glasova: 7 43,8%
  • Neka druga

    glasova: 2 12,5%
  • Neće se učlaniti ni u jednu stranku

    glasova: 2 12,5%

  • Ukupno glasova
    16
  • Anketa je zatvorena .

Disappearing one

Zainteresovan član
Poruka
420
Znamo kako naše stranačke ptičice lako menjaju jata, i kako ponekad čak umeju da pocepaju jedno jato na dva dela.
Setimo se samo kako je nastala DSS, Koštunicino krilo se otcepilo od većine predvodjene Djindjićem navodno se zalažući za šire opoziciono udruživanje; kasnije su Batić i Protić napustili DSS i stvorili DHSS; Slobodan Vuksanović je posle izgubljenih predsedničkih izbora u DS_u napustio stranku i osnovao svoju koja se utopila u DSS; šef poslaničke grupe ZES_a je član DS_a Nada Kolundžija nekada istaknuti član Čovićeve DA; SČP (kasnije SRS), SPO i SNO nastali su cepanjem SPO; sećamo se kako se je SPS pocepao kada je Bane Ivković otcepivši svoje krilce; svima je dobro poznato, i u svežem sećanju, kako se naprednjaci formirali svoju stranku; Velja Ilić, predsednik Nove Srbije je bio član SPO, baš kao i aktuelni gradonačelnik Kragujevca, Veroljub Stevanović, Vlajko Senić je takodje bio član SPO, a sada žari i pali u Dinkićevoj G17+; Čedica Jovanović koji je izbačen iz DS_a je kasnije formirao LDP;... itd. Primera je mnogo. Nije li jedan od glavnih razloga zbog kojeg su tekovine 5. oktobra gotovo potpuno izneverene baš ta masovna pojava ptica selica na političkom nebu Srbije?

---------------------------------------------------------------------------

Vlada je danas na svojoj telefonskoj sednici prihvatila neopozivu ostavku direktora beogradskog sajma Andjelka Trpkovića.

Vlada prihvatila ostavku Anđelka Trpkovića

Obrazloženje razloga ostavke istaknutog člana SPO_a glasilo je:
"S obzirom na to da sam još u januara 2008. doneo odluku i obavestio rukovodstvo stranke da se neću aktivno baviti stranačkim radom, smatram svojom obavezom da kao imenovano lice podnesem ostavku", istakao je Trpković.

trpkovic-v.jpg


Svi vrlo dobro znamo da nema teorije da postanete direktor nekog javnog preduzeća ukoloko niste član neke veće političke partije, zato se i u ovom slučaju nameće logičko pitanje na sednicama glavnog odbora koje političke stranke ćemo uskoro gledati AT (bez obzira što iz njegove priče proizilazi da mu se navodno smučio stranački rad). Pretpostavljam da ćemo sledeći put za Tripkovića tek tamo za par meseci, kad se malo slegne prašina, kad iskoristi godišnji odmor, malo se odmori, pa ćemo tad i čuti kako se zove to njegovo novo jato. Naravno, nije nemoguće da Andjelka više i ne vidimo u politici, možda ga ja ovde nepravedno ističem kao primer preletača. Uostalom, videćemo uskoro.
 
И коме би требало да буде битан овај лик изузев финасијској инспекцији,полицији и судијама?

Mislim da je bitan zato što je firma koju je vodio nije propala, zato što ima fine manire, uvek je dobro raspoložen i dobro izgleda pred kamerama što su sve odlične preporuke. Daleko on može da dogura. Videćete. Jedino ako se ne ostrvi. ;)
 
Mislim da je bitan zato što je firma koju je vodio nije propala, zato što ima fine manire, uvek je dobro raspoložen i dobro izgleda pred kamerama što su sve odlične preporuke. Daleko on može da dogura. Videćete. Jedino ako se ne ostrvi. ;)
Имао је СПО и много хваљеног Влајка Сенића,па где је он сада?Или си ти сувише млад па се не сећаш њега?
 
Mislim da je bitan zato što je firma koju je vodio nije propala, zato što ima fine manire, uvek je dobro raspoložen i dobro izgleda pred kamerama što su sve odlične preporuke. Daleko on može da dogura. Videćete. Jedino ako se ne ostrvi. ;)

.......ta firma da stavish cigu ne bi propala ,inache je poznato da su zamenici svih preduzeca glavni organizatori posla a direktori se postavljaju po partiskoj osnovi ..................
 
Имао је СПО и много хваљеног Влајка Сенића,па где је он сада?Или си ти сувише млад па се не сећаш њега?

Serića sam već apostrofirao. A gde je on sada? Eno ga u skupštini, pored Nade. Eno ga na tv_u, gostuje na raznim okruglim stolovima. Šta mu fali? Tek ne očekuješ valjda, da odmah po prelasku u novi klub postane kapiten?
 
Serića sam već apostrofirao. A gde je on sada? Eno ga u skupštini, pored Nade. Eno ga na tv_u, gostuje na raznim okruglim stolovima. Šta mu fali? Tek ne očekuješ valjda, da odmah po prelasku u novi klub postane kapiten?
Очекујем мање таквих неспособњаковића на ТВ-у.Тамо би требали да се појаве само онда кад ураде нешто корисно за Србију а уместо њих да буде музика и филмови.
 
svi ti preletaci i prevrtaci su samo odraz koliko malo morala ima na srpskoj politickoj sceni...postenom coveku moze samo da se smuci...ne znam od kojih mi je veca muka..od ovih sto promenise po 5-6 partija ili od partija koje ih primaju...imam osecaj da bi pojedinci kad bi sad marsovci formirali partiju u srbiji do ujutro svi do jednog bili u glavnom odboru te partije....samo ako bi videli neki licni interes u tome...zato se u srbiji politicki talog i srpski sljam i bavi politikom....sposobni i posteni ne mogu da isplivaju na povrsinu a da ne budu uprljani od sadasnjih politikanata...
 
...zato se u srbiji politicki talog i srpski sljam i bavi politikom....sposobni i posteni ne mogu da isplivaju na povrsinu a da ne budu uprljani od sadasnjih politikanata...

Ja odavno već tvrdim da je Srbija postala jedna kloaka, tekuća septička jama, reka govana u kojoj na površinu mogu da isplivaju samo ona najveća. Neću reći da ono čisto, već ono najmanje otrovno leži na samom dnu reke.
 
Neka menjaju ljudi, što da ne ... nemam ništa protiv da neko, ako želi, svake godine menja stranku sve dok iz prethodne odlazi sa izmirenim računima. Svako ima pravo da se predomisli koliko god puta želi ali se gnušam ljudi koji bi negde da odu a neće da ostave funkcije koje su u staroj stranci zauzeli kao i onih koji prvo opelješe stranku, nakradu se pa onda beže ... a najgori su mi oni koji menjaju stranke da bi ostali na vlasti (npr. Vladimir Todić, gradski sekretar za obrazovanje - bio pss, dss, ds i još ponešto).
 
svi ti preletaci i prevrtaci su samo odraz koliko malo morala ima na srpskoj politickoj sceni...postenom coveku moze samo da se smuci...ne znam od kojih mi je veca muka..od ovih sto promenise po 5-6 partija ili od partija koje ih primaju...imam osecaj da bi pojedinci kad bi sad marsovci formirali partiju u srbiji do ujutro svi do jednog bili u glavnom odboru te partije....samo ako bi videli neki licni interes u tome...zato se u srbiji politicki talog i srpski sljam i bavi politikom....sposobni i posteni ne mogu da isplivaju na povrsinu a da ne budu uprljani od sadasnjih politikanata...
А где и кад је уопште било да морал има везе с политиком? :think:
Још је Макијавели све о томе рекао.

Владар је с оне стране морала. Шта год то све значило.
 
Neka menjaju ljudi, što da ne ... nemam ništa protiv da neko, ako želi, svake godine menja stranku sve dok iz prethodne odlazi sa izmirenim računima. Svako ima pravo da se predomisli koliko god puta želi ali se gnušam ljudi koji bi negde da odu a neće da ostave funkcije koje su u staroj stranci zauzeli kao i onih koji prvo opelješe stranku, nakradu se pa onda beže ... a najgori su mi oni koji menjaju stranke da bi ostali na vlasti (npr. Vladimir Todić, gradski sekretar za obrazovanje - bio pss, dss, ds i još ponešto).

Tvoj avatar je sasvim prikladan uz ovu temu. ;)
Inače, dobro bi bilo kada bi za svu tu gospodu umesto "When nothing goes right...go up!" važilo "When nothing goes right...go down!" ;)
 
А где и кад је уопште било да морал има везе с политиком? :think:
Још је Макијавели све о томе рекао.

Владар је с оне стране морала. Шта год то све значило.


Problem je u tome što oni nemaju samo političku moć nego i svaku drugu. Ekonomsku pre svega. Pri tom teško da su u životu i šupu sazidali sa svojih 10 prstiju. Dodju, dakle, na mesto direktora, ili člana upravnog odbora, po političkoj liniji, i onda svojim radom i umećem doprinesu da firma propadne usled nestručnosti i lopovluka menadžmenta. Zatim predju na drugo, unosnije, mesto. Radnici još par godina rade u firmi koja je na samrti, a onda kad dara prevrši meru, kad nemaju više ni za leba izadju na prugu i blokiraju je. Ako su te sreće da žive u njenoj blizini. I kakve veze ima s tim moral? Tu se radi o krivičnim delima za koja se ide u zatvor.
 
Problem je u tome što oni nemaju samo političku moć nego i svaku drugu. Ekonomsku pre svega. Pri tom teško da su u životu i šupu sazidali sa svojih 10 prstiju. Dodju, dakle, na mesto direktora, ili člana upravnog odbora, po političkoj liniji, i onda svojim radom i umećem doprinesu da firma propadne usled nestručnosti i lopovluka menadžmenta. Zatim predju na drugo, unosnije, mesto. Radnici još par godina rade u firmi koja je na samrti, a onda kad dara prevrši meru, kad nemaju više ni za leba izadju na prugu i blokiraju je. Ako su te sreće da žive u njenoj blizini. I kakve veze ima s tim moral? Tu se radi o krivičnim delima za koja se ide u zatvor.

Pa takve i treba hapsiti ... ako je neko radio za platu i zaradio je pošteno onda me se savršeno ne tiče da li će nastaviti da je zarađuje ispred druge stranke. A ako je krao kao lud onda ga treba hapsiti i pre nego što reši da mrdne na novo mesto za krađu ... :mrgreen:
 

Back
Top